BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.
Debata o poslední odvysílané epizodě Doctora Who.
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Nejste uživatel Edny? Registrujte se během pár vteřin.
Registrace Zapomenuté heslo
Já mám taky teorii: Ačkoliv se jako první možnost nabízí, že to je Amyina dcera, co kdyby tu byla návaznost na epizodu 4. řady The Doctors Daughter?
Pokud si to dobře pamatuju, Jenny nakonec zregenerovala a její osud je neznámý. Ale nevím, možná je tohle ještě šílenější varianta, než že Amy zahnula Rorymu…
Každopádně skvělý dvojdíl. Takhle zamotaného Doctora nepamatuju (prvních 26 sérií jsem zatím neviděl, takže to beru v rámci nových epizod)
Ještě jednou co jsem psal ve vedlejším klubu: Jenny přece po regeneraci nemění podobu.
A Jenny „vznikla“ tak, že ten stroj použil tu Doctorovu DNA takže to podle mně nemá s Amy nic společnýho.
OK, tohle se časem prostě dozvíme.
Každopádně by mě spíš zajímalo (na netu už tenhle dotaz někdo vznesl), co to vlastně bylo za cirkus na začátku dílu, kdy FBI věznila Doctora a pořádala hon na Amy, Roryho a River? Proč, když celou dobu pracovali pro prezidenta? Bylo to jenom divadýlko pro Silenty, aby jako dostali falešný pocit bezpečí, že po nich nikdo nejde, nebo co?
Pokud narážíš na Lapiduch, tak to jsem tam vznesl já. :) A opravdu mě trápí, že se na to Moffat vykašle. Za chvíli se mi o tom začnou zdát i noční můry…
Vskutku to bylo divadlo pro Ticho. Dřív sem tuhle možnost zavrhoval, protože nebyla v samotný epizodě ničím moc podložená, ale teprv teď sem si všiml, že Doktor v tom vězení říká, že ať si oni (tudíž Ticho) myslí, že uvnitř dělají cokoliv, ví, že se odtama nedostanou…
Mě zase vrtá hlavou něco jinýho (případně budu rád za vysvětlení) – je to sice asi už moc šílený, ale…jak mohla Ticha vůbec na Zemi být? Chci říct, na konci pátý série vybuchla TARDIS a vesmír a čas se spokojeně blížil ke konci. Pak došlo k „Velkému třesku dvě“ a vesmír se obnovil, dobře. Ale kde se uchovala vzpomínka na to, že se spolu s vesmírem a vším mají „obnovit“ i Ticha? Nikdo si přeci jejich podobu nemohl udržet v paměti. A je zřejmé, že když Ticho říkalo „Jsme na této planetě od doby honě a kola“, že už musely být před celou tou záležitostí s Pandorikou…
Reboot vesmíru nebyl ani tak o vzpomínkách jako spíš o tom, že samotná Pandorika měla 2000 let k dispozici tělo jednoho obyvatele vesmíru – Amy. Pak se postupovalo ve stylu „naklonujeme celé tělo z jediné buňky“.
Amyiny vzpomínky přišly na řadu až co se týče přivolání zpátky těch, koho pohltily praskliny – Amyiny rodiče, Rory, Doktor…
(respektive tak to prezentuje Moffat; v žádným případě neříkám, že to dává smysl :)
No…tak asi jo, lepší to nerozvádět, občas mi přijde, že pochopit všechny Moffatovy myšlenky a nápady je asi tak pravděpodobný, jako najít základní otázku k odpovědi „42“
Aspoň mu musíme nechat, že jsou to nápady vysoce originální, neokoukané a hlavně zábavné.
Hurley: Já tu otázku viděl anglicky na wiki, ale jasně, určitě to napadlo spoustu lidí.
tak jo, můj názor? jsem naprosto zblblá z konce, ten člověka nechává jen mrkat a naprosto o tom skoro půl dne přemýšlet, přičemž poté dojde k závěru, že to nemá cenu, protože prostě nic nevymyslí.. na druhou stranu bych chtěla vyzdvihnout jisté hořkosladké vyznění dílu, obzvlášť pro River (abych řekla pravdu, od začátku mi bylo jasné, že její příběh s Doctorem bude mít nejspíš hodně hořký konec, i když až takový jsem nečekala) na druhou stranu mě už štve, jak nás Moffat pořád nechává koukat na to, jak lítají jiskry ohledně Doktora/Amy/Roryho (ano, jsem holka a bohužel i tahle emocionální stránka mi na tom příběhu přijde docela důležitá)… prostě jako kdyby Amy fakt nevěděla, koho si vybrat, i když už je vdaná za Roryho, pořád má svého Doktora.. tak už bych sakra se rozhodla pro jedno, nebo pro druhé, páč v některých případech jsem fakt nevěděla, koho si vlastně slečna Pond vybrala.. a pak ta malá holčička a divná pani s kovovým okem? wtf? ta pani mi přišla trochu na efekt, příběh s novou Time Lady jsem fakt nepobrala, doufám, že to Moffat nějak geniálně (jako vždy) vyřeší, jinak z toho budu mít ještě hodně dlouho bolení hlavy.. a naprosto souhlasil s Hurleym, že odchod Ticha byl podivně předčasný a shrnutý pod stůl, i když nás na to 5. série hrozně navnadila, přece jen mi to přijde jako samostatné uzavření episody dost nedostačující.. nemluvě o tom, že mi přišlo posunutí o „3 měsíce později“ docela zbytečné, především i Doktorovo věznění a smrt společníků „naoko“.. jako kdyby Moffatovi došla pára, nebo spíš schválně nechal fanoušky, aby se pořádně vylekaly a pak nad tím jenom mávl rukou, že se vlastně nic nestalo.. uff, to bylo vyčerpávájící, doufám, že jsem vás tímhle blábolením netrápila příliš dlouho :D :D
A tak já taky přispěju svou trochou do mlýna:…pro mě byl vrchol DW konec čtvrté série a to proto, že ta série dávala perfektní smysl, člověk to po zkouknutí všech epizod pochopil, každá částečka, každá dějová linie zapadly do sebe a vytvořili silný a ukončený příběh. Pátá série už byla pro mě taková…rozporuplná. Úžasný příběhy jako Vincent and Doctor, Beast below, Christmas Carol člověka nadchly a okouzlili, na druhou stranu se mi nelíbil konec pětky, nevím proč, prostě jsem se do toho nebyl schopnej pořádně „zažrat“ a chvílemi mi to prostě nedávalo smysl (ale možná jen můj mozek nestíhal). A šestá řada? Ticho jsou skvěle vymyšlený monstra a přidávám se k tomu, že se objevili a záhy ztratili bez toho, abychom věděli odkud přišly, co měly z toho, že řídili lidskou rasu, co plánovaly dalšího s lidmi atd. apod. A co mi to sakra udělal s River Song? Přišlo mi, že z celé její postavy zůstalo jen „Hello sweet“ (naštěstí!) a zbytek je úplně nová River…ta její ostrostřelecká paráda ve druhý epizodě…mě tohle prostě k Doktorovi, kterej razí názor že: „Vždy je jiná cesta“, nesedí. Abych to zkrátil, novej Doktor je víc „cool“, trochu drsnější, proložený efektními střeleckými scénami, stejně jako scénami strašidelnými a vcelku dobrým humorem, ale není to ten Doktor, kterýho jsem si zamiloval, když jsem tenhle seriál objevil.
Díky za pěknej příspěvek :)
Co se týče tý paní s kovovým okem, ta by měla být vysvětlena, stejně jako všechno ostatní, kolem sedmé-osmé epizody a dál.
Ovšem pozor na Amy-Rory-Doktor. Tady to občas opravdu vypadá, že pořád přetrvává nějakej milostnej trojúhelník, ale už tomu tak není, ten byl vyřešenej v epizodě Amy´s Choice. Že Amy pořád ujíždí po Doktorovi se může zdát, protože oni spolu opravdu mají hodně blízkej vztah, ale teď už opravdu čistě jen přátelskej. Doktor je prostě Amyin BFF, což tomuhle pojmu navíc dodává úplně novej význam, když ho ona zná v podstatě od dětství, žejo. Tímpádem ona se mu může svěřit opravdu s čímkoliv a nemá před ním naprosto žádný zábrany (proto řekla Doktorovi, že je těhotná, zatímco Rorymu ne), ale přitom jde opravdu „jen“ o přátelství, a doopravdy miluje pouze Roryho.
Co se týče finále pátý série, to nejsi sám. Ona totiž doopravdy nedávala smysl. :)
S tou čtvrtou řadou jsi vystihl vlastně celý RTD období, založený na epických příbězích s klasickou narací. Právě tohle Moffat záměrně bortí a proto se na to těžko zvyká. V tom taky tkví moje hlavní výhrada k Day ofthe Moon. Je to skvělej kus mytologie, která se ještě bude postupně odkrývat, ale nefunguje jako samostatnej příběh co má hlavu a patu, o což imho šlo v doctorovi dotěď především.
Hurley: jo, tak nějak jsem to myslel, vystihl jsi to asi líp…zvyká se mi na to o to hůř, že se probírám klasickými epizodami, navíc ještě ty komiksy…který jsou taky vlastně vždycky ucelenej příběh… Ale ještě jednou vypíchnu – že mě naštvalo to používání zbraní a to, že Doktor nechal Ticha jen tak vyhubit. Dal několik šancí Dalekům, dal šanci dokonce i Davrosovi, nabízel mír monstrům v Pompejích, stejně jako „rybám“ v Benátkách. Vždycky se řídil tím „vždy je jiná cesta“. Ale tady celý jeho plán byl od začátku v tom, že Ticha zničí, alespoň tak to na mě působilo…žádná druhá šance nic. Trochu mi přišlo, že se vrací „The Doctor, Victorious“
DShay to vystihl náramně, přesně moje rozporuplné pocity. Když jsem se nedávno díval na Sherlocka, nemohl jsem uvěřit, že něco tak brilantního vykouzlil Moffat, kterého jsem měl za „toho, co mi ukradl Doktora“.
Tak já osobně bych to takhle nehrotil. Poslední epizoda mě sice trochu zklamala, ale Steven Moffat je pro mě pořád ten nejlepší scénárista, kterýmu se Doctor mohl dostat do rukou. :)
Já bych byl zvědavý, co by s ním provedl například Rob Zombie, Kevin Smith nebo Sam Raimi. To by mohla být pořádná jízda :)
OMG, to už trochu pleteš jabka s varnou konvicí…