Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)
Hodiak si užil začátek desáté epizody na tripu, což byla parádní komediální vsuvka a hudebně se tato epizoda také povedla. Dočkali jsme se pár hitovek v čele s Nancy Sinatrou a zároveň objevili neznámé rockové kapely.
Donovan – Hurdy Gurdy Man (1968)
Donovan Philips Leitch pochází ze Skotska, svou hudební kariéru započal roku 1964 a koncertuje dodnes, i když už spíše zřídka. V roce 1964 se dostal do povědomí songem Catch the Wind, ale mezinárodní slávu mu přineslo až jeho čtvrté album v roce 1967. Ale už předtím byl v Británii na špičce, zvláště s písněmi Mellow Yellow, Sunshine Superman nebo Josie. Dost často byl označován jako britský Bob Dylan, ale to spíše mezi oběma zpěváky rozdmýchalo vášně, ovšem ty se velice rychle uklidnily. V roce 1966 vstoupil Donovan do obecného povědomí jako první britská popová hvězda zatčená za držení marihuany. Ještě zmiňme, že vydal 29 studiových alb, 8 živých, neuvěřitelných 62 kompilací a 33 singlů. Mezi nimi, mimo už zmíněné, vyčnívá Jenifer Juniper, Colours, Goo Goo Barabajagal a právě Hurdy Gurdy Man. Vzhledem k tématu své hudby bývá zařazován k beat generation, ale vliv na jeho hudbu i životní styl měla hlavně indická filozofie a také indická hudba.
The Bad Seeds – All Night Long (1966)
Tahle čtyřčlenná partička pocházející z Texasu hrála především garage rock a také proto-punk. Za svou dvouletou existenci vydala jen tři singly (se třemi B stranami), a to: Sick & Tired, A Taste of Mine/I'm King Bee a Zilch Part 1 a Part 2.
The Strangeloves – I Want Candy (1965)
Tito tři Newyorčani vystupovali v letech 1964–1968 se smyšlenou historkou, že pochází z Austrálie a vyrostli na farmě, kde se chovaly ovce. A díky křížení ovcí vyšlechtili nový druh „dlouhovlasé“ ovce, a proto se mohli vydat na hudební kariéru, jelikož byli finančně nezávislí. Posluchačům byla ale většinou „minulost“ kapely ukradená, jejich singlům se dařilo i bez ní. Jejich prvním singlem byl Love, Love, ale prvním opravdovým hitem byl právě I Want Candy. Z jejich tvorby zkuste ještě Hang On Sloopy nebo Cara-Lin, se kterou ale moc velký úspěch nezaznamenali, ovšem Australané Johnny Young & Kompany měli s coverem velký úspěch.
Nancy Sinatra – Bang Bang (My Baby Shot Me Down) (1966)
Mimo USA tenhle song opravdu zpopularizoval až Quentin Tarantino s prvním dílem filmu Kill Bill, ale víte, že jako první tuto píseň nazpívala Cher v roce 1966? Ve stejném roce ji přezpívala Nancy Sinatra a vydala ji na svém druhém (stejně jako Cher) albu. Song se dočkal mnoha dalších coververzí, za všechny jmenujme Lady Gagu s Tonym Benettem, Davida Guettu, will.i.ama či hodně zajímavé verze Cliffa Richarda a Petuly Clark.
The Spats – She Done Moved (1965)
Tahle novozélandská čtveřice hrála mezi léty 1977–1979 a vydala jedno album Cookin' With The Spats. Určitě se podívejte na jejich video Gator Tails & Monkey Ribs nebo The Roach, takový taneční styl se jen tak nevidí.
The Telecaster Kings – Testify
K téhle skupině nemáme žádné informace, jen pět písní na Spotify anebo zkuste Amazon.
Která z písní z desáté epizody se vám líbí nejvíc?
Zdroj:
NBC
Diskuze /1
Jsem se lekl, že jsem propásl začátek a ona je to 1×10 … tomu říkám: „stihnout to, než vyjde další díl“ :-D