Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.
Teorie: Je Theon Potopený bůh?
Český youtuber Angry Koňas vydal další video týkající se světa Písně ledu a ohně. V něm rozebírá teorii, která tvrdí, že Theon Greyjoy je Potopený bůh. Co na tuto teorii říkáte?
Pokud vám tato teorie nestačí, tak si můžete přečíst další informace o Potopeném bohovi v naší encyklopedii.
Zdroj: HBO
Konec Game of Thrones
Prequel
Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů.
Reklama
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny
-
Conleth Hill
24.11.1964 | 24.11.2024 -
Kristian Nairn
25.11.1975 | 25.11.2024 -
Michael Feast
25.11.1946 | 25.11.2024 -
Hafþór Júlíus Björnsson
26.11.1988 | 26.11.2024 -
Michael Condron
28.11.1985 | 28.11.2024
Hlídejte si nás
Napište nám
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Diskuze /32
Dobrý, ale ta výslovnost pána, co dělal video mi rve uši :-D Téon Éron :-D
Tomu se nedá říkat ani teorie. Až taková je to blbost :-D
Pokud by o této teorii slyšeli železní asi by se tomu vysmáli a zabili by toho kdo to vymyslel.
Pro administrátora:
Jde o souhrn souborů tvrzení o předmětu učení nebo výzkumu, která obecně považujeme za pravdivá. To však vyžaduje, aby teorie nebyla v rozporu se zkušenostmi a výsledky poznatků a experimentů, a byla sama o sobě stálá a neměnná!
Kdyby svoji teorii napsal tu tak ho vsichni zhatuji ale nekdo musi vyslapat cesticku svobode slova a ja si pak pripadam jako mucednik. Jenom si nevsimnul zasadniho faktu ze Potopeneho Boha porazi jedine
Paserak. Robertova Rebelie byla prece postavena na lzi ve skutecnosti to byla Davosova Rebelie ktera zapocala vypalenim oci cibuli Aemona Targaryena ktere zapocali pad Targaryenu pri zmanipulovane rebelii. Aemon se potom stahl na Cerny Hrad a tim vykoupil malou Denerys a Viserise kterou odvezl Varis do Starych Mest…
#4 MagikaVonCary82: Pro MagikaVonCary82:
#6 Lord Paetur: -Stále jsme u vzoru Pán. Prosím o vyskloňování si všech sedmi pádů definitiva bůh i Bůh dle vzoru Pán.
Teorií se dá vymyslet spousta a ještě víc, ale nedělal bych z GoT něco, co není. Vidět za živoucím jedincem možného „boha“ nebo si interpretovat Azor Ahai v konkrétní podobě na konkrétní osobu a přidat k ní ještě zkonkretizovanou družku Nisa Nisa je opravdu zcestné. Theon je prostě Balonův syn z masa a kostí a zemře přirozeně nebo bude třeba zabit, ale rozhodně není žádný potopený bůh. Celý ten svět je vymyšlen ze skutečných lidí s pár fantasy prvky v dracích nebo chodcích například. Nebo Melisandra má nějaké schopnosti případně asasíni z Braavoského kultu. Celé to spíš vnímám jako hru iluzí. Nehledejme tady naše blanické rytíře, kteří přijedou z pověsti, nehledejme ani vtělení bájného reka do někoho z GoT. Každý svět, stejně jako ten náš, mají své báje a legendy, které žijí svým životem, ale skutečnost (i ta ze světa GoT) a legendy mají svou hranici.
Ten chlapec podle hlasu touží po Theonovi Greyjoyi .Je to jasné.....
#7 MagikaVonCary82: ad teorie: myslím si, že místo o teorii lze spíše hovořit o hypotéze.Spekulace je už trochu silný výraz, skoro bych řekl i pejorativní.
#15 MagikaVonCary82#4 MagikaVonCary82: Baví mě, když někdo udělá šíleně dlouhý poučovací post o významu slova a o gramatice… A pak to zakončí paskvilem „zcestná“. Scestná. (https://www.pravopisne.cz/…y-x-scestny/)
BTW Pánu i pánovi je správně. Hádáte se s prominutím o prdu. https://cs.wiktionary.org/wiki/p%C3%A1n
Pokud jde o to, kdy se používá která koncovka častěji, krásně je to vysvětleno tady: http://www.mojecestina.cz/…nu-vs-panovi
#12 Lord Paetur#11 Brog: Pánu i pánovi je správně; mluvíme-li ale o křesťanském bohu, nemůžeme použít druhou variantu u šestého pádu, jelikož mluvíme pouze o jednom bohu. V případě henoteismu se v českém jazyce povětšinou používá „o bohu", přesto však můžeme použít obě varianty. Vždy jde jen o kontext. https://cs.wiktionary.org/wiki/b%C5%AFh
#7 MagikaVonCary82:
#25 mia28#6 Lord Paetur: Studuji češtinu a váš problém mě zaujal. :) Obě možnosti „pánu/pánovi, bohu/bohovi“ jsou dobře. Rod pán se vyvinul ze staroslověnského rodu „Rab“, k tomu se postupem vývoje přidal ale i rod „Syn“. Tím vznikla dubletní koncovka „u/ovi“ pro vzor pán. :)
#4 MagikaVonCary82: No… poučovat, neověřit si pravidla a na závěr ještě udělat pravopisnou chybu, to je tedy síla. Přispěvatelka si z nás tedy zřejmě dělá legraci. Ale to je jen moje teorie. Není ale v rozporu se zkušenostmi a výsledky poznatků a experimentů (žádné neproběhly), sama o sobě je stálá a změnit se může na základě nových poznatků. Každopádně nezávidím tomu, kdo oné spisovatelce dělá korektury textů…
#15 MagikaVonCary82#14 Nal: #10 Horta:
Vysvětlení: Správně jsme všichni měli použít termínu Domněnka. Proč? Neboť domněnka je tvrzení, které může být správné, ale dosud nebylo dokázáno ani vyvráceno.
Je tak zřejmé, že jsem se pravopisné chyby nedopustila. A propo, od šéfredaktorů obou nakladatelství jsem doposud slyšela pouze to, že kdyby všichni autoři psali rukopisy jako já, korektorů by bylo zapotřebí o polovinu méně.
#15 MagikaVonCary82: „V pravidlech neodpovídá žádné klíčové slovo vašemu zadání zcestný.“ – Píše se přímo ve vašem odkazu. Nemám co dodat. Ale hlavně, že by díky vám korektoři měli méně práce. https://www.pravidla.cz/hledej/?… (Tohle naopak heslo v pravidlech má. Protože je to správně. Ostatně z hlediska pravidel češtiny tam nic jiného než „s“ být ani nemůže.)
#31 MagikaVonCary82Ja nevim, ale neni mnohem pravdepodobnejsi, ze stejne jako ostatni postavy v GoT proste jeho namyslena a lehkovazna postava dostala od zivota poradne po tlame, coz postupne vede aspon k castecne zmene charakteru …
#7 MagikaVonCary82: Hovorově se slovo teorie používá i jako synonymum pro slovo názor. http://prirucka.ujc.cas.cz/?…
Btw s tebou musí bejt na večírcích fakt sranda…
#21 Nal #31 MagikaVonCary82#15 MagikaVonCary82: a rozdíl mezi tvojí domněnkou a mojí hypotézou bys mi vysvětlila? :-D
#15 MagikaVonCary82: K Vaší neschopnosti přiznat chybu asi nemá co dodávat. Tak si hrajte Vaše „hry na neomylnou“.
#31 MagikaVonCary82#18 Šejmus92: Na těch večírcích bude sranda po jejím odchodu. Za její přítomnosti dozajista stoupne spotřeba alkoholu. :-)
#22 JoshMcIntosh#21 Nal: Pokud na tu párty vezme i Melinu,tak bych se i obětoval. :)
#31 MagikaVonCary82https://m.youtube.com/watch?… :D
#6 Lord Paetur: V češtině se u slova bůh/Bůh používá forma 6. pádu s koncovkou -u, tedy o Bohu. Píši, český jazyk jsem roky učila, tak mě prosím nezačněte přesvědčovat o tom, jak to je správně ;-).
#13 FValek: Tak samozřejmě, že existuje i forma -ovi, ale u slova Bůh se to nepoužívá, nebo jen velmi málo. O bohovi/Bohovi zní fakt hrozně :-).
#27 FValek #28 FValek #32 Šejmus92Koncovka -ovi je kodifikována, tudíž je spisovná, při vícevarietnosti (nikoli varientnosti) o použití či nepoužití rozhoduje uživatel českého jazyka, tedy dle svého úzu. Sousloví český jazyk se píše vždy s malým písmenem, vyjma začátku věty, stejně tak jazyk český. Tentýž případ je youtuber. Bůh se s velkým písmenem píše pouze v případě, že se jedná o antroponymum. Pokud bych měla definovat význam cizího slova, jistojistě bych sáhla po Akademickém slovníku cizích slov, taktéž u Pravidel českého prvopisu. Ústav pro jazyk český je spravuje online, taktéž řadu výkladových slovníků. To, že někdo něco nějak učí, byť i celý život, neznamená, že to dělá správně. Vizte tradiční výklad slov jako je výjimka – vyjímat, vejce – vajec (o syntaxi ani nemluvě) na základních a bohužel i některých středních školách. Školometská praxe stále spočívá v opakování jediné absolutní pravdy, a to pravdy vyučujícího. Bohužel. Naproti tomu neschopnost řádně komunikovat, argumentovat a ověřovat informace se k našim katedrám a do školních lavic stále ještě nedostala. Kultura projevu na bodu mrazu. Hlavně že to máme gramaticky správně.
#25 mia28: Znít to může jak chce, ale je to správně. :D Já to používám častěji než o bohu/Bohu. :D To, že to je náboženské slovo z toho nedělá češtinářskou výjimku. :D
#25 mia28: Hovorová čeština je součástí spisovné češtiny ať to zní jakkoli. :D
Jinak budu asi jeden z mála co se ještě kromě češtiny vyjádří k videu… Tahle teorie je totální shit. Taky bych se lehce hádal zda to vůbec je teorie, protože podobnost života jednoho člověka s jiným není vyloženě důkaz a podklad pro tohle teoretizování. Je to asi podobná blbost jako když jsem četl, že Drogon je reinkarnace Baleriona… Proč jako? Protože je to taky drak? Nebo to je hlavní drak? Kraviny… To, že Euron řekne „Já jsem bouře“ během toho, kdy v bouřce stojí na mostě, neznamená, že se považuje za Bouřlivého boha. Vytahovat rodová slova „My nesijeme“ a další hesla jako „Co je mrtvé už nemůže zemřít“ je úplně nesmyslná argumentace, vůbec bych tedy neřekl, že Theon symbolicky zemřel, to bych mohl říct, že Sansa během mlácení u Joffreyho taky symbolicky zemřela, nebo, že Daenerys po znásilňování Drogem (než se jí to začalo líbit), smrti manžela, ztrátě khalasaru, smrti draka a další a další taky symbolicky zemřela… Co mě zaujalo je, že trůn na Štítu byl nebo stále je z mastného černého kamene, podobně jako je Ašáj – to jsem se osobně nikde nedočetl, ani ve Světě ledu a ohně, ani na wiki, možná jsem to přehlédl, ale určitě zajímavá informace.
PS: Na večírcích se mnou opravdu legrace je, i bez mé „přes koleno zlomené“ sestřenice Meliny… PS2: Pevně věřím, že tímto můžeme celou kapitolu uzavřít v dobrém…
#18 Šejmus92:
#16 Brog:
#20 Nal:
#22 JoshMcIntosh: https://www.pravopisne.cz/…y-x-scestny/ Psaní tohoto výrazů nám může činit poměrně potíže, protože zde není možné jednoznačně uplatnit pravidla, která používáme pro zdůvodnění pravopisu předpon s-/z-. Pravidla českého pravopisu uznávají jako správnou pouze podobu scestný s počátečním „s“. Tímto se omlouvám za chybu v mém prvním příspěvku, i následném setrvání na ni, jelikož v Beletrii se právě většinově vyskytuje s předponou „z“ v přímé řeči, a je takto opravována i korektory. Nicméně, Mea culpa. Mea maxima culpa. Ještě jednou se omlouvám. PS: Na večírcích se mnou opravdu legrace je, i bez mé „přes koleno zlomené“ sestřenice Meliny… PS2: Pevně věřím, že tímto můžeme celou kapitolu uzavřít v dobrém…
#25 mia28: Přípustné je obojí. Viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?… Líbit se ti to nemusí, trhat uši to může, ale je to prostě tak.