Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

blacken

#7607 Mela: Možná by nebylo od věci mrknout se na země jako je Indie a na nějaký statistiky o úmrtnosti na různý infekce. Úmrtnost je tam víc než slušná. A to většina ani nemívá probodaný břicho.

Ale i kdyby ne, nic to nemění na tom, že Aryu bodli několikrát do břicha nožem, kterej by nezasáhl orgány možná tak u tlusťocha Sama. Takže i po léčení by se dávala dohromady dlouho a rozhodně by nehopsala jako zajíc. Takže tak jak tak je to hodně blbě vymyšlená zápletka.

A slaná voda by byla na potrhaný střeva určitě velmi nápomocná. Navíc co si tak vybavuju jakýkoliv přístavní město, tak slaná voda = splašky. Takže by nejspíš nebyla ani čistá, ale i kdyby, tak to tady neklaplo.

#7643 Michgod
16.6.2016 | 22:55:31
Michgod

#7640 Tomi Lee Morpheus: cercei ho poverila aby ho otravil… tusim ze v prubehu serialu se k tomu i sama priznala nekdy

16.6.2016 | 22:55:44
Michgod

#7641 blacken: pocet zmrtvych vstani na zemi 0… pocet zmrtvych vstani v serialu hodne… umrtnost na infekci v indii velka… umrtnost na infekci v seruali mala… nevim co to ma argumentovat ale urcite to znamena ze arya nemohla prezit :D

#7655 blacken
16.6.2016 | 22:59:37
Engeneer

#7640 Tomi Lee Morpheus: To tě šlechtí, že jsi v maratonu viděl první řadu. Já jsem 2× četl celou ságu, ten panoš Lancel Lannister měl nakázáno od Cersei Lannister, aby Robertovi při každé příležitosti cpal pod nos velmi silné víno a poté čekal, až se stane nehoda.

Pěkné shrnutí, v každé větě použito slova „mohl“. Trochu moc náhod najednou. Je skvělé, že jsi vytáhl Daenerys, protože její ohnivzdornost je stejný případ jako teď Arya – DDčka kurví předlohu. Proč nebyl ohnivzdorný i Viserys? Protože na začátku seriálu DDčkám stál za prdelí George RR Martin a nedovolil jim dělat takové blbosti, ale jak se stáhl kvůli dokončení knihy a jak už nemůžou pouze přepsat knihu na scénář, tak to jde od desíti k pěti.

16.6.2016 | 23:12:42
ulita

#7631 Engeneer: ok, tak si vysvětluju, proč nepřivítat svého vraha, na kterého čekám, s nožem v ruce – navíc, je to Nedova krev

  • ta zabití byla v době, když znala jediné: „bodej ostrým koncem“
  • teď má za sebou službu v domu černé a bílé, tak se smrt a život může dívat jinýma očima
  • trant (a polliver) byli na seznamu, což třeba mění úhel pohledu

taky myslím, že robert nebyl otráven, cersei jen poňoukla lancela, aby ho nutil pít a k tomu silnější víno, než na jaké byl zvyklý, aby ztratil úsudek (ale kdyby se lov „nevydařil“, jistě měla v rukávu i další plány)

bude však rozdíl mezi břichem rozpáraným od kance a relativně čistými bodnutími – kor když zranění očekávám

16.6.2016 | 23:20:48
Michgod

vsak alkohol je jed… kterej navic rozsiruje cevy takze pri poraneni je vetsi moznost vykrvaceni..

#7647 Engeneer
16.6.2016 | 23:23:39
Engeneer

#7646 Michgod: „cercei ho poverila aby ho otravil“…„vsak alkohol je jed“

ne na tohle nemám sílu…

#7648 Michgod #7649 Michgod
16.6.2016 | 23:30:58
Michgod

#7647 Engeneer: mozna by jsi tu silu mel najit protoze pak by jsi nebyl za hlupaka a vedel bys ze i alkoholem se lze otravit… mozna te to prekvapi ale rika se tomu otrava alkoholem…

#7652 Engeneer
16.6.2016 | 23:34:15
Michgod

#7647 Engeneer: predpokaldal bych ze v dnesni dobe kazdej bude umet s googlem ale specialne pro tebe je otrava alkoholem odstupnovana podle priznaku a kazde stadium ma svuj nzev Subklinické stadium v podstate bez priznaku do 0.5 primile Euforické stadium do 1 promile Excitační stadium do 2 promile Konfusní stadium do 3 primile Stuporosní stadium do 4 promile a od 4 promile se tomu rika Komatosní stadium

16.6.2016 | 23:43:06
Prisator

Sleduji tuto diskuzi pravidelně a rád, Vaše teorie jsou někdy více zajímavé a někdy zase méně, ale to je na tom to zábavné. Na tomto fóru jsou lidé, kteří toho mají hodně načteno a opravdu dokáží některé teorie elegantně zastavit hned v počátcích. O to více mě mrzí, když tyto osoby nepřiměřeně kritizují seriál, protože právě oni musí pochopit, že změny mezi knihami a seriálem jsou tak dramatické, že se to prostě musí někde projevit, viz Arya.

Poslední sérii však eviduji trend, kdy se tu lidé naučili nadávat na seriál a hlavně na D&D, Vámi pejorativně označováni jako dumb&dumper. Krucipísek, lidi, pochopte, že v počátcích seriálu bylo lehčí měnit některé postavy, momenty a události, ale čím jdeme dál, tím se to více komplikuje. Taky se mi nelíbí Arya, nepříjde mi to dobře vyřešený, ale přece nebudu hnedka nadávat na celý seriál. Samozřejmě, že můžete napsat, že se Vám to nelíbí, ale jde i to konstruktivně. Myslíte si, že po 6 sezonách jim samotným nedochází, že některé ty postavy a momenty musí hodně „ohýbat“, aby to šlo napasovat na konec, který napsal GRRM?

Dále mě udivuje, jak tu dokážete dokola řešit případnou infekci Aryi z řeky do které spadla. Po těch bodných ranách si myslím, že by to byl její nejmenší problém. Ale když už jsme u toho, pro tu případnou infekci nemusela skákat ani do řeky, stačí infekce ze střev a třeba močového měchýře. Ale radši bude lepší, když to necháme být.

Teleport, teleport, teleport…Ano, chápu, že někteří z Vás podlehli tomuto bludu, ale stejně jak v knížkách byly časy posunuty, tak si to pravděpodobně vyžadovala i tato série, aby to na sebe všechno napasovali a dokázali to ukončit v jednom bodu. Můžete namítnout, že některé scény stačilo dát prostě jenom do jinýho dílů, ale tady prostě musíme věřit DD, že věděli co dělají. Ano, jak říkám, musíme jim věřit. A právě důvěra v ty dva pány je důležitá, protože pokud budete zpochybňovat všechny jejich kroky, tak si ten seriál nemůžete nikdy užít v plné parádě. Zkuste se nad tímto zamyslet.

16.6.2016 | 23:43:25
Michgod

predpokaldal bych ze v dnesni dobe kazdej bude umet s googlem ale specialne pro tebe je otrava alkoholem odstupnovana podle priznaku a kazde stadium ma svuj nazev 1. Subklinické stadium v podstate bez priznaku do 0.5 promile 2. Euforické stadium do 1 promile 3. Excitační stadium do 2 promile 4. Konfusní stadium do 3 promile 5. Stuporosní stadium do 4 promile a nakonec 6. od 4 promile se tomu rika Komatosní stadium

#7656 blacken
16.6.2016 | 23:44:48
Engeneer

#7648 Michgod: Kdy naposledy jsi slyšel, že se někdo někoho snažil otrávit alkoholem? Cersei měla maximálně pár dní, než se Robert vrátí a Ned mu řekne pravdu. Musela jednat rychle. Alkoholem se ho vážně otrávit nesnažila. Navíc Robert po 15 let pil jako cedník, ten už měl pěknou výdrž. Snažila se ho opít, aby se stala nějaká nehoda a plán jí vyšel. Robertova smrt byla pouze nehoda, Lancel k ní dopomohl, ale převážně za to mohl Robert. Nebyl otráven.

#7653 Michgod
16.6.2016 | 23:47:44
Michgod

#7652 Engeneer: vetsinou se clovek otravi alkoholem sam… kdyz nekomu nenapadne hodis panaka vodky do piva a udelas to treba 8× tak pak uvidis ten kolotoc… ne nedelej to jen to pisu jako priklad a skoncilobyto hodne spatne… kdyz jsi alkoholik staci ti navic mala davka alkoholu aby jsi se ozral… a hlavne kdyz si dam tri piva… myslim si ze jsem si dal tri piva… a veskutecnosti jich bylo 10 tak je o dost vetsi sance ze to auto domu neodridim :p tuto cast ti vysvetli lepe v nejakem protidrogovem centru ktere urcite nekde v okoli mas tam se muzes zeptat na odborny nazor a podle me mi daji zapravdu… co se tyka odpovednosti tak to uz je pro advokata nebo soudce otazka… ale vezmeme si hipotetickou situaci kdy ridic si da jedno pivo a pak pojede domu… mi mu do toho piva dodame vice alkoholu tak aby to odpovidalo treba 10 pivum… on poje domu a zapricini autonehodu a umre… kdo bude vinen on protoze si dal 1 pivo? mi protoze jsme mu dali alkohol odpovidajici 10 pivum? podle me vina padne na nas

16.6.2016 | 23:55:47
Michgod

o tom ze si za to muze sam… nebo ze k tomu dopomohla pro cercei stastna nahoda… nebo ze by driv nebo pozdejc stejne umrel se nebavim…

16.6.2016 | 23:57:25
blacken

#7643 Michgod: Moje reakce navazovala na diskusi začínající „Koukni se do Indie na jejich svatou řeku Gangu, ta je znečištěnější jak nějakej slanej vodní kanál v bravosu a přesto tam žádný závažný epidemie nemají.“ a dál. Když někdo srovnává infekčnost Gangy s infekčností kanálu v Bravosu, tak by měl zohlednit počet mrtvých v Indii i fakt, že Arya měla bodný rány (který by u kohokoliv jinýho v seriálu skončily špatně). Toť vše.

Ale jo, je fakt, že ve fantasy se na bodný rány do břicha umírat nemusí – třeba má orgány jinde – je to fantasy. Třeba je tak vykrmená, že ji zachránila podkožní vrstva tuku. Možná tam infekce ani nejsou… To by mohlo být. Proč ne. Ale moment… Vlastně už tam lidi chcípli na menší zranění a infekce. To samý Hound – vypadal na umření, ale najednou si v plný síle pochoduje. Ale furt měl větší šanci než Arya, na který do pár dní není zranění ani vidět. Zrovna tohle šlo udělat elegantněji, mohla ji zranit jinak – méně, ale to by tam nebylo to prvoplánovitý napětí. Třeba kdyby nečučela na obzor a nenechala se bodnout. To je to, co nám vadí. Ale na druhou stranu, dokud jsou lidi, co si raději vymyslí teorie kolem – jakože Arya to tak naplánovala a bylo to v její režii, tak se seriál pořád tvůrcům vyplatí.

Myslím, že jsem nenáročnej divák, nerada u seriálů moc přemýšlím. Nevadilo mi, jak se postavy objevujou na druhý straně země jak mávnutím proutku, nevadily mi drobnosti kolem. Mizející psi mi připadali spíš komický. Ale od doby, kdy zombíci lezou tunelem jak v Resident Evilu a postavy přežívaj smrtící zranění, už je to i na mě trochu moc.

#7657 ulita #7690 Michgod
17.6.2016 | 1:19:07
blacken

#7651 Michgod: OU, to je hodně vtipný zamazávání omylu. Cersei přikázala, aby ho opíjel. Robert tak jak tak zemřel na rány od kance, ne na otravu alkoholem. Když už gůglíš, tak asi vidíš, že Robertova smrt probíhala jinak.

#7689 Michgod
17.6.2016 | 1:22:31
ulita

#7655 blacken: „Ale na druhou stranu, dokud jsou lidi, co si raději vymyslí teorie kolem – jakože Arya to tak naplánovala a bylo to v její režii, tak se seriál pořád tvůrcům vyplatí.“

mě třeba mnohem méně bolí pomyšlení na plán (byť riskantní a spoléhající se na pár ošemetných věcí), než to vnímat jako sérii náhod a štěstí, jak nám to představil seriál, korunovaných přemožením kněžky polomrtvým učedníkem.

17.6.2016 | 6:45:15
frank.db

lidi nekazte diskusi nesmyslnyma hadkama… Ti, kteri si mysli, ze Robertova smrt nejak souvisi s otravou alkoholem, tak je nechte byt.. vsak na to si musi udelat nazor kazdy sam. A co se tyka Arye, tak tady se proste projevuje stret lidi, kteri vi, co znamena pobodane bricho a lidi, kteri to nevi a ani jedna skupina tu druhou nepresvedci o opaku. Bodnuti do bricha neznamena rychlou smrt, takze s prihmourenim oka by asi vetsina lidi presla tu ztratu krve a tu vodu … odplazit se k herecce (pokud byla blizko) by taky mozna zvladla (zvlaste pokud nemela jinou moznost), ale rozhodne ne nepozorovane a pak uz bychom se mohli jenom koukat, jak pomalu umira, protoze prave o tom je bodnuti do strev… o dlouhem umirani. Infekce z vody neni treba, protoze tu infekci by mela „automaticky“, protoze obsah strev vytekajici do bricha udela sve. Svadet to na fantasy mi prijde hodne mimo …oduvodnovat to tim, ze proste oni tu linku nejak museli ukoncit, coz rika vice lidi, tomu ja opravdu nerozumim… oni sice museli tu linku posunout dal, ale to neznamena, ze museli takhle. Mohli Aryu nechat Aryou, ktera by se nenechala takhle prekvapit, moha zareagovat rychlej a drive se branit. Ze souboje by mela skrabnuti a pak by skocila do reky a pak vse mohlo byt stejne jako jsme videli. Ale tim, ze jsme videli smrtelny uraz, ktery vyresila polivkou a povrchovym osetrenim … to tam proste dali tvurci navic a bylo to upne spatne, coz je samozrejme muj nazor, ale taky je to nazor drtive vetsiny lidi. Nicmene pokud se to nekomu libi a prijde mu, ze to do fantasy patri, tak nejenze vas nazor respektuji, ale silene vam ho zavidim, protoze me to hru o truny dost znechutilo, takze pokud vam ne, tak vam preji, aby vas hra o truny bavila i dale..

#7691 Michgod
17.6.2016 | 7:08:14
petos333

Dle mne: atˇ už to bylo uděláno jakkoliv, Arya nemohla zemřít – Mnohotvářný bůh ji ještě potřebuje živou. Musí pro něj vykonat velkou službu, vrátit mu to, co mu patří – tu armádu zatím za zdí. Předpokládám, že jí s tím bude pomáhat Bran. Bohužel při tom budou muset Mnohotvářnému bohu vrátit i spoustu dalších, které se jim vracet moc nebude chtít (Jon,asi i Ohař, v knize LS ,Berick a další asi ještě přibudou). Budou mu vracet i Horu.

#7660 Ann Taylor
17.6.2016 | 7:48:37
Ann Taylor

#7659 petos333: Takový závěry bych hned nedělala. Podle jejich víry je R'hllor jednou z tváří Mnohotvářného boha a právě R'hllor měl oživit některé postavy, které přitáhli rudí kněží. A pokud je R'hllor jednou tváří Mnohotvářného boha, oživila je jedna tvář Mnohotvářného boha, byla to vůle Mnohotvářného boha, Mnohotvářný bůh je tedy nepotřebuje mít mrtvé.

#7662 petos333
redaktor
17.6.2016 | 8:37:35


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama