Sam Raimi se nijak nepodílel na seriálu WandaVision a stejně tak tvůrci seriálu na druhém Doctoru Strangeovi
Není asi žádným tajemstvím, že seriál WandaVision byl jakousi předehrou k filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Z obou stájí ovšem zní, že ani jeden tým se přímo nepodílel na druhém projektu. Proběhlo jen pár diplomatických rozhovorů. Tak jak to celé bylo?
Kevin Feige při představování seriálů pro Disney+ prohlásil, že fanoušci budou muset sledovat i seriály na streamovací stanici, pokud chtějí být v obraze, co se v MCU děje. To sice stále platí, nicméně následně své tvrzení malinko poupravil – každičký projekt je dělán s péčí a citem tak, aby si divák mohl film či seriál užít, aniž by znal předchozí filmy a seriály.
Jednoho z největších propojení (nebo alespoň jsme si to mysleli) se dočká náš seriál WandaVision s aktuálně natáčeným filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Ve filmu minimálně opět uvidíme Wandu Maximoff. Fanoušci očekávali nějaký větší náznak blížících se událostí již ve finále WandaVision, ale nakonec jsme se žádné ochutnávky ze Strangeova film nedočkali. A opačně to asi taky nebude žádné terno.
Režisér filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness Sam Raimi prohlásil, že se jako tvůrce či konzultant nijak nepodílel na seriálu WandaVision. Seriál sice už na Disney+ viděl, nicméně to už byl druhý Strange dávno v produkci. Jedna z producentek WandaVision Mary Livanos taktéž potvrdila, že její tým se nepodílel na druhém Strangeovi. Abychom ale byli klidní, mezi jednotlivými týmy probíhá úzká spolupráce.
Mary Livanos často komunikuje s producentem Doctora Strange Richiem Palmerem. Jelikož studio Disney kvůli nedávnému úniku informací jednotlivé projekty velice střeží, zdá se, že o skutečném příběhu daného filmu a seriálu vědí jen ti nejvíce zainteresovaní. Zbytek už je na komunikaci mezi jednotlivými producenty. Mary Livanos přiznává, že i když se nijak nepodílela a nepodílí na druhém Doctoru Strangeovi, tak svým způsobem ho ovlivňuje.
Producenti mají pravidelné hovory a neustále vedou dialogy o tom, kam by měly postavy směřovat, vyměňují si poznatky ze svých projektů a snaží se je skloubit dohromady. I když producent nemá přímou vazbu na scénář, sem tam může režisérovi něco doporučit, aby filmy a seriály byly více propojené. Co si z toho všeho vzít? Zdá se, že nové projekty půjde úplně v pohodě sledovat, aniž byste znali detailní historii MCU. Sem tam na nás nějaké malé propojení čeká. To si zřejmě užijí fanoušci seriálů i filmů.
Dáme příklad, jak by to podle nás mohlo vypadat. Na konci Endgame Steve Rogers předal svůj štít Samu Wilsonovi. To je naposledy, co fanoušci filmů Sama a Kapitána Ameriku viděli. Seriál The Falcon and The Winter Soldier se zabývá tématem, jak se ze Sama Wilsona či Buckyho Barnese stane nový Kapitán Amerika. Ať už to bude jeden či druhý, tak nového Kapitána Ameriku stoprocentně uvidíme v dalších filmech. Fanoušci filmů nebudou zmatení, protože Kapitán předal štít Samovi už v Endgame a filmy na to navážou. Fanoušci seriálu budou vědět, jak ke všem událostem došlo a co k nim vedlo.
Ve finále se tak bude jednat o zajímavé propojení, bez kterého se ovšem fanoušci filmů obejdou, protože si dokážou pospojovat scény z předchozích filmů. Takto nějak podobně si to představujeme i u WandaVison a připravovaného filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. V jedné větě se ve filmu řekne, že se Wanda zbláznila po Visionově smrti a nabrala obrovskou moc. Svým způsobem se hezky odkáže na seriál, ale není to nic zásadně převratného, co by si fanoušci nemohli domyslet po Endgame, kde Wandu viděli naposledy. Vlastně je to něco, co by naopak mohli očekávat.
A jak si jednotlivé propojení filmů a seriálů představujete vy?
Zdroj: ComicBook.com
Diskuze /10
Předání štítu bylo v Endgame stejně trapný jako samotný Samu Wilson, který ho přijal. Větší trapárnu jsme neviděli. Jo, pardon, vlastně jednu tu mám. V seriálu Falcon and The Winter Soldier honorovali nového Captain America – toho zvolili ve volbách nebo má nějaký schopnosti? Vyxpadal jak ucho…
#2 Zilwicky#1 m0rdred: Ale no.. jedna oveľa väčšia trapárna bola uz v samotnom Endgame – women power scéna.
#5 m0rdredPředání štítu Samovi bylo naprosto fajn, co na tom bylo trapné? V komiksech ho měl taky stejně jako titul Captain America. Spíš mi přijde divný že ho prostě odevzdal…
#4 m0rdred#3 Ratemus: Sam nemá žádný superschopnosti. Promiň.
#2 Zilwicky: Co myslíš tou „Women power scénou“?
#7 ZilwickyNemá žádné schopnosti. To nemá ani Stark a stejně je Sam Cap i v komiksech čili tohle je naprosto v pořádku, mimochodem i Hawkeye byl Cap jednu dobu, jaké on má schopnosti?
#5 m0rdred: https://www.youtube.com/watch?… toto :)
#9 RoxonJa nemám problém s tým, aby dostal štíť Sam a stal sa novým Kapitánom Amerikou, ale keď bude mať iba štít a nebude mať aspoň tie svoje krídla, tak bude podľa mňa úplne k ničomu, keďže nemá žiadnu super schopnosť a so štítom toho veľa asi nenarobí.
#10 beat#7 Zilwicky: Stále to ale nesiaha po členky „Woman power scéne“ Éowyn vs. Witch-king z Pána prsteňov. Toto je ťažké prekonať.
#8 Kubey: v komikse má krídla aj štít :|