Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

El Tigre Chino

Tak to vršení těl na sebe byl pěkný bullshit. :D Obecně to byla dobrá show, takže se bitvě dá jen těžko něco pořádně vyčíst. Maličko mi nesedly ty rychlé střihy, ale přičítám to tvůrčímu záměru přiblížit diváku, jak se asi v té chvíli cítil zmatený Jon. A není to žádný velkofilm, aby tu probíhaly rozsáhlé bitvy, že jo. Každopádně těch vojáků na bojišti rozhodně nebylo tolik – maximálně pár stovek. A Wun Wunovi fakt mohli dát alespoň nějaký klacek.

Pobavil mě Malíčkův výraz, když kolem něj a Sansy projeli rytíři Údolí. Jen jsem čekal, kdy začne masturbovat. Fakt na to vypadal.

#7863 Naranyan
20.6.2016 | 20:02:47
rockysiburger

#7859 Angi: Pak bych ti chtěl poděkovat. Díky tobě je úroveň na internetovém portále na úrovní univerzitního sympozia :-)

20.6.2016 | 20:08:26
Naranyan

#7861 El Tigre Chino: Tak ono, jasně. Častěji se tu objevují posměšné reakce ohledně kopy těl v jednom místě, pár lidí tu ale psalo – ono ani Jon není kdovíjaký vojevůdce, stejně tak Ramsey, jak nechal valit šípy do vlastních řad. Prostě se tak nějak všichni drželi blízko svého velitele (Jona) ale zase, neřek bych, že tvůrci jsou tak hloupí, aby neuměli bitvu normálně „rozprostřít“ ale spíš bych v tom viděl právě to, že tvůrci kladli důraz na to, že se snaží všichni Jonovi muži držet co nejlbíže při něm (třeba né zrovna nejmoudřeji) a třeba tím taky tvůrci měli určitou snahu projevit, že tam padlo nesmyslně strašné množství vojáků (paradoxně způsobili opak, že to fakt vypadá jen na stovky místo tisíců) :-). Kdoví, třeba se k tomu ještě vrátí ale spíše asi ne. Hald to natočili přecijenom tak trochu jinak :-D..

Jinak malíček mi tam přesně v tomhle sedí jak dětská prdel na nočníku :).. Vem si celou historii jeho postavy. To si piš, že tohle pro něj byl vrchol sebeuspokojení mít za sebou mocnou armu a přitom vedle sebe mít svou milovanou Sansu ;).

#7872 El Tigre Chino
20.6.2016 | 20:24:53
Vinstor

#7856 Naranyan: Lenže oživenie Bedrica a Lady Stoneheart znamenalo že sa zmenili. Avšak jon je stále jon. Ale čo by mi vadilo viac je to že sa do toho miešal Davos ktorý dokonca to chcel spraviť a ja vôbec nechápem prečo by to davosa zaujímalo. Taktiež prečo by divoký súhlasíli s takou mágiou?

#7866 lukas254 #7878 Naranyan
20.6.2016 | 20:39:56
Angi

Jinak mezi námi. Je to vidět zde i v hodnocení. Člověk by měl napsat svůj názor na epizodu a ne napadat ostatní, že jejich názor je jiný. Platí jak pro mne, tak pro vás. Za mne je nejlepší scéna seriálu Tyrion vraždící Shae a pak s kuší mluvící s otcem. V tom bylo milionkrat víc emocí, než v celé téhle opěvované bitvě. No, co se dá dělat. Někomu se líbí nabíhání na něčí meče, někomu psychologie postav. Howg.

#7870 Naranyan #7877 rockysiburger
20.6.2016 | 20:44:17
lukas254

#7864 Vinstor: Bedrica ten byl oživenej asi 6×, a lady stoneheart byla oživena po dlouhé době kdy její tělo bylo ve vodě

20.6.2016 | 20:57:47
imbik

Super díl moc jsem se těšil na ramsyho smrt :) Ke stížnostem na díl bych chtěl říct jediné a to že hromada mrtvol do dvou tří metrů mi přišlo hodně hodně moc. Zbytek stížností jsou blbinky…

Jinak v celku paráda tyrion jak je jeho zvykem ba i posláním je vtipný chytrý a usměrňuje tu trubku denerys. Denerys jak tu někdo zmínil čím méně mluví je to lepší :D draci byli parádní sice mě zarazilo proč ničí jednu loď ale pak mi vysvětlili že zbytek bude použit na cestu do Západozemí. Šedý červ a jeho parádní doublekill byl super.

K bitvě Johna a Ramsyho – Rikon a jeho běh o život a dovršení postavy Ramsyho v jeho šílenosti a umění lovu. Dost mě zklamal John tím jeho útokem nebo lépe řečeno sebevraždou ale je jasné že tím ukazují že je momentálně pod ochranou pána světla (přece by ho neoživil aby hned umřel). Co se týče celkové bitvy bylo to super ty parádní záběry. Plus Ramsyho taktika střelby z luku hlava nehlava do vlastních řad hlavně ať umře i dost divokých. V podstatě si zabil celou jízdu fakt taktický.

Při obklíčení falangou už jsem oplakával Tormunda i Wun wuna ale nakonec to schytal pitomej Umber. A potom všemi očekávaný příjezd Malíčka. Jasně proč se falanga neotočila bla bla bla pitomost. Moment překvapení je vše co je potřeba k výhře. Ramsyho úprk do Zimohradu a diskuze na téma máme hrad v poho vyhrajem :D nejvíc jsem se smál když wun wun zaklepal.

No to že Ramsy střílel do Wunwuna a ne do Johna je jasný kdo může říct zkolil jsem obra šípem :D To že Ramsy umí bojovat jen s lukem je jasné když celej život jen lovil slabší. (Jak říkal Ohař z luku střílí jen sraby a holčičky) To jak John vykrýval šipy to bylo taky trochu slabší ale jak mu potom namlátil to bylo fest! Divím se že Ramsy mohl na Sansu mluvit.

HUUUU a konečně smrt toho hajzla nejlepší jaká mohla nastat. Jeho vlastní psi kterýma všechny mučil. Prostě best smrt ani Joffryho smrt mě tak netěšila :D

PS: Jsem jediný kdo nesnáší Sansu? Proč nemohla říct Johnovy, že poslala pro armádu údolí? Nechá pochcípat tisíce lidí jen aby pak mohla hodit drsný pohled že je nejlepší. Prostě jí vážně nesnáším. Omlouvám se za chyby je to moc dlouhé a opravovat je nebudu ;)

#7887 zpotenyhejtri
20.6.2016 | 20:57:55
Elivita

Nejlepší díl ze série, konečně je po Ramseyovi, jen jsem myslela, že bude dýl trpět :-)

20.6.2016 | 21:01:07
Marcus Flavius

Kdo tedka vládnout na Zimohradu?Pokud Sansa má pravomoc udělat z Jona Starka?

#7871 imbik
20.6.2016 | 21:10:55
Naranyan

#7865 Angi: No tak s tímhle vcelku souhlasím. I když se mi poslední epka hodně líbila, nechala mě relativně chladným a když si teď tak zpetně vybavuju tyhle dvě scény, tak, jo.. Je pravda, že to mělo zas úplně jinou sílu, než masivní boje tisíců.

Ono třeba i Hardhome pro mě bylo ještě lepší než Battle of Bastards. U toho jsem měl dokonce párkrát i husinu a jak v poslední scéně zvedl ruce a mrtví začali vstávat… To je ze seriálů pár scén, které zůstanou v hlavě i po hodně dlouhé době.

20.6.2016 | 21:13:18
imbik

#7869 Marcus Flavius: Pravomoc udělat z bastarda legitimizovaného následníka má jen král. Takže na zimohradu momentálně vládne nejspíš Sansa jako Lady Bolton. I když ona to asi nebere a říká si Stark ale jak říkala Lady Mormont v podstatě Stark neni.

#7873 Marcus Flavius
20.6.2016 | 21:13:57
El Tigre Chino

#7863 Naranyan: Zrovna nedávno jsem si říkal, že spousta lidí v dnešní době od filmů a seriálů očekává co největší realističnost, ať už se to týká děje, prostředí či dialogů. Přitom ale každé umění stojí na symbolismu a motivech, které v Game of Thrones určitě jsou (například emancipace). Ve scénáři to je vesměs všechno schválně – vím, jak důkladně se řeší každá blbost ve scenáristickém týmu Ulice, není možné aby tomu u GoT bylo jinak. Co tím chci říct je, že přesně jak píšeš, ta bitva má svůj význam v ději. I kdyby nedávala sebemenší smysl.

20.6.2016 | 21:16:37
Marcus Flavius

#7871 imbik: díky, takže je možný že si Sansa vezmě malíčka a bude tam vládnout on .

#7876 imbik #7881 Hexa
20.6.2016 | 21:16:47
Kotletka

#7785 Kalam: Přesně!!

20.6.2016 | 21:17:01
Marcus Flavius

A co Lord Tormund jak by se vám to líbilo?Třeba by mohl dostat pozemky co patřili Boltonům, když už jako rod vymřeli.

#7893 Eddard1
20.6.2016 | 21:19:31
imbik

#7873 Marcus Flavius: Možné to je. Ale taky je možné že Malíčka zabije Lady Stonehart nebo že Sanu daji Robinovi nebo že Sanse hrábne a zabije Johna :D Těch možností je dost ale je jasné že Malíček by si dal říct :) A vlastně by se tak malíček dostal ke skoro půlce království a od toho už je krůček na trůn :D

20.6.2016 | 21:21:28
rockysiburger

#7865 Angi: Hezky jsi to napsal, ale tato diskuze se jmenuje?…Aktuální epizoda? A ona diskuze je hlavně výměna a obhajoba názorů ne ? Každý si sem může napsat co se mu líbí. Pak by to postrádalo smysl :-)

20.6.2016 | 21:21:38
Naranyan

#7864 Vinstor: Tak ono, je pravdou, že Jon byl oživen opravdu vcelku hodně brzy po své smrti, možná to hraje určitou roli, kdoví. Je to univerzum G.R.R.Martina, museli bychom se ptát jeho :-). Knihy jsem nečetl a asi ani nikdy číst nebudu, takže k tomu už se zas tak do podrobna vyjadřovat nemohu :-(.

Jinak ze seriálu jsem vyrozuměl, že Davos věděl o „moci a schopnostech“ Mell a jak už jsem tady kdesi na webu viděl – logicky se někam „vrznout“ musel :).. Dozvěděl se, že Stanis byl zničen (a možná zabit) tak co.. Měl nalehnout na meč a vykašlat se na všechno ? :-D. Hald, nejblíž po ruce byl Jon Snow, tak se „přilepil“ k němu a je teď v jeho službách. Poradil si prostě po svém, jak vidno…

Co se divokých týče, tak u těch spíš než odpor k magii vidím úctu a strach. A protože Tormund si Jona taky hodně oblíbil, byl ochoten vyzkoušet všechno možné i nemožné, aby se vrátil.

20.6.2016 | 21:21:41
GonFey

Nejlepší byl pohled Dany když Yara pronesla „že je pro každou špatnost“. Tím bylo vlastně rozhodnuto :D

20.6.2016 | 21:30:03
rowe

#7827 Ann Taylor: zbytečnou jsem nemyslel tak, že by neměl umřít, ale že byla taková k ničemu, jen efektní neměla žádný následky pro děj

jako hezký to asi bylo no, ale já fakt na GoT nekoukal, kvuli hezkejm scénám, ale kvuli zajímavému ději a to už bohužel skončilo.

Ale nešť, ať je děj jednodušší, ale ať neni debilní, to je všechno co by mi stačilo.

A fakt by mi stačilo málo, jak jsem psal u Aryy třeba jen nesmrtelný zranění, nebo aspoň „smrtelný“ zranění, ale bez parkuru. Nebo teď u notvy jenom vyrušit pár nesmyslů na efekt ( hromada mrtvol, nesmrtelný Jon bez vojáků kolem sebe, rozumnější konec obra, apod. )

Jako akční podívána dobrý no, ale viděl jsem desítky lepších bitev a bývával jsem zvyklý na GoT koukat s otevřenou hubou.

20.6.2016 | 21:32:41


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama