Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

snehulakobrovsky

Epizoda parádní.. já jsem spokojený..

  • Překvapilo, že nezemřel ani Davos, ani Tormund.. čekal bych jednoho z nich..
  • Wun Wun byl poslední známý žijící obr?)
  • Lord Karstark se nijak do bitvy nezapojil nebo jsem se jen překoukl?
  • Otázka mimo: Kdo sakra teď velí Nights Watch? Edd? Jen proto, že ho určil Jon? Zmínka nepadla, že?
#7988 Eddard1
20.6.2016 | 23:32:17
Evie

#7898 millay24ify: Ježiši, ale Sansa nevěděla kdy a jestli vůbec Malíček dorazí. Pochop, že ji Malíček asi nenapíše smsku „Ok do 2 hodin přijedeme na pomoc.“ Tak co sakra měla říct Jonovi?

#7909 millay24ify
20.6.2016 | 23:37:27
Kalam

je mě až blivno z některých zdejších komentářů… máme tu naprosto epický, ojedinělý a unikatní fantasy seriál, jaký nikdy předtím nebyl natočen, máme tu seriál, který ma filmové efekty a produkci s úžasnou výpravou a kostými a skvělým příběhem atd. Seriál, který nám dává pořádné 18+ momenty, jaké už ve filmu moc neuvidíte (málokdo natočí film za miliny, který není 12+). Máme tu seriál, který je jediný svého druhu a přesto pořád jen čtu na diskuzích kecy a kritiku a remcání… A to není jen tady, ale na každé diskuzi se vždy musí nějaký remcal ukázat… hlavně množství rádoby historiků a generálů je přímo ohromující. Nechápu ten hate a u mě je kdokoliv, kdo dá tomuto dílu méně jak 4* totální jeliman a hlupák, co by zasloužil žít ve světě, kde žádné GoT neexistuje…

#7906 Evoorg #7908 C4death #7913 kutas #7915 Angi
20.6.2016 | 23:44:15
karel304

#7856 Naranyan: Je to tak, nejen že Jona zřetelně ho míjely šípy, ale v podstatě už ušlapaný a udušený během masakru se nakonec zvedl bez vážnější újmy…tak asi opravdu tenhle Azor Ahai reborn by mohl být na rozdíl od Stannise pravý http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Azor_Ahai

20.6.2016 | 23:59:18
luke258

K dnešnímu dílu asi tohle. Některé záběry kamer, ať už z bitvy bastardů nebo Mereenu luxusní. Líbila se mi i ironická smrt lorda Boltona jeho pejsky. Ani mi nevadí, že na poslední chvíli přijel zachránit den Malíček, jak se očekávalo (ano, trošku jak vystřižené z Pána Prstenů :D ), ale aby Ramsey zabil Wun Wuna, když má možnost zabít Jona ? To už mi přijde hodně hloupé ze strany scénáristů. Přijde mi to takové odfláknuté. Jsou to sice maličkosti, ale líbilo by se mi třeba, aspoň záběr na Theona a Yaru, jak přijíždí do zálivu otrokářů, kde jsou spálené lodě a vidí draky, a pak až třeba střih na scénu s Dany a Tyrionem, nebo aby Duch bojoval po boku Jona, nebo nějakou reakci Jona na to, že Sansa mu zatajila armádu Údolí, což byla mimochodem taky hrozná stupidita. Osobně vážně nepotřebuji, aby se snažili za každou cenu o nějaký zvrat, smrt nějaké postavy, ale aby ten příběh byl propracovanější.

V příštím díle se toho stane asi dost, a je to docela nepředvídatelné. Dle mého pohledu

Bran by mohl dokončit vizi o Tower of Joy, jinak nevím, proč by to tam jinak dávali. V Kings Landing čekám smrt Tommena a asi pár dalších postav. Cersei by mohla zapálit divoký oheň, ale těžko říci, kdo by mohl být Valonqar. A konec by mohl být stejný, jako v tanci s draky, když v minulém díle odjel Varys na misi. Troufám si říct, že by se Arya mohla znovu setkat s Ohařem, a společně s Bratrstvem by pomstili Freye, což by bylo trošku nahrazení LS. V Zimohradu spor Davos s Mellisandrou a Malíčkova žádost o ruku. No, a Tyrion s Daenerys asi řeší, co s Meerenem, řekl bych, že by tam mohl zůstat a vládnout Grey Worm s Missandei, možná Daario. White Walkers příchod ke zdi.

#7940 mr_bungle
21.6.2016 | 0:23:51
Evoorg

#7903 Kalam: Bez urážky, ale kvůli tomu, že v seriálu jsou ženy s odhaleným hrudníkem a tryská krev vážně nebudu každý díl nekriticky opěvovat, zvláště když jsem si zvykl mít od něj vysoké nároky. Tuhle epizodu drží nad vodou skvěle nasnímaná akce, ale scénaristicky je to paskvil, názorný příklad vítězství formy nad obsahem. V případě Daenerys jsem si už zvykl, že se její příběhová linie od nějaké třetí série v podstatě recykluje na „muž jí pohrdá, ona vytáhne draky, muže porazí a pronese patetický proslov“, takže se v podstatě smrskla na jednorozměrný charakter, který nikdy neprohrává, nikdy nepochybuje o svých cílech a motivacích a nikdy za své chyby skutečně nepyká, ale je očividně cílena na jinou demografii a je spíš takovým modelem emancipace než skutečným charakterem s hloubkou, takže mi to ani moc nevadí, nicméně příběhové linie ve Westerosu byly vždy hlavním pilířem seriálu a tak nevidím zrovna rád, když se scénaristé nechávají hlavní postavy jednat očividně hloupě proto, aby udělali cool záběr či násilně naroubovali twist vykradený z Pána Prstenů, což se pak zákonitě musí projevit i na mém hodnocení.

21.6.2016 | 1:06:41
C4death

Konečně ten s..c chcípl … gj

21.6.2016 | 1:23:53
C4death

Přesně#7903 Kalam:

21.6.2016 | 1:25:28
millay24ify

#7902 Evie: No, to že ji Malíček nepošle smsku zcela jistě chápu. Já jsem totiž měla dojem, že Malíčkovi o tu pomoc nakonec napsala, takže sice nevěděla kdy přesně dorazí, ale věděla, že dorazí. Ale asi psala jen ten dopis, který poslala po Brienne Černé Rybě. Tak v tom případě je teda chyba na mé straně a unikla mi část děje a Sansu to velmi lehce omlouvá. Nicméně, i kdyby Malíčka o tu pomoc nepožádala, přijde mi z její strany dost divné, že Jonovi vůbec neřekla o možnosti, že Malíček možná dorazí. A absolutně nechápu, jak mohla Jonovi vytýkat, že chce bojovat s nedostatkem mužů, když ho do toho boje sama uvrtala a neřekla mu o možnosti získat Malíčkovu armádu. Rozhodla to sama za sebe, takže buď Jonovi nevěří nebo ho nebere jako sobě rovného a nebo si z nějakého důvodu myslela, že o životě stovek mužů má právo rozhodnout jen ona sama, protože není rozhodnutá, jestli Malíčkovi věří nebo ne. A nakonec tam stojí s vítězoslavným pohledem na kopečku a pak se ještě pohoršeně dívá na Jona, jak chce z Ramsayho vymlátit duši. A na tvůj dotaz: „Tak co sakra měla říct Jonovi?“ Asi máš pravdu, nic. Leda tak: „Promiň Jone, mohla jsem nám sehnat tisíce mužů, ale tak nějak jsem se sama rozhodla, že to neudělám a teď už je pozdě. Hodně štěstí.“

#7935 Kotletka #7944 mr_bungle
21.6.2016 | 1:58:58
Tr1cK

Jedno z největších zklamání, zaráží mě docela dost věcí…

Proč Rickon nekličkoval Proč Jon běžel sám na celou Ramseyho armádu Proč Sansa neřekla Jonovi o možné pomoci od Malíčka Jonovo neuvěřitelné vyhýbání šípům Proč neměl Wun Wun zbraň Proč se Jonova armáda nechala v klidu oblíčit armádou Ramseyho Proč Ramsey nezastřelil Jona a místo toho zasadil ránu, beztak už mrtvému Wun Wunovi

btw. Wun Wuna je mi líto asi i víc než Hodora

21.6.2016 | 2:12:05
Tr1cK

Jedno z největších zklamání, zaráží mě docela dost věcí…

  • Proč Rickon nekličkoval
  • Proč Jon běžel sám na celou Ramseyho armádu
  • Proč Sansa neřekla Jonovi o možné pomoci od Malíčka
  • Jonovo neuvěřitelné vyhýbání šípům
  • Proč neměl Wun Wun zbraň
  • Proč se Jonova armáda nechala v klidu oblíčit armádou Ramseyho
  • Proč Ramsey nezastřelil Jona a místo toho zasadil ránu, beztak už mrtvému Wun Wunovi

btw. Wun Wuna je mi líto asi i víc než Hodora

#7920 Smooth
21.6.2016 | 2:12:36
mia28

Jediná menší nelogičnost, kterou jsem zaznamenala já, bla v tom, že Sansa věděla o hladovějících psech, přestože u toho už nebyla… Tak asi to s Jonem probírali v soukromí :-)

Jinak rozhořčení/ údiv/ nepochopení toho, proč Ramsay střelil Wun Wuna a ne Jona… Podle mě to bylo přesně to, co k Ramsaymu patří. Jednak zabil obra, jednak na sebe tím připoutal pozornost Jona Snowa. Všem, kterým v průběhu seriálu zabil či je týral, se díval do tváře, ať už to byl Theon, jeho nevlastní matka, otec či Osha… Prostě z toho potěšení alá teď víš, že já jsem ten, kdo ti ublížil/ připravil tě o život, Ramsay se tím pocitem živí, dává mu to určitým způsobem sílu a náboj, vždyť mu to koluje i v krvi, oni toho staženého člověka neměli Boltoni jen tak pro nic za nic. Takže mi na něho a jeho povahu, vykreslenou v seriálu, prostě tenhle tah sedí. Upoutat na sebe pozornost bastarda Snowa takovým způsobem, který ho třeba zaskočí/ šokuje a třeba i donutí udělat chybu… I kdyby tušil, že nemá šanci, jeho ego bylo natolik veliké, že si to prostě nemohl odpustit. :-) Tak to aspoň vnímám já s ohledem na celou postavu Ramsayho.

#7993 Zmiaz
21.6.2016 | 3:09:06
kutas

#7903 Kalam: asi jsi neviděl seriál Spartacus jinak ze všech sérií to byl nejslabší 9 díl a to hlavně díky tomu že mě nic nepřekvapilo

21.6.2016 | 3:33:20
Libex

Nejlepsi epizoda 6. rady. Dil plny akce a minimum slabych, slepych chvilek. Napr. clovek NIKDO atd. Co se nedostatku Tr1cka. Proč Rickon nekličkoval??? Je lehké toto chovani soudit z pozice divaka, ale byt v jeho pohledu to nejspis bylo nejlepsi reseni, byt co nejdrive u Johna. Videl, ze se cca 5 strelama netrefil, tak doufal, ze dobehne driv nez se trefi(to bychom mohli i resit, to jak se Ramsey na pul km trefil presne do srdce bezicimu cloveku) Co se tyce Sansy a pomoci Malicka???… o tom informovala Johna jiz cca ve 3–4 dilech predtim, ale ani on se nevyjadril nejak urcite a hlavne nikdo nevedel cas kdy prijde!!!! John a jeho vyhybani sipum???… rekl bych , ze se jim nevyhybal spis se sipy zazracne vyhybaly mu!!!! Wun Wun a zbran????… tohle by se opravdu dalo pokladat za chybu at se na to podivame jak koli!!!! Ramsey a otazka proc nezastrelil Johna misto Wun Wuna????… no protoze to je nejlepsi serial a kdyby prezil Wun Wun a umrel John, tak by serial opravdu hodne ztratil:)))

21.6.2016 | 7:04:59
Angi

#7903 Kalam: Jde videt, ze vis prd. A nejde ti ani tak o to, jaký je seriál, ale aby všichni dávali hodnocení jaké vyhovuje tobě. Jak už tu někdo psal – Spartakus je na podobné brdo, dokonce i Vikingové se snaží měnit na GoT někdy od třetí série, pár let starý Marco Polo z Americké produkce je další kopií Spartaka a GoT v nádherném prostředí. GoT v současnosti nepřináší nic, co jsme ještě neviděli. A že vráží víc peněz do efeketů je mi tak nějak buřt. Jak už tu někdo psal, na „epic“ jsou filmy. Seriály mají mnohem větší prostor na vykreslování postav a budování originálních příběhů. Fakt si nesednu na prdel z epizod jen proto, že stála hodně peněz, ale byla o ničem. Ale to je jen můj názor. Někomu se líbí, někomu ne. Tak bud ty, i někteří další tak hodný a přestante nám vnucovat svůj názor jako jediný správný a možný. Jo a až budeš mít kozy doma každý den, tak je taky nebudeš potřebovat vidět v seriálu, za to fakt můžou přičítat body jen pubertáci.

21.6.2016 | 7:34:07
Mňaukaj

Ne já už na to nemám a musím k tomu také něco napsat. Takové otázky proč tohle a proč tamto, lol. Rickon nekličkoval asi proto, protože je to malý cca 10 letý kluk, který má strach o svůj život a kterékoliv dítě v jeho roli by udělalo to samè co on. Dále proč John vyrazil sám proti armádě? Asi proto, aby zachránil svého bratra. Jen pro představu, kdyby to bylo moje dítě a věděl bych, že mu hrozí smrt, tak bych se zachoval stejně jako John a rozhodně bych jen tak nečuměl. Proč Sansa neřekla o možnosti Malíčkovi armády? Z její strany to byl pěkný podraz, protože kvůli tomu nemuselo zařvat tolik mužů a taktika bitvy mohla kvůli tomu probíhat jinak. John a vyhýbání šípům, tak na tohle tady někdo už dobře argumentoval. Ano asi tak stejně, jako když se vojáci vylodili v Normandii a strhla se jatka. To když němci celou pláž kropily kulomety a mezi všemi sračkami, které zůstali z roztrhaných kusů těl, to přežili jen ti, kteří měli štěstí. Nic víc, nic míň. Wun Wun mohl mít nějaký strom, jako zbraň, ale asi měl jiný způsob boje, tak se kvůli své houževnavosti spoléhal jen na své ruce. Proč se John a jeho armáda nechala lehce obklíčit falangou? Asi proto, že bojovali proti těžké jízdě a pěchotě. Asi proto, že to není jako hrát playstation a asi proto, že pokud bojujete, tak se snadno unavíte a ten nápor na výdrž musí být šílený. To se pak nějaká taktika vymýšlí těžko, ale jen čeká co z toho nakonec bude. Falanga je účinná formace, která je ale extrémně zranitelná vůči jízdě, pokud ji ještě napadne z boku či jim vpadne do zad. Jízdu prakticky měl John minimální a bojovala v první vlně. Tady ten poměr armády byl prostě znát a John prakticky už nic jinèho neměl k dispozici. Bojovali prostě jen s tím co měli.

#7923 Evoorg #8005 Michgod #8011 dragon113
21.6.2016 | 7:46:22
Marcus Flavius

Zajímalo by mě podle čeho se domníváte, že Wun Wun byl poslední obr?Viděli jsme obry který spolupracovali s Mancem při útoku na zed, ale je přeci možný, že za zdí žijou další obři, je to velká oblast.

21.6.2016 | 9:55:14
Vinstor

Chcel som sa spýtať čo si myslíte o teorií ktorá ma napadla. Ide o tú hostinu ktorú starý walder organizuje po víťazstve nad čiernou rybou. Každý tvrdí Arya, niekto LS ja si ale myslím že ak sa stane vraždenie Freyov bude to malíček. A ak sa pýtate pre čo, tu to je:

  • Malíček bol menovaný lordom Harenova, čiže svojim spôsobom je on Lordom protektorom riečnych krajov, avšak môže to byť otázne pretože Freyovia môžu robiť problémy.
  • Bratstvo bez praporcov má rebelantských členov, čo ak malíček má agentov a časť Bratstva kontroluje
  • Malíček by takto oslabil najsilnejší rod v riečnych krajoch a ak by to vyzeralo že to spravilo Bratstvo mohol by pridať do královstiev ktoré kontroluje Riečne kraje.
  • Technicky malíček má sever, ktorý obsadila jeho armáda, Sever nemá už žiadne armády ktoré by mu mohli čeliť. Má aj údolie vďaka vplyvu na Robina Arryna. Riečne kraje a má 3 kráľovstvá pod sebou.
  • Taktiež ak by sanse povedal že povraždil freyov ako akt pomsty sansa by mu skôr znova začala veriť.
#7919 lalilulelo
21.6.2016 | 10:25:27
lalilulelo

#7918 Vinstor: Toto je dost dobre mozne, lebo Malicek uz musi zacat konat. Tym ze podporil Starkov sa jednoznacne postavil proti korune – Boltoni dostali server oficialne, takze Malicek tymto vlastne zacal rebeliu. Vzhladom na to ze doteraz mal veci dost dobre naplanovane, predpokladam ze nejake taketo tahy ma pripravene.

#7921 Vinstor
21.6.2016 | 10:59:07
Smooth

#7911 Tr1cK: Stačí číst pozorně

  • nejprve ani neběžel. Toto mu očividně nedošlo
  • nejprve jel pro Rickona a pak mu ruplo v bedně – není to žádný strateg jako byl třeba Robb.
  • daň za to, že tvůrci škrtli postavu „falešné Aryi“ a místo ní dosadili Sansu, které podle knih byla celou dobu s Malíčkem
  • kdyby neměl štěstí, nebylo by o čem vyprávět
  • to je jako kdybys dal na beranidlo bodce – můžou se hodit, ale není to pointa beranidla. A Wun Wun se nikdy nesetkal s organizovanou falangou
  • protože armáda Boltnu byla početnější – když máš víc lidí, tak snadněji někoho sevřeš. Jak už někdo zmínil, tak Jon není dobrý strateg a k tomu, aby se pěší armáda nedostala do kleští často napomáhá jízda, kterou Jon neměl tak velkou. Zrovna tahle připomínka je úplně mimo.
  • protože všichni dělají chyby.
21.6.2016 | 11:00:58


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama