Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 314×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
VOD
Max | O2 TV
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Bizzy

Jak někdo může říct, že nějaká postava je někde lepší. V knize je postava taková jak ji čtete, ale tím jak je vyobrazená ve filmu nezměníte žádnou intonací apod. Samozřejmě popis postavy v knize může být lepší a tak, ale mě zajímá, jak si autor představí tu postavu a jak se i herec té postavy zhostí. Peter hraje Tyriona naprosto skvostně a jenom milně se můžu domnívat, že bych si postavu vknize představil lépe než, tak jak ji dělají režiséři a tento skvělí herec. Asi mě všichni ukamenujou, ale doufám, že víte jak to myslím. :-D

12.5.2014 | 23:01:26
T.T

#2076 xDzambar: Chápu, že se mnozí čtenáři knih jako ty cítí povýšenecky oproti nám, prosťáčkům divákům , ale i my umíme používat mozek a tak si leccos odvodíme z náznaků v seriálu i z trailerů k této sezóně.

#2086 xDzambar
12.5.2014 | 23:06:23
jose8

Jestli si dobře pamatuju, tak v rozhovoru mezi Oberynem a Tywinem po smrti Joffreyho je docela jednoznačně řečeno, že Oberyn dostane možnost se pomstít.

12.5.2014 | 23:28:15
Holldir

Problém je v tom, že tam žádný důkaz nenašli. Všechno to byla fraška a vejmysly#2029 xDzambar: Jinak ta Šae je fakt naprostá husa… vydlabaná jak necky…on se jí snaží zachránit krk aby ji nezabili nebo ještě hůř, pošle ji pryč aby ji chránil a ona udělá tohle. Ta mě zklamala z celého seriálu nejvíce

#2087 xDzambar
13.5.2014 | 5:48:56
Cermb0

#2076 xDzambar: knihy jsem opravdu nečetl… Ale jelikož Oberyn tam celou dobu mluví o pomstě a teď má byt souboj, který by Jaime zatím asi těžko vyhrál, tak mi to opravdu dává smysl. Jinak co ten Varys co to mělo být ? Bohužel nezapomíná.. Celou dobu jsem čekal že Tyrionovi nějak pomůže ale zdá se, že opak je pravdou díky Šae. Ješte v tom mohl mít prsty Bronn

#2090 keny1503 #2115 Eddard1
13.5.2014 | 7:01:36
xDzambar

#2082 T.T: Tak to neni, akorát mě štve, když tady narazim na spoiler, to je všechno, žádný povyšování v tom nehledej…

#2089 T.T
13.5.2014 | 9:29:12
xDzambar

#2084 Holldir: A nemůže to být tak, že ji královna vystopovala a přitlačila ke zdi?

13.5.2014 | 9:30:50
Borealis

Zaujímalo by ma prečo nebol na súde prítomný Bronn? Žeby ho tam schválne nepustili? Jeho a Varysa by som očakával že budú svedčiť v jeho prospech ale nestalo sa..

#2116 Eddard1
13.5.2014 | 9:54:21
T.T

#2086 xDzambar: Je to spoiler, když tady jako pouhý diváci diskutujeme o tom, co by mohlo být dál? Když o tom někdo diskutovat nechce, pak by asi neměl chodit do diskuze.

13.5.2014 | 10:38:11
keny1503

#2085 Cermb0: bohuzel nezapomina…podle me to znamena tohle (je to spoiler tak klikni na vlastni nebezpeci) :

varys totiz po souboji prece tyriona zachrani, tim ze mu pomuze utect, tak mozna je to mysleny takhle :) ze nezapomina..ale kvuli tomu ze ho zachrani se bude muset taky vyparit, tak proto to bohuzel :)

#2092 kiso1561
13.5.2014 | 11:22:03
Mycroft

Je úžasný sledovat, jak další Cerseina „geniální machinace" překazila skvostný Tywinův plán. Být já na jeho místě, tak už jsem jí dávno poslal někam hodně daleko, protože bych na to neměl nervy. Kdyby tolik nechtěla Tyriona ponížit tím, že se mezi „svědky" ukáže Shae, Tyrion už mohl být na cestě na Zeď a Jaime na Skálu.

A doufám, že vybrat si jako šampiona Horu bude taky její nápad, protože kdyby si vybrala kohokoliv jiného, nejspíš by Tyrion musel bojovat sám, popř. by se ho Jaime snažil zachránit a umřeli by oba :/

#2099 Aul
13.5.2014 | 11:26:56
kiso1561

#2090 keny1503:

Hej pomohol mu, ale len preto že ho Jaime prinútil.

13.5.2014 | 11:27:22
El bond

Sakra ty dily jsou nejak kratky, do tohohle se vubec nevesel ani jeden stark… a me zrovna zajima co se deje v rekotoci, za zdi a v orlim hnizde…

#2094 tarava
13.5.2014 | 11:29:52
tarava

#2093 El bond: No jestli chceš vědět, co se děje v Řekotčí, tak to se určitě nedozvíš skrz Starky :D :D :D

13.5.2014 | 12:38:23
kiso1561

Řekotčí bude až v ďalšej sérii.

13.5.2014 | 12:50:54
Svinke

Peter Dinklage hraje Tyriona bravůrně a baví mě nejvíce, ten konec u soudu zahrál mistrně, čekal jsem že se vzepře a nezklamal :)

13.5.2014 | 15:08:21
zelinho

lbí se mi, jak tu lidi vynášej svoje vlastní teorie o tom, kdo bude v božím soudu bojovat a přitom název epizody je poměrně jasnej :D… jinak moje teorie o té varysově větě k tyrionovi:

podle knih má tyriona osvobodit jaime (tušim ve spolupráci s varysem, už je to doba, co jsem knížky četl), ale to se asi scénáristům moc nehodilo, takže díky týhle větě bych tipoval, že v seriálu tyriona nakonec pustí varys sám…

#2098 pajajs
13.5.2014 | 15:09:01
pajajs

#2097 zelinho: Varysova odpověd na „Copak ty jsi zapomněl?“ byla „BOHUŽEL já nezapomínám.“ ;) takže se máme na co těšit :D Jinak škoda, že Oscar je jen za flmový výkon? Protože Dinglage by si ho za toto zasloužil :(

13.5.2014 | 15:47:27
Aul

#2091 Mycroft: Sice Tywina zrovna nemusím, ale co píšeš, je pravda. Cersei sice není úplně dutá, ale šíleně se přeceňuje. Chodí v politice a intrikách jako slůně v porcelánu a myslí si, že nakračuje stejně dobře jako Malíček nebo Varys. Před skutečně významnými kroky dává přednost ukájení vlastní mstivé povahy a zraněné ženské ješitnosti. Navíc téměř všemi okolo sebe neskutečně pohrdá a považuje je za podřadné, přitom je to často obráceně. Pokud se podíváme zpět, tak celá válka a téměř všechny její důsledky zavinila právě Cersei (a její rozmazlený spratek Joff) a ostatní museli horko těžko zachraňovat, co ona zpackala.

Navíc jako čtenář můžu říct, že se svou politikou všeobecné destrukce ještě rozhodně neskončila. Dost mě potěšilo, že se jí to všechno nakonec aspoň z části vrátilo.

#2101 pajajs
13.5.2014 | 16:18:23
martinanovak7

nevím proč , ale čím dál více doufám, že Daenerys ti její draci sežerou… ze začátku jsem jí docela fandila, ale teď jen čekám a doufám, že jí někdo zabije a že se nikdy nedostane přes moře … princ Oberyn je super, doufám, že vydrží v seriálu co nejdéle a pořádně se pomstí za smrt své sestry.

13.5.2014 | 16:25:57


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama