Budoucnost je jiná, než jak jsme ji doposud viděli
Londýn roku 2100 je moderní město, v němž už sice nežije tolik lidí, jako tomu bylo před desítkami let, ale stále na ulici spoustu lidí potkáte. Také je to město technologických vymožeností, kterému dominují čističky vzduchu. Zkrátka město, kde není po katastrofě ani stopa. Nebo je tomu naopak?
Kdykoliv jsme v seriálu nahlédli do Londýna do roku 2100, pokaždé jsme mohli spatřit velice moderní město plné technologických vymožeností. Bylo až k nevíře, jak rychle po celosvětové katastrofě se Londýn zvládl postavit na nohy a stát se metropolí pokroku. Sice jsme od začátku věděli, že už město a i celý svět obývá mnohem méně lidí, ale pořád jsme na ulicích Londýna nějaké živáčky viděli. Nicméně šestý díl Fuck You and Eat Shit odhalil něco, co jsme vůbec nečekali.
Když se Flynne a Wilf procházejí po městě, začne si Flynne všímat, že na lidech okolo ní něco nehraje. Vůbec s nimi nijak neinteragují a drží se opodál. Načež Wilf odhalí, že tito lidé nejsou vůbec skuteční. Všechno je to jen rozšíření reality. Taková iluze, kterou vytvořil Výzkumný institut, aby nebyl svět tak pochmurný a skutečně žijící obyvatelé měli pocit, že život kolem nich stále funguje. A jak se ukáže, iluze sahá ještě hlouběji. Některé budovy jsou tímto rozšířením reality překryté, neboť ještě nejsou zrekonstruované a jsou stále poskvrněné následky katastrofy. Skutečný pohled na Londýn tak už nenaskýtá tak moderní vzhled, jak se doposud jevil, ale spíše poničené budovy, uschlou zeleň a vraky lodí v Temži. Celou scénu si můžete připomenout v klipu z epizody.
Foto: Amazon
Překvapilo vás, že ve skutečnosti vypadá Londýn jinak, než jak jsme jej dosud viděli? V galerii ještě naleznete snímek se skutečnou podobou Londýna v roce 2100, tak se můžete důkladně podívat, co všechno je jinak.
Diskuze /0