The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
VOD
Netflix | Disney Plus | Max
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

ZvacA

#7240 Stardos:

Doufám, že si děláš prdel, protože jestli tohle má být to šokující a brutální ukončení šesté řady, kvůli kterému měli někteří aktéři se tak šokovat nad scénářem a zdráhat se natáčet, tak to potěš koště tedy…

#7242 Stardos #7268 Jodie
23.3.2016 | 13:53:08
Stardos

#7241 ZvacA:

Rozhovory s herci vážně neberu.Už minulé finále mělo být strašně šokující podle slov producentů, tak i herců.Kedině mě napadá, že ten velký šok se bude týkat Carol a Morgana, ale pochybuju

#7244 k_ub0
23.3.2016 | 14:02:46
k_ub0

#7238 Stardos: Kamoš velmi malo strelcov kupuje hotove naboje každy strelec čo pravidelne striela z utočnych pušiek ,gulovníc si vyraba naboje sám lebo si spraviš vlastny naboj podla seba ,po druhe ušetriš kopu penazi a možes prebijať aj vystrelene nabojnice , Je to uplne bezne medzi streleckou komunitou a na takuto vyrobu nepotrebuješ ziadne velke stroje nato ti stači par nastrojov , kazdy druhy ked nie kazdy pravidelny strelec ma takuto vybavičku na laboraciu , Práve preto su najpouzivanejšie a najpredavanejšie lacne naboje 22lR respektive 9mm tie su cenovo dostupne a neoplatia sa vyrabať ovšem vykonne gulove strelivo je drahe to si kupuju polovnici ktorym stači 1 krabička nabojov na rok ale pravidelny strelci si laboruju naboje doma . Laboracia nabojov je uplne bežna skor by som povedal ze malo ludi kupuje puškove naboje lebo dat 2 eura za 1kg alebo 50 centov ked si ho vyrobiš sám je dost velky cenovy rozdiel a kedže laboruje skoro kazdy neverim ze by to tam nevyrabovali :D

23.3.2016 | 14:12:43
k_ub0

#7242 Stardos: To sa dá prirovnať ktomu ako keby si povedal že skuseny kuchár ktorí ide rabovať obchod v zombie apokalypse vyrabuje iba hotove jedlo a samostatne suroviny tam neha =D proste sa to nestane . Zobere všetko , Tak isto sa to stane aj z pravidelnym strelcom (čo znamená v USA skoro každy) ze pobere aj hotove naboje ale aj sučiastny na jednoduchu vyrobu z pušneho prachu sa da vyrobit aj Trubková bomba čiže len blazon by to tam nehal ale povecme ze vyrabuje nedotknuty obchod nejaky neskuseny strelec ktori odniekal alebo niekomu ukradol pištol a neni to uzastny strelec ani otom moc nevie tak ten keby išiel do Gun shopu by automaticky pobral hotove naboje a mozno toto by ho toto nenapadlo ale takych v USA je velmi malo kedze skoro kazdy tam ma zbran a kazdy druhy je vašnivy strelec čiže taky si laboruju naboje sami nekupuju hotove. som teda zvedavy pokial to tam ukažu ako eugen naboje vyraba som zvedavy ako to tam vysvetlia odkial to zoženu.

#7247 Stardos
23.3.2016 | 14:22:59
hoolio88

#7240 Stardos: Bez urážky, ne, že bych ti nevěřil, třeba je to pravda (i když já už těch spoilerů k finále četl tolik, že nevim, čemu věřit)… Ale kdyby to teda pravda byla, tak mi to přijde na finále dost ubohý a dějově zbytečně komplikovaný. A hlavně to čekání na začátek sedmý řady, abychom se dozvěděli, kdo to schytá, by bylo přinejmenšim pro mě asi nekonečný… Takže doufám, že to nakonec dopadne jinak.

#7246 Stardos
23.3.2016 | 14:29:46
Stardos

#7245 hoolio88: Na druhou stranu je to pro AMC výhodné

23.3.2016 | 15:40:07
Stardos

#7244 k_ub0: Jídlo pobereš všechno to ano, ale na co se budeš tahat s olovem, střelným prachem a zbytkem, když nemáš jak vyrábět ty náboje :D Ono, kdyby měli dodávku, tak jo, ale to je zase benzín.Prostě když nemáš stálé místo ve kterém můžeš ty náboje vyrábět, je zbytečné brát olovo a atd.

#7249 k_ub0
23.3.2016 | 16:08:23
Hodooor

Ještě mě napadlo, co kdyby se mezitím Abraham vypařil, že by se třeba odplížil a utíkal varovat Alexandrii, takže Evžen by se zakousl a…najednou nic :D

23.3.2016 | 16:49:13
k_ub0

#7247 Stardos: V USA si kazdy druhy vyraba naboje sám čiže velmi mala šanca ze vo vyrabovanom obchode v USA by ostali olovene gulky ,nabojnice, zapalky a strelivo som ti poslal fotku čo ti stači na vyrobu naboja a tuto vybavičku ma v USA snad kazdy kto pravidelne striela silnym kalibrom lebo keby ho mal kupovať hotove tak sa nedoplati cize kedže vela ludi v USA vyraba naboje v zombie apokalypse v USA by pušny prach v gun shope neostal :D

#7252 Stardos
23.3.2016 | 17:39:19
Mighty Iwory

#7239 dameo: nepovažuju tenhle seroš za telenovelu,pořád se ještě na tu úroveň nepropadl,ale některé dialogy mi přijdou nadbytečné (kdo koho miluje,za co bojuje,..) třeba scény s Morganem,Wolves atd mě docela bavili a mnohé to vysvětlilo,ale jinak jsem spíš zastánce akce jak říkáš..morální problémy se taky řeší,ale nemusí to být na celý díl,stačilo se podívat na výraz Glenna nebo Heatha a bylo všem jasné že se jim to příčilo killnout spasitele ve spaní.Chybí mi spíš shánění potravin,vody,o­blečení,nábojů,sou­částek-vždycky záběr jak se osprchujou,Carol navaří pro celé město a pak se začnou ty povídací scény v čistém oblečení a vymazlených domech kde vše funguje jako za starých časů :) chybí mi ty výpravy a zajišťování komodit pro komunitu,to dost upozadili…pak ať si plkají třeba o tom kdo s kým.. :)

23.3.2016 | 17:50:17
Mighty Iwory

hlavně multikulturně :D

23.3.2016 | 17:53:51
Stardos

#7249 k_ub0: No ale prostě lidi co cestují sebou tyhle věci přece nepotáhnou :D A Deannu říkala, že armáda v jejím okolí evakualovala lidi a všichni z Alexandrie až na Ricka a spol. a Enid jsou v Alexandrii už od vzniku.Washington musel být evakuován, takže i kdyby se našli lidé co si ty náboje vyrábí, tak by těžko při evakuaci mysleli na to, jak pobrat co nejvíc olova

#7255 k_ub0
23.3.2016 | 19:30:05
Michgod

nabojnice samozrejme pouzijou ty uz jednou pouzite

#7240 Stardos:
#7240 Stardos:

23.3.2016 | 19:32:37
Michgod

#7240 Stardos: carl novou maminku nepotrebuje tipuju michone

23.3.2016 | 19:35:12
k_ub0

#7252 Stardos: cele vybavenie na vyrobu zbališ do malej tašky a kludne vyrobiš naboje aj na ceste , na luke, vaute hocikde to nieje nič tazke ani zlozite je nato par nastrojov. Vieš ako sa laboruju vyrabaju naboje ? V obchode si ty kupiš všetko hotovu olovenku gulku v tvare strely , pušny prach zapalku,a nabojnicu a ty si len odvazis pušny prach vloziš do nabojnice z malym nastrojom zatlačiš gulku-Strelu a na opačnu stranu vloziš zapalku vybavene to je všetko pokial chce vyrabať olovene gulky odliatky ze maš velky kus olova a plus si chceš vyrabať nabojnicu naprilkad z tak nato treba velke stroje lenze zapalku a pušny prach nevyrobiš to musis zohnať a strelny prach a zapalky su v Gun shopoch a to by v USA kazdy vyraboval kazdy v USA by pobrali tak rychlo strelny prach ako aj hotove naboje hlavne v zombie apokalypse kde je všetkeho malo a to ze zobereš o 3 krabičky viac ta nezabije to zbališ aj do kufru osobneho auta . Eugen bude olovo taviť a robit odliatky , nabojnice asi tiez bude robit z plechu ale odkial zobere pušny prach a zapalku do naboja . V USA ma kazdy druhy velky offroad Pick up na korbu sa zmestia tisicky nabojov desiatky zbrani, olova ušneho prachua plno zradla vody takze . Praveze ked sa rabuje tak kazdy bere všetko uplne natriesaju ,auta jedlom a všetkym mozny čo sa zmesti a hotove naboje vela miesta nezaberu do jednej krabice sa zmestia tisicky nabojov .

#7256 Stardos
23.3.2016 | 20:14:20
Stardos

#7255 k_ub0: Když Washington evakuovali, tak těžko lidi vykradou obchody.Jedinci co nešli asi ano, ale když vezmeš potaz FTWD, tak tam byl prostě plán co nejrychleji odjet na nějakou poušť a k tomu bez zásob.Lidi v situacích o kterých nic nevědí nepřemýšlejí, a jak se tam i ukázalo, plán byl odjet a počkat než to skončí.Takže bych se nedivil kdyby všichni obyvatelé Washingtonu mysleli podobně.Ti co už v průběhu apokalypsy do W zavítali už samozřejmě tyhle věci vzít mohli.Ze začátku si právě nemyslím, že by se nějak kradlo, zvlášť při evakuaci armády.A i když už třeba zásoby z obchodů se zbraněmi byly pobrány, tak nepochybuju o tom, že Eugene má plán.Už v epizodě 10 Eugene Ricka a Daryla navedl do nějaké farmářské oblasti, o které věděl, že lidé pravděpodobně brát věci nebudou z důvodu, že málokdo tuší, jak by se ty rostliny dali využít.Takže nějaký možný plán o tom, kde by zásoby být mohli nedotčené pravděpodobně má

#7257 k_ub0 #7257 k_ub0
23.3.2016 | 20:45:10
k_ub0

#7256 Stardos:
#7256 Stardos: Proste neverim ze by to niekto nevyraboval.

#7258 Stardos
23.3.2016 | 22:00:53
Stardos

#7257 k_ub0: A já zase nevěřím, že by lidi v tom chaosu a během evakuace mysleli na olovo, zápalky a prach :D

#7260 k_ub0
23.3.2016 | 23:10:04
Cybercaf

Lidi ve Washingtonu toho asi moc nepobrali hlavně protože tam mají striktní zákony pro držení zbraní. Nicméně nemusíte jezdit příliš daleko, abyste se dostali na území, kde je to naopak povoleno. Co si myslím spíš, že málokoho tato alternativa napadla…mě osobně by to taky netrklo…bral bych hotovou munici, né věci pro přípravu, jednak to neumím (nasypal bych hodně zápalný slože a zabil sám sebe) a za druhý je pro mě jednoduší jít do krámu a koupit si krabičku nábojů…ale v poslední době je pro mne těžké i zajít si dotoho krámu.

já se spíš divim, že za tu dobu ještě nevznikla nějáká opravdu větší „základna“ přeživších, kde by byl zavedenej pořádek, tak jako v Alexandrii, akorát v daleko větším počtu lidí. Je daleko jednoduší vytvořit velkou komunitu lidí, která si bude navzájem prospěšná, než stále takhle bojovat mezi sebou. Ano chtělo by to armádu, a do vedení lidi co stím mají zkušenosti ale já myslím že dost takových lidí přežilo. Nevím proč se všichni pořád tak perou o moc…a proč chtějí všichni mermomocí zabíjet pro zdroje. Žádná apokalypsa typu „zhasnutí slunce“ nenastala…všechny zdroje jsou obnovitelné. Podle mého by se touhle dobou už klidně mohli lidé na zombie tak adaptovat, že by znovu mohli začít existovat celá města.

#7261 k_ub0
24.3.2016 | 0:07:05
k_ub0

#7258 Stardos: v USA by nato mysleli určite hlavne ludia ktori vlastia utočne pušky a puškove strelivo ,v USA je aj velmi popularne mat zasoby všetkeho keby niečo robia si aj kryty na zahrade kde maju potraviny vodu benzin zbrane naboje a všetko mozne .Tak isto kazdy američan ktori vlastni zbrane ich ma niekolko kusov a ktomu par tisic nabojov v trezore .Ovšem v kazdom štate USA s uzakony o zbraniach ine

24.3.2016 | 2:59:24


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama