Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

tap

rozbor osme epizody od AltshiftX: https://www.youtube.com/watch?…

I tenhle kanal se znacne pozastavuje nad nesmyslnosti linky v Braavosu. A mimochodem je v tom rozboru nekolik fakt peknych postrehu i o ostatnich linkach. Doporucuju.

#7696 Godshadow
18.6.2016 | 9:03:20
Summerisgone

Linka v Braavosu se mi od začátku líbila, a to vč. jejího zakončení. Jak se Arya postupně cvičila v zabijáckých dovednostech až nakonec pochopila, že se své skutečné identity nikdy nevzdá. A tak se vrací do Západozemí, fyzicky silnější a duševně odolnější.

Ale je pravda, že bodná zranění do břišní dutiny jsou od autorů poněkud přešlap. I „pouhá“ dvě bodnutí jsou smrtelná, resp. potřebují břišního chirurga, který zašije střevní kličky a vyčistí dutinu břišní. To by herečka, která sice umí dobře zaštupovat ponožky, jistě nezvládla. Ne vždy ovšem musí být střevo poraněné, ale pak jsou zde i infekční komplikace, poněvadž pochybuji že si Waif svůj břit předem řádně vysterilizovala. Navíc s poraněním břišní dutiny se neběhá, a ani neskáče. Pobřišnice je totiž velice citlivá blána.

Pokud pominu tyto nesrovnalosti, tak zakončení bylo už zase v pohodě. Souboj po tmě, kdy Arya využila svou jedinou výhodu, byla vskutku dobrá finesa. A to že jsme ho neviděli, bylo vzhledem k udržení napětí při následující scéně v Domu černé a bílé, poměrně logické. A navíc byl po tmě. :)

Podle mě Waif netušila, že Aryu u herečky najde. Poté co spadla z mostu do kanálu, myslela že svůj úkol splnila. Nicméně bylo ještě třeba dokončit poslání „lady Crane“, které Arya předtím sabotovala. A to přece nemuselo být hned. Takže věřím tomu, že Arya odpočívala alespoň několik dnů, týden dva. Mezi jednotlivými pasážemi určité linky mnohdy uplyne hodně času. Přesto takhle čilý rekonvalescent je poněkud s podivem. :)

#7683 tap
18.6.2016 | 10:11:45
tap

#7682 Summerisgone: ja jsem si pak po ty epizode rikal, ze jak presekla tu svicku, tak mohli nechat 10 sekund cerny platno a jen zvuky, bylo by to napinavy :)

mas pravdu, ze tohle opravdu davalo smysl – jeji jedina vyhoda proti Waif spocivala v boji ve tme a chytre toho vyuzila.

#7685 mr_bungle
18.6.2016 | 10:17:14
mr_bungle

Nějaká teorie o tom, proč Waif Aryu nesnášela? Jen žárlila, nebo je za tím něco víc? Ze začátku jsem si myslela, že ta tvrdost vůči Aryi je součást výcviku. To mi na tom vadí asi nejvíc, chybí mi motiv jednání Waif.

#7686 Engeneer #7693 Tomi Lee Morpheus
18.6.2016 | 13:51:10
mr_bungle

#7683 tap: Měla i výhodu výcviku se Syriem Forelem, vodní tanec Waif určitě neovládala.

#7686 Engeneer
18.6.2016 | 13:53:57
Engeneer

#7684 mr_bungle: Těžko říct, možná žárlila, že je Arya učitelův mazlíček…tím se scénář taky neobtěžoval to vysvětlit, proč ji k smrti nenávidí a třese se na to až ji bude moct zabít.

#7685 mr_bungle: Ale Arya taky ne:-) Syrio ji cvičil maximálně pár týdnů, když jí bylo 11. Hádám, že na zvládnutí vodního tance by potřebovala aspoň pár let výcviku :-)

18.6.2016 | 16:09:11
Nicole

Mě se strašně moc líbil ten Jaqenův výraz na konci. Přišel mi, že je „pyšný“ na to, co se s Aryi stalo. Že je moc spokojený a celou dobu mu šlo o to, aby taková byla, zůstala tím, kým je, tedy Aryi Stark ze Zimohradu.

#7692 Michgod
18.6.2016 | 17:35:24
PateThree

Bojím se toho aby to nedomáchali a nakonec Jon zjisti, že je Ramsay jeho bratr, že máj stejnou matku, ale snad ne :D

#7700 ChloëNoir
18.6.2016 | 18:08:03
Michgod

#7656 blacken: vsak nebud hloupej… otrava alkoholem ma ruzna stadia… mozna az trosku vyrostes a alkhohol ochutnas tak je poznas :) ja nikde prece nepsal ze mu selhali jatra a on na to umrel… kdyz uz se tu snazis poucovat o googlu tak bys ho mohl pouzit a zjistit si jak alkohol funguje…

18.6.2016 | 20:07:34
Michgod

#7655 blacken: aryu vylecila ta herecka to ze umi zasivat tvrdila pouze ona nikde neni receno ze neumi i neco vic… jestli bodna zraneni nemuzes vylecit zasivanim tak by ses mohl zamyslet jak vylecila sve pobodane manzele… to ze hound prezil bylo vysvetlene tim ze je vyvolenej nejakou tou vyssi entitou jedni ho oslovuji lord of the light.. kdyby to arya neplanovala proc by nenechala svuj mec skovanej tam kde ho mela ale skovavala by ho do nejaky mistnosti ve meste?

18.6.2016 | 20:15:24
Michgod

#7658 frank.db: nikde neni receno ze krom polivky a makoveho mleka neudelala i neco jineho… to ze ti tam primo nereknou jak se o ni starala prece nutne neznamena ze by se o ni nijak nestarala… snad si nemyslis ze by ji tam nechala treba tyden lezet ve vlastnich vykalech… to ze tam neukazou jak po ni uklizi taky neznamena ze po ni neuklizela…

18.6.2016 | 20:20:50
Michgod

#7687 Nicole: jako kdyz ucitel je hrdy na sveho zaka

18.6.2016 | 20:39:08
Tomi Lee Morpheus

#7684 mr_bungle: ano je, a nieje to teoria, ale priamoto povedal ich šéf bez fejsu, že všetci sú len spodina, a ona jediná je zo zámožnej rodiny, preto ju nemá rada.

18.6.2016 | 22:17:38
Eleanor05

Jo, Neda bodli do nohy a on ležel v Rudé baště zřejmě několik dní a vypadalo to, že má i horečku, což bylo uvěřitelné, protože mohl třeba od kopí dostat do rány infekci. Arya měla několikanásobně probodaná střeva = jistá otrava krve. Herečka jí to zašila (zřejmě ji tedy i zoperovala, pozašívala střeva, hodila antibiotika atd.) a dala jí polívku a Ary mohla za chvilku běhat po městě a ještě zabít Waif. Dvě série tam blbla úplně zbytečně a teď jede zpátky do Západozemí. Ke všemu zabili jednu z mála dobrých postav, který tam ještě zbyly – Černou Rybu a debil Edmure pořád žije. Jo a aby toho nebylo málo, bylo i pár scén na zvracení (Bratrstvo bez praporců) a pár hloupých zbytečných scén (všechno s Tyrionem). Jo, seriál už by bylo asi dobré ukončit, protože poslední epizoda byla pravděpodbně úplně nejhorší z celého seriálu.

19.6.2016 | 12:45:43
Martell

Zdravím, nevíte někdo jestli je možné se dívat někde na ten zítřejší díl ve 3 online, prosím?

#7697 Maria12386
19.6.2016 | 18:56:45
Godshadow

#7681 tap: Tendleten týpek dělá vážně luxusní videjka o GoT, není sice vtipnej, ale jeho rozbory jsou prvotřídní. Narazil jsem na jeho video o Aryi, které dělal po 5. sezóně (a hlavně na základě knih), a jak tam rozebíral, jak je zničená a nešťastná, skoro mě to hodilo do depky. :D Vlastně je to asi nejtragičtější postava GoT. Navíc si myslím, že správně odhadl její konec, tedy knižní (minimálně na něj dal výborný námět)… + dle mě může souviset s Nissa Nissa a s Jonem.

19.6.2016 | 19:44:10
Maria12386

#7695 Martell:
Na HBO GO určite .

19.6.2016 | 20:47:01
Občasný komentátor

nedávno jsem zjistil takovou teorii a zajímal by mě váš názor že Jon Snow je synem Eddardovi sestry a jednoho z Targeryenů viz scéna s nejlepším šermířem a Eddarda jak na ně Bron kouká. Po souboji byl slyšet ženský křik. Samozřejmě mohli ji zabít nebo takovýhle věci. Ale proč by jinak tato scéna vůbec byla v seriálu? Díky tomu mohl být také Jon oživen protože má v sobě tuhle vzácnou krev. Samozřejmě je to jenom teorie :) knížky jsem nečetl ale chystám se :) tak mě prosím neukamenujte :D

#7699 Setcher
19.6.2016 | 21:56:57
Setcher

#7698 Občasný komentátor: Zkus si pročíst předchozí stránky… Je to dost známá teorie Rhaegar Targaryen + Lyanna Stark = Jon Snow

Chtěl jsem to dát do spoleru, ale nejde to ať dělám co dělám… Stejně je to tak provařené, že to nemá smysl

#7701 Občasný komentátor
19.6.2016 | 22:30:43
ChloëNoir

#7688 PateThree: Taky mě to napadlo, ale je to už dost přitažené za vlasy :D Každopádně podobnost a zároveň kontrast mezi těmihle dvěma postavami mě už od začátku hrozně baví. Těším se až se v nadcházející epizodě setkají, i když to pro jednoho z nich pravděpodobně dopadne hodně špatně.

19.6.2016 | 22:36:21


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama