Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.
Kaskadérské kousky: Arrow vs. Cupid
Kaskadérských kousků v poslední době vychází opravdu hodně, proto si opět zavzpomínáme na zamilovanou lučištnici Cupid, která se utkala se svým vyvoleným.
Zdroj: CW
Diskuze /31
Nechtěl jsem se na Ednu registrovat, fakt ne, ale v tomhle případě už mi ruply nervy – ohledně toho, jak slečna drží luk, resp. jak míří a vypouští šíp. Je to vidět hned na prvním obrázku (než spustíte video). Takhle drží, s prominutím, prase kost. Běžně se tětiva drží posledními články tří prstů (ukazováček, prostředníček a prsteníček). Na kratší vzdálenosti (dejmetomu do dvaceti metrů) jsou všechny tři prsty POD šípem. Čím blíže šípu jsou, létá to výš a naopak. Na delší vzálenosti je pak šíp mezi ukazovákem a prostředníkem. Pak ještě jsou tzv. vypouštěče – takový bazmek ve stylu klasické spouště, co se navlékne na ruku, zahákne se za očko přidělané na tětivě a šíp se vypouští zmáčknutím spouště – to se pak ruka tětivy vůbec nedotýká. Nicméně u tohohle zase o to déle trvá založení šípu a nátah. To, jak slečna tětivu drží, bohužel vypadá na takové to dětské střílení pidilukem s přísavkovými šípy – děcko chytne tětivu a šíp mezi pokrčený ukazovák a palec. Pro dětské luky OK, ale pro luk, který by byl schopen vás víc než drobně žďuchnout, je to nesmysl. Je třeba si uvědomit, že rozumná síla luku (tzn. nátahu) začíná cca na 28 librách. To opravdu ve dvou prstíkách neudržíte. A to nemluvím o tom, že mířením v jejím stylu by netrefila vrata od stodoly na pět metrů (a navíc by si asi pěkně zedřela čumáček). Ukazovák musí být pod čelistí, základka šípu na nose a míří se průhledem přes tětivu na hrot šípu (upravuje se dle vzdálenosti, pochopitelně). Ano, je i styl tzv. intuitivního míření, leč to neomlouvá prasácké držení tětivy.
A když už jsem u toho, Oliverova technika (co jsem si stačil všimnout, střihy jsou rychlé) vypadá v pořádku – až na brutálně rychlé zakládání šípu. To je velenesmysl. Já vím, je to celé pohádka, ale proč si to tvůrci pomrví technickými kiksy, když by realističnost v podstatě znamenala jen mírně zrychlit střih? Nechápu.
Mimochodem, než mi za tenhle traktát vyškrábete oči – Oliverův luk je nádhernej. Oneida Kestrel, jestli se nepletu. Ten by se mi moooc líbil. Ale čtyřicet tisíc za to nedám, anžto nejsem miliardář :)
Tož tak. A klid. O nic nejde.
#3 Zerg #4 Baltik #5 Revoemag #6 nemamcodelattakcumimnaserialy #11 DonRoberto91 #24 Lenka.Vílka#2 Pišta Hufnágl: Vidno že si znalec :D
#10 Pišta Hufnágl#2 Pišta Hufnágl: Jo, pěkný koment. Dobře se to četlo. Tyto znalosti jsou pro mne španělská vesnice, tak se aspoň něco dozvím.
#2 Pišta Hufnágl: Když jsem koukal naposledy, tak stál 32 tisíc :-D
#10 Pišta Hufnágl#2 Pišta Hufnágl: jo jo zásadně koukám na Arrow kvůli tomu jak věcí fungují ve skutečnosti :D ..... ale je fajn si přečíst jak je to skutečně je a dobé vědět, že i lidi, kteří o tom něco mají na tvůrce žaludek ;)
#10 Pišta HufnáglBtw je možné střílet tak rychle ale ne moderním způsobem, je jeden člověk, který se zabýval a studoval jak se střílelo dřív jmenuje se Lars Andersen, z videa vcelku hodně pochopíš jak je moderní lukostřelba na hovno.
#8 Revoemag #9 migthedragon #10 Pišta Hufnágl#7 coolex: Jasný, ale předpokládám, že myslel rychlost celého procesu od vytažení šípu z toulce, přes zasazení na tětivu až po samotný vypuštění šípu. Lars střílí rychle, ale netahá šípy z toulce.
#9 migthedragon #10 Pišta Hufnágl#7 coolex: Jo na ty jeho videa jsem už narazil. Moc pěkně udělané. Skutečně bez problémů jakéhokoliv neznalce lukostřelby přesvědčí, že ten způsob, který ukazuje, je lepší :).
#8 Revoemag: Tak ono ani tak nejde o to, že je drží v ruce, jako spíš o to, že má upravené šípy bez takové té zdířky do které vložíš tu tětivu.
#3 Zerg: No, znalec určitě nee :) Nicméně nějakou dobu se tomu věnuju…
#5 Revoemag: Furt moc :( A šípy k tokmu taky nebudou po stokoruně jeden…
#6 nemamcodelattakcumimnaserialy: Tak jistěže na to nekoukám kvůli tomu. Ale jsou to úplně zbytečný přehmaty, což je škoda.
#7 coolex: Přiznám se, že Andersena jsem neznal. Hoodně šikovnej týpek :) Každopádně, míří právě tím intuitivním způsobem, jak jsem se zmiňoval, někdy se tomu říká automatická střelba. Což ale nezvládneš, když nebudeš mít leta tréningu a špičkovou formu ve střelbě klasické. A za druhý musí mít nějak upravený šípy (letky i končíky), jinak by to takhle rychle a bez vizuální kontroly prostě nedal. S Oneidou a jejíma šípama bys takhle nic nepořídil. Nicméně borec, to jo. Kličkovat v lese bych před ním fakt nechtěl :)
#8 Revoemag: Přesně tak.
Poslechněte, lukostřelnic je všude dost, tak můžete brát tenhle seriál jako slušnou motivaci jít si to zkusit. Vybavení vám všude půjčí
#12 Adomm1234#2 Pišta Hufnágl: super príspevok, díki za vysvetlenie
#10 Pišta Hufnágl: Presne tak, je to úžasná motivácia. Preto sa chcem spýtať, ktorý luk by si si vybral. Rozhodujem sa medzi Ragim matrix(alebo wildcat) a samick polaris. Vopred ďakujem za radu.
#13 Pišta Hufnágl#12 Adomm1234: No… Předně vůbec není důležitý, co bych si vybral já, anžto každýmu sedí něco jinýho. Lepší střelnice maj i prodejnu a půjčí ti vyhlédnutý kousek k vyzkoušení. Každopádně – Samick je Čína, Ragim by měla být Itálie (ale věř tomu, žejo)… A nedávno jsem někde četl, že Samick teď nedodává, že má nějaké ekonomické potíže. Ale to je jedno. Obecně vzato: pokud začínáš úplně od nuly, tak je zbytečný vrazit do luku víc než dejmetomu dva, tři tisíce (plus si připočítej šípy, cca 80 – 150 korun za kus a budeš jich potřebovat aspoň deset, jinak se moc naběháš :), pak chránič na prsty i na předloktí… Na toulec je času dost. ). A nekoukat tolik na design jako spíš na to, jak ti sedne do ruky. Úplně nejlepší pro začátečníka je NEKUPOVAT NIC, krom permanentky na alespoň deset lekcí na lukostřelnici (většinou kolem stovky za hodinu). Tam si úplně v klidu a bez dalších investicí vyzkoušíš různé druhy luků, jejich velikost i sílu a kombinace se šípy – a teprve pak bych být tebou přemýšlel o koupi vlastního luku. Samozřejmě, můžeš si rovnou koupit luk i šípy a začít střílet někde na zahradě, ale věř mi, bez počátečního vedení instruktorem buď nikdy na správnou techniku nepřijdeš a špatnými návyky si zmrvíš styl (a záda), a nebo se k tomu možná po strašný dřině dostaneš ale je to rovno vymýšlení kola. Nebo si všechno koupíš a začneš s instruktorem na střelnici a za dva měsíce přijdeš na to, že by ti vyhovoval spíš luk jiný…
Pokud jsi totiž nikdy nestřílel, patrně tě překvapí, co to stojí síly. Na netu ti napíšou, že 28 librový luk je vhodný pro začátečníky, a ty to pak sotva utáhneš, ergo začne se ti klepat ruka s lukem a trefíš prd. Nene. Nejdřív vyzkoušet, delší dobu. Při koupi pak už budeš vědět, co chceš. Luky se označují dvěma čísly, např. můj má 70"/30#. To první číslo je délka, a je to odvislé od výšky tvé postavy. Když si ho (ten luk!) postavíš před sebe, měl by ti dosahovat cca ke špičce nosu. Vyšší lidi delší luky, záprtci kratší. Jako s lyžema, třeba. Druhé číslo je síla luku, resp. nátahu. Jinými slovy když máš luk natažen (tělo v ruce, tětiva u nosu) tak jakou silou (vyjádřeno v librách, teda zhruba půl kila) působí. Můžeš si to lépe představit tak, že dáš luk na stojánek tětivou dolů, na ni připevníš závaží a přidáváš tak dlouho, než bude délka nátahu optimální. Jako začátečník (pokud nejsi nějakej nadřenej Rambo) bych se vůbec nestyděl začít se silou 22, 24 nebo 26 liber (jde to vždycky po dvou). Přidat můžeš vždycky. Když začneš pětatřicítkou, tak to zabalíš po první hodině. Taky je důležitá váha luku. Leckomu (třeba mně) vyhovují ne dřevěné, ale ty z lehkých slitin. Ale zas to má pak menší stabilitu… Výběr šípů též závisí na tvé fyziognomii – natáhneš levou (jsi-li pravák) ruku před sebe a změříš vzdálenost od půlky ukazováku k bradě. Tím zjistíš délku. Pak do toho vstupuje váha, pružnost…
Fakt se nevyplatí kupovat si to na začátku sám a na radu nějakýho Pišty z internetu. Věc se má tak, že:
- V obchodě u střelnice si po zkušenostech z tréningů sám zůžíš výběr
- K vybranému luku ti rovnou sami doporučí šípy i tětivu
- Kdyby se náhodou sekli (už se mi to stalo, nevhodně zvolené šípy zanášely strašně doleva) tak jim to můžeš rovnou omlátit o hlavu a reklamace se řeší raz dva
Se omlouvám, že jsem se zase rozkecal, ale tohle opravdu nejde říct ve dvou větách.
#15 Pišta Hufnágl#13 Pišta Hufnágl: „Šestatřicítkou“ mělo bejt, pardon.
#16 Adomm1234#15 Pišta Hufnágl: Práve naopak, vážim si to, že ste si dal námahu mi sem napísať. Takže ideálne je vyskúšať si luk niekde v okolí a potom kupovať. Čo sa týka sily náťahu, myslel som, že ideál je okolo 30lbs. Keď som si zmeral vzdialenosť po špičku nosa (veľmi nepresne) vyšlo mi to cca 155cm. Znamená to teda, že by bol pre mňa vhodný 62" luk?
#17 Pišta Hufnágl#16 Adomm1234: Přesně tak. Opravdu si to zkuste, nejdřív. 30 liber už není žádná legrace, pro začátečníka. Já bych doporučil tak max. 26. A skoro bych si vsadil, že i to bude na první pokusy moc. Ohledně délky to bude patrně OK.
#18 Adomm1234#17 Pišta Hufnágl: Dal by sa wildcat čistiť keď je biely alebo by ste to do prírody nedoporučil?
#19 Pišta Hufnágl#18 Adomm1234: Teď se přiznám, že úplně nechápu otázku. Myslíš to tak, že si ho chceš brát na trénování do přírody a bojíš se, že si ho zasviníš? Jestli jo, tak: Ta ramena jsou uprostřed lepené dřevo a z obou plochých stran bílé lamino (plus počítej s tím, že tam bude nějaký ten reklamní potisk výrobce). To lamino se čistí v pohodě. Když to zrovna neporýpeš o nějaký šutr, očistíš to obyč hadrem s jarem. Jenže boky těch ramen bývají pouze broušené (tedy vidíš ty vrstvy – lamino, dřevo, lepidlo, dřevo a nakonec zase lamino) a ty bohužel časem určitou patinu získají. Stejně jako tětiva – krom opletených částí bývá bílá, což vydrží chvilku, nakonec skončíš s takovým zašedlým provázkem. Na druhou stranu, nechodíš s tím na módní přehlídky, ne? :) Mimochodem, ohledně té přírody – nechci se mýlit, ale domnívám se, že při lovu jsou u nás tiché zbraně zakázané.
#20 Adomm1234#19 Pišta Hufnágl: Áno myslel som pohyb v prírode. O lov sa nezaujímam, nechcem s lukom loviť.
#21 Pišta Hufnágl#20 Adomm1234: Tak to jo. To bílý vyčistíš. Ale při delším pobytu venku bacha na vlhkost. (delším pobytem myslým týden na čundru)
#23 Pišta Hufnágl#21 Pišta Hufnágl: Kristepane, já napsal „myslým“!!! Trefte mě někdo šípem do oka! :( :( :(
#2 Pišta Hufnágl: On je asi problém v tom, že autoři tak trochu počítají s tím (a tím nemyslí jenom tenhle seriál), že většina diváků tomu až tak moc nerozumí. Já si tak v polovině těhle scén říkám: „Tak i tohle je na mě moc. Si fakt myslí, že tohle jim sežeru?“, ale stejně se nepřestnu divat. Jinak díky za ten Oneida Kestrel (nevěděla jsem název), ale pokaždý při pohledu na něj slintám… :)
#25 migthedragon #26 Pišta Hufnágl#24 Lenka.Vílka: Jo ty luky v seriálu jsou parádní a Oliverův Kestrel jasně vede. Jako být někde poblíž místa, kde bydlím nějaká střelnice s luky tak už dávno taky střílím a možná i něco investuji do vlastního luku :D
#26 Pišta Hufnágl #28 Lenka.Vílka#24 Lenka.Vílka: Taky střílíš? :) Jináč já se taky dívat nepřestanu, ale jak jsem říkal, přijde mi to úplně zbytečný, ty chyby. Zvlášť když ve videu vidím, kterak pilujou každou scénu (co do choreografie) a pak si to s prominutím poserou nesmyslným úchopem tětivy a pod… Nad Poštolkou slintám taky – když si každý rok dám stranou tři tisíce, za jedenáct let je moje! :)
#25 migthedragon: Ještě se poohlédni. Je jich spousta, jen často nemají žádnou velkou reklamu.
#27 Lenka.Vílka#26 Pišta Hufnágl: Jestli se přiznám, že střílím, tak urazím spoustu těch, kteří to vážně špičkově umí :) :) Ale jo, baví mě to, to je hlavní :)
#29 Pišta Hufnágl#25 migthedragon: Jenom trochu zahledej: http://rcherz.com/…ech_Republic Jenom pro inspiraci, nejspiš tam není všechno, ale jako začátek dobrý…
#27 Lenka.Vílka: Přesně tak, zásadní je, že to jednoho baví. Já taky prvních pár měsíců vypadal, že se hlavně snažím ten terč nepoškodit :)
Mám nápad. Založíme tady komunitu, a koupíme si Kestrel společně! :)
#31 Lenka.VílkaTak jsem kouknul na Larse Andersena a v jednom videu rozstřelí proti sobě letící šíp. To je prostě neskutečný co ten člověk dokáže. Jo a ještě dokáže vystřelit tři šípy za 0,6s.
#29 Pišta Hufnágl: A ta komunita by spocivala v cem? Ja prachy sice nemam, ale umim varit kafe! :-) Ale kdyby nas bylo hodne, treba by se to rozpocitalo tak, ze by na me zbyla jenom vyroba toho kafe. Genialni, to skutecne ano. Jdu do toho B-)
Konec Arrowa
Seriálový vesmír
Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná.
Reklama
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny
-
Joe Dinicol
22.12.1983 | 22.12.2024 -
Caity Lotz
30.12.1986 | 30.12.2024 -
Juliana Harkavy
1.1.1985 | 1.1.2025 -
Vinnie Jones
5.1.1965 | 5.1.2025 -
Cynthia Addai-Robinson
12.1.1985 | 12.1.2025
Hlídejte si nás
Napište nám
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Mohlo by vás také zajímat
Batman, Wellingův Superman a další se představují v posledním traileru k velkému crossoveru
První tři díly crossoveru jsou za námi, připravte se na zbývající dva
Krize na nekonečnu Zemí se představuje v prvním teaseru
Oliver a jeho děti se vydávají do Ruska
Oliver se ocitá v alternativní realitě
Velký crossover se nakonec dočkal ještě jedné upoutávky