Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Hexa

#7873 Marcus Flavius: Pochybuju, že by Malíček takhle otevřeně ukázal svojí stranu. Přece jenom v je v králově přístavišti pořád braný jako přítel a spojenec. Pokud by si vzal Sansu, přiznal by, že uznává její nárok na Sever a tedy i rebelii proti hlavnímu městu. Na to je Malíček až příliš chytrý. Až se tohle dozví v hlavním městě, tak jim explodujou kebule xD

#7882 AviaRa
20.6.2016 | 21:35:53
AviaRa

#7881 Hexa: Ono popravdě, v hlavním městě jim to teď může být akorát tak u zadečku. Cersei už nemá absolutně nic. Vrabčáky nějakej pedofil na Severu zajímat nemusí. A Tyrellové budou rádi, když dostanou Lorase zpět. Ale jo, hlavy jim explodují… Cersei se o to po vzoru Mad Kinga postará. Chi chi.

#7886 Hexa
20.6.2016 | 21:38:56
rowe

#7845 Eddard1: naopak to je jediný pozitivum, linka ramseyho, theona a sansy mě nějak nezajímá

20.6.2016 | 21:39:43
Evoorg

Sice musím uznat, že ze stránky technické (kamera, prostřihy, celkové navození atmosféry nelítostného masakru) byla tahle bitva v rámci GoT dozajista nejlepší a vůbec by se v tomhle směru nemusel tenhle díl stydět poměřovat se s filmovou produkcí, ale bohužel scénáristé logiku očividně zcela hodili za hlavu a soustředili se plně na efekt. Že Jon vyjede na pomoc svému bratrovi bych pochopil, ale proč na to nereaguje nikdo z jeho podřízených a nepošle mu pár jezdců jako podporu? „Hele můj velitel ujíždí sám vstříc střílejícímu lučištníkovi na sebevražednou misi, která i když se mu podaří, jej zanechá naprosto izolovaného od zbytku své armády a dost možná i na dostřel zbytku nepřátelské armády, takže pohodička, vůbec není třeba mít z ničeho obavy, radši budu stát a tvářit se dramaticky.“ No mise se překvapivě nepovedla a co Jon udělá? No pochopitelně, rozjede se vstříc šestitisícové armádě, protože pud sebezáchovy a jakákoli racionalita u jinak už celkem zkušeného velitele, který už pár bitev prožil a dost blízkých ztratil jde v tomhle případě naprosto stranou a když už se teda chovám jako idiot, budu se chovat jako naprostý idiot. Jeho spolubojovníkům v tuhle chvíli dojde, že už mu dali dostatečný náskok na to, aby kameraman mohl udělat ten cool záběr Jona stojícího osamoceně proti najíždějící kavalérii a zároveň aby ho mohli v poslední chvíli dramaticky zachránit a tak je nejlepší příležitost se také pohnout, očividně taky zároveň počítali s tím, že těch několik stovek nepřátelských lučištníků se učilo na stejném místě co stormtroopeři a z jejich velitele, který byl v té době jediným izolovaným cílem široko daleko, do té doby neudělají jehelníček, takže bonusové body za bravurní úsudek. Pár cool prostřihu dál a helemese, hradba z těl, to je ale náhodička, ne počkat, houby náhoda, Ramsayho úžasný plán! Úplně vidím jak jej svým vojevůdcům předkládá „a pak mládenci budeme střílet a mrtvá těla zformují několikametrovou hradbu za zády nepřítele, čímž mu odříznou ústup a my ho pak budeme moci odříznout s falangami“ geniální, smůla pro Jona, že ta těla nevytvořila třeba hrad, aby se v něm mohl schovat nebo letadlo, aby v něm mohl uletět. A tak bitva pokračuje, vše vypadá ztraceno, ale co to, no to snad ne, šokující a naprosto, ale naprosto nečekaný twist! Malíček a jeho armáda. Ještě štěstí, že se o ní Sansa zapomněla den předem Jonovi zmínit, zvlášť když mu vytýkala nedostatečnou velikost jeho armády, jsem si jist, že zmínka o možném několikatisícovém spojenci by jeho vojenské plány vůbec, ale vůbec neovlivnila, čímž mu uchystala hezké překvapení, což za těch pár tisíc mrtvých spolubojovníků přece stojí!

#7892 Naranyan
20.6.2016 | 21:41:01
Webb

Tak je tak na pobaveni.. https://i.imgflip.com/165ogg.jpg

20.6.2016 | 21:43:58
Hexa

#7882 AviaRa: Vážně si myslíš, že by vyhodila celý hl. město do povětří? I kdyby vyhodila jenom semptum, tak by ten výbuch vzal velkou část města s sebou. Ano, je zoufalá, ale zas tak podle mě ne. A ten výbuch divokýho ohně, co viděl Bran, mohla být jenom představa samotnýho šílenýho krále, jak to bude vypadat. Cercei může být šílená, ale tak, aby při tom ataku zabila sebe a svýho syna, to je moc i na ní.

#7889 AviaRa
20.6.2016 | 21:47:01
zpotenyhejtri

#7867 imbik: Pozor. Ramsay neumí bojovat pouze s lukem, ale i s kudličkama. Musí ale bojovat nahej.

20.6.2016 | 21:56:17
crazytunny

Vsichni co tu pisete ze prijezd udoli se dal predvidat si delate srandu? Jestli to myslite vazne tak bych prestal diskutovat a mozna vic davat pozor co se deje misto hatovani setialu, protoze v 4 epizode jasne malicek rekne ze jedou sanse pomoci...... Takze ANO ze prijedou rytiri z udoli bylo jasne uz 5 epizod a zadny dopis Sansy na tom nic nemeni…

#7890 AviaRa
20.6.2016 | 21:57:47
AviaRa

#7886 Hexa: Tak nemusí to udělat úmyslně – Bude chtít odpálit jen septum, jenže se jí to vymstí a ten její debilní úsměv se ji smaže z držky, jakmile za ní bouchne i Rudá bašta. Nebo nám holka odpálí jen septum, zemře přitom Margaery, a Tommeník nám z toho bude velmi smutný. Co jiného by mohla dělat? Buď odpálí své nepřátele hezky na jednom místě, nebo si počká, až si pro ni přijdou. Hora je fajn, ale bez Jaimeho pomoci s armádou (který je v traileru u Freyů), toho moc neudělá.

20.6.2016 | 22:01:21
AviaRa

#7888 crazytunny: Ale nech ty nebohé duše! Víš jak jsou teď šťastní, když „uhádli“ již předem řečenou situaci! :D

20.6.2016 | 22:02:32
panedman

Tak to byla jízda !

20.6.2016 | 22:09:37
Naranyan

#7884 Evoorg: A pak ses probudil celý zpocený a vymyslel si vlastní, lepší a promakanější svět, o kterém se nově budeme bavit, vydáš knížky, vznikne podle toho seroš a všichni padnou na zadek, jak máš všechno dokonale a přesně realisticky promyšlené co ? ;)

Už nemám dále chuť to tu psát znovu a pořád dokola. Stačí ti kliknout pár stránek dozadu, kde všechno popisuju, proč mi to, čemu ty se vysmíváš, přijde naprosto v pohodě.

#7895 Evoorg
20.6.2016 | 22:10:10
Eddard1

#7875 Marcus Flavius: Jo líbilo.

20.6.2016 | 22:12:39
Kotletka

Proč nezabil Johna je snad jasné ne? I je to tam nazačeno. Ramsey chtěl, aby je napadli, kdyby byl mrtvý, tak by mu asi nejela celá armáda na pomoc..

20.6.2016 | 22:31:02
Evoorg

#7892 Naranyan: Typická reakce „ale ty přece scénaře/knihy neděláš tak jak se opovažuješ něco namítat proti mé modle“, úžasně konstruktivní. A možná tě to překvapí, ale právě proto, že tenhle svět byl (s důrazem na to byl) na fantasy až překvapivě realisticky promyšlený byl důvod, proč byl pro mne (a bezesporu nejen pro mne) tak oblíbený. Že tobě nevadí pěťaková akce se scénářem filmu Michaela Baye, tak to je bezesporu tvůj názor a vůbec ti jej neberu, ale diskuze je i prostorem pro kritiku a to i od lidí, kteří nejsou spisovatelé či scénáristé a s tím se holt ty i další nekritičtí zbožňovatelé budete muset smířit …

#7900 Naranyan
20.6.2016 | 22:34:26
Hed94

Na bitvu se skvěle dívalo… ty momenty jak někoho srazí kůň nebo jak tam jede jezdec bez hlavy… absolutní nářez :D Nádhera…

Ovšem pak tam byly ty momenty kdy si člověk řekne dafuq… Obr měl dostat zbraň… jakoukoliv… ten jeho spoluObr ve 4 serii měl přece luk tak kam ho zahodili ? Minimálně nějakej strom přece…

To obklíčení byl taky výsměch. Jasně že bojovali ale neřikejte mi že si toho nevšimli… právě třeba Cibulej rytíř s těma jeho lučišníkama co tam běželi na poslední chvili… jak doběhli zrovna když je zavřeli… :D To přece neni normální.

Dál by mě zajmalo kam se poděl zbytek té obrovské jízdy co zníčila stannise. Těch koní měl Ramsy nějak málo přece… to vypadalo jak kdyby se střetli dvě stejně velké jízdy.

A v poslední řadě sem se upřímě zasmál tomu, tak pořád řikaj… Winterfell… Winterfell… vydrží vše… s 500 muži ho ubráníš proti 5000 :D A pak zníčíš jednu lehkou DŘEVENOU bránu… a seš uvnitř… no děláte si srandu ? :D :D

#7899 Občasný komentátor
20.6.2016 | 23:09:02
Tomgr

Co však nikdo tady nenapsal: Ty stažené z kůže hozené na bitevní pole jako znak Boltonů tam třeba Ramsey měl jako pomůcku pro náměr při střelbě z luku… proto byl tak navýsost nasraný, že Jona několik salv netrefilo, protože ho cosi chránilo a proto trefil Rickona… že by?

20.6.2016 | 23:16:38
millay24ify

Po tomhle díle si už Sansa mé sympatie znovu nezíská:-( A to jsem ji začínala mít hodně ráda. Absolutně nechápu, proč Jonovi neřekla o té armádě Malíčka, zvlášť když mu ještě sama vytýká, že nemá dost mužů … Tohle to fakt nedávám … A Jon běžící do jasné pasti, to mi taky hlava nebere, ale budiž. Řekněme, že se v dané chvíli nedokázal ovládnout a musel to udělat, ale i tak mě naštvali … Doufám, že aspoň postavu Tyriona úplně nedomrví.

#7899 Občasný komentátor #7902 Evie
20.6.2016 | 23:17:56
Občasný komentátor

#7898 millay24ify: Ber to tak, že Jonovi před očima zemřel bratr, sestru týral a bil, takže se mu nedivím, i když byl zkušený válečník :)
#7896 Hed94: To ano oni by vydrželi, ale kdyby bylo celé vojsko zalezlé a nebojovali venku :) Na hradbách zbylo pár lučištníků. A taky obr je něco jiného než obyčejné beranidlo :D :D

#7980 millay24ify
20.6.2016 | 23:23:22
Naranyan

#7895 Evoorg: Všiml sis, co jsem psal v druhém odstavečku ?.. Jestli ti jde opravdu o to probrat názory na věc, jak kdo co vidí, zalistuj (cca tak 5 stránek zpátky) kde jsem začal rozepisovat svůj pohled na věc a přihodil argumenty do pranice. Nebudu tady to, co jsem už psal přece znovu nakopírovávat ne ? Teď je zkrátka, pokud opravdu chceš debatovat, míč na tvé straně :-).

20.6.2016 | 23:29:27


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama