James Mangold by i po tolika letech stále rád natočil film o X-23
Nerealizovaných projektů má studio Fox na stole hned několik. A nutno podotknout, že některé z nich se stoprocentně nikdy nepodívají do kin. Jedním z připravovaných filmů byl i samostatný snímek o X-23, kterou jsme poznali v Loganovi. A režisér tohoto filmu by o snímek měl stále zájem.
Velký úspěch Logana otevřel dveře spoustě nových možností. Navíc Hugh Jackman jako Wolverine končil a studio Fox za něj hledalo adekvátní náhradu. A mladá Laura jako X-23 v podání Dafne Keen se náramně povedla. Dokonce se hned po úspěchu filmu začalo spekulovat, že Dafne dostane svůj vlastní film.
Film se dokonce i nějaký čas chystal, ale rychle z něj sešlo. Studio Fox následně bylo prodáno Disneymu, nicméně ani předtím se projekt nedostal do žádné zajímavější fáze příprav. O samostatný film s X-23 měl zájem režisér Logana James Mangold, který byl nějaký čas spojován i se sólovkou Boby Fetta, která se nakonec také nerealizovala a zřejmě už nerealizuje.
Nyní po dvou letech James Mangold k projektu promluvil. I nyní by měl chuť film natočit, sám vidí v projektu velký potenciál a rád by se ho ujal. Pravděpodobnost, že by se to stalo a on seděl na režisérském křesle, je ale mizivá. Studio Disney má s X-Meny své vlastní plány a spíše opráší Wolverina v podání někoho jiného, než aby sáhlo po méně známé X-23.
Jak ale vidíte, plány studia Fox před pár lety byly opravdu bohaté. Kromě samostatného filmu s Laurou se také několik let chystal Gambit, hororový film s Kitty Pryde, politický Doom a spousta dalších snímků. Ambiciózní plány studia ale byly zastaveny již zmíněným prodejem. Nutno dodat, že těchto projektů se zřejmě nikdy v budoucnu nedočkáme.
Vy byste brali film s X-23 od Jamase Mangolda?
Zdroj: ComicBook.com
Diskuze /19
Bohužel nám plány překazil Disney. Věřím, že Fox by mu ten film eventuálně odkývnul. Místo toho dostaneme omalovánku. :)
#4 max_paynePolitický Doomsday? Ne Doom?
Jak omlovanku? Definuj? Takový výkřik do tmy ti naseru kýbl.. Jako větší omlovanku než Dark Phoenix, Apokalypse, origins nebo Deadpool?
#5 JoeySid#1 JoeySid: přesně jakou omalovánku máš přesně namysli? perfektní omalovánku dokonale zapadající do promyšleného univerza s kontinuitou nebo psycho omalovánku která nezapadá nikam kdy jeden list popírá druhej ? Nech se vysmát, kdyby byl FOX tak hvězndej měl luxusní x-universum, prostor práva a čas na to měli – že to neuměli a podělali ( až teda na Deadpoola ) to už je věc jina ;-)
#12 Darren98#3 Ratemus: Omalovánku. Prostě průměrnou marvelovku jakých nasere Feige během 10 let kýbl.
Např Captain Marvel
Logan je trochu někde jinde.
#13 Darren98Já jen že omalovánka se stala takovým termínem tupců co se vezou se zarytymi pseudo DC fanouška a lidmy hodnotící jen dle značky… Pokud je pro tebe XCU hlavně poslední dobou nějak závratne jinde než mcu fajn, akorát nesouhlasím… Za mě je XCU ke konci stejně o ničem jako pro tebe mcu, ani Logan se mi dvakrát nelíbil
Většinou každý řekne rovnou omalovánky, ale po bližší definici, pokud ji dotyční dají dohromady, z toho vyjde že je to pro ně to samé co např DC nebo XCU akorát to ejhle najednou omalovánky už nejsou i když jsou tam stejné věci co jim u mcu vadí..
Chci se zeptat New mutants bylo zrušeno a nebo ještě bude ?
Nejspíš bylo zrušeno ale jsou zvěsti že to diseny prekope tak aby to bylo komplet bez návaznosti a odkazů na XCU a použije to na představení mutantů v Mcu.. Ale jinak je to prozatím zrušené
#4 max_payne: Trochu brzdi se slovy „perfektní“ a „dokonale“ v jedné větě když mluvíš o jiné sáze než LotR. :D X-Meni mají jenom jeden jedinej film o cestování časem, a spousta diváků je od tehdy velmi zmatená :d, přitom Budoucí Minulost se zdálo diváci chápou, a děj následujících filmů krásně zapadá, a to i bez vidění jakýchkoli filmů před DofP. Pravděpodobně za to může to, jak jsou bohatí na Spin-Offy, což bych ale rozhodně nebral jako mínus.
#7 JoeySid: Tak Captain Marvel je ukázková omalovánka, i barevně, i tou kopírovací produkcí (krom prequelového zasazení, to filmu dost pomohlo). Ale jo, X-Meni produkují dospělejší zábavu, a to i humornou s Deadpoolem i drama s Loganem a ostatními. Potěšilo mě jak Logana ocenili na Oscarech, jenže kvalita toho klesla ve chvíli kdy vyšly výhry a nominace u Black Pantera, kterému ta omalovánkost zase pokazila závěr.
Definuj mi tu omalonkovost, ať konečně vím co to znamená, jestli barvy v mcu jsou jiné než barvy v XCU nebo dceu… Prostě rád bych to věděl… Přijde to jako velmi laciný argument lidí s malou slovní zásobou
#15 Darren98#14 Ratemus: Právě nevím jestli to bylo v prvním komentu myšleno tou pestrobarevností, že to je pro méně dospělé publikum a nebo že je to dělané jako přes kopírku jak se říká. Podle vysvětlení JoeySida myslím že myslel to poslední, ale někteří to určitě myslí jako všechny tři dohromady, kterak mi to platí právě pro Cap Marvel. Já osobně nikdy nechápal proč musí být mezi značkami Marvel a DC ve filmech takové rozepře že jedno je dobré a druhé ne. Doteď prakticky nerozlišuji jednotlivá studia, a v dětství ani ty značky. :D
Já právě taky nedělám rozdíly prostě se mi to buď líbí nebo ne bez ohledu na značku.. Přes kopírak to není, jsou tam prostě filmy různého žánru i různé struktury ale na druhou co chceš od superhero mainstreamu… Nemůžeš rixt že je to jak přes kopírak když např cap 2 je jiný než gog.. Třeba panther i když se mi nelíbil byl celkem drsný, hodně se tam zabíjelo, popravovalo. Xmeni mají svou specifickou podobu ale třeba Apokalypse nebo origins nebo Dark Phoenix je už pláštěnka a dá se rict ze i původní trilogie… Tak nejdřív argumentace pestrovarevnosti a přitom panther má černý oblek… Ano cpt marvel byla odlehčená ale to neřeším, ta se nelíbila… Já fakt nevím v čem je Deadpool, nebo první trilogie Xmen či poslední dva filmy série lepší než mcu… Ale ty adolescentni války o tom která kreslená postavička je lepší jsou vtipné.. Většinou taky je vedou ti kteří např nečetli jediný komiks
#17 Darren98#16 Ratemus: V těch žánrech a strukturách se snaží různit co nejvíc navzdory superhero mainsreamu, ale když jsi v kině na MCU filmu přijde ti že vidíš v podstatě opakované schéma, především ty hrubé obrysy představení hrdiny popř černého parťáka, představení záporáka s většinou stejnými schopnostmi ale zlého, pár propojení s Avengers, CGI finále s hláškama a přežití hlavních postav. Cap 2 a Strážci 2 jsou dost možná nejvíce různí, jako nejvíce napjatý (Thriller) a nejméně napjatý díl ságy. Black Panther mi tím mixem pohádky a krutosti připomíná Jurský Park, který jako by nevěděl jestli chce spíš nahánět hrůzu a nebo být rodinný film (nejspíš nahánět hrůzu rodině :d), a vtipné právě je že i když má protagonista černý oblek, finále má snad nejbarevnější bitevní pole, a právěže dokonce pro film obarvili fialově i jeho samotného, a záporáka žlutě. Deadpool prostě patří k vůbec nejoblíbenějším postavám Marvelu a první trilogie mi přijde docela shodná s MCU, kde X-Men 1 konkuruje tomu slabšímu z MCU, X-Men 2 průměru, a X-Men 3 se zbývajícími MCU už jsou v podstatě důvody, proč ty ságy sleduji. Já bych zase prosil o definici té pláštěnky :d Nevím co si pod tím představit. Každopádně toho jaká postavička v komiksových filmech je lepší bych se nikdy nezúčastnil, protože názory na ně se mi mění od filmu k filmu – V Thorovi 1 zbožňuji Lokiho, v Thorovi 3 Thora, Capitána zase obdivuju v Age of Ultron, ale ve svých filmech mě umí i vytáčet. :D
Darren Dekuju za vysvětlení, co je pláštěnka, tím se mezi sběrateli komiksů označuje obecně superhero komiks a to hlavně ten mainstreamový..
Film o X-23 bych samozřejmě chtěl a klidně hned celou sérii.