První spin-off seriálu The Walking Dead, nazvaný Fear the Walking Dead, se začal vysílat v létě roku 2015 a byl ukončen na konci podzimu roku 2023, takže tu s námi byl dlouhých osm let. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.
To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu Fear the Walking Dead
Letošní řada byla velmi rozporuplná. Na jednu stranu nám nabídla několik skvělých momentů, na druhou stranu nás v mnoha ohledech zklamala. Přečtěte si naše shrnutí toho nejlepšího a nejhoršího.
1. Nejlepší epizoda: The Portrait
Válka mezi Strandem a Morganem bylo to nejlepší, co nám sedmá řada nabídla. Epizody se na ni sice nesoustředily tak, jak bychom si přáli, nicméně právě sedmý díl byl veden ve zcela jiném duchu. Morganovi se podařilo proniknout do Strandovy věže, ve které šlo o život. Skvělé herecké výkony obou představitelů a napínavý příběh podkopal jen příběhový nesmysl v podobě Strandovy otravy – Morgan by se ho nikdy nepokusil takto zabít, takže toto se tvůrcům moc nepovedlo.
Další kandidáti: Gone, Breathe With Me, The Beacon
2. Nejhorší epizoda: Mourning Cloak
I přesto, že sedmá řada měla povedené epizody jako ty uvedené výše, měla i poměrně velké množství špatných epizod. Chyba nebyla v tom, že nám tvůrci opět nabízeli epizodní zápletky, ale v tom, jaké epizodní zápletky nám nabízeli. Například ta, která se zaměřovala na Charlie, patřila mezi ty nejhorší, které jsme doposud viděli. Nebyla chyba se konečně zaměřit na tuto opomíjenou hlavní postavu, ale chyba byla v tom, jaký příběh jí tvůrci napsali.
Další kandidáti: Amina, Six Hours, Follow Me
3. Nejlepší vývoj postavy: Victor Strand
Pokud máte rádi Negana z The Walking Dead, určitě budete souhlasit s tím, že ho Strand letos mírně připomínal. Letošní řada byla hojně zaměřena na Stranda a jeho proměnu v padoucha, který si ospravedlňuje své činy. Po posledních řadách, kdy Strand nedostával moc prostoru, přišla konečně změna. Neobjevil se sice v tolik dílech, ale vždy, když přišla řada na něj, stálo to za to.
Další kandidáti: Sherry, Morgan Jones, June Dorie
4. Nejhorší vývoj postavy: Wes
Wes není sám o sobě zas tak špatnou postavou, nicméně v sedmé řadě se jeho příběh prostě nepovedl. Možná to bylo způsobeno tím, že byl prakticky završen ve chvíli, kdy Wes zabil svého bratra na konci šesté řady. Od té doby byl nezajímavý a ani nedostával moc prostoru. Jeho následné úmrtí taktéž nebylo špatně napsané, nicméně velkou chybu tvůrci udělali ve chvíli, kdy ho přidali na Strandovu stranu. Wes se totiž k němu přidal poté, co si uvědomil, že jsou v jeho okolí samí lháři. Když to nedokázal snést, proč se přidal k tomu největšímu z nich?
Další kandidáti: Alicia Clark, Wendell, Grace Mukherjee
5. Nejlepší nová postava: Josiah LaRoux
V šesté řadě si diváci oblíbili lovce Emilea LaRouxe, který se v seriálu objevil pouze v jedné jediné epizodě. Tvůrci si byli vědomi toho, že udělali chybu, když ho zabili, a proto ho přivedli zpět. Nepřivedli však zpět Emilea, ale jeho dvojče Josiaha, kterého hraje stejný herec. Ten se sice neobjevil v moc epizodách, ale vždy jeho zasazení do příběhu stálo za to. Nejvíce se nám líbí jak jeho charakter, tak i jeho spolupráce se Sarah.
Další kandidáti: Will, Howard, Mickey
6. Největší zvrat: Ztráta ruky
Kdyby nebylo předem odhaleno, že se na konci sedmé řady dočkáme Madison, největší zvrat by byl jednoznačný. Avšak kvůli brzkému prozrazení jsme nakonec vybrali událost, během které Alicia přišla o svou ruku. Tento okamžik byl poměrně šokující a moc nás zajímalo, jak její nemoc bude vyřešena. Netušili jsme, že nás to velmi zklame…
Další kandidáti: Madisonin návrat, Wesova smrt, pád věže
7. Nejpromarněnější příležitost: Stá epizoda
Patnáctý díl sedmé série představoval stou epizodu celého seriálu. Bylo tedy jasné, že očekávání ze strany diváků budou velká. Dočkali jsme se však jednoho velkého zklamání. Děj se zaměřil především na Aliciu, která se nakonec přemluvila ke Strandově záchraně. Díl byl plný halucinací a dvojsmyslů, které moc nedávaly smysl, navíc nakonec vyšlo najevo, že jde o poslední epizodu, ve které se objeví Alicia. Ani způsob jejího odchodu nás nijak nepotěšil.
Další kandidáti: Aliciina nemoc, záhada jménem Kaplan, epizodní příběhy
8. To nejlepší na sedmé řadě: Konflikt mezi Morganem a Strandem
Jak zmínili už výše, původní konflikt sedmé řady, tedy ten mezi Morganem a Strandem, bylo to nejlepší, co nám tato série nabídla. Jakmile se do toho vložila Alicia, už to nestálo za to. Od pokračování proto očekáváme mnohé – zajímá nás nejenom to, jak dopadne celá situace s Kaplanem, ale i to, jak do děje zapadne Strand. Vykoupí se?
Další kandidáti: smrt a odchod spousty postav, následky pádů raket, více prostoru pro další hlavní postavy
9. To nejhorší na sedmé řadě: Závěr Aliciiny dějové linky
Celá dějová linka týkající se Kaplana byla podivná, nicméně nás zajímalo, jak to dopadne. O Kaplanovi jsme nakonec nic moc nezjistili, ale v souvislosti s tím jsme se dozvěděli alespoň to, jak to dopadne s Aliciou, protože ta měla k lince s Kaplanem blízko. Její nemoc nakonec nebyla vyřešena vůbec dobře, na konci patnácté epizody se totiž najednou uzdravila, aniž bychom zjistili, co jí vlastně bylo. Aliciu máme moc rádi, a proto si takový odchod ze seriálu prostě nezasloužila.
Další kandidáti: přetrvávající koronavirová opatření, epizodní příběhy, nedostatečně využité postapokalyptické prostředí
Foto: AMC
Konec Fear the Walking Dead
Další seriály
Seriál Fear the Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky Fear the Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je.
Reklama
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny
-
Colby Hollman
4.12.1996 | 4.12.2024 -
Nick Stahl
5.12.1979 | 5.12.2024 -
Elizabeth Rodriguez
27.12.1980 | 27.12.2024 -
Aaron Stanford
27.12.1976 | 27.12.2024 -
Matt Frewer
4.1.1958 | 4.1.2025
Diskuze /7
Zvrat v podobě Strandovy otravy byl právě tím nejlepším na sedmé epizodě. A že by se Morgan nikdy nepokusil Victora takto zabít? Omyl. Morgan se změnil. Není žádným chladnokrevným vrahem, ale jde-li o ochranu jeho nejbližších, zejména přítelkyně Grace a dcerky Mo, udělá cokoliv. Klidně i otráví někoho, kdo by mohl pro jeho nejbližší představovat veliké nebezpečí. A tím Victor, jakého jsme viděli v sedmé sérii, beze sporu byl.
Wes pro své přátele (Morgana, Aliciu a spol.) zabil vlastního bratra. Věřil totiž, že Morganova skupina představuje vyšší dobro. Zejména pak Luciana, se kterou byl často vídán. Ta si podle Wese na nic nehrála a vždy udělala správnou věc a správné nesobecké rozhodnutí. Takoví lidé si zaslouží přednost před sektáři, kteří se rozhodli vyhodit USA do povětří (uspěli pouze s Texasem) a mezi které patřil i Wesův bratr Derek. Proto, když si měl Wes vybrat mezi svým bratrem, jenž sešel na scestí a svou skupinou, jenž představovala ono vyšší dobro, zvolil tu druhou možnost. Dvakrát byl ale svědkem toho, jak jeden z nich, Daniel, zešílel a skupinu vystavil nebezpečí. Když se tak stalo poprvé, obrátil se proti naší skupině Rollie, který byl do té doby na jejich straně. No a když se tak stalo podruhé, začal Wes, stejně jako předtím Rollie, ono vyšší dobro zpochybňovat. Korunu tomu nasadila Luciana, když se rozhodla využít psychicky labilního Daniela k tomu, aby se skupina zmocnila Strandovi Věže. Ta Luciana, ke které Wes doteď vzhlížel. Ta Luciana, která patří ke skupině, pro kterou Wes zabil vlastního bratra. Proto Wes skupinu opustil. A protože neměl kam ve zničeném a radioaktivním spadem zamořeném Texasu jít, odebral se na zdánlivě bezpečné místo – Strandovu Věž. A že je Strand lhářem? Ve Wesově očích jím nebyl. Raději než být s Lucianou, která si (podle Wese) hrála na morálního člověka a přitom se nakonec rozhodla pro něco tak nemorálního, dal Wes přednost člověku, který byl sice nemorální hodně, ale na rozdíl od Luciany si na morálního ani nehrál. O to tu šlo. A v seriálu, ač jinými slovy, to bylo i řečeno. Victor se nakonec rozhodl Aliciu zachránit, čímž opustil své přesvědčení a stal se pro Wese stejným lhářem, jakým pro něj byla i Luciana se zbytkem skupiny. A to byl důvod, proč se Wes proti Victorovi obrátil. Wese jsem nikdy neměl moc rád, ale jeho vývoj v sedmé sérii považuji za to dobré, co nám tato jinak špatná série nadělila. Wes sešel na scestí stejně jako předtím jeho bratr a právě tím, že svého bratra v šesté sérii zabil, započal tuto svou cestu na „temnou stranu“, kterou zakončila Luciana tím, jak moc Wese zklamala. Ještě tedy jednou: pro Wese byli Morgan, Alicia, Luciana a spol. stejně špatní jako Victor, ale zatímco Morgan a spol. si dle Wese hráli na něco lepšího, než ve skutečnosti byli, tak Victor si na nic nehrál. A proto se Wes přidal ke Strandovi. Dal přednost zlu, které si na nic nehraje, před zlem, které si hraje na dobro.
#3 ori #5 tominotomino#2 Hunter12: Pekne napísané.
#4 Hunter12#3 ori: Děkuji. Ještě bych chtěl jenom upřesnit, že Wes nepatřil mezi postavy, které bych nemohl vyloženě vystát. Napsal jsem, že jsem ho nikdy neměl moc rád, ale nevyjádřil jsem se přesně. Wes nepatřil mezi mé oblíbence (mezi něž patří např. Morgan), ani mezi mé neoblíbence (mezi něž patří např. Victor). Můj vztah k této postavě byl neutrální. Wes byl pro mne od samého začátku nezajímavou postavou. Jakým směrem se jeho příběh ubíral (bratrovražda, která vedla k tomu, že Wes svou skupinu zradil) se mi ale líbilo.
#2 Hunter12: Naprostý souhlas. Právě Wesův vývoj mi připadal jako jeden z těch lepších v této sérii a jeho jednání je zcela pochopitelné. Naopak moc nechápu, jak může být v sekci „nejlepší vývoj postavy“ Morgan, když s ním je to pořád dokola jedno a to samé.
To nejhorší na sedmé sérii je, že mě nějak přestalo zajímat co bude dál. Horko těžko se budu kopat k dalším epizodám. Samé nesmysly, to mě nebaví!
Tahle série byla podle mě hodně nemastná, neslaná. Ze začátku jsem byl plnej naděje, protože strašně zbožňuju postapo a kombinace falloutovský atmosféry a světa Walking Dead mě málem přivedla k orgasmu jenom při tom pomyšlení na to, ale bohužel většina těch nápadů a toho potenciálu se nevyužila, je to fakt škoda. Je těžký to hodnotit po 6. sérii, která byla opravdu skvělá a některý zvraty a vývoje postav bych dokonce označil za jedny z nejlepších v seriálový historii. Celou 7. sérii mě nestkutečně rozčiloval hlavně Strand a jeho nelogický a trapný chování, kdy to chvíli vypadalo že už se mu rozsvítí a pak najednou to byl zase blbec, prostě tohle nemam rád, zápletka s věží byla hrozně natahovaná, místo toho aby víc využili to nucleární postapo prostředí, tak tam furt všichni řešili jeslti se pro koblihu přidat k Strandovi nebo ne. Taky tam nebyla žádná šokující smrt, že tam John Dorie senior bude krátce jsme věděli, jeho smrt každej čekal, smrt Wesse je mi uplně jedno, už teď si nepamatuju kdo to je, Alyciino zázračný vyléčení je dost v rozporu se „zákonama“ walking dead světa, patřim k tomu táboru, co si myslí že jí měli nechat umřít, když už, tak už, tohle je polovičatý rozhodnutí o ničem, spousta dalších postav se zase rozutekla po světě (Al a další) a taky nemaj koule na to je zabít. Nicméně pár světlejch momentů a dobrejch epizod se tam najde, pořád mam svět FTWD a TWD rád a jako fanboy tomu odpustim docela hodně. 7/10.