BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.
Šéf seriálu Doctor Who Russell T. Davies před návratem Pána času na obrazovky BBC prohlásil, že k oblíbenému sci-fi seriálu přistupuje, jako by ho sledovalo osmileté dítě. Ve speciálech se ale mají objevit scény, které by mohly být pro tak mladé diváky děsivé.
Dlouhodobě oblíbený televizní seriál se tento měsíc vrací s první speciální epizodou s Davidem Tennantem v roli čtrnáctého Doktora. V komentářích, o nichž informoval deník Daily Telegraph, spisovatel a televizní producent přiznal, že některé scény jsou násilné a děsivé.
Vždycky ve střižně o tom přemýšlíme tak, že se na tenhle pořad bude koukat osmileté dítě. Jsou tam nějaké velmi děsivé věci, některé jsou i násilné, což není určené pro děti, ale celkově je to o dětech. Hlavně o jejich představivosti.
(Scény v nadcházejících speciálech násilné a děsivé)
Davies uvedl, že první ze tří speciálů, který se vysílá 25. listopadu, je vhodný pro rodiny s dětmi a herečka Miriam Margolyes v něm namluví Meepa, chlupatého a zdánlivě roztomilého mimozemšťana, který byl ve speciálním seriálu adaptován z komiksu Star Beast.
Myslím si, že Meepa by vymyslelo dítě, ne? Řekl bych, že je to do značné míry dětský výtvor, myslím, že je určen dětem, aby se jim líbil, v dobrém slova smyslu.
O dalších speciálech ale mluvil trochu jinak.
První speciál je jako velký rodinný film od Pixaru, jako film, který se vysílá na státní svátky – dívá se celá rodina, spousta smíchu, legrační příšerka. Druhý speciál je temnější. Není strašidelný – je zvláštně divný. Třetí special představí Neila Patricka Harrise jako výrobce hraček. Je praštěný, úplně šílený, děsivý. Ten vás vyděsí.
Zdroj: theguardian.com
Foto: BBC One
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Nejste uživatel Edny? Registrujte se během pár vteřin.
Registrace Zapomenuté heslo
Diskuze /5
Tak sbohem doktore připravte se, že po speciálech začne woke propaganda pro malé děti v doctoru Who
#2 Levascue#1 Lex Luthor: Doctor Who byl od samého počátku (1963) primárně vytvářen pro dětské publikum ;)
#3 klokin #4 Lex Luthor#2 Levascue: Původní záměr byl, že bude populárně naučným seriálem – ten záměr vůbec nevyšel. Sledovanost mu stoupla později, až když připojil feministické trendy. Za skutečný rozjezd a budoucí slávu Doktora vděčíme britským hospodyňkám.
#2 Levascue: Tak to se brutálně sekli. To si radši pustím znovu seriál Carmen Sandiego, který je naučným seriálem pro děti.
#5 Levascue#4 Lex Luthor: Tak ony ty první díly nebyly žádná hitparáda (ale zase na druhou stranu v tu dobu to byl velkolepý projekt), x částí lezl Doctor se společníky po laně a skákal přes skalní propasti, nakonec se vrhl do potyčky s pár neandrtálci a hotovo (jedna epizoda byla koncipována jako několik částí, třeba i osm, rekordman je myslím War Games – finále druhého Doctora, tam těch částí bylo 10? tuším), zlom nastal při uvedení Daleků, kdy se tvůrce konečně trošku odvázal a začal implementovat do děje mimozemské rasy, sci-fi inovace, apod. Ty staré díly (převážně první Doctor, potom to rozjeli, hlavě Trojka s Vládcem) jsou spíše jako divadelní představení s poučnou pointou.