Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 314×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Zdenek0000

#7560 Mela: Nemůžeš vědět, co se stane v knize, když jsi to nedočetl. Jon třeba zůstane mrtvý. Nikdy nevíš. A i kdyby nezůstal, určitě pak nebude hrdinsky objíždět hrady, aby za něj bojovali a ještě vyhraje proti Boltonům, protože se všichni spojí. Nemůžeš říct, co Dothrakové udělají s Daenerys a určitě pochybuju že je všechny pohřbí popelem a nejdnou se k ní všichni přidaji a bude Happy ending. Jde o to, že strach o postavy v seriálu už prakticky nic neznamená, když si každej dostane svůj happy ending. Klidně se vsadim, že Jon nakonec souboj proti Boltonům vyhraje, protože přijede na pomoc Malíček a on bude ten hrdina. Nebo další objevení. The Hound. Naprosto zbytečný. Vrátili ho jenom protože byl u fanoušků populární a nechtěli tam házet LS nebo někoho navíc, kdo už je mrtvý (ale nebyla ukázaná smrt) nebo nezvěstný několik sérií. Bohužel nelogičnost posledních dílů je chyba scénáristů a ne knížek. A děj začíná být až příliš předvídatelný. Možná ten úplnej konec to všechno změní, ale zatim to vypadá na Bad guys lose a Good guys win. Nebo takhle to interpretují. Navíc scénáristi se už dávno neřídí předlohou. Jsou to prakticky dva příběhy a každej je naprosto jinej. Takže říkat, že slabší knižní předloha ( i když je 5. knížka možná pro někoho trošku slabší) nesouvisí se seriálem a posledníma 2. slabšíma sériema.

#7566 lukas254
14.6.2016 | 18:29:18
crazytunny

Na lode otrokaru zezadu zautoci lode greyjoycu, to snad musi byt jasne i malemu diteti. Tim padem bude spojenectvi dovrseno a navic dobrejch 200 lodi pro dany od otrokaru… Boj o zimohrad ocekavam klasiku presila 10:1 kdyz uz to bude v hajzlu tuduuuuu objevi se armada z udoli pak si to rozdaji 1v1 john vyhraje tadaaa sansa ma sever… Stejne jako se schyluje ke konfrontaci Cersei vs Tommen

A posledni dil cekam totalni zplacaninu neco jako brandon pujde skrz zed co se bude bourat a padat primo za nim…

Btw smrt blackfishe dalsiho spickoveho sermire mi prisla stejne vtipna jako smrt areo hotaha 6cm kudlickou do lopatky,… proste scenaristi jedou tak jak jim to vyhovuje ( v knize bude treba Dorne utocit ba KL,… tady je jejich kinka totalne skrtnuta)

Ted uz me zajima jedine jak to je s puvodem Johna a linka s Brandonem, kuli tomu jedinemu budu divat ba s07

#7564 rockysiburger
14.6.2016 | 19:14:37
rockysiburger

#7553 enyzom: No pokud sem se díval dobře. Tak Jaimemu to řekl osobně voják ve zbroji lannistrů. Tak nevím proč by svému pánu lhal. Ještě k tomu Blackfish několikrát zmínil, že raději zemře na svém hradě. Na závěr kdy pouští Brien a Poda tasí zbraň a prohlásí že několik let meč nepoužil. Tudíš si myslím že je 100% mrtvej

14.6.2016 | 19:26:10
rockysiburger

#7562 crazytunny: V knize pokus si to pamatuju Blackfish zemře podobným způsobem. Samozřejmě to obléhání trvá o něco déle. Tady to byla taková rychlovka. Mě to hodně nasralo. Byla to dobrá postava. A o tom jestli to byl dobrý šermíř. Tak možná kdysi. Sám nakonec řekl že meč nepoužil několik let. Vzhledem k věku už zas takovej mastr nebude. Ale mohla být vidět jeho smrt jako epic konec Blackfishe. Takle se bude zase řešit jestli je mrtvej nebo ne. Podle mě je tuhej.

#7565 AviaRa
14.6.2016 | 19:31:00
AviaRa

#7564 rockysiburger: V knize hrad sice obsadili, ale Blackfish utekl kanálama, nebo obdobnou vodní cestou.

14.6.2016 | 19:37:33
lukas254

#7561 Zdenek0000: Bad guys furt vyhrávali, takže je jasný že musí někdy vyhrát i good guys. Už mě to štve, jak se tu neustále objevuje: jeee už je to předvídatelný atd. Je jasný že už tu nebudou takový pikle když je potřeba se zaměřit konečně na největší nepřátele.

14.6.2016 | 20:25:10
karel304

Jedno z hodnocení epizody No One, opravdu hodně kritické, můžeme jen doufat že scénář závěrečných 2 dílů bude lepší resp. ho zvedne lepší režisér… http://www.unrealitytv.co.uk/…episode-yet/

#7579 Godshadow
14.6.2016 | 20:49:21
Hexa

Pánové, opravte mě, jestli se mýlím, ale sem spoleiry z knihy NEPATŘÍ!!! Jsem opozdilý čtenář, jsem na konci 3. knihy a ne všechno vím. Sem jsem se nebála chodit, protože všichni dodržují tohle PSANÉ pravidlo a buď to označí dopředu nebo to rovnou schovaj. Díky moc, vám oboum. Opravdu. Dost chytrý na to, abyste si zapamatovali jedno jednoduchý pravidlo nejste, tak na co jste, teda…

#7569 AviaRa
14.6.2016 | 20:56:22
AviaRa

#7568 Hexa: Omlouvám se, tím že to neoznačil, jsem na to také zapomněl. Nicméně věř, že nejsme první a ani poslední individua, co to přehlídnou či poruší. Užij si zbytek knih, jsem si jistý, že tě překvapí daleko více věcí a tohle tak opomeneš.

14.6.2016 | 21:06:08
Moor8

Dění v Řekotočí: No, co k tomu říci? Bylo mi jasný, že Černá ryba hrad neopustí, ale když se tam objevil Edmure, tak jsem čekal, že s Králokatem uzavřel dohodu, kterou přinesla Briene. Když byl ochoten to přijmout původně, tak proč ne teď.

Dění v králově přístavišti: Čekal jsem trochu víc toho násilí na Vrabčácích. Jeden mrtvej není nic moc. Doufal jsem, že je tam pobije všechny až na Lancela, kterého pošle zpět jako svědka. Jinak jsem celkem zvědav, jak bude Tomen reagovat, až vrabčák odsoudí Cersei. Dle mě je to moc velký mamánek, než aby nechal matce ublížit. Vrabčák ho určitě chlácholí, že se jí nic nestane.

Dění v Braavosu: Přijde mi, že to celé byla jen zkouška a ona nechtěla Aryu zabít. Jen si to vezměte. Když na tí minule zaútočila na mostě, tak jí mohla podříznout krk, ale místo toho ji jen škrábla. Když jí pak bodala, tak proč do břicha? Jako zabiják by ji bodla do srdce. Když ji přišla zabít podruhé, proč čekala, až bude vzhůru. Pokud věděla, kde je, tak proč nepřišla, kdy byla v limbu? Pak mě udivuje, jakej je Arya terminátor. Den po pobodání a běhá a skáče, jako by nic. Normální člověk by se nebyl schopen ani vstát z postele.

Dění v Meereenu: Jo, čekal jsem, že Dany dorazí na poslední chvíli, aby je zachránila, ale čekal bych, že použije draka, aby spálila ty lodě. Nebo že Tyrion pustí ty dva. (ale ti už jsou asi moc velcí, aby prošli dveřmi a budou muset bourat, na což není čas.) Vidět ho odlétat byl WTF moment.

PS: Co je to tajemství, které zjistil ten felčar Cersei?

#7571 AviaRa #7572 Engeneer #7576 rockysiburger #7578 Michgod
14.6.2016 | 21:19:06
AviaRa

#7570 Moor8:

Velmi pravděpodobně velké zásoby Divokého ohně/Wildfire pod Královým přístavištěm.

#7573 Moor8
14.6.2016 | 21:21:26
Engeneer

#7570 Moor8: Ohledně dění v Braavosu. Waif ji opravdu (kdo ví proč…) chtěla zabít. Jen jsi opomenul jeden detail, který když si uvědomíš, tak všechno vysvětluje. Je to retardace scénáristů :-)

#7575 Moor8
14.6.2016 | 21:35:28
Moor8

#7571 AviaRa:

To přeci ví ne? Vždyť ho připravovali na obranu králova přístaviště. využili zásoby, co již byly a přidělali trochu nových. Že by chtěla spálit septum? Já myslel, že to je něco o Vrabčákovi.

#7574 AviaRa
14.6.2016 | 21:36:52
AviaRa

#7573 Moor8:

Tak já jsem to pochopil tak, že našli prostě další chodby po Mad Kingovi, a né jen tu část (navíc jim tam poté dost vyráběli pyromanceři nový oheň, protože to na bitvu zřejmě nestačilo). Nebo divoký oheň klidně mohou mít, ale objevili cestu pod septum, kde by ho mohli umístit… Ale jsem si opravdu jistý, že s divokým ohněm bude chtít zničit septum, dle mě by ji nějaké „drby“, nebo něco už nepomohli. Ale uvidíme.

#7575 Moor8
14.6.2016 | 21:39:52
Moor8

#7574 AviaRa: #7572 Engeneer: Máte pravdu :)

14.6.2016 | 21:45:26
rockysiburger

#7570 Moor8: Já bych spíš řekl, že jí zabít chtěla, ale její nenávist vůči Arye byla tak velká, že jí chtěla vidět umírat a to pěkně pomalu. Proto takové kuchání. Kdyby jí chtěla zabít rovnou. Tak si nesundá masku těsně než jí začne kuchat do břicha. Já bych v tom neviděl nic víc než osobní nenávist ..atd…

14.6.2016 | 21:49:38
El bond

Řekotočí je jeden velkej vtip a hrozně nesmyslně napaná scéna… Kéž by někdo zabil Jamieho, kam přijde tam všichni kolem něj totálně zblbnou…; jedinou vyhodu má ta jeho postava, že se vedle něj (občas) objevuje Bronn

14.6.2016 | 23:13:15
Michgod

#7570 Moor8: vsak ji bodala do bricha aby to umirani chvliku trvalo… aby trpela… porusila prikaz kterej ji rikal ze to ma byt rychli a nema trpet… nikde nerikaly ze se probudila hned druhy den… klidne to mohlo byt po tydnu… jinak me spis ta waif pripominala terminatora kdyz ji nahanela mozna byly obe cviceny a waif zaverecnou zkousku nesplnila a arya zaverecnou zkousku splnila? o tom proc ji nezabila kdyz byla v limbu… asi z toho vseho vychazi ze waif byla psychopatka co si vrazdeni chtela uzivat… aryu si chtela vychutnat a ne ji zabit ve spanku… nakonec se ji to vymstilo a zaverecnou zkousku splnila arya a waif neuspela…

#7580 Michgod
15.6.2016 | 1:00:19
Godshadow

#7567 karel304: Doufám v přesně to samé. DeDečka teď stranou, poslední dvě epizody mi přišly lacinější kupodivu i co se týče technického zpracování (třeba i výkon Maisie/Aryi mi přišel dost umělý/nevěrohodný – ale je fakt, že za to možná nemůže aneb DD scénář), což si dle mě snad jako jediná věc v GoT drží kvalitu, resp. ta tech. stránka z obvyklého standardu profesionality v těchto 2 dílech vybočovala, a na tom má značný podíl rejža, čili věřím, že se minimálně toto právě v posledních epizodách dost změní – dělal je Miguel Sapochnik (týpek, co má na svědomí Hardhome), což by opět mohla být jiná úroveň, zpracování traileru to taky dost naznačuje…

15.6.2016 | 1:00:22
Michgod

#7578 Michgod: kdyz si to tak vemu tak waif byla nikdo nebo ne? jestli ano tak me tu napada jeste druha moznost a to ze v nejake predchazejici epizode se prece jaqen obetoval a v zapeti se vratil protoze je nikdo… stejne tak mohli obetovat waif protoze byla nikdo a cele to bylo jeno vycviku aryy…

#7581 Michgod
15.6.2016 | 1:09:28


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama