Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 314×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
VOD
Max | O2 TV
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Stardos

#8014 Lord Deyeth: Ono někde padlo, že je neplodný? :D Já si maximálně vzpomínám, že v knížce Eddard polemizoval nad Branovým životem, jakožto mrzáká, a bylo tam, že nikdy nepochová své vlastní dítě, ale já to chápu tak, že Bran si pravděpodobně nenajde manželku (ehm, Meera) a pokud by si ji už našel, nedokázal by si ho pochovat, ale o tom, že je neplodný, to jsem nepostřehl.Btw, že by mu pád způsobil i neplodnost, to se mi nějak nezdá :D

#8023 trinnn
22.6.2016 | 23:11:03
PateThree

Podle mě zemře, nebo bude nakousnuté tak jako byl Jon teď Jaime nebo Bronn,popřípadě by mohli být zraněni.. Cersei bude odsouzena na trest smrti nebo popravu a bude to přehozené do další série, k tomu možná zařve už i Tommen v této serce kterého podle mě přizabije(zabi­je hora)

22.6.2016 | 23:11:07
trinnn

#8021 Stardos: on není neplodnej jako že by střílel slepejma, on je nedplodnej tak, že nestřílí vůbec (kvůli ochrnutí)

23.6.2016 | 1:41:38
Zmiaz

#8008 Hodooor: ano mas uplnou pravdu, pustila jsem si to znovu. Dekuju za upozorneni :)

23.6.2016 | 10:40:54
Summerisgone

Bitva to byla slušná, ale pár nelogičností se v ní přece jenom najde. Hlavně vysoká kopa zabitých vojáků uprostřed bojiště mi přijde poněkud absurdní. Rozumím sice tomu, že se bojovalo a umíralo pouze na jednom místě, které neustále skrápěl déšť šípů, nicméně že by vojáci schválně a neustále lezli a lezli na vršící se těla? Pro boj je důležitá zejm. pevná půda pod nohama.

Jona nezasáhl žádný ze šípů dílem štěstí a zřejmě dílem ochranné magie. Jon už toho štěstí za všechny série měl ale opravdu hodně. Asi tomu štěstíčku jde nějakým způsobem naproti. :) Skoro by mě zajímal výčet všech událostí, kde unikl jen o vlásek smrti, dá-li si někdo tu práci; např. v bitvách o Černý hrad, Tvrdodomov, Zimohrad, výstup na zeď, šípy Ygritte, v Krasterově baště, u Mance apod.

Rickon sice mohl kličkovat, ale podle mě, když viděl Jona jak mu jede naproti, běžel nejrychleji přímo k němu. A možná ho to ani nenapadlo. Byl to přece ještě chlapec, hodně vystresovaný a bojovou taktikou nepolíbený. Navíc šípy zpočátku létaly hodně mimo, a to přestože běžel rovně a byl mnohem blíže na dostřel. A tak začal možná věřit že unikne.

Kdybychom viděli Rickona častěji, byly by ty emoce jistě výraznější. Takhle byl pouze jeden z mnoha, i když Stark. Už si ani nevzpomínám z dřívějších sérií, zda-li byl Rickon v něčem zásadní? Maximálně jako potencionální rodový dědic.

Jon jako vojevůdce selhal, resp. byl lapen do pasti. A to ho ani vlastní smrt nepoučila. Když už tedy vyjel pro Rickona, v souladu z jeho ryzím charakterem budiž, měl se ale hned po neúspěchu vrátit. Vyrazit sám na Boltony byla sebevražedná zhovadilost. A jen díky jeho pověstnému štěstí a tomu, že na rozdíl od něho jeho kůň není nesmrtelný, tak to opětovně ustál.

Pro mě ale stále vede bitva o Černý hrad, v závěsu je Tvrdodomov.

23.6.2016 | 10:52:23
rockysiburger

Konečně jsem měl čas a pustil si díl ještě jednou. Ta kritika některých, že zaútočil bezhlavě na armádu Boltnů není pravdivá. Pouze fakt že se dostal do pasti. Kdy byl díky Rickonovi nalákán nebezpečně blízko dostřelu lučištníků. Po zásahu Rickona stojí Jon na místě. A až při první salvě šípů vyjíždí v před. To byla jediná logická věc. Snažit se otočit koně a valit zpět je hovadina. Dostal by do zad pořádně naloženo. Kůň nedokáže skočit 180 a z 0na100 nedá za 3s. Prostě padl do pasti. Ze které nebylo logicky úniku. Pak se tomu postavil čelem. Jako každý rytíř. Který když už chce zemřít čestně v boji.

23.6.2016 | 12:10:43
Ser David Payne

Sansa je teď posledním žijícím členem rodu Boltonů. Docela úsměvná souhra okolností.

#8028 Občasný komentátor #8029 mr_bungle
23.6.2016 | 12:30:56
Občasný komentátor

#8027 Ser David Payne: myslím že se může vzdát jména ne? :)

23.6.2016 | 12:59:49
mr_bungle

#8027 Ser David Payne: Ona se za Boltona nepovažuje, už když sháněli armádu, tak tvrdila, že je Stark. Pak je tu ještě manželství s Tyrionem. Sice nebylo nikdy naplněno, ale ani nijak formálně zrušeno. Stačí na zrušení to, že druhé manželství bylo naplněno?

#8045 Ser David Payne
23.6.2016 | 13:22:32
Summerisgone

8026] Ta situace byla bezvýchodná. Ale pořád je menší pravděpodobnost, že ho při ústupu zasáhne jedna salva šípů, než když se rozjede sám proti šesti tisícové armádě, nehledě k tomu, že poté bude stejně čelit dalším a již přesnějším salvám. A navíc celá situace vybláznila Davose, takže původní strategie šla rovnou do kytek.

#8031 rockysiburger
23.6.2016 | 13:31:06
rockysiburger

#8030 Summerisgone: Jasně, rozhodl se jak se rozhodl. Nejlepší by bylo kdyby udělal pár cvalů dopředu podjel první salvu a pak se zdviženým prostředníčkem hodil oblouček zpátky :-) Šance že ujede před druhou salvou by byla vysoká. Ale to je jen kdyby a jak :-)To by Ramsay nečekal a asi by ho to vyprovokovalo ještě víc. Jak říkáš tohle dosral na plný čáře. Ale je to pořád jen fantasy seriál :-)

23.6.2016 | 13:43:51
jack817

pozreal som 3 krat ale OBOR BOL FAIL !!! .....preco na obrovi neboli ziadni lukostrelci strielat z hlavy obrom moze mat dost velku vyhodu , preco obor nechadzal mrtve ludi na nepriatelov ??zasoby mal dost :D:D

23.6.2016 | 13:54:14
jack817

Lord Deyeth podla tvojej teori , zanikne aj meno MARTEL , TARGERYEN :D:D podla mna sa nededi meno po OTCOVI ale meno po panovnikovy .............

#8039 Ann Taylor
23.6.2016 | 14:00:40
rockysiburger

Ještě k Obrovi. Sapochnik v rozhovoru řekl. Že mohl bít v bitvě Duch nebo Wun wun. Komentoval to samozřejmě rozpočtem který měl k dispozici. Nejsem v oboru grafiky nějak znalý, ale možná byl důvod zbraně pro Wun Wuna rozpočet. Nevím o kolik by byl draží Wun wun s kyjem či kmenem. Nebo v házení lidí :-) Každopádně jak sundal toho jezdce na koni. To byla dobrá podívaná :-)

23.6.2016 | 14:09:12
jack817

certu s nimi :D stacilo povedat ja by som im dokreslil palicu obrovi :D:D:D aj ludi na jeho hlave :)

#8065 Hodooor
23.6.2016 | 14:16:33
jack817

certu s nimi :D stacilo povedat ja by som im dokreslil palicu obrovi :D:D:D aj ludi na jeho hlave :)

23.6.2016 | 14:16:38
Somebody Special

Vůbec nechápu, co se pořád řeší s nějakým rozpočtem.. GoT je jeden z nejsledovanějších seriálů vůbec, to mi neříkejte, že nejsou prachy na blbej stromek v ruce Wuna a Ducha zároveň. Stejně jako na větší počet komparzistů v BoB. Nebo na útok Yary a Cocklessa na Otrokáře na moři.

Pixovina ;)

#8038 Michgod #8040 rockysiburger #8044 Tomi Lee Morpheus
23.6.2016 | 14:45:35
Michgod

#8037 Somebody Special: kdyz dostanes na viber nechat primalovat nejaky stromek… nebo nechat primalovat ducha… a nebo si ty penize hezky nechat a rozdelit si je co si vyberes?… asi jako kazdej budes tvrdit ze na to neni rozpocet :D nekdo nekradne nekdo cerpa… a jinej zase nema rozpocet

23.6.2016 | 14:51:21
Ann Taylor

#8033 jack817: Dědí se jméno po otci… po svatbě žena přebírá jméno muže… pokud se on nerozhodne přijmout její, což se někdy stává, ale většinou spíš když to jeho jméno neznamená vůbec nic a její bude mnohem výhodnější. A rod Martellů už v seriálu vymřel. Tam už není vůbec žádný. Zrovna u nich by bylo úplně jedno, jestli je tam žena nebo muž, protože nehledí na pohlaví, jenže v seriálu tam žádné ženy Martell nebyly a všechny dva muže nechali zabít.

#8041 Občasný komentátor
webmaster
23.6.2016 | 15:03:02
rockysiburger

#8037 Somebody Special: Možná.. Spíš bych řekl že ne. To jako že HBO pošle vatu na účet Sapochnika :-D a řekne tady máš. A dělej!! HBO si to bude hlídat. Nevím kolik by stál wun wun s kládou, ale útok Yary na otrokáře. To je pěkná Pixovina :-) jak si napsal. To by už bylo nákladné. Další lodě. K tomu draci :-D

23.6.2016 | 15:15:04


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama