Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

rockysiburger

#7811 Angi: Jasně, díky pár řádkům na netu poznáš inteligenci. Chtěl bych mít tvoje schopnosti. Neděláš náhodou v Googlu ? na personálním ?

#7859 Angi
20.6.2016 | 16:46:53
M.i.k.e_06

FUCK YEAH!! Takový je můj pocit po shlédnutí této epizody. Perfektní! Nenudil jsem se od začátku do konce.

20.6.2016 | 16:53:49
Winter is Caming

Mám otázku. Může Sansa udělat z Jona Starka? Nebo to může udělat Tommen?

#7825 rockysiburger #7830 mr_bungle
20.6.2016 | 16:54:59
rockysiburger

Pro mě byla hlavně skvělá kamera. Když byl Jon na zemi a sekal kolem sebe. Super zpracování ! Sansa konečně efektivně používá intriky a poměrně dobře využila moment překvapení. Samozřejmě kdyby nedojela Armáda z Údolí. Asi by nebylo co řešit. Škoda že z Jona bylo uděláno emocemi posedlé tele. Díky němu Starkovic družina padla do pasti. Na Daenerys se mi líbí, že čím méně mluví tím je mi sympatičtější. Může klidně držet hubu a Tyrion to obstará za ní. Aspoň nebude furt vtípkovat. Občas to je už o trapný.

20.6.2016 | 16:55:54
rockysiburger

#7823 Winter is Caming: Jen král, ale Tommen je taky bastard tak jakou to má váhu. Stannis ho chtěl taky z Jona udělat. A to si spíš říkal král…

20.6.2016 | 16:57:57
rowe

Ach jo, nejsem nějaký věrný fanda, seriál sleduju až od třetí řady, ale to co se s ním stalo to nějak vůbec nechápu. Rozumím tomu, že se odchýlili od knihy ( která mě nebavila ) ale proč takový předvídatelný hollywoodský děj ? WTF ???

Dřív jsem na každý díl koukal se zájmem a s očekáváním jak příběh bude prokračovat, dnešní díl jsem už zkouknul podobně jako to posledních 5. serií dělám s BBT, prostě povinnost, sledovanej seriál, jen abych nebyl mimo.

Už druhou serii postrádám nějaké zvraty nebo zajímavé, či aspoň nedebilní ztvárnění situací. A přitom by stačilo tak málo. Mám pocit že se producenti zalekli odchýlení od knížek a ztráty diváků-četenářů a zaveleli zdebilnit, zhollywoodštit ať nám na to začnou koukat i diváci pro které to bylo moc nepochopitelné, složité či příliš reálné a popisné.

Souboj bastardů šlo natočit jednoduše a logicky bez jakýchkoli lapsů, ale né museli jsme tam mít hrdinného Jona jak sám bojuje v poli (WTF), efektní, ale úplně zbytečnou smrt obra a hollywoodský příjezd Baelishe, sice objednáný ale strašně strašně nečekaný :-D Prostě kupa zbytečností která člověka akorát nasere. Pokud chci vidět hezkou bitvu ze středověku, rozhodně nebudu koukat na seriál, ale na nějakej film.

Arya to samé, šlo udělat že by ji ta druhá jenom řízla nebo třeba píchla do ruky, do nohy, ona pak utekla k herečce a dál vše stejné a všechno by bylo cajk. Né, my tam musíme strčit obrovskej cliffhanger, kterej akorát nasere, protože po vývoji minulé a téhle řady je jasné že aryu umřít nenechaj.

Prostě marnost nad marnost a trapnost k tomu, to se stalo z inteligentní fantasy.

A hlavně mi to příjde úplně zbytečný, GoT svoje diváky měla, měla jich hodně a nebylo nutný to takhle zkurvit kvuli sledovanosti.

#7827 Ann Taylor #7831 mr_bungle #7834 mr_bungle #7845 Eddard1
20.6.2016 | 17:03:01
Ann Taylor

#7826 rowe: Zbytečnou smrt obra? Tady lidi pi*ujou, že šípy netrefily div ne všechny přeživší, si nedovedu představit, jaká by byla lavina, kdyby nikdo netrefil ani ten největší terč. Po tom jak se z něj stal dikobraz už stejně umíral, takže ten poslední zásah byla jen rychlejší smrt.

A k té předvídatelnosti dílu. Jasně, o bitvě s Ramsaym tam mluvili od chvíle, kdy se Sansa dostala na Zimohrad. Jak to jako mělo být nepředvídatelné, měli ji plánovat mimo záběr? A pak… nasadit koňům kola, vyhrabat z podzdi kanóny a prosit bohy o meteority, aby to byla nepředvidatelná bitva ze středověkého prostředí nebo jak? Proč by měla být vada to, že šlo očekávat, že Ramsay nastraží psychologickou past, že to Rickon nepřežije, že dorazí Malíček s čerstvou armádou a že nepadnou úplně všichni, když k tomu směřovala celá série na Severu? Naopak, aby to nevypadalo hloupě a nepřišla další chvíle „co to sakra dělaj, proč zase úplně zapomněli na všechno, co řekli dva díly zpátky“, tak se to všechno muselo stát, jak se očekávalo. Jinak by šla kontinuita zase do pr a už ne jen v detailech. Ale samozřejmě, byla to strašlivě očekávaná nuda a odpad na půl hvězdičky, tenhle totální masakr, jakej jsem osobně ještě v žádném seriálu neviděla a když vynechám válečný filmy, marně pátrám i po filmu. Byly tam chyby? Jo, třeba kontinuálně se zužující počet Ramsayho armády, ale zanechalo to silný emoce, bylo to napínavý, byl to masakr a líbilo se mi to? No to teda sakra.

#7828 M.i.k.e_06 #7829 Ann Taylor #7880 rowe
redaktor
20.6.2016 | 17:25:34
M.i.k.e_06

#7827 Ann Taylor: Amen!! =))

20.6.2016 | 17:30:55
Ann Taylor

#7827 Ann Taylor: *teda když se dostala na Černý hrad, pardon, mi to už ujelo :D

redaktor
20.6.2016 | 17:32:11
mr_bungle

#7823 Winter is Caming: Asi jen král, Ramsay byl legitimizován královským výnosem.

20.6.2016 | 17:42:39
mr_bungle

#7826 rowe: Jon sám bojoval v poli? Viděls to vůbec? Jon vyjel pro Rickona, pak proti němu Ramsay poslal jízdu, ale Davos poslal jízdu taky. V okamžiku, kdy Ramsayho jízda přijela k Jonovi, tam dorazila i jízda Starků.

20.6.2016 | 17:49:51
Naranyan

Dovolím si sem k diskuzi nadhodit, co jsem psal v hodnocení epky…

Padlo tady snad už všechno myslitelné i nemyslitelné :-). Přijde mi celkem logické, že ve smrtích kladných postav se vyřádili dostatečně už v prvních sériích. Vzhledem ke všemu vývoji v ději, který máme za sebou, je skoro nemožné pořád něčím překvapovat a je nakonec všem jasné, kam to vše směřuje – finální bitvě s White Walkerama.

Jen pár bodů.

1. Ramsyho velmi chytrý tah s Rickonem. Že nekličkoval ? Nikdy jste neslyšeli o člověku (ehm, mnoha a mnoha lidech), kteří zemřeli tak trochu pro svou „blbost“ ? Tak například, smrti při focení (nenávidím to slovo) selfíček je co ? Paráda ?

  • dodatek → že se Jonova arma nechala postupně obkličovat ? No, je strašně nelogické, že probíhaj ještě tuhý boje, všichni sou vyčerpaní a začne tam na ně v rychlosti pochodovat falanga tak ji nestihnou v superrychlé reakci zbořit. No jo, já zapomněl, tady je to samý supersilný superinteligentní megabijec, který okamžitě začně hopskat a krutopřísně ničit s nemilosrdnou efektivitou hordy nepřátel. Určitou chybku ale skutečně vidím v tom, že Wun Wun neměl v rukách pořádný kyj, kterým by drsně máchal okolo a drtil.

2. Nepřipadlo vám, že to, jak „znovuzrozený“ Jon přežívá v dešti šípů i v té kopě je právěže záměr ?

  • dodatek → ano, je to fantazy a dít se může všechno. Podle mě bylo očividné, že v tomhle skutečně záměr byl, když se Jon otáčel kol dokola a sledoval ty kopy šípů, které ho míjejí. Něco v tom podle mě opravdu bude. Stejně tak jistě mají všichni dobře na mysli, po tom, co Freyové předvedli na rudé svatbě, jak proběhla vcelku důrazně (už si nejsem jistý jestli před nebo po) informace o tom, že zabít hosta pod střechou svého domu bohové nezapománají a krutě trestají. Budou pak všichni šokováni, jestli Freyům Lanisteři podříznou hrdla, nebo (pokud se to stane) pár chytráků přijde s tím, že to bylo strašně předvídatelné (když to sám seriál předem zmiňoval? :-) ).

3. O pomoci z Údolí už se v seriálu několikrát mluvilo. dodatek → a dokonce v seriálu došlo na přímé potvrzení, že rytíři z údolí skutečně dorazí (mohli ale třeba taky dorazit příliš pozdě – když by pod kupou těl přežíval už jen Jon, například)

4. Vypočítavý Malíček ví moc dobře, kdy přijet. dodatek → Starkovic spojenci vedle divokých. Už od počátku velmi křehké spojenectví že. Jon bude čekat den, dva, týden, až se mu to pobije vzájemně mezi sebou ? Nebylo to tam sice řečeno ale mi bylo naprosto jasné, že tahle arma „na vodě“ prostě „potřebovala“ mít tenhle boj co nejdříve za sebou ať už s takovým nebo onakým výsledkem, nemohlo se na nic čekat ani minutu. A Sansa ? Ona snad něco věděla, mohla Jonovi slíbit, že v tolik a tolik přesně dorazí arma z Údolí ? Jo počkat, ona vlastně má smartfoun tak cinkne Maldovi, jestli už teda vyrazili a kdy přesně dorazí co ? :-D.. A poslat psaníčko ? Kdy, kde ? Jak dlouho by mohlo trvat doručení a než se adresáti skutečně vzájemně domluví.. Proboha, lidi, děláte si srandu ? Zkuse na moment pochopit, co pochopili tvůrci seroše, že třeba neexistuje internet a mobily, kdy člověk ví, co se děje na druhý straně světa v jediný vteřině ale že bez techniky svých časů se informace šířily zoufale pomalu.

Myslím, že ti, co nejvíc řvou, aby ostatní přemýšleli by měli sami občas zkusit trochu popřemýšlet…

#7846 Vinstor
20.6.2016 | 17:50:48
Bublaninamorava

to byl fakt šrumec… drakaris..hihi, lítačky… a lodky.. mistrovské… a pak ta bitva, to byla řežba tentokrát, žádný čistí hrdinové… hnus.. jak tam sneha málem ušlapali, co? a paleček to vyřešil jinak to bylo v pr… škoda mého oblíbence posledního obra… prý zavřete dveře.. buch buch..hihi, a konečně smrt hnusné postavy, ujetého hnusáka… pejsci… kua, co bude příště? počkejte, aby to nevyřešili, že od zdi prijdou bílí chodci a dají všem na prdel

20.6.2016 | 17:51:44
mr_bungle

#7826 rowe: A ano, když chceš vidět něco o středověku, je opravdu lepší koukat na něco o středověku než na fantasy.

20.6.2016 | 17:52:06
Naranyan

A další dodatek. Kolik ještě dalších NAPROSTO OČIVIDNÝCH !!! narážek na to, že divocí obecně nejsou tak „přemýšliví“ jak lidé z Westerosu ještě měli udělat ? :-) Přijde mi fakt až zarážející, jak někteří kritizují to, k čemu se seriál sám naprosto přesně a jasně vyjadřuje, jak se věci mají.. Má pak snad seriál odporovat sám sobě ve jménu neskutčné originality a nepředvídatel­nosti ?

20.6.2016 | 18:02:33
Oveckoun

Skvělá devítková epizoda! Dal bych ji před Nedovu popravu a za Red Wedding. Při ušlapávání Jona jsem přestával dýchat i já. Taková seriálová obdoba vylodění ze Zachraňte Vojína Ryana :) Situaci v Meereenu jsem si představoval hodně podobně i v knize. Tyrion mluvící o zásobách wildfire pod KL vááááááážně? :D . Rickona jsem odepsal už před pár díly. Jediný vážný (myšleno jako idiotskou scénu) problém mám s běháním. U Davose to bylo hodně zvláštní – chce jít pomoci Jonovi tak sesedne z koně, vytasí meč a … běží? To jako fakt? :D Jonův sprint do Zimohradu kam dorazil minutu potom, co Ramsay na koních taky vyvolává úsměv. Sečteno, podtrženo… spokojenost. Ještě týden a můžeme se smát těm troskám, kteří si tu vymýšlejí rádoby spoilery dopředu :)

20.6.2016 | 18:04:39
Monkeyskunk

Jako dil urcite patril k tem lepsim, ale paradoxne se mi libil hlavne zacatek. Ze samotny bitvy mam jen jednu svetlejsi vzpominku a to ta akcni scenka, kdy sme proplouvali bitevni vravou s kamerou Jonovi v zadech, to byl opravdu luxus. Ale opet tam bylo par blbosti, klasicky na efekt. Predne – z Ramsaye se nam kratce pred smrti stava Legolas, coz je mozna cool, ale na me to pusobilo hrome umele. Ikdyz tomu trochu ubira blbost Rickona, kterej bezi rovne jak strela. Nereknu, kdyby jich po nem salovalo vic, ale takhle to bylo vazne nobrain. Navic past jasna od sameho zacatku, tak je nanejvys divny, jak lehce a rychle se nechali obklicit falangou, jasny oni s tim nemaji zkusenosti, ale Davos mohl zarvat do utoku jeste nez je tak obestoupili a nasadili ostepy. Pak teda moc nechapu, proc si WunWun neurval nejakej mensi stromek nebo poradnou vetev. By se parkrat rozmachl a falanga by byla v hajzlu a nemusel by tak nastat klisovity a vsemi ocekavany prijezd Malicka. O te nekolikametrove hromade mrtvol se mi ani nechce mluvit, jako jo na efekt pekny, ale jinak…A kdyz uz to vypadalo na klidny zaver, tak snaha sokovat opet zvitezila a tak se nam Ramsey teleportuje doprostred namesti, aby nam vehnal jeste jednu slzicku do oka. No taky si to poradne odpykal, to bylo fer. Za me to dneska vyhrala Dany :)

#7848 rockysiburger
20.6.2016 | 18:08:18
kiso1561

Pre mňa to bola bezpochyby najlepšia časť posledných dvoch sérii. Taký brutálny masaker doslova, som už veľmi dávno nevidel, akurát ten Littlefinger ako Gandalf.. chcel som mu dať facku pri tom jednom zábere v ktorom bol :D Kľudne to šlo spraviť aj bez neho.. kde je Manderly, Reed…? Aj Umber a Karstark som čakal že sa obrátia a nič. Čo už no, v seriáli proste „The North doesn't Remember“ :D Výnimočne ma bavil aj Meereen, aj keď to bolo len tými drakmi :D

#7839 Stardos
20.6.2016 | 18:13:51
Stardos

#7838 kiso1561: Reedové nemají vojsko a Manderlyové mi chyběli, osobně jsem čekal, že přijedou společně s Malíčkem

20.6.2016 | 18:18:42
Oveckoun

Ještě bych asi poznamenal, že v devátém díle mohli trochu víc zapracovat na hudební stránce. Přišla mi dost nevýrazná. Třeba hudbu z Hardhome si vybavím i teď…

20.6.2016 | 18:22:30


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama