BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.
Debata o poslední odvysílané epizodě Doctora Who.
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Nejste uživatel Edny? Registrujte se během pár vteřin.
Registrace Zapomenuté heslo
Na druhou stranu se vžij do mladších diváků. Pro ně je tohle jedna z nejlepších epizod. Pro haranta není nic horšího, než když mu řekneš: „Monsters are real.“ V tomhle ohledu vidím velký návrat k dobám, kdy tenkrát děti zalézaly za gauč nebo pod deku, když koukaly na doktora. Nakonec primárně to bylo zaměřené na děti, takže mě se tahle epi moc líbila. A nestydím se přiznat, že jsem byla ráda za to že nekoukám sama:)
To naprosto souhlasím. Pro děti to byla epizoda výborná. Opravdu by mě zajímalo, jak se DW fanouškům v rozmezí 6–10 let včera večer usínalo. :)
A nebylo to spíš tak, že to byl doktor, kdo řekl místnímu, že tam doopravdy straší (pominu-li toho klučinu)? Přemýšlím, jak jinak by to bylo možné udělat? Doktor by si zřídil kancelář a všichni docházeli za ním? Nebo bychom měli epizodu, v níž by doktor někam přiletěl… a vůbec nic se nestalo? Myslím, že to je problém celkové koncepce Doktora. U tohoto dílu se mi dokonce líbilo, že volání o pomoc jednoho malého kluka může mít stejnou váhu jako záchrana vesmíru (jen to dost kontrastuje s „Co je z tou holčičkou ze skafandru?“ „Co já vím, pojďme si hrát na piráty!“).
Ještě jednu věc mám obecně na britských seriálech rád. Interiéry bytů – vypadají většinou opravdu jako místa, kde žijí obyčejní lidé…
Titule jsou kvalitní, o tom žádná. A ty víš, že jsi moje nejoblíbenější angličtinářka. Nicméně já napsal „všeobecný ošetřovatel“. Dle §5 odst. 4 zákona č. 96/2004 Sb. platí: „Pokud způsobilost k výkonu všeobecné sestry získal muž, je oprávněn používat označení odbornosti všeobecný ošetřovatel.“ K tomuhle jste mě donutili vy. :-/
A ano, uznávám, že v tomto případě váš překlad vůbec nevadí.
A to i včetně samotnejch herců. Tady to opravdu vypadalo jak na sídlišti. Neukrývala se tam žádná „sexbomba odvedle“ amerických seriálů. :)
Já jsem osobně přesvědčený, že nešlo primárně o snahu vyvolat strach, ale že šlo o práci s tím dětským strachem. A že to byl nakonec ten kluk sám, kdo všechny zachránil tím, že sebral odvahu a otec tím, že dokázal kluka přesvědčit o své bezvýhradné lásce. Prostě to nevidím jako epizodu hororovou, ale spíš jako klasické pohádkové schéma použité v Doktorovi.
Pech, tahle novela se k Amy asi ještě nedostala. :)
I s baterkou v ruce a se zamčenou skříní špatně:)
Gůdy: Ono to je trochu popletené, protože pokud pamatuješ, já byla v tom úplně posledním ročníku zdravotních sester, které se střední školou mohly užívat název a kompetence zdravotních sester. Po nás se systém změnil. Teď se po odmaturování používá právě ošetřovatel, který má ovšem pořád jiné kompetence než sestra, kterou dneska dosahují všichni až následným vyšším odborným nebo vysokoškolským vzděláním. Je možné, že se pletu. Píšu to z patra, co si pamatuji z doby před skoro pěti lety (fuu, už jsem stará rašple:) Ale rory podle mého fakt splňuje ekvivalent zdravotního bratra/sestry.
Celkově se v tomhle dá hrozně lehce zamotat. Právě v roce 2004 odkud pochází ten zákon, co jsi nahodil, se všechno měnilo a od té doby je to pěkná pakárna. Ale to už je OT:)
Po tom, co tam běhal Mays s obříma nůžkama? Výborně. :)
Je to OT. Asi jsem to měl napsat rovnou. Všude se zmiňují dva termíny: ošetřovatel a všeobecný ošetřovatel. Den druhý by měl mít stejné kompetence jako sestra. Pro mě za mě, ať se jim říká třeba bratři. Je to fuk. Sestra taky dobra. Vyřešeno. Uzavřeno. :)
Doporučuji pozornosti termín „je oprávněn užívat“. Osobně to vidím tak, že Rory je stále administrativně zdravotní sestra, ale může si přát být na pracovišti označován za všeobecného ošetřovatele (což je samo o sobě velmi nešťastné právě proto, že samotný ošetřovatel označuje nižší zařazení – a i slůvko „všeobecný“ tak nějak implikuje menší odbornost než „odborný“…
Jo, tak to máš v tom případě pravdu. Úplně mi vypadlo jak toho ošetřovatele uměle naimplementovali k sestrám. Sorry, moje chyba.
A co na to Jan Tleskač?
Já bych řekl: „A co na to počítač? Že mlčí?!“
(Ale to by asi pochopili opravdu jen ti nad 30… Kdysi slavná scénka z Možná přijde i kouzelník. S ní souvisí i hláška: „Gumičky došly?“)
Ale to už je fakt těžké OT :-D
Divil by ses, kolik mladých lidí to zná:)
Touché! ;-)
Nicméně zas nemůžu říkat, že by tahle epizoda byla úplněj průser. Několik věcí mě v ní velmi potěšilo – a to konkrétně nejvíc Amy a Rory, kteří se dokázali naprosto nenuceně oprostit od Doktora a jít si po svým.
Ti dva jsou pro mě vážně to nejlepší z palety Doktorovejch společníků. Nejen že je mám rád oba individuálně (od této série teda Roryho víc než Amy), ale hlavně fungujou naprosto krásně jako dvojice. Vůbec by mi s nima nevadil další rok. Jenže kdo ví, jak to nakonec bude [*jde o tom napsat novinku*].
Hurley: Podepisuju.
Naprosto perfektní epizoda, kterou jsem si maximálně užil, i když už taky nejsem dítě. :D Konečně si dali pauzu od všech těch epic událostí a udělali komornější epizodku. Připomnělo mi to éru Tennanta, která byla prostě nejlepší. Gatiss rulezz!