Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 314×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
VOD
Max | O2 TV
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Upejr

Mně se líbí, jak se seriál vrací k zapomenutým postavám.. Edmure, Ryba, Benjen, bratrstvo.. mohli bychom vidět ještě Illyrio Mopatise, Gendryho, Horkého Koláče :D , zavítat do Dorne, zjistit co se děje v noční hlídce.. je ještě tolik toho, co musíme vidět. Oblast na západ od západozemí, prozkoumat sever od zdi – a pokud někdo tvrdí, že seriál se stal předvídatelným jen proto, že odhadne jak dopadne bitva o sever, pak by mě zajímalo, kdo by byl králem v případě smrti Tommena, jak by zareagovala Cercei na smrt posledního dítěte, jak by Jaimee reagoval na smrt Cercei, jak to dopadne s bitvou živí vs mrtví, kdo bude nakonec vládnout, jak se to má s původem Jona…? V příběhu je nadále tolik věcí, které neví nikdo z nás a je směšné, když někdo prohlásí že seriál se stal předvídatelným a už to není ono. WTF?!

#7962 matthewson #7970 Engeneer #7985 Eddard1
21.6.2016 | 17:24:59
matthewson

#7961 Upejr: Sleduji příspěvky už delší dobu, ale kvůli tomuhle jsem se zaregistroval, abych mohl taky přidat svojí kapkou do mlýna. :D

Poslední série byla opravdu předvídatelná a celkově stála za starou belu. Poslední díl byl zatím nejlepší, ale to asi jen díky tomu, jak nízkou laťku nastavily ostatní díly. Sice byla bitva pěkná, ale pořád tam jsou tak okaté věci, které nutí člověka občas klepat na čelo a to nejsem zrovna pozorný divák (nebo se ze mě díky GoT stal rýpal). Jsem jeden z těch, komu příjde, že čím víc se seriál oddaluje od knihy, je to čím dál tím větší blbost.

21.6.2016 | 17:53:32
Stardos

Málíček sám poskytne Sanse armádu a vy stejně řeknete, že bylo předvídatelné, že Malíček přijel na pomoc, zvlášť po dopisu co obržel :D

#7964 zuzupd #7965 matthewson
21.6.2016 | 18:02:20
zuzupd

#7963 Stardos: Nejdo o to ŽE přijel ale KDY přijel.

21.6.2016 | 18:11:07
matthewson

#7963 Stardos: Tak, to už se, ale nebralo jako odhad spíše samozřejmost. :D Ale čím dál víc lidí popisuje ze svého pohledu na věc, co se stane v další epizodě, ještě před jejím vydáním a někteří to docela vystihnou.

21.6.2016 | 18:12:27
matthewson

Kéžby tu byla možnost úprav příspěvků :D

21.6.2016 | 18:13:12
ConArtis

http://www.polygon.com/…rt-of-itself

Bože to snad ani nemyslí vážně. Nerozumím tomu, proč z toho všichni chtějí dělat telenovelu. Ramsay byla parádní postava, která se vymykala právě tomu stereotypu „účel světí prostředky“ v podání Cersei nebo Jamieho. Jeho pragmatismus, dialogy, … Celá ta věc s Theonem – nemohl jsem se dočkat dalšího dílu abych věděl, co dál bude – uteče/neuteče, bude odplata/nebude odplata, … V poslední bitvě jsem mu fandil právě proto, že s ním smizí i zajímavý kus seriálu.

#7968 Stardos #7975 mr_bungle #7991 jose8
21.6.2016 | 18:21:11
Stardos

#7967 ConArtis: Já souhlasím, Ramsay u mě vždy bude patřit do top trojky, bez ohledu na to, co provede.Fantasticky napsaná postava, která mě doposud nenudila, narozdíl od Jona, ten mě nudí pořád.

#7979 Animka
21.6.2016 | 18:34:22
dorota_

posledna epizoda bola neskutocne luxusna, nech si hovori, kto co chce, je to fakt… jon snow ma prestal nudit, odkedy zomrel.. ramsay uz nemal co nove ukazat… tiez mam pocit, ako keby to bol iny serial, ale ked sa tam vymenilo tolko postav, nemozem sa cudovat… lezie mi na nervy kralovo pristaviste, lebo mi ti chumaji pripominaju kotlebovcov, ze takto nejak to dopadne raz u nas..

21.6.2016 | 19:07:37
Engeneer

#7961 Upejr: Moje tipy na tvé otázky, hodně se budu divit, jestli mi alespoň půlka nevyjde :-)

1 – Cersei nechá vypálit celé KL, tak hádám, že se na chvíli sídlo krále přesune do Vysoké zahrady a králem bude korunován Mace Tyrel 2 – jak jsem už psal, Cersei nechá vypálit KL 3 – Jaime bude asi zdrcen, protože to bude on, kdo ji nakonec uškrtí 4 – živí vs mrtví? WW jsou taky živí…WW projedou jako nůž máslem až ke KL a ti, kdo přežijí uprchnou na Essos 5 – vládnout nebude nikdo, buď celé Západozemí zaberou WW a až skončí zima a WW se vrátí za Zeď, tak se vytvoří opět jednotlivá království z těch co se vrátí, nebo pokud lidé přece jen vyhrají, tak se stejně říše rozpadne na jednotlivá království 6 – původ Jona, v knížce snad Ned + Ašara Dayne (doufám), v seriálu to asi nebudou komplikovat a bude to nejspíš R+L=J

1,2,3 a 5 jsem si na 99% jistý, že takto dopadnou

#7973 rowe #7976 mr_bungle
21.6.2016 | 19:21:49
mr_bungle

#7960 Engeneer: Dokázala přežít v KL v době, kdy Starkové válčili proti Lannisterům a byli považováni za zrádce, navíc za vlády psychopata Joffreyho, jejího ex snoubence.

V Orlím hnízdě svou historkou zachránila Malíčka, když čelil obvinění ze smrti Lysy. Proč to udělala? Že by tušila, že by se jí takový spojenec jednou mohl hodit?

Dokázala přežít manželství s Ramsayem. Našeptala mu, jak by syn Roose a Waldy mohl ohrozit jeho postavení. Ne, že by to Ramseymu nedošlo, ale i v situaci v jaké byla, se nebála vmést mu, že je bastard a tím ho popostrčit proti otci. Roose by mu nedovolil jít do otevřené bitvy proti Starkům. Dokázala mu utéct.

S její pomocí Starkové dobyli Winterfell. Každý tady píše, že měla Sansa Jonovi o Malíčkovi říct, ale vůbec nevíme, jestli by Jon jeho pomoc přijal. Jon bez pochyby ví, že Údolí je tradiční a nejbližší spojenec Severu, přesto ani nezauvažoval nad tím, že by je požádal o pomoc. Proč asi? Že by se nechtěl spojit s někým, kdo dal jeho sestru zrůdě, která ji týrala, ukradla jim domov a zabila jejich bratra? Nezapomeň, že Jona vychovával muž, který Cersei nabídl, aby se svými bastardími dětmi utekla, než ji napráská Robertovi a Jon je ze všech Starkovic dětí nejvíc podobný Nedovi.

Na Malíčka ví, že skutečně zabil Lysu a že to on ji dal Ramsaymu. Kdyby to řekla Robinovi a lordu Royceovi, tak by se Malíčkovi zle vedlo. Navíc může využít toho, že pro ni má slabost a že ji potřebuje, protože kdo si vezme Sansu, ten bude vládnout Sveru. A být lordem Severu, Údolí a Harrenhalu už je hodně výhodná pozice (aspoň dokud nepřijdou WW a Daenerys).

Na to, že je jí maximálně šestnáct, to není vůbec málo a má potenciál, aby z ní byla velká hráčka.

#7974 Engeneer
21.6.2016 | 19:33:21
Prisator

Tohle vlakno uz neslouzi k teoriim, ale jenom ke kritice serialu. Neni spatny napsat subjektivni nazor na epizodu nebo serial, ale hodne lidi tady cpe dokola svoje kritiky a asi jenom snazi to znegovat ostatnim. Lituju lidi, kteri propadli nesvaru slepe kritiky a uz nejsou schopni ani ochotni si serial uzit a nektere veci si domyslet.

21.6.2016 | 19:38:50
rowe

#7970 Engeneer: tak 1,2 je jasná bez debat 3– no dialog s Edmurem by tomu nasvědčoval 4. Tak WW maj arádu nemrtvejch ne ? Ale tam to dopadne tak, že se Dany spojí s Jonem, společně porazej WW a nastolí něco jako demokratickou monarchii ( tadleta linka je u Dany strašně adorovaná, to osvobozování z otroctví a „nevládnutí“ nad lidmi ) kde Jon bude na Severu, Baelish ve zbytku toho co Dany darovala jinem rodům a ona se vrátí zpět na Essos, protože se jí tam líbí víc a je tam víc žrádla pro draky :D 5. vládnout budou všchni co zbydou 6. Původ je jasnej R+L aby se moh dát dohromady s Dany.

21.6.2016 | 19:41:33
Engeneer

#7971 mr_bungle: Přežila v KL, kde ji chránili Tyrion a Sandor. Zachránila Malíčka v Orlím hnízdě, protože se mu cítila být zavázaná, že ji zachránil z KL a taky proto, že Lysa původně chtěla zabít ji a on ji tím opět zachránil. Jo u Ramsayho měla pár světlých okamžiků – asi dva a pak byla zase zachráněna, napřed Smraďochem a pak Brienne. Jakou pomoc dodala při obsazení Winterfellu? Jo varovala Jona před pastí, do které se stejně lapil. Jon byl tak zoufalý, že by pomoc přijal od každého, to je jen Sansa tak blbá, že v prvním místě odmítne x tisíc vojáků.

Sansa nedokázala skoro nic. Jenom toho hodně zažila, to jí neberu, což by ji ale nejspíš přivodilo mentální poruchu a v dospělosti by nejspíš mučila svoje děti a podobně.

#7978 mr_bungle
21.6.2016 | 19:51:40
mr_bungle

#7967 ConArtis: Jako postava mě taky bavil (Iwan Rheon to zvládl mistrovsky), ale s Ramsaym by neměl Sever proti WW šanci. Pro takový boj je přece jen vhodnější Jon.

21.6.2016 | 19:52:41
mr_bungle

#7970 Engeneer: Nevěřím, že by se lišil bod 6 od knihy, G. R. R. Martin kývl na seriál i proto, že D&D správně odhadli, kdo je Jonova matka.

#7977 Engeneer
21.6.2016 | 20:00:15
Engeneer

#7976 mr_bungle: To říká kdo, že to správně odhadli? GRRM se zeptal, kdo si myslí, že je Jonova matka a na jejich odpověď se usmál. To neznamená, že odpověděli správně, jen že odpověděli to, co GRRM chtěl, aby si čtenáři mysleli.

#7981 mr_bungle
21.6.2016 | 20:08:14
mr_bungle

#7974 Engeneer: Jj.

  • Sansa: jsem dcerou zrádce, miluji Joffreyho.
  • Tyrion: ta nás všechny přežije.

Na Orlím hnízdě mohla prostě říct, že ji Lysa chtěla zabít a Malíček ji zachránil a stačilo by to. Nemusela přiznávat původ, ale ona vytáhla takovou historku, že Malíček valil oči. Brienne ji zachránila i proto, že se jí podařilo utéct z pokoje a dát do věže svíčku. Kdyby to neudělala, tak Brienne zírá na tu věž ještě teď. To, že by přijal pomoc od každého, není jisté. O Údolí, tradičním spojenci Severu ani neuvažoval a Manderlye, další návrh Sansy, taky odmítl kontaktovat.

21.6.2016 | 20:12:02
Animka

#7968 Stardos: Shit.

21.6.2016 | 20:18:29
millay24ify

#7899 Občasný komentátor: Já to tak beru, ale i tak mě to celkem naštvalo:-D

21.6.2016 | 20:24:27


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama