Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

blacken

#7542 Oveckoun: Přesně. Nebyla jsem nikdy až tak velkej fanda, tak jsem oceňovala přesně to, co píšeš. Teď už bych ani neřekla, že je to stejnej seriál. Znechucujou mě už i detaily – viz scénka s močícím Ohařem. Návraty postav, nesmrtelnost některých postav.

16.6.2016 | 0:21:34
Ann Taylor

#7587 Drogon ka: To, že je to žánr fantasy, ale neznamená, že nebude mít pravidla a může se tam stát úplně cokoli komukoli. Může, ale musí se to stávat od začátku, ne najednou. Jinak by to to ztratilo kouzlo i zajímavost, všechno lákavé pro diváka (příběh není lákavý, když se věčně mění pravidla) a hlavně veškerý smysl. Nemůžeš sestavit příběh s tím, že tam stejná akce bude mít x naprosto odlišných reakcí, nebo v jeho průběhu náhle měnit pravidla a omlouvat to „fantasy“ a čekat, že se to bude líbit. To už bys mohla napsat, že hobiti nikdy nezkoušeli kopnout do míče, ale Frodo překopne prsten zabalenej v teletině přes celou Středozem a dá gól do Orodruiny, ne? A Smíšek mu k tomu zarapuje. Protože fantasy.
Jakmile v něm zavedeš, že je člověk bez kouzelných schopností a na dalších příkladech dalších lidí bez kouzelných schopností ukážeš, že je pro ně smrtelné to samé, co pro reálného člověka, pak jí propícháš střeva, necháš ji plavat v kanále, honit se ulicemi, zašít kůži (nepřišlo mi, že lady Crane je zkušený chirurg, který by jí zašil i ta střeva a orgány aniž by to ještě zhorišl) a pak znova honit se ulicema, bojovat a stahovat cizí obličej, přičemž na konci této anabáze ji necháš odkráčet jak primadonu bez nejmenší známky bolesti, ke všemu ještě tak, že to kritizuje tolik diváků, nadělal sis do vlastních pravidel a nenapsal to dobře. Jedna věc je slabá a silná imunita, když jeden šlápne na hřebík a dostane infekci a druhej ne (taky jsem z několika úrazů, který by pro někoho končily zlomeninami, jednou i páteře, náhodou vyvázla jenom s modřinama), ale jiná věc je mít z břicha řešeto, prohánět se sračkama, úpět bolestí a za pár minut si skoro vyskakovat (a tím nemyslím ani tak dobu před „uzdravováním“, ale i po, protože ty fleky, co nechávala na zdech, pardon, to nebyl pomeranč, jak tu někdo psal, viděli jste fleky od krve a fleky od pomeranče? Jasně, totálně stejný).

#7603 tap
redaktor
16.6.2016 | 9:37:25
tap

#7602 Ann Taylor: jo to je presny… bohuzel mi pripada, ze na zanr fantasy se hodlaji scenaristi dost vymlouvat. Ze kdyz je to fantasy, tak je mozny vsechno. Ale to tak proste neni a byt nemuze, to by fantasy nikoho nebavilo.

No myslim, ze DaD uz nastvali dost lidi a videl jsem pomerne dost ostry recenze poslednich dilu (treba na GoT academy kanalu na youtube). Otazka je, jestli se z toho pouci, nebo jestli dal budou psat stylem, jakym pisou.

16.6.2016 | 11:05:46
Vinstor

#7599 anyq: Presne i fantasy ma mať svoj zmysel do istej miery, toto je len lenivé písanie.

16.6.2016 | 13:02:22
AviaRa

#7600 Mela: V Indii žijí ve špíně po celé generace, a jaké „krásné“ výplody se tam narodí. Navíc to furt není stejné srovnání = pochybuji že pobodaní lidé v Indii skáčí do Gangy a zpět. Kdyby měli vykuchané břicho jako Arya, tak tam zhebnou, Ano, když nebudeš mít nějakou ránu, tak možná infekci nedostaneš (zkoušet to nebudu), ale bože můj, když má otevřené rány do břicha k ORGÁNŮM… A zrovna v Indii bylo epidemií dost samo o sobě, no k tomu stačí google…

Jo, takže kromě hlídek si ničeho nevšimli ani tisíce dalších lidí, když jim z vesela podpalovali stany, koně a další, a pak od toho utíkali. K tomu ovšem stačí plot armor od D&D. Hlavně že jsme jednoho z nejlepších velitelů ztrapnili a zničili, protože nemá kozy jako Daenerys, bravo D&D. Ono na tom nic chytrého nebude, když i Jon teď dělá „URA“ charge na Boltony, tolik k „we must be smart“ od Davose.

#7607 Mela
16.6.2016 | 15:13:10
Michgod

vsak se arya zazracne neuzdravila sama… vylecila ji ta herecka co mela lecitelske schopnosti…

#7609 Packa
16.6.2016 | 16:14:11
Mela

#7605 AviaRa: V ranným středověku snad nežijí ve špíně ? Ganga má přirozený bakteriofág, tak by skok do ní nemusel hned znamenat konečnou.

Ještě jednou se na to podívej, ten útok provedli v noci a to několik dalších tisíc lidí spí. Víš oni lidi nevydrží nonstop vzhůru a někdy i spí a právě v ten moment je potřeba na ně vlítnout. Ty bys použil taktiku pod roškou deního světla v poledne přes minové pole. Potom bych pochopil ten hate.

#7608 AviaRa #7641 blacken
16.6.2016 | 16:25:09
AviaRa

#7607 Mela: Takže znova – obyvatelé Indie s rozpáraným břichem skáčou do řeky? Neodkláněj se furt od toho, i Ann to tu vysvětlila delším a podrobnějším příspěvkem. Chápeš co to je mít díry v břiše od nože? Chápeš to, prosím? Zřejmě sis toho nevšiml.

Myslíš tu vtipnou scénu, kde v jedné části je několik hlídačů Baratheonů, a v druhé části tábora není nikdo, ale stejně tam sám vzplane oheň. Jo to je nádherná část, přímo logická a skvostná. Ještě musela být sranda hodinu hledat zásoby a pak se snažit ve vichřici rozdělat funkční oheň, což by jim chvilku zabralo. Ale né, já zapomněl že polobozi Dumbíci se nesmí kritizovat. A nepřisuzuj mi tvé stupidní výmysly s minovým polem.

#7610 Mela
16.6.2016 | 16:32:40
Packa

#7606 Michgod: Ona neměla léčitelské schopnosti, pouze uměla zašít bodné rány. Žádný léčitel neumí vyléčit přes noc (snad kromě Madam Pomfreyové :D ).

#7616 Michgod
16.6.2016 | 17:08:37
Mela

#7608 AviaRa: Ty máš asi díru v hlavě. Ta voda tam je relativně čistá a proto ji nějaká infekce vůbec nemusí trápit ještě pokud je to slaná voda. Jestli byla slaná měla ji ještě jako dezinfekci a pokud Waif netrefila důležitý orgán tak pohodička.

Proč by měla být sranda hledat hodinu zásoby ? Měli na to dost času a klidně si mohli ten útok naplánovat. Stannis byl stejně zaseklej ve sněhové vánici. Nemuseli zase tolik spěchat.

#7611 AviaRa #7614 Packa #7615 Packa
16.6.2016 | 17:25:58
AviaRa

#7610 Mela: Kdybych měl díru v hlavně, tak bych obhajoval slavné činy Sera Twentyho of House Goodmen.

#7612 Mela
16.6.2016 | 17:28:04
Mela

#7611 AviaRa: v hlavni ano ale pokud máš v hlavě tak bys hejtil ten super assasinský kousek. Historie je plná podobných kousků. Neznamená že když si rozestavíš hlídky tak máš automaticky 100% že tě nikdo nemůže překvapit nebo sabotovat.

#7613 AviaRa #7618 toren555
16.6.2016 | 17:37:33
AviaRa

#7612 Mela: Když tak krásně opravuješ, tak pak napiš tu větu také správně… Žádné čárky, první písmenko malé… Fujky, fujky. Ano, Ser Twenty je nejlepší a nejúžasnější, nemá smysl tu diskutovat.

16.6.2016 | 17:51:37
Packa

#7610 Mela: :D :D :D Pobavil jsi.

#7615 Packa
16.6.2016 | 17:55:07
Packa

#7610 Mela:
#7614 Packa: Teda pobavil ve špatném slova smyslu. Ještě jsem neslyšela, že by slaná voda fungovala jako desinfekce na otevřené bodné rány. Kdybys mi to řekl dřív, mohla jsem to použít na zkoušce! Bože… Ne. „Pokud netrefila důležitý orgán“ – bodla ji kolikrát, třikrát? Čtyřikrát? To by byla dost náhoda. Navíc nejde jenom o orgány, ale právě břišní dutinou vedou největší cévy, tudíž největší krvácení. Což dodrželi. Jen jim nedošlo, že taková ztráta krve (i když vezmu v potaz adrenalin) jí prostě nedovolí chovat se takhle. Např. od Jaqena na konci dílu odejít naprosto vzpřímená a v pohodě, žádný náznak bolesti.

#7619 Michgod #7620 Mela
16.6.2016 | 18:06:36
Michgod

#7609 Packa: kdo rika ze to bylo pres noc? arya tam klidne mohla lezet tyden… tusim ze tam nikde nepadlo to ze by si arya dala na 30 minut slofika a pak zacla behat jako lanka… to ze vysvetlovala arye ze umi zasit bodne rany jeste neznamena ze neumi i dalsi veci… nehlede na to ze je to herecka klidne pred ni mohla hrat divadlo a pritom nikdy zadneho muze nemela natoz aby ho pobodala…

16.6.2016 | 18:14:27
Michgod

ono kdyz si predstavim takovou zenu co se uci zasivat na manzelich ktere poboda… kolik takovych manzelu by nejdriv muselo umrit nez by se od nuly naucila jak je zasit a vylecit :D

16.6.2016 | 18:15:23
toren555

#7612 Mela: jako mě to přišlo taky divný jak Ramsymu všechno vycházelo , ale tak samo to bylo když hrstka železných dobyla Zimohrad a dokázala ho udržet, na té lodi jich bylo max 30 možná min a dobyly jak Thornenovu věž a tak Zimohrad a to beze strat by mě zajimalo kde nakonec skončily tihle profíci by mohly dobyt celé zapadozemi :)

16.6.2016 | 18:17:45
Michgod

#7615 Packa: no vydis co se tu nedozvis… slanou vodu lze pouzit jako dezinfekci… sul samotnou zase pro to aby se nekazilo jidlo… :D v serialu kde jsou lide schopni ozivit mrtve se pozastavovat nad tim jak nejaky clovek mohl vylecit vazne zraneni… ach jo :D

16.6.2016 | 18:19:54
Mela

#7615 Packa: No vidíš a to nemám ani základku, fakt některý ty školy jsou k smíchu. Tohle už věděli staří Egypťané že na otevřenou ránu je dobrá slaná voda. Bodla ji dvakrát, první bodnutí nic moc ale při druhým ještě pěkně zakroutila nožíkem uvnitř Arye. Taky nechápu jak přežila ty bodné rány zvláště v té době a bez lékařské pomoci. Snažím se ale najít řešení a vysvětlení a ne jenom tupě kvičet jak je to celé nesmyslné a nelogické.

#7621 Michgod #7622 Michgod
16.6.2016 | 18:20:10


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama