The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
VOD
Netflix | Disney Plus | Max
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

dameo

#7713 LucieMil.: Jak Spasitelé věděli, kam jedou? Dle slov jednoho Spasitele – Není těžké zjistit, kam jedete. – soudím, že to nevěděli. Nevěděli, že jedou do Hilltopu, ale sledovali je. A jak věděli, že je Maggie špatnĕ? Že by to bylo tím, že byla na nosítkách? Nemyslím si, že by byl v Alexandrii zvěd. To spíš v Hilltopu. Enid chodila ven, protože se tam cítila lépe, než v Alexandrii. Stejně to měli i Aaron a Daryl. Po sblížení s Maggií přestala Enid chodit ven a začala více času trávit s lidmi, které má ráda. TWD je plné nelogičností, ale udivuje mě, jak lidé hledají nelogičnosti tam, kde nejsou.

5.4.2016 | 9:21:56
JackIsBest

Přesně jak tu někdo psal, já vám říkám, že prostě ještě oni sami nevědí, kdo to je :D mají díky tomuto zpíčenému cliffhangeru, volnou ruku jako nikdy, takže je to myslím jasný :D Pro ně není podle mě problém číst reakce lidí na internetu, takže klidně to ve finále může mít nějakej vliv :D Ale muj typ je jasnej, sice se ve WD nedá uvažovat logicky, ale když ten dotyčnej padne na zem, tak za Neganem nestojí ten karavan, který by tam stál v případě, že by to byl někdo z lajny, Maggie až Carl. Takhle to vychází pouze na Glenna, Daryla, možná Abrahama. Jinak, taky si říkáte, když je Neganovo lidí xdesítek, možná xstovek, že si ještě Alexandrii nezberkali na „half of their shit“ ? …

5.4.2016 | 9:37:27
Stardos

A tak mě napadlo, obětí bude někdo kdo byl v té bedně, Glenn, Daryl, Rosita, Michonne.Protože v epizodě byly scény z první osoby z té bedny :)

#7724 hoolio88
5.4.2016 | 9:40:36
hoolio88

#7723 Stardos: Teď jsem to sem chtěl napsat :) Někdo v té bedně viděl z první osoby a viděl rozmazaně nejspíš kvůli zranění. Rosita, Michonne a Glenn byli v pořádku, tak to byl asi Daryl… No a člověk, co „přežil“ první ránu pálkou, viděl taky rozmazaně. Otázkou je, jestli to bylo proto, že dostal pálkou, nebo proto, že už rozmazaně viděl předtim… Týhle teorii ale odporuje to Darylovo zranění, vypadal, že toho měl plný zuby a neumim si moc představit, že by ustál už tu první ránu Lucille. I když je to seriál a navíc bratři Dixonové nám byli vylíčeni jako velcí tvrďáci…

#7737 Annie27 #7741 Rikac
5.4.2016 | 9:49:03
JackIsBest

V jaké bedně? :D :D :D

#7728 hoolio88
5.4.2016 | 9:53:19
dameo

#7696 Charles.R: Co je zcestného na tom, když jsem uznal, že by bez Morgana ta situace nevznikla? Rick vrahem je. Vyvraždění spících nepřátel je vraždou. Nebyla to sebeobrana. Jak řekl Morgan, Rick tou vraždou něco začal. Morgan svým nezabíjením může způsobit něčí smrt, ale to může i Rick svým zabíjením. Stačí, aby Rick začal vraždit lidi, se kterými si není radno zahrávat. A to Spasitelé jsou. Neganova pomsta bude sladká. Negan by si je podrobil i kdyby Rick žádného Spasitele nezabil, ale teď když je zabil to bude mnohem horší.

#7736 Eleanor05
5.4.2016 | 9:54:30
hoolio88

Naopak by pro tuhle teorii hrálo, že Negan chtěl nejdřív umlátit Maggie, protože jí nebylo moc dobře. A Daryl zrovna na první pohled taky nepřekypoval zdravím… Jinak jak tady píšete, že Aaron by nikomu nechyběl, není to pravda. Čtyřprocentní menšina by asi nebyla ráda :) Stačilo, že scénáristi rozbili lesbickej pár, teď by rozbili i další homosexuální dvojici… To už by si pomalu mohli začít brát osobně, že je scénáristi odpravujou :D Mimochodem, když jsem narazil na lesby, co je vlastně s Tarou? Chápu, že ta herečka je/byla těhotná, tak ji radši moc neukazujou, ale co Tara v seriálu? Ona jela s Heathem na nějakou tu výpravu a o smrti Denise ještě neví, ne?

#7730 Cybercaf
5.4.2016 | 9:55:54
hoolio88

#7725 JackIsBest: OK, tak teda dodávka :D Myslel jsem, že to byl nějakej kontejner, kde je drželi, ale asi ne…

5.4.2016 | 9:59:42
TWD#8888

#NotBad ..... JDM oblibenej herec, co dodat… ja bych se pochcal :). proste psychopat … jeste nez se vedelo, kdo ho bude hrat, mi na Negana sedel i treba Thomas Jane(punisher). Nebo jsem cekal nekoho uplne novyho … jinak trevor .. ten herec ho v GTA namlouval :) takze podobnost neni nahoda. K finalni scene … podle me glenn, svoje uz udelal, ostatni maji pred sebou nejakou story-line. Jen doufam ze to ukazou a poradne tak odstartujou 7. serii. Podle me byl na konci pocitani nekde od ricka smerem k darylovi(nevim kdo byl posledni) jeste se na to parkrat mknu. Jasne nabizi se Abraham a Aaron…Eugene, ale myslim ze by to bylo nefer a uz by to pripominalo star trek .. holku asi ne ,,,, mozna šášu.

5.4.2016 | 10:41:53
Cybercaf

#7727 hoolio88: Taky by mě zajímalo co je vlastně s tou Tarou…no sice je těhotná ale to jí nebrání v seriálu vystupovat od „prsou nahoru“. Po tom co zabili Denise je to další pitomina, kterou udělali…neukázat reakci osoby, které bude nejvíc scházet, tak v tom případě měli zabít někoho jinýho…no protě pííčovina jako svině.

Naprostej souhlas s tím, jak Rick a spol vběhli přímo do pasti. Negan by musel mít takovej počet sehranejch lidí že to prostě nebylo možný. Navíc když už Rickovo skupina dobrou půlku jeho lidí musela pozabíjet…zase to nedává smysl jako už tolik věcí v seriálu.

Začátek další řady vidím na rickovo znovu zahláškování: „They're gonna feel preety stupid when they find out.“.....„They're fucking with the wrong people.“

#7732 Raulivo
5.4.2016 | 10:54:58
TWD#8888

…podle posledniho zaberu kdyz sel napravo od ricka to vypada fakt na tu Sashu nebo Aarona ..... Glenn byl schovanej vklidu nekde na konci rady ..... Eugene taky na konci druhe …Sasha 90 procent.

5.4.2016 | 10:57:44
Raulivo

#7730 Cybercaf: scénu jak Negan někoho rozmlátil určitě uvidíme. Osobně si myslím že po tomhle incidentu uplyne nějakej čas a ukáže se nám to jako ve vzpomínce někoho. Možná by to bylo i lepší než rovnou scéna a pak celej díl o tom jak budou plakat, ikdyž tomu se stejně nevyhneme.

#7733 hoolio88
5.4.2016 | 10:59:40
hoolio88

#7732 Raulivo: Podle mě sedmá řada začne tam, kde šestá skončila, a uvidíme alespoň mrtvolu s rozmlácenou hlavou a nějaký to oplakávání… Nějakej velkej časovej rozestup nepředpokládám, a to kvůli Morganovi a Carol. Určitě nám budou scénáristi chtít ukázat, kdo jsou ti dva týpci s kopím, který potkali… Ale můžu se plést a sedmá řada začne tim, jak Rickovo parta postává u vykopanýho hrobu, Rick pronese pár vět, potom záběr na dřevěnej kříž s vyřezanym jménem toho, kdo si potykal s Neganovou pálkou, a úvodní znělka.

5.4.2016 | 11:12:17
Eleanor05

#7712 Charles.R: Tak jde o to, jaký žánr preferuješ, ale těmi daleko lepšími současnými seriály myslím Hru o trůny (ale pokud nemáš rád historii + fantasy asi se ti to líbit nebude, i když tohle je podle mě nejlepší seriál současnosti), dál doporučuju Breaking Bad (jeden z vůbec nejlépe hodnocených seriálů ever), True Detective (ale jen 1. sérii! – druhá se jí už netýká), Homeland (o současným terorismu a jeho vyšetřování) a nejnovější třeba Narcos (podle skutečných událostí). Kdyžtak si přečti o čem to přesněji je na ČSFD. :) To jsou současné seriálové špičky, které většinou nemají hluchá místa. Oproti tomu jsou prostě WD strašně jednoduchoučký a naivní po všech stránkách…

#7762 Charles.R
5.4.2016 | 11:23:02
JackIsBest

Já si myslím, že na AMC už se té samé scény, s viditelností té rozmlácené hlavy už nedočkáme. Osobně bych ale doufal, že ano.

5.4.2016 | 11:26:49
Eleanor05

#7726 dameo: Ano, Rick vrahem je. Stejně jako i zbytek jeho skupiny včetně Morgana. Pokud ve světě už nejsou zákony, a i kdyby byly, už není nikdo, kdo by dohlížel na jejich dodržování (policie, armáda) + po světě chodí mrtvoly, zabíjení se vyhnout nedá. Když se tomu někdo vyhýbá, pak dřív nebo později umře sám rukou těch, který nechtěl zabít. Ty Morganovy blbý kecy tam úplně nesnáším. O nezabíjení kecá člověk, kterej nejhorší, co zažil, bylo, že se setkal s chlápkem, kterej choval kozu. Rickova skupina si prošla Woodbury, přepadením věznice a Terminem, už chci vidět, jak by si tam Morgan poradil s tou svou dřevěnou tyčí…

5.4.2016 | 11:33:47
Annie27

#7724 hoolio88: Můj typ byl Daryl, už jen kvůli tomu, že byl takto zraněný a nemohl pro Negana dělat tolik potřebnou práci jako zdraví jedinci. A když vezmeme v potaz, že je Negan zásadový, tak by to i mohlo sedět. Ještě mě něco napadlo, ale je to asi blbost a nejsem si tím jistá, ale neřekl Merle Darylovi šampión? … To už jsou ale asi velké spekulace :) Tady ta diskuze mě zase nutí se více přiklánět ke Glennovi.

5.4.2016 | 11:44:25
Salashaska

Osobně bych se oprostil od úvah, že Negan nezabíjí ženy nebo že někoho nevyužije, protože je zraněnej. Jednoduše rozpočítával, takže prostě na koho to padlo, ten šel z kola ven… Každopádně nejlepší byl Rickův výraz, když se dostali do toho obklíčení a najednou mu to všechno došlo… a toho výrazu už se do konce dílu nezbavil. Nezapomenutel­ný :)

5.4.2016 | 12:20:53
danho123

Som tu jediný ktorý si myslí že si to Rickova skupina zaslúžila? V podstate to začali oni ked pozabíjali Neganových ludí a potom aj ludí ktorých Negan poslal aby ich zabili. To bola proste top hláška :D

#7740 hoolio88
5.4.2016 | 13:06:06
hoolio88

#7739 danho123: Ne, nejseš tu jedinej. Přemýšlel jsem o tom a mně ta Neganova nabídka přišla fér. OK, Ricku, povraždil si mi lidi, tak já pro výstrahu zabiju jednoho z vás a budete pro mě pracovat a dávat mi půlku zásob… Rick se dost přepočítal, myslel si, že střety se Spasitelama vyřeší preventivně tim, že jim vybije základnu, ale nevěděl, že Spasitelů je mnohem víc, než si dokázal představit. A vidět ten jeho výraz v posledních cca deseti minutách po tom, co je v tom lese obklíčili, bylo k nezaplacení. Už si za tu svoji aroganci podobnou lekci zasloužil, škoda jen, že to za něj odnese někdo jinej.

5.4.2016 | 13:21:05


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama