Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

GameofThronesFans

Epic fatal error Upload titulek :D kdy budou ?

13.5.2019 | 6:56:01
GameofThronesFans

Epic fatal error Upload titulek :D kdy budou ?

13.5.2019 | 6:56:06
veba

uz neni zadna sance na stastny konec.Hadam ze v poslednim dile bloncka prubne zabit Sneha co konkurenci a neustoji to.

13.5.2019 | 10:11:51
mt_beran

No, Arja má myslím zjevně novou položku v seznamu s vysokou prioritou. Jon otráven ze všeho odputuje na sever (nebo umře). Sansa si znovu vezme Tyriona a to bude vítězné duo na trůnu. Arja – usuzuji z velkého prostoru, kterého se jí dostalo, aby se mohla řádně naštvat.. Jinak epizoda se mi zdála oproti trojce dobrá, byla tam i nějaká hloubka – pod heslem „cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly“ a „zrazená osamělá žena je odjištěná atomovka..“ vazba na paralelu údálostí kolem konce šíleného krále atd. Detaily neprůstřelnosti a napalmového výkonu posledního draka neřeším. Napadá z Vás někoho proč se místy objevoval i zelený oheň??

#9485 Ne-On
13.5.2019 | 12:06:38
Ne-On

#9484 mt_beran: Celé Kings landing je podminované nádobami s wildfire ještě od Daenerysina papá

13.5.2019 | 12:36:34
mochr

pecka díl. akorat nechapu moc tu Aryu po rozhovoru s Ohařem, co se s ní stalo. a ten konec s tím koněm, vypadalo to jako by pro ni přišel anděl :D. Taky sem si říkal jak ten drak obnovuje oheň, na jednoho draka pěkná spoušť. ale je to drak no. Daenerys totálně hráblo, vypálit celý město, komu chce vládnout? těm co přežijí jí budou nenávidět a bát se jí, no jak myslí. Přikláním se k názoru že ji zabije Tyrion a trůn bude zničen.

13.5.2019 | 14:34:02
baf

Jakože wow, ale Daenerys…jako nechápu, co tím získala zabitím tolik nevinných a Arya má nejspíš další jméno na seznamu. Celkem se bojím, jak to celé skončí a mám takový pocit, že to nebude zrovna šťastný konec..

13.5.2019 | 16:27:21
Bukelos

Scénář a celkově příběh jsem hrotil jako posedlej do 3. dílu této 8 série. Po zjištění, že i kýbl hoven má větší hloubku, logiku a propracovanost, jsem si dal nějaký ten čas na plakání všude možně, kde to bylo jen možné :P

No a po patřičném vytruchlení se, jsem upustil (zejména proto, že jsem ztratil svůj hlavní hype důvod, proč na GoT vlastně koukám) od všech těch nelogičností, zbytečných natahovaných scén, uspěchaných scén, plot armoru, teleportů a celkově debilního scénáře a teď už se jen vysloveně bavim, nic úžasnýho neočekávám…

A musim říct, že k celkovému zážitku sledování této epizody mi to nesmírně pomohlo, páč už dlouho jsem se tak dobře nebavil při sledování tradičního středověkýho masakru (ehm plus drak) se všim, jak má být. Nádhera, rozplýval sem se blahem, třebas jak ten borec toho druhýho málem rozsekl vedví. Mmm, detailní, surové, barbarské, prostě kvalitka :D

Jinak, na poslední díl, Martin těm dvoum joudům řekl, jak to skončí, taxnad bychom mohli mít příští týden pár wow momentů… i když.. už je mi to jedno.

13.5.2019 | 16:47:59
veronikados

Že by jsme věděli, kdo bude zelené oči? :D I když si tak úplně nejsem jistá, jakouže barvu mají mít oči Daenerys v serialu. :D Moc na ně nekoukám. :D Blonce trošku šiblo. :D

#9490 Billy the Kid #9491 Billy the Kid
13.5.2019 | 18:03:54
Billy the Kid

#9489 veronikados: na fb byla fotka kdo to má mít ty green eyes, už si nevzpomenu kdo to byl ale bloncka to určitě nebyla :)

13.5.2019 | 18:44:49
Billy the Kid

#9489 veronikados: na fb byla fotka kdo to má mít ty green eyes, už si nevzpomenu kdo to byl ale bloncka to určitě nebyla :)

13.5.2019 | 18:45:41
newman

Na co vlastne Daenerys 8 sezón shromažďovala armádu? Měla vzít 3 draky a dobyla by celé západozemí :D balisti na hradbách a lodích mají mušku asi jako vojáci impéria… nemuseli nám tu 7. sezón servírovat kvalitní podívanou, aby z toho pak udělali nelogickou slátaninu…

#9494 mt_beran #9495 mt_beran
13.5.2019 | 20:55:40
newman

Jestli ten nálet od Slunce byla nejlepší taktika, co scénaristi měli vyplodit, díky které 1 drakem zničí vše, tak už naprosto chápu ten strategický fail 08e03… Tvle.. To je fakt logika hodná high ground v Pomstě sithů… :D

13.5.2019 | 20:57:15
mt_beran

#9492 newman: No, technicky musím nesouhlasit, přestože jsem kritizoval vehementně různé strategické a taktické zvrhosti v e03. Spíš je totální blbost, že by trefili draka na skoro kilometr v e04 takřka bez přímé viditelnosti. Trefit letící objekt je totiž fakt problém. Ani hafo kulometů a rychlopalných děl nedá celou letku letadel. Natož nemotorný skorpion se stěží jednou ránou za minutu a podobnou rychlostí otáčení.. Nálet ze slunce a nízké průlety – myslím technicky v pohodě. Stuky měly při vlastním střemhlavém útoku prakticky nulové ztráty a přitom to bylo naprd letadlo, do kterého jinak stačilo jen cvrnknout..

13.5.2019 | 21:21:48
mt_beran

#9492 newman: No, technicky musím nesouhlasit, přestože jsem kritizoval vehementně různé strategické a taktické zvrhosti v e03. Spíš je totální blbost, že by trefili draka na skoro kilometr v e04 takřka bez přímé viditelnosti. Trefit letící objekt je totiž fakt problém. Ani hafo kulometů a rychlopalných děl nedá celou letku letadel. Natož nemotorný skorpion se stěží jednou ránou za minutu a podobnou rychlostí otáčení.. Nálet ze slunce a nízké průlety – myslím technicky v pohodě. Stuky měly při vlastním střemhlavém útoku prakticky nulové ztráty a přitom to bylo naprd letadlo, do kterého jinak stačilo jen cvrnknout..

#9496 newman
13.5.2019 | 21:21:56
newman

#9495 mt_beran: Nn, ty si jen nepochopil, co jsem chtěl říct. Myslel jsem to samé. Nechápu, jak poprvé sejmou draka na 2 rány a pak při tom množství lodí a střel nejsou schopni ho sejmout. Tam jde o ten kontrast. Proto nechápu ten 4. díl. A taky o to, že pokud jeden drak zničí sám celé město (těch pár na efekt šarvátek po městě se snad ani počítat nedají). K čemu teda budovala armádu?

13.5.2019 | 21:27:49
newman

O tom, že draci mají v tlamě občas plamenomet, občas kaťušu a občas odpalovač hellfire raket ani nemluvím… To by ta bitva o Winterfell musela vypadat teda trochu jinak při 2 dracích.. Celé je to takové… Nevím… Efekty, hudba, snad i ta režie, to bylo celkem fajn.. Ale ten scénář.. smysl pro detail a dramaturgie.. to bylo prostě špatně.. Jakoby to hrozně odbyli..

13.5.2019 | 21:30:04
newman

Jinak vývoj Daenerys asi jako u jediné mi smysl dává a nemyslím si, jako jiní, že by byla šílená. Ona moc dobře ví, co dělá.. Je jen zklamaná, frustrovaná, že ti co ji nekriticky obdivovali a které měla ráda, tak zemřeli, není si jistá ani sama sebou, proto se bojí těch, kteří by ji mohli ohrozit a považuje je za své nepřátele… tohle bylo o pomstě, když nebude vládnout ona, tak nikdo.. je to jen nevyspělé děcko.. Celý život si lhala do kapsy, aby konečně pochopila, že jejich královnou nikdy nebude i kdyby seděla 1000× na tom trůnu.. Ale zbytek postav :( jejich smrti je mi líto jen proto, jak pracně budovali charakter, a jak levně (cheesy) o něj přišli. Doufám, že to GRRM dopíše, celkový vývoj mi nevadí, jen ty detaily :(

13.5.2019 | 21:36:16
Gustava the goose

Tak po kelímku další fail. Když Jaime objímal Cersei, tak šla vidět druhá ruka (takže měl v tu chvíli obě zdravé). Zelené oči má Daenerys a Tyrion. Ted, když si Dany zvolila strach a zničila celé město, tak jí nic nebrání v tom zabít Jona. Pokud Arya dá kill Dany, tak pak nevím, jak to dopadne s drakem a Neposkvrněnými. Nebo bude prostě špatný konec. Možná Dany dá kill Jona a Arya kill Dany a Tyrion vyhlásí zbylá království jako samostatná a dá tak vzniknout nové formě vládnutí a to jest republika. Takže na trůn neusedne nikdo.To by byl zajímavý konec – celou dobu se bojuje o trůn a nakonec na něm sedět nikdo nebude.

#9500 barahir
13.5.2019 | 21:43:29
barahir

#9499 Gustava the goose: Žádný trůn už stejně není, drak ho spálil. :D JInak ale tipuju Tyriona.

čestný člen redakce
13.5.2019 | 22:18:57


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama