The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
VOD
Netflix | Disney Plus | Max
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Batiatus

#7500 Batiatus: * vybral

4.4.2016 | 7:28:21
Bloody Jesse

! Přehrál jsem si to několikrát a jde tam slyšet jak tam maggie řve glenn a glenn zase mag ale může to být taky abraham a sasha tam na něj řve abe ale spíš čekám že zemřel Glenn doufám že to aspoň trochu odhalí v traileru inak nebyly ti dva týpci co potkal Morgan z Království ?

#7503 Jodie #7504 Jodie
4.4.2016 | 8:00:33
Jodie

#7502 Bloody Jesse: z toho nic slyset nelze. Ok, mozna zensky hlas, ale bylo by velmi naivni z toho neco soudit, protoze tohle presne scenaristi ve WD delaji. Kolikrat se tady varilo z vody (traileru) na dalsi dil podle zvuku a obrazu a nakonec to bylo vzdy jinak.. Scenaristi tam stojej za hovno, ale v tomhle si asi mysli, ze jsou machri a udrzi divaka v napeti a vzniknou tim spekulace (coz uz vznikly).. Hell, vubec bych se nedivil kdyby se jeste nerozhodli pro toho koho zabijou..

4.4.2016 | 9:36:30
Jodie

#7502 Bloody Jesse: z toho nic slyset nelze. Ok, mozna zensky hlas, ale bylo by velmi naivni z toho neco soudit, protoze tohle presne scenaristi ve WD delaji. Kolikrat se tady varilo z vody (traileru) na dalsi dil podle zvuku a obrazu a nakonec to bylo vzdy jinak.. Scenaristi tam stojej za hovno, ale v tomhle si asi mysli, ze jsou machri a udrzi divaka v napeti a vzniknou tim spekulace (coz uz vznikly).. Hell, vubec bych se nedivil kdyby se jeste nerozhodli pro toho koho zabijou..

4.4.2016 | 9:36:44
Bublaninamorava

omg.. :) jako konec série tedy spíš opruz než velké finále… navíc, jak se to dobře tentokrát rozjíždělo, plno dílu myslím bylo povedených a měl jsem z nich fakt dobrej pocit, tak ty poslední díly mně přišly zas nějak slabší.. jakoby tvůrcům docházel dech .. vyvrcholení vlastně vůbec žádné…

v další řadě se dá čekat ze začátku, že první díly budou řešit to rozuzlení a smutek a dopady na ostatní, takže tam asi dva první díly taky nebudou žádná sláva.. uf uf..

ještě, že začnou Trůny… :)

4.4.2016 | 10:27:10
belveden

Seriál končí 6.radou : ! Negan zabil kameramana.

#7510 ZvacA
4.4.2016 | 11:08:19
Kalam

obrovský fail tento díl a to jsem člověk, co nikdy nedal míň jak 4 hvězdy a TWD miluju. Stačilo jim se jen držet komiksu, nic víc jsem nechtěl… jen se držet komiksu… ach… a taky negan je najednou slušňáček, protože slovo fuck by asi v seriálu kde tečou střeva a krev někomu vadilo. A kde byl jeho koment ohledně Glennovi rasy? Hmmm, multikulti jede? NE, spíš to bude tím, že tam bylo tolik postav, že už by to nedávalo smysl… hádám, že nakonec umře stejně ten týpek, jehož jméno si ani nepamatuju a co tam byl skoro navíc…

#7508 Jirkason
4.4.2016 | 11:21:19
Jirkason

#7507 Kalam: No slibovali dvě verze , že udělají. Jednu s cenzurou a druhou normální, ale nevím jaká byla ta odvysílaná, protože tam zaznělo jen 2× shit. Jestli to bylo ono, tak to je od AMC docela trapas no.

4.4.2016 | 11:26:43
RustCohle

Tak toto bol ozaj fail tak som sa tešil strašne a toto bolo ono ? Ešte si pamätam jak tvorcovia v každom interviu hovorili že to bude najbrutalnejšia a najemotivnejšia časť …

4.4.2016 | 11:33:07
ZvacA

#7506 belveden: Bludišťák. Škoda, že ti nevyšel ten tag. :D

V takhle pojatý konec jsem osobně nedoufal, takže v tomhle směru určitě zklamání, protože jinak celá tahle závěrečná epizoda s věhlasnou hodinovou stopáží postrádala vcelku nožičky a střihy mezi roadmovie a tolik propranou filosofií o jsoucnu zrovna znovu mezi Morganem a Carol, byla bohužel sem tam pořádná zívačka. Ale nějak se k tomu dacanovi dostat jedna skupinka musela, jednat se tam musel nějak dostat živýmrtvý Daryl-Tell a jednak se tam muselo dostat plno náznaků na plno dalších věcí…

Na druhou stranu i já jakožto antiseriálový-WD fašista musím uznat, že závěrečný několikrát rozpiplaný a očekáváný klimax této řady jednoho ikonického momentu univerza se svým provedením ukázal být i přes svou absenci syrovosti zřetelnějším vizuálem, vcelku ucházejícím a i zajímavým. J.D. Morgan nepřenesl Negana do živýho zpracování zase tak blbě (minimálně o třídy výš než v případě seriálem zpracovaného Guvernéra nejen autentičtější podobou) a po chvilce lezl nejen správně na nervy, ale člověk mu to flegmatickou gradující brutalitu i pohodu s jakou si to postava měla užívat, věřil. Pochvalu na konci zaslouží i koncept Spasitelů, z jejíchž inovativní pískací hymny by hráblo i mrtvole.

No a tak nás tvůrci poslali jinak do kanelu a nechali prostor špekulacím. Já bych na to pohlížel i tak, že tato možnost je sice pro fanoušky nepřijemná, na druhou stranu dává prostor pro všechny herce, kteří se do natáčení další řady mohou směle podle vlasntího uvážení ze seriálu klidně smluvně odepsat. Odejít a tím pádem pro děj skončit může nyní opravdu kdokoliv z té řady, co se mtam válela na kolenách, což je vlastně ještě víc vzrušující než kdyby se mělo odehrát podle předlohy. A kdo nakonec ví, vzhledem k tomu, že seriál rád experimentuje, by s požehnáním umělce Kirkamana klidně mohl prostě do příště skončit Rick Grimas, ať jsou následující události mnohem nepředvídatelnější a rozhodně pak dějově zajímavější.

#7511 Kalam
4.4.2016 | 11:38:20
Kalam

#7510 ZvacA: s koncem nesouhlasím,Rick to táhne, bez něj by WD šel úplně do kytek…

#7512 ZvacA
4.4.2016 | 11:45:28
ZvacA

#7511 Kalam: A to je třeba zkusit, pěkně tímhle šokovat, seriál by měl jedinečnou možnost zalternativnit děj a ukázat vlastní vizi událostí následujících jak se o to sem tam v maličkostech pokouší. Nemělo by u projektů být, že ta a ta postava něco táhne a je nenahraditelná, to je jen výmysl fanoušků. Jediné co by mělo mít váhu je univerzum. Je tam plno postav, které ho mohou klidně zastoupit, nechť třeba sledujeme jeho synka, kterak se v následujícím ději grimasoví po foťovi k revanši. Nebo ať ho zastoupí lukostřelec nebo ať si vlastní vůdcovskou linku užije prozměnu Chlen a jeho milá. Možností je spousta. Když můžou jinde padat zdánlivě pro diváky osobité a kladné hlavy a seriál to přesto ustojí, vydržel by to i WD.

4.4.2016 | 11:58:45
georgezz

Omlouvám se za sprostá slova, ale kurva mač, to byla jízda jako hovado, to byly sady. Neganův nástup, EPIC! No brutus no.

#7514 RustCohle
4.4.2016 | 12:15:21
RustCohle

#7513 georgezz: Neviem ako ty ale očividne si pozeral úplne iné finále ako ostatný.

#7520 Stardos
4.4.2016 | 12:48:25
maverickone

Nenavidim ten serial!! Zase mam byt napjaty kdo zdechl!!!!! do hajzlu uz! :D

4.4.2016 | 13:17:34
hoolio88

Přesně tohohle jsem se bál :( Na finále to byla dost velká slabota… Díl je až na závěr nudný, popojíždění s dodávkou a hledání volné cesty působí až tragikomicky. Ještě horší je pak dějová linka s Morganem a Carol, i když mě hodně zajímá, kdo byli ti dva týpci ve zbroji s kopím, kteří našli Morgana s Carol (předpokládám, že od Negana nejsou)… A teď k tomu nejdůležitějšímu. Závěr by šel, ale z Negana jsem trochu rozpačitej. Představoval jsem si ho jinak. Uvidíme, jak to s nim bude dál, snad nebude hůř herecky ztvárněnej než seriálovej Guvernér… Samozřejmě cliffhanger je problém. Představa, že budeme půl roku čekat na to, abychom se dozvěděli, že má hlavu na kaši Aaron nebo Eugene, pro mě absolutně nedůležitý postavy, mě děsí stejně jako hvízdání Zachránců. Ach jo.

4.4.2016 | 13:32:55
Athaeneus

Negan mě bavil. Scénu s ním jsem si pustil třikrát. A to je co říct, neboť TWD považuji za naprostý odpad a bahno v současné televizní tvorbě, což má za následek, že po shlédnutí každý díl neprodleně mažu. Přeci jen, takhle černobílý seriál, který nás nutí vidět jednu skupinu v dobrém světle a druhou ve špatném, aniž bychom měli čas o „záporácích“ přemýšlet, je myšlenkově dost pozadu. Nicméně, pojďme k ději. Rick konečně dostal přes prdku. A vlastně, pokud by zrovna jeho umlátil nově příchozí frajer, ani by mi to moc nevadilo. I přesto, že Ricka, coby manipulativního demagoga, mám veskrze rád. Ale, stále bych raději sledoval osud nové skupiny pod vedením nového leadera, která je už o trochu racionálněji napsaná a sedí do post-apokalypťáku více. No, o tom si můžu nechat zdát. Tak snad budou mít tvůrci alespoň dost velké koule na to udělat něco přeci jen trochu razantnějšího, než je smrt Aarona

#7524 dovahkiin
4.4.2016 | 14:08:43
JackIsBest

Tak tohle nebylo nejslabší finále WD, ale NEJSLABŠÍ DÍL! Bože, tohle nehorázně moc posrali. Nevěřim, že WD už někdy bude jinej. Velký zklamání, a toho vašeho slavnýho Negana si strčte do prdele, nejslabší díl, co kdy svět spatřil. 50kg negan, ze kterýho jde strach asi jako z pětiletýho cigána na písku co kouří nedopalek co našel vedle v trávě. Hrůza a děs.

#7521 hoolio88
4.4.2016 | 14:11:33
Stardos

V celku je mi jedno, že je Cliffhanger, spíše mám strach, že to odnese Aaron nebo Rosita.

4.4.2016 | 14:19:07
Stardos

#7514 RustCohle: To už opravdu nemůže mít člověk vlastní názor, aby mu nebyly kladeny otázky tohoto typu?

4.4.2016 | 14:21:15


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama