Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Stardos

Po dnešním díle bych se vrátil ke hře, co hrála Sophie a Maisie.Šlo o to, že řekli dvě pravdy a jednu lež. Sophie:

Ramsay umře – pravda Arya si odškrtne ze seznamu tři jména Lady Stoneheart se objeví

Maisie

Arya se vrátí zpátky do Westerosu- pravda Arya je v traileru víckrát, než si myslíme, že je Arya si neodškrtne ze seznamu žádné jméno

Takže, co víme jistě, že ohledně Aryina seznamu je jedna lež a jedna pravda, otázkou je co z toho.

20.6.2016 | 18:29:31
Naranyan

A pořád s tím nedají pokoj.. Dobře, dal jsem si tu práci, abych přesně tuhle část znovu našel… S06E04 .. po cca 12 minutě…

122 00:12:18,100 → 00:12:20,160 Je to moje sestřenice.

123 00:12:22,760 → 00:12:25,620

  • Měli bychom jí pomoci.
  • To samé si myslím i já.

124 00:12:27,220 → 00:12:29,380 Náš pán se vyslovil.

125 00:12:30,000 → 00:12:32,120 S­hromáždi rytíře Údolí.

126 00:12:32,640 → 00:12:35,460 N­adešel čas připojit se k šarvátce.

Strašně, ale opravdu strašně převídatelné, že se rytíři Údolí objeví… Tady všichni čtete z palantíru nebo snad jen zapomínáte, co je naprosto jasně řečeno v minulých epkách ? Achjo…

A pořád dokola s tím Rickonem, že běžel rovně jako šipka.. Fakt si tady nikdo nedovede představit, že prostě klučina mladý hloupý v té chvíli nemyslel ? Stejně jako kopa lidí, která umíra z mnohem nepochopitelnějších důvodů ??… Halooo ?? Nee ? Pořád ne… ??

Tak to zkusím ještě jinak. Chcete rozbor ? Fajn. Vydal se celkem nejistě, no ano, třeba mohl Ramsy zavelet a zaplavilo by Rickona moře šípů hmm ? Takže kličkování k čemu hmm ? Dostával se už celkem daleko, tak fakt přestával myslet a vykašlal se na kličkování aby tak byl ve víře, že už je v bezpečí co nejdříve a nejsnadněji Jonovi, aby ho moh sebrat ? .. Jak moc do hloubky u té scény půjdem, než toho necháte ? Proberem ji vteřinu po vteřině nebo co ?

#7854 Majestic
20.6.2016 | 18:33:50
danho123

Dnes som sa dobre bál o Tormunda :D Chvilku to vyzeralo že to nezvládne

#7844 mr_bungle
20.6.2016 | 18:40:14
mr_bungle

#7843 danho123: Já taky, jednu chvilku jsem myslela, že už je po něm.

20.6.2016 | 18:45:40
Eddard1

#7826 rowe: No tak neplakej, že ty Ramsey zařval.

#7883 rowe
20.6.2016 | 18:48:07
Vinstor

#7832 Naranyan: Ramsayho ťah bol stupídny, keby prikázal všetkým vystreliť naraz pripravý ich o veliteľa…

#7847 Naranyan
20.6.2016 | 19:10:25
Naranyan

#7846 Vinstor: Nu, je mi líto ale úplně jsem tomu, co jsi právě napsal neporozuměl :-(. V čem ten tah byl stupidní, když evidentně věděl, jak co možná nejlépe vyprovokovat Jona k nemoudrému frontálnímu útoku ? (Ale stejně, i kdyby se drželi plánu, nejspíš by na tom lépe nebyli, když jich bylo méně).

Naopak si myslím, že dobře vystihli Ramsyho – žádný geniální velitel ale zas hloupý úplně taky není a po čertech mazaný v tom, jak zas udělat něco opravdu hnusného. A vem si Rickona. Mladýho (asi trochu blbýho) klučinu. Má smysl vypočítávat, co by v jeho situaci asi tak bylo nejlogičtější, jak by se asi tak dítě jeho věku normálně zachovalo ? Žeby některý děcka tak a jiný onak a některý třeba stejně ? S tím, co měl za zády (Ramsyho armu)…

#7849 Vinstor
20.6.2016 | 19:17:48
rockysiburger

#7837 Monkeyskunk: To bych neřekl. Viděl sem Ramseyho vícekrát s lukem. Třeba když hrál hru a honil tu dívku po lese. Kdybys měl vybrat zbraň se kterou Ramsey nejvíc zacházel. Skončil by s nožem :-) Taky sem si říkal proč Wun Wun nemá nějakou zbraň, ale asi to je způsob boje obrů. Na druhou stranu falangu nikdy neviděl a pak už bylo pozdě hledat strom. Měl tam spíš skočit a válet sudy. To by asi zabralo více:-D

#7850 Naranyan
20.6.2016 | 19:17:51
Vinstor

#7847 Naranyan: Myslím že keby nechal strielať svojich mužov na rickona a jona. To čo robil bolo veľmi náhodné a nemusel sám rickona trafiť, avšak vystreliť celú kopu šípov znova a znova by ich pravdepodobne zabilo oboch a pripravilo by jeho armádu o veliteľa a vyprovokoval útok alebo naopak donútil ich sa vzdať.

#7852 Naranyan
20.6.2016 | 19:20:09
Naranyan

#7848 rockysiburger: No jistě. Vždyť ta Ramseyho milá byla evidentně s lukem setsakrametsky dobrá a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se lukostřeleckému učení tak nějak věnovali po celý svůj život (který spolu strávili) společně. Takže je tam jasný předpoklad, že Ramsey s lukem uměl taky víc než velice dobře.

Jinak vidíš, to mě nenapadalo :-D.. Teď jsem se fakt málem udusil smíchy s tím válením sudů :-D :-D.

20.6.2016 | 19:22:50
AngelInside

Z GoT se začíná stávat pěkná telenovela – oživení Jona, návrat Ohaře, Arya propíchaná přežije a zraněná zabije ženu bez tváře, dnes zas nesmrtelnej Jon, předvídatelné věci, že Tyrion a spol. budou zachráněni, dnes pokračování, že si Dany s otrokáři poradí. To samé další děj dnešního dílu, už před epizodou jsem psal, že na poslední chvíli určitě přijdou rytíři z Údolí a zachrání je a že to má Ramsay spočítané, to se stalo. Děj je strašně předvídatelnej, což neznamená, že mě to nebaví, ale vytrácejí se takové ty momenty překvapení, očividně dobro začíná vítězit a je jasné, jak to dopadne – Starkové budou vládnou Severu, Theon se ségrou se vrátěj domů, na železnym trůnu budou Targaryani, Lannisterům povládne Tyrion a Hora bude zabit Ohařem, takže už to bude jen takové naplnění pohádky a návrat k původnímu fungování v sedmi královstvích a jestli je to Martinův slibovaný poslední twist bude tne, že je Jon Targaryan a bude mít nárok na trůn, tak budu hodně zklamanej… PS taky z proroctví víme, že Tommen zařve a myslím si, že v jeho popravě bude figurovat Cersei, sice ho nade vše miluje, ale vidí, kam to vše vede…

#7855 rockysiburger #7856 Naranyan
20.6.2016 | 19:26:45
Naranyan

#7849 Vinstor: Nevím, prostě tam ten problém žádný fakt nevidím. Ramsey udělal, co jsme všichni vlastně tak trochu čekali a o čem celá ta jeho postava od začtáku je (udělat zas nějakou tu prasárnu) a to bylo splněno. Jon se pak, pro mě zcela logicky, utrhl emčně z řetězu a šel bezhlavě na věc a pak to moře šípů už přicházelo atd atd že :). Největší problém (když už jsme u těch nelogičností) fakt vidím leda v tom, že Wun Wun neměl obří kyj, nebo že neválel ty sudy :-D :-D.

20.6.2016 | 19:28:14
Dugar

Mě spíš jediná věc, která mi přišla stupidní byla, proč Ramsey tím šípem trefil Wun Wuna do oka a ne Jona do hlavy. Stejně už bylo jasný, že je po něm… a Wun Wun by i tak nejspíš umřel… Přišlo by mi daleko lepší, kdyby Jona zabil a pak někdo kuchnul Ramseyho…mělo by to alespoň nějaký zvrat..

#7860 Naranyan
20.6.2016 | 19:38:31
Majestic

#7842 Naranyan: Máš ve všem pravdu, nicméně bych se tě zeptal…co to sakra hulíš za matroš? :-D :-D rozčilovat se kvůli pitomcům :-D

#7857 Naranyan
20.6.2016 | 19:42:44
rockysiburger

#7851 AngelInside: Tak hlavně že jsi to předpověděl sám :-D bavíš mě :-D Máš prostě schopnosti o kterým se nám smrtelníkům může jen zdát. Tady se o tom diskutuje od S06E04 kdy to sám navrhne lord Aryn, ale tvoje mysl tady všechno zachrání. Je jasný že ten seriál někam musí směřovat. Už to vidím. Otrokáři dobudou Meereen… zabijou všechny včetně draků a máme překvapení a další linka končí… Můžu pokračovat. Prosím pobav nás ? Jak by jsi to natočil ty ?

20.6.2016 | 19:43:52
Naranyan

#7851 AngelInside: Oživení Jona přišlo nakonec opět vcelku logicky a nepůsobí pro mě nějak rušivě. Oživování je ostatně v GoTu už staršího data a patří prostě k věci. A nejde oživit každého, to jsme v seriálu už taky párkrát slyšeli. Snad se tady nebudeme dohatovat o tom, co by třeba taky mohla nebo nemola (nesměla???) být vůle bohů hmmm ? ;)

O Ohařovi a Arye platí tohle – nevím, kolik toho víš o medicíně (navíc jsme VE FANTAZY.. NE V REALITĚ) ale z člověka se úplně v pohodě dá udělat „jehelníček“ a to dost fest ;) aniž by si ho ohrozila na životě a člověk se z toho klidně vylíže, naopak, jistě, stačí zas trochu smůly a jediná rána zasáhne životně důležitý orgán.

Ta nesmrtelnost Jona – jak naprosto OČIVIDNĚ!! toho jsem si všiml jen já ??? ho míjely šípy v OČIVIDNÝCH důkladně detailních záběrech jak ho nic netrefí … vidím záměr opravdu jen já ? Když se ještě před bitvou s Mell bavili o tom, ať ho neoživuje ?

K rytířům z údolí jsem tady toho napsal už mraky, sám seriál jasně řekl, že jsou na cestě.. Tady nemá smysl se o tom dál bavit.

A to vlastně souvisí s tou předvídatelností. Když sám seriál se k některým věcem sám naprosto jasně a zřetelně vyjádří tak… WTF ??? .. Když je to tak předvídatelné, řekni mi, co bude dál hmm ? ;).. Jak to dopadne na Winterfellu, s Freyama, Euronem, s Jamiem Lanisterem a jeho 8000 muži, White walkerama atd atd.. Jen se předveď, velice rád si důkladně vyslechnu tvé předpovědi děje, když je všechno tak předvídatelné a pak si popovídáme, kde ses trefil a kde ne hmm ? ;)

(těch pár předpovědí, co si napsal jsou opravdu jen výstřely do tmy a takových teorií se dá napsat kvanta ;).. a i tak schválně uvidíme, nakolik se trefíš ;).. co si tady napsal si schválně někam poznamenám :-) )

#7864 Vinstor #7904 karel304
20.6.2016 | 19:46:20
Naranyan

#7854 Majestic: Ale tak.. :-).. Jsem jinak klidné povahy a už dlouho to tady čtu a nějak jsem vždycky našel tu sílu se tady radši do těch flame-war nepouštět. Teď už mě ale ty reakce některých fakt vyburcovaly, abych se zjevil. Mluví tady o nějáký nelogičnosti a předvídatelnosti, tak jen píšu svůj pohled na věc :-).

20.6.2016 | 19:50:59
Angi

#7815 Xegiie: Tolik k argumentum. Od nekoho kdo ma TARDIS v ikone bych cekal vic. A nehazej ty nadavky na me, kdo s cim zachazi s tim take schazi.

20.6.2016 | 19:54:55
Angi

#7821 rockysiburger: Mohl bych ti vysvětlit, jak to dělám. Ale nerozuměl bys tomu.

#7862 rockysiburger
20.6.2016 | 19:58:52
Naranyan

#7853 Dugar: Hmm.. Teď jsem se na tu scénu rychle koukl znova a člověče.. Pravdu díš.. Jen meč v ruce, koukal na Wun Wuna, opravdu to Ramsey úplně v klidu mohl napálit do Jona místo Wun Wuna. To beru, to je argument… Možná si zas dovolím vytáhnout tu svou myšlenku s tím, jak Jona naprosto očividně míjely v mnoha salvách všechny šípy, že i tady by mohl být právě ten záměr celé věci (bohů), že Jon tady prostě neumře a tak to Ramsey stupidně, vědom si své porážky, ostentativně napálí do Wun Wuna.

20.6.2016 | 20:00:27


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama