Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 314×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
VOD
Max | O2 TV
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

mr_bungle

#7977 Engeneer: http://thelead.blogs.cnn.com/…rtins-trust/

„Right around the time of dessert, he hit us with this question, which I realized as soon as he asked it, this is the big test question,“ says Benioff. „And the question was: Who do you think John Snow's mother is? Which hadn't yet been revealed in the books.“

John Snow was a key character, and Benioff guessed correctly.

„He was quiet for a long time, stroking his beard. And he said, yeah, you got it. And from that point on, we were partners.“

#7982 Engeneer
21.6.2016 | 20:24:46
Engeneer

#7981 mr_bungle: Zajímavé, určitě jsem někde četl jinou verzi jejich oběda, ale uznávám svou chybu.

Nabízí se otázka, proč čekal tak dlouho, než Benioffovi tip potvrdil. Že by třeba přemýšlel, jestli si pravdu nenechat jen pro knihu? :D

21.6.2016 | 20:39:38
Stardos

Ale narozdíl od knížky lze zde udělat to, že Jon je dvojče Meery.Anebo že Meera je pouze dítětem Lyanny a Rheagara, to by nikdo nečekal :D

21.6.2016 | 20:52:55
millay24ify

#7935 Kotletka: Jo, viděla jsem:-D Akorát jsem si nakonec přesně nebyla jistá, jestli zrovna potom, co je hodně těch rodů odmítlo, tu zprávu Malíčkovi poslala nebo ne. Posledních 5 dílů jsem sledovala mimo domov v poněkud rušnějším prostředí:-D To, že poprvé Malíčka odmítla vím … Ano napsat Malíčkovi byl velký risk vzhledem k jeho povaze. O to důvod navíc, aby o tom Jonovi řekla. To, že se styděla mu to potom říct, nic nemění na tom, že to bylo nerozumné a podle mě sobecké rozhodnutí. Stejně tak jako to, že ho poprvé odmítla a s nikým to nekonzultovala … Nad jejími důvody jsem uvažovala a právě se mi nelíbí, že ať o tom člověk jakkoli přemýšlí Sansa z toho nevychází v moc dobrém světle. Což mě mrzí, jelikož po minulé sérii jsem ji začínala mít ráda.

#7989 Tomi Lee Morpheus #8000 Kotletka
21.6.2016 | 21:03:50
Eddard1

#7961 Upejr: Tak Gendryho bych taky rád viděl ale proč vidět Horkého Koláče? Nebo snad chceš opět vidět jeho chleba ve tvaru Zlovlka?

21.6.2016 | 22:01:15
Eddard1

#7944 mr_bungle: Umbery vyhladit za vydání Rickona do rukou Ramseye a z Kastarku udělat bezdomovce.

21.6.2016 | 22:08:08
Eddard1

#7938 Deepthroatus: Ty tomu tak rozumíš

21.6.2016 | 22:18:31
Eddard1

#7901 snehulakobrovsky: Tak prozatímní velitel bude Edd. Potom si jistě zvolí nového, ale to už je pro vývoj seriálu jedno.

21.6.2016 | 22:22:59
Tomi Lee Morpheus

#7984 millay24ify: omg;) to naozaj to treba v každej diskusii znova znova vysvetlovať ?

Sansa: kde v seriále je napísané, že vedela že jej malíček pomôže,? len tu sa hodiny diskutovalo, že starkom nemusí pomôcť.

že to nepovedala? to asi preto lebo vedela že malíček je manipulátor a svina čo robí len to čo mu prinesie zisk, nemal problem otráviť Jofreja a potom u Cersey si prísť pre odmenu, takže len IDIOT by sa spriahol s malíčkom, Malíček je lepší istý NEPRIATEL, ako nepredvídatelný spojenec, ktorý by kedykolvek ich mohol zradiť, povodne ho podla mna chcela dať zabiť, preto o tom nikomu nepovedala, nakoniec si to rozmyslela, ale s tým že ho považuje za psychopata – nepriatela.

preto keď zistila že im nikto nepomôže, tak mu napísala, a podla mňa mu navrhla obchod ktorý sa neoodmieta, za jeh pomoc mu slúbila ruku a polku královstva.

takže vsadila všetko na niekoho o kom vedela že je hajzel, a ten niekto nech by aj odpísal čokolvek nemalo zmysel tým zaťažovat Jona, pretože buď príde a zabije ich, alebo im pomože, keď to on uzná za vhodné…

že RAMSAY NEVEdel o Malíčkovej armáde? možno vedel, ale malíček mu poslal správu, že ide mu pomôcť, dohodil mu sansu takže mu to mohol Ramsay uveriť. Potom kde je napísané, že Malíčkova armáda nemá predsunutých špehov ktorých úloha je zabiť všetko čo sa podobá na holuba havrana či posla.

#7992 millay24ify
21.6.2016 | 22:27:45
karel304

#7943 Darth Jar Jar: No jasně, teď jsem to viděl znova v tom videu „Jak se natáčela bitva…“ nevím jak jsem ten směr mohl splést. No prostě mu už ruplo v kouli, i když jak byl na dostřel kde ho chtěl mít Ramsay tak už bylo asi jedno na kterou stranu vyjede, tak jak tak by ho hned sejmuli (tedy koně páč Jona trefit jak víme nešlo). Jinak že Davos nevystartoval za Jonem ihned bylo naopak podle mne úplně logické, vyjet mu pak na pomoc už bylo zoufalství a prakticky jistá ztráta bitvy.

21.6.2016 | 22:33:21
jose8

#7967 ConArtis: Proto mi chybí Joffrey, bez něj to není v KL ono.

21.6.2016 | 23:10:51
millay24ify

#7989 Tomi Lee Morpheus: Ano, takhle to určitě může být, ale taky nemusí:-D. Do hlavy Sanse člověk nevidí a i když tvůj pohled na věc může být pravdivý, pořád je to zatím jen tvůj názor. Uvidíme v příštím díle, jestli se tam Sansa o tom s Jonem bude bavit:-) A i kdyby platilo všechno to, co jsi napsal, já jsem prostě typ člověka, který by se o tom Jonovi asi i tak zmínil, tak mi prostě chování Sansy v tomto nepřijde zrovna dobře čitelné a jednoduše mě to zarazilo. Ale tohle každý člověk vnímá trochu jinak.

22.6.2016 | 0:41:16
Zmiaz

#7912 mia28: Vnimam to uplne stejne. Neni to spatnym scenarem, proste se jen drzi jeho krute povahy. Rad se dival na lidi jak trpi, takze kdyz se Jon na Wun Wuna smutne a provinile diva, protoze je prospikovany šípy, tak mu da posledni smrtici ranu, aby tim ranil Jona. Nevim co je na tom k nepochopeni… co by z toho mel, kdyby zabil Jona? On by byl hned mrtvi a pro Ramsayho by to nebyla zabava a nemel by s kym hrat!

Co se tyce Sansy, tak ona uz Jonovi lhala, od kud vi o Cerne Rybe, dale mu zatajila s tim souvisejici tajne setkani s Malickem, tak proc by se mu racila sverit, ze poslala dopis s prosbou do Udoli? … jak Malicek poznamenal, je to pouze jeji nevlastni bratr. Ani zde si nemyslim, ze se jedna o chybny scenar nebo zmrveni postavy, ale ze to zktatka naprosto sedi k jeji povaze a tudis i scenaristic­ky zamer.

Dil se mi libil, i kdyz to samozrejme melo trhliny, napr.Jon a Tormund behaji stejne rychle jako obr? Ale no tak… :D Kam se podel snih, do ktereho jeste pred nedavnem Sansa s Theonem skakali? To uz rostal? A spoustu dalsiho, co tu uz bylo x krat zmineno.

To ze Jona nic nezasahlo bych nepripisovala ani tak stesti, jako nejake ochranne magii, kterym Melisandra sveho pana chranila. Kdyz uz ho nemuze ozivit, tak proc mu nedat ochranny stit, ze… To ze Jonova armada nebyla lepe vybavena… kde by asi zbroje a zbrane vzali? Jako ze by si je vypujcili ze zdi? Ale no tak… :D Ze Rickon neklickoval? To jako vazne??? Myslim ze chtel byt od Ramsayho co nejrychleji pryc a nemel moc casu polemizovat nad tim, jak by se asi nejlepe vyhnul sipum… proste bezel jak nejrychleji umel.

Co me v dile naopak chybelo bylo… sakra, vzdyt nepratele vidi poprve v zivote ziveho obra? To tam nemohli dat aspon jeden jediny udiveny a vystraseny Ramsayho pohled? Popripade jeho armady? Urcite by alespon u par vojaku zafungoval pud sebezachovi a tim by se vysvetlil maly pocet vojaku… Chybelo mi setkani Dany se zbyvajicimi vypustenymi draky…alespon predpokladam ze je vypustila ona. Vim ze na to nebyl cas, ale mohli z toho udelat silny moment.Jsou to pouze detaily a pro nektere mozna zbytecne, ale pro me prave detaily pridavaji na uveritelnosti. Napriklad ja videt obra, o kterym jsem si doted myslela ze neexistuje, tak si cvrnknu do kalhot a zdrham jak nejrychleji umim :)

Jinak kdyz Ramsay pred svou epickou smrti rekl Sanse, ze je jeho soucasti, tak na kraticky okamzik me napadlo, ze je lady Bolton tehotna… ale i kdyby to tak bylo a ona s nim otehotnela, tak z nejvetsi pravdepodobnosti pri uprku ze Zimohradu potrati, takze asi nesmysl.

Takze zaverem k memu kratkemu rozboru chci povedet, ze dil se mi libil, ale co uz se mi nelibi je predstava, ze pristi dil je posledni :)

#7996 Stardos #8008 Hodooor
22.6.2016 | 1:02:43
jose8

Sapochnik v rozhovoru řekl, že Ghost měl mít významnou roli v bitvě, ale kvůli rozpočtu se musel rozhodnout mezi ním a Wun-Wunem.

#7996 Stardos
22.6.2016 | 2:30:04
mia28

Pro ty, kteří se stále dohadují, který Bůh či kdo a co chránilo Jona – rozhovor Inside the episode, čas kolem 3:18 → David jasně říká, že z velké části Jon přežije, protože má prostě štěstí. Takže asi tak :) https://www.youtube.com/watch?…

#7997 Stardos
22.6.2016 | 8:51:55
Stardos

#7994 jose8: Na jednu stranu je dobře,že tam Duch nebyl, dalšího zlovlka bych nerad viděl umírat, ale na druhou stranu, rozumnější by bylo, nechat Wun Wuna se Sansou, Mellisandrou a Lady Mormont, Wun Wun jim přece jenom poskytne větší ochranu než Duch

#7993 Zmiaz: Ramsay už musel pochopit, že je konec, jo, on si fakt užíval utrpení, a to i svoje vlastní (kdopak si všiml, že se Ramsay usmíval, když ho Jon mlátil?), ale právě z faktu, že si musel uvědomit, že je konec, raději zastřelím tedy Jona, jakožto velitele armády, než někoho, kdo stejně za chvíli umře. Jak Ramsay řekl, že je nerozdělitnou součástí Sansy, dítě možné je, Sansa toho prožila hodně, ta by nepotratila.Jenže já bych to chápal spíše jinak, Sansa si užívala Ramsayho smrt, mnoho lidí by odvrátilo pohled, jenže ona ne, protože se do ní dostala část Ramsayho, kterou už ze sebe nedostane, radost z utrpení nepřátel

#8003 Zmiaz
22.6.2016 | 9:28:54
Stardos

#7995 mia28: A proto je to právě nesmysl, štěstí či neštěstí, opravdu ho musela chránit nějaká magická moc, nejméně jeden šíp dostat měl

#8009 mia28
22.6.2016 | 9:30:14
BlueStorm

[7995 Jo štěstí měl, nějaké božstvo s ním má jiné záměry :-), tak si ho raději ohlídá, ono furt ho oživovat má následky – viz Berrik nebo jak se to píše. Tohle asi sotva přiznají, by to byl spoiler jak hrom. Z pohledu Jona těžko říct, jestli to zase bylo takové štěstí. Mohl si vcelku jednoduše a hrdinsky zemřít v bitvě, místo toho ho čeká asi dost nelehký úkol. Osobně si myslím, že splnění jeho role bude vyźadovat, aby obětoval sám sebe nějakým způsobem. Pokud jde o Ranseyho past, Jon podle mě věděl, že dělá přesně to, před čím ho Sansa varovala, ale v souladu se svým charakterem, to prostě nemohl neudělat.

22.6.2016 | 9:54:28
milanG

nic lepsie nebolo ani nebude v serialoch. uz chapem preco kazda epizoda stoji priemerne 900tis €. v tejto epizode su najlepsie bitky, trochu to predci aj film braveheart. jedine co sa da vytknut je, ze sa nezaoberali obrom ako strategickou zbranou, ze mu mali dohovorit aby mu vyrobili helmu, brnenie.., dalej urcite by dokazal..nohami rozkopat taky rad zomknutych vojakov. (minimalne keby sa dal na styry a kopal dozadu nohami, hrube podrazky by nicili tie kopije ako spajgle. takze taktika obra bola uplne odflaknuta. ale inak …najlepsia vec v historii serialov a natocenych stredovek bitiek.

#8001 Engeneer
22.6.2016 | 10:05:00
Kotletka

#7984 millay24ify: Tak předně: nabídka od Malíčka byla jen pro ni osobně- tudíž žádná povinnost s někým konzultovat své odmítnutí. A že to neřekla Jonovi bylo právě jen logické, odmítnutí byla jen její věc, přijmutí zas byl podraz, tak ho o něm ještě nebude informovat. Pořádně se s ní neradil a obecně dělal, že o tom nic moc neví a ona jednala v podstatě proti němu. Poté, co už se sama rozhodla vsadit všechno (i Jona) na jedinou kartu, tak mu to už říct nemohla. Dám příklad – máš příbuzného, který umírá na nějakou hroznou nemoc. Ty máš možnost získat lék, který může zabrat, ale taky to umírání může hodně hodně zbolestnit. Máš oprávněnou obavu, že on by lék odmítnul. V normálním světě je tohle konec. Ve světě intrik a nekladných postav se rozhodneš mu ten lék stejně bez jeho vědomí dát (což je ta pravá sviňárna, rozhoduješ o něm proti jeho vůli). Řekneš mu to? Neřekneš. Zjistí to až v případě, že to vyjde (potom ti snad odpustí i když nemusí). Tahle situace je hodně podobná. Za prvé je vidět, že k odmítnutí léku není potřeba konzultace s nemocným – není nabídnut jemu, ale pouze tobě. Malíček je lék, ale je nabídnut jen Sanse. Důvod odmítnutí léku je jeho dvojsečnost, taky mohl Jon hrdinně vybojovat vítězství, mohl dojet Malíček a dorazit ho.. Přijmutí léku bez konzultace s nemocným už je řádná sviňárna, když už jí ale uděláš, byla bys blbá a šla bys proti tomu rozhodnutí, kdybys to dotyčnému člověku říkala a dávala mu tím možnost tvé rozhodnutí ještě nějakým způsobem sabotovat

#8006 millay24ify #8018 Tomi Lee Morpheus
22.6.2016 | 10:38:24


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama