The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
VOD
Netflix | Disney Plus | Max
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

cipinka5

veľké sklamanie z konca tejto série. naozaj to už nieje o zombie, ale o tom ako sa ľudia zabíjajú navzájom. na to nemusíme pozerať ani seriály.

#7704 Tequilascz #7708 Charles.R
4.4.2016 | 23:12:15
RykGrajmss

Ne, bohužel to Lostovatí… rozplyz, průjem a námrd.

4.4.2016 | 23:28:30
Tequilascz

#7648 Bloody Jesse: Asi tak nějak. Těch indícií je tam opravdu víc než dost. :D Bude to krása vidět až našemu nesmrtelnému Glennovy konečně dojde štěstí. :D

4.4.2016 | 23:30:57
Tequilascz

#7701 cipinka5: Ale tak o tom Walking Dead bylo skoro vždy ne? Zombíci jsou tam ve většině případů už jen jako pozadí.

#7706 Eleanor05
4.4.2016 | 23:32:11
Rikac

Tak jsem si dal chvilku, abych prostudoval závěr epizody, že jsem si tu nakonec musel udělat profil, abych se mohl podělit o svůj postřeh :D Za předpokladu, že scénáristi trochu plánovali, a nebude to jen jejich faux-pas, myslím, že se dá vycházet z osvětlení a stínů. Přece jen to zapnutí reflektorů není jen tak… A když se podíváte na celou skupinku, jak klečí, Glenn je téměř tváří proti světlu, zatímco Neganovi na konci svítí reflektory na pravou část tváře. :) Takže ačkoliv jsem si původně myslel, že to odskáče Glenn, neměl by to být on. Říkal jsem si, že to Eugenovo loučení tam dali proto, aby nám nasadili brouka do hlavy a nechají to na Glenna, ale myslím si, že jediný, na koho to sedí, je Eugene. V poslední chvíli jde totiž Negan na levo od Ricka a přistupuje k cíli téměř napřímo, což by na něj sedělo. Samozřejmě ale vše záleží na tom, jakou snahu si tvůrci dali s detaily této scény, aby co nejvíce odpovídala Neganovu výběru :)

4.4.2016 | 23:40:55
Eleanor05

#7704 Tequilascz: Ano, ale takhle pitomé to nebylo nikdy. Už je to jenom špatně napsaná, špatně natočená a špatně zahraná telenovela, kde zombie apokalypsa i boj o přežití v době, kdy padly veškerý zákony, jsou zmiňovány jen tak mimochodem. Je to seriál, kde se postavy nevyvíjejí, ani nepoučují z předchozích chyb, popř. jim úplně přeskočí a chovají se naprosto proti jejich povaze – viz. Carol. A to dementní finále téhle zbytečné sérii už jen nasadilo korunu. Vince Gilligana na ně! Ten ví, kdy ukončit seriál. Tahle čím dál blbější kravina poběží určitě ještě asi deset let…

#7708 Charles.R
4.4.2016 | 23:51:56
LucieMil.

Díl skvělý .. ač jsem tu spoustu četla ještě před tím, než se objevil nějaký Negan… Lucille a všichni kolem, konečně nastala doba, kdy tu vlastně nikdo neví.. NIKDO netuší.. jen se dohaduje a přemýšlí.. dokonce i čtenáři komiksu neví a mohou se jen domnívat. Konečně tu je zase ta „rovina“, kdy jsme na tom všichni stejně a můžeme se plně věnovat tomu, jak to jednou asi bude.. to jsem tu poslední dobou postrádala .. Díky a za mne super díl (nejsem čtenářkou komiksu, jen prostě miluju TWD seriál)

4.4.2016 | 23:52:15
Charles.R

#7701 cipinka5:
#7706 Eleanor05: Přesně tak. Jak mě dřív štval guvernér, tak teď zase negan… Dřív se báli chodců, teď nic. Líbilo by se mi kdyby z Alexandrie, nebo prostě té oblasti zmizeli a hledali nové místo pro život. Aby je tam ohrožovali hlavně chodci, ale ne lidi. Vím, musí tam být akce, ale tohle bylo moc…

#7710 Eleanor05
5.4.2016 | 0:09:46
Monkeyskunk

Mohl by mi někdo vysvětlit, co mělo znamenat zapálení té hromady dřeva? To jsem vůbec nepochopil. Navíc jim stačilo počkat, než to dohoří někde za rohem a pak to projet :) Stejně tak moc nechápu, proč nesundali hned tu první skupinku, vždyť jich tam bylo jen pár. Sice měli nemohouci Maggie, ale že ji vzal pár dní zpět na vyhlazovací výlet mu nevadilo. O vesteckych schopnostech spasitelu se asi ani netreba vyjadrovat (nevim nevim jak by je nasli v noci v lese na tak obrovskem prostoru, ikdyby jich bylo 1000 tak je sance temer nulova). Cliffu jsem nechtel verit a porad jsem doufal v potitukovou scenu, mnoo nestalo se. A když nad tím tak přemýšlím, řekl bych, že ani tvůrci ještě neví koho odpraví. Uvidí na kom se shodne nejvíc teorií a zabijí úplně někoho jiného, aby to bylo jakože překvapivé. Každopádně epizoda hodně slabá až nezvykle narvaná nelogickými večmi. Celkově to působilo hrozně uměle a prvoplánově. Negan nic moc, mě nepřesvědčil, prostě jsem to mrazení necítil, ikdyž atmosféra byla hutná. Nejlepsi na tom byl Rick se svym WTF xichtem, ten nemel chybu. A buhuzel je fakt, ze v rijnu uz me bude zajimat koho umlatili jen minimalne…

5.4.2016 | 0:21:05
Eleanor05

#7708 Charles.R: No, mě Guvernér, alespoň ve třetí sérii bavil hodně. Třetí sérii považuju za vůbec nejlepší sérii z celého seriálu, hlavně kvůli příběhu a chování postav (tehdy jsem například Ricka měla fakt hodně ráda, ne jak teď). Tenkrát se tam ještě neřešilo, kdo s kým chodí, kdo je s kým těhotnej atd., ale jak přežít, koho zabít a koho ne, kdo by mohl být pro Skupinu hrozbou, pokud ho do ní přijmete apod. A akce se k tomuto typu seriálu hodí, ale musí být DOBŘE NATOČENÁ, tak jako byla např. epizoda No Sanctuary, nejlepší epizoda, která se kdy tvůrcům WD povedla (zřejmě náhodou). Celá složitost vyprávění této epizody byla na WD nevídaná, takže pro mě by ideální byla hororová atmosféra 1. série + promyšlená akce 1. dílu 5. série (a asi dalších tří epizod po No Sanctuary). Jenomže od doby, kdy Rickova skupina vešla do Alexandrie se na ten seriál skoro nedá dívat. Amatérismus po všech stránkách a pořád nevím, proč to někteří lidi nevidí a stále stejně to milují. Přisuzuji to tomu, že tito lidé asi nikdy neviděli žádný jiný současný seriál…

#7712 Charles.R
5.4.2016 | 0:22:06
Offak

SI myslim, ze to určite schytal Aaron, tak nejak mi prijde, ze uz tam moc prostoru nemel a ranu by ustal

5.4.2016 | 0:30:09
Charles.R

#7710 Eleanor05: Celkově mě série s guvernérem bavila víc než tahle. Bylo super jak se zabydlovali ve věznici, vztahy, ta nemoc, neustálé ohrožení chodci… to všechno OK. Ale pak to bylo natahované s guvernérem. Když vlastně tak zavzpomínám, tak mě tam asi začal vadit ten guvernér jak to bylo táhlé… a teď tahle série celkově nic moc. Začátek seriálu parádní, Carlovo postřelení, farma, hledání dalšího místa k životu, čištění domů, hledání jídla, pohyb v terénu… To bylo všechno super. S epizodou No Sanctuary souhlasím. Jak to myslíš s těmi jinými současnými seriály? S čím TWD porovnáváš, nebo jaké jiné musíš znát, abys nehltala slepě TWD? :)

#7734 Eleanor05
5.4.2016 | 0:57:29
LucieMil.

Když přeskočím to, že se vám tento díl nelíbil, byl to ten největší propadák, herci na prd, výrazy na prd, celkově vše nelogické a každý by to vymyslel lépe, tudíž se na to nebude dívat.. tak pak by mne zajímalo, koho z vás napadlo, jak to, že věděli, že Maggie je zle? Jak mohli vědět, kam se chystají? .. a tady je ta otázka.. kdo je v Alexandrii zvěd? Je to Enid? Když se tenkrát tak vykrádala z Alexandrie, tak to pak nikdo více neřešil… A pak jen tak pro rozveselení.. všimli jste si, jak si zombík schoval nohu, když je vystříleli na té jedné cestě (svázané řetězem)? .. musela jsem se smát, ale je mi jasné, že nohu si nechce nechat přejet ani mrtvý mrtvák :D

#7721 dameo
5.4.2016 | 1:52:08
mrco1991

Po tejto poslednej epizode mam pocit ze Neganovi ľudia su vsade :D Moze sa toto stat ze este aj zabrali niekolko hektarov lesa? :D cela epizóda bola úplne na smiech… vzdy som mal rád keď sa tvorcovia snažili urobiť divákovi radosť a podsunúť mu to, po čom túži. Tu bol účel jasný, všetkých fanúšikov nasrať… 5 minút z filmu tam ukazujú klietku z vnútra v tme ako keby to niekoho zaujímalo len aby zdržovali a nakoniec jediné pozitívum Negan, ktorý ale musel 10 minút kecať a vyberať osudného týpka, ktorého ani neukážu… veľké sklamanie.

5.4.2016 | 1:52:21
vozralec

Jak narazili na první nejslabší blokádu cesty, tak měli vycouvat, vrátit se k nim lesem po stranách a sejmout je. Byl by klid.

5.4.2016 | 1:54:28
..::malys::..

Čekat půl roku na to koho umlátil… a pak zjistit, že celá šestá série byl jenom sen té osoby co ho na konci mlátí NEGAN – to by byl panečku LOST obrat :D

5.4.2016 | 4:31:37
Kalam

#7699 Stardos: je sice pěkné, že se zastáváš kamaráda, ale je ti po tom úplné h*vno. Hodit jednou za hodinu jeden koment, to je jen taková příjemné zpestření, mezi psaním seminární práce…

#7719 Stardos
5.4.2016 | 6:32:08
Kalam

#7699 Stardos: je sice pěkné, že se zastáváš kamaráda, ale je ti po tom úplné h*vno. Hodit jednou za hodinu jeden koment, to je jen taková příjemné zpestření, mezi psaním seminární práce…

#7749 Xegiie
5.4.2016 | 6:32:21
Stardos

#7717 Kalam: Kdyby jsi opravdu neměl čas, jak tady pořád naříkáš, tak by jsi neodskakoval ze seminární práce na to, aby jsi se tady hádal s dětmi, jak jsi sám nazval

5.4.2016 | 7:27:54
Amelinka

Diskusiu si citam vela,ale malokedy prispievam. Len jedna vec na zamyslenie. Myslite, ze teraz ked sa zjavne Sasha a Abraham dali dokopy tak by scenaristi zabili Abrahama? Akoze vo TWD je mozne vsetko, ale papatam si, ako ked zabili Boba tak sa Sasha nevedela dost dlho pozbierat. Podla mna minimalne jeho a zeny a Carla mozeme vylucit. Snad by sa uz neopakovali, ze zas Sasha bude celu seriu zdrvena..

5.4.2016 | 9:04:43


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama