Po čtyřech řadách plných nejrůznějších intrik a špionážních technik je seriál Turn: Washington's Spies u konce. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.
Rozhovor s hercem Samuelem Roukinem o jeho postavě
Samuel Roukin, který hraje Johna Gravese Simcoea v serálu Turn: Washington’s Spies, mluví o tom, jaké je to hrát postavu, kterou všichni nenávidí. Zároveň se rozpovídal o jemnější stránce Simcoea a zřetelné proměně, kterou postava podstoupila ve druhé sérii.
Simcoe na sebe přitahuje hodně pozornosti, fanoušci za vámi dokonce chodí, aby vám řekli, jak moc ho nenávidí. Užíváte si hraní postavy, kterou všichni nenávidí?
Lidé vlastně říkají „Nenávidím vás“. Veřejnost totiž neodděluje vás a postavu, kterou hrajete. Prostě vás nenávidí. Je to úžasné. Strašně moc mě baví hrát tuto postavu, nezáleží na tom, zda je dobrá či zlá. Je to velmi komplikovaná a nepředvídatelná bytost. Pro mě jako herce je to velmi vzrušující výzva, odtud pak pramení moje potěšení: splnění výzev, které s sebou tento chlapík přináší. Reakce na něj nám napovídají, že to děláme dobře, a to nás povzbuzuje. Čím víc za mnou lidi přicházejí a říkají mi, že mě nenávidí, tím víc vím, že odvádím svoji práci dobře – a budu pokračovat ještě tvrději, abych si vysloužil více nenávisti.
Na začátku druhé sezóny se Simcoe ocitá po uši v úředních papírech. Je to pro někoho jako on snad horší trest, než dokonce smrt?
Rozhodně. Když jsme dotočili první sérii, vůbec jsem nevěděl, jak bude začátek druhé řady vypadat. Když jsem během pauzy mezi sezónami přemýšlel o jeho osudu, napadlo mě „Očividně musí být potrestán“, ale ve vězení se už ocitnul, když byl zajat. Když jsem dostal scénář ke druhé sezóně, a uviděl jsem, že z něho udělali úředníka, prostě jsem si pomyslel: „Muž, jehož síla je na bojišti a ve vojenských činech – nemohli jste ho spoutat víc než tak, že ho hodíte do sklepa, kde musí dělat úřednickou práci“. Byl to hrozný trest, určitě horší něž jakékoli vězení. Ve vězení by se totiž mohl bavit – mohl by otravovat stráže a pravděpodobně by přišel na to, jak se odtamtud dostat. Ale to, že dělal takovou práci, byl horší trest jak smrt.
John André vysvobodí Simcoea z úřednické práce a přidělí mu velení Královniných Rangerů. Opravdový John Graves Simcoe jim také velel. Našel jste si nějaké informace o jeho životě a o tom, jaký byl vůdce?
Po celou svou vojenskou kariéru si psal vojenský deník. Je v něm podrobný popis toho, co Rangeři prováděli, můžete tu tedy nasbírat mnoho informací o tom, jakým bojovým strojem se stali. Dozvíte se zde, jak probíhala práce Simcoea a jak si získal respekt. Hodně informací je v historických knihách, takže máme pro náš seriál mnoho podkladů a snadněji ho tak přivádíme k životu.
(Královnini Rangeři; FOTO: AMC)
Ve druhé sezóně v šesté epizodě, říká Anně, že je „válečník, nikoli nestvůra“. Souhlasíte?
Přesně tak. Tohle vše vystihuje. Je to okno do jeho nitra, jak se sám Simcoe vnímá. Velmi ho uráží, když někdo zpochybňuje jeho osobnost a činy, protože si myslí, že je jeho chování vzorové. Zraňuje ho, když si Anna myslí, že je nestvůrou a zdůrazňuje, že je válečník, aby ho tak každý provždy vnímal. Nemusí to nijak dokazovat, ale prostě nechápe, proč by ho měl někdo vnímat jako nestvůru. Je to od něj takový obsáhlý komentář a myslím si, že nám lépe pomůže pochopit, jak zdůvodňuje své činy. Je zajímavé, že takovéto momenty se nám naskytnou vždy, když je poblíž Anna a nikdy jindy. Tohle je tu klíčové.
Simcoe vysvětluje Anně, že má srdce a touží po lásce. Jak přistupujete ke ztvárnění citlivější stránky někoho, kdo má tak násilnické sklony?
No, není zlatíčko? Jen žertuji! Já se na to dívám takhle: Je to lidská bytost. I když je jeho chápání pro morálku na úplně jiném místě, neznamená to, že postrádá základní instinkty a touhu po lásce, v tomhle je jako ostatní. Takže pro mě je velmi snadné si hned vyvodit, co s Annou zamýšlí. Co je zajímavé je to, že jsou jeho city naprosto neopětované a on to prostě nechápe. Tohle je na tom chlapovi opravdu zvláštní. Co je ještě divnější, že to chce. Simcoe neovlivní, jak na něj Anna Strongová zareaguje. Prostě jde za tím co chce a dosahuje to tím, jak chce. Jde za svým srdcem, ne?
Jako Ranger nosí Simcoe zelenou uniformu. Líbí se vám víc, jak červená? Těšíte se z toho, že teď ukazujete svoje vlasy místo napudrované paruky?
Dobré je, že když jsem v zeleném, nemám paruku. Je příjemné, když nemusím mít paruku. V některých ohledech si myslím, že to Simcoea dělá lidštějším a ukazuje tím, že není jen součástí stáda. Je snadné nenávidět červenokabátníky, jenže jsme ho transformovali v něco jiného. Zelené uniformy Rangerů se ve skutečnosti více vzhledově podobají uniformám rebelů, než uniformám červenokabátníků a myslím si, že je pravda, co se o válce říká: Jak zjistíte, kdo je a kdo není nepřítel? Je úžasné pozorovat vizuální změny postav, kterými si prošly od začátku první série. Pro mě jako herce je to super.
Původní rozhovor můžete najít na stránkách AMC.
Zdroj: AMC
Konec Turn: Washington's Spies
Nejlepší epizody čtvrté série
Reklama
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Fotografie hlavních postav
Narozeniny
-
Stephen Root
17.11.1951 | 17.11.2024 -
Seth Numrich
19.1.1987 | 19.1.2025 -
Jamie Bell
14.3.1986 | 14.3.2025 -
Heather Lind
22.3.1983 | 22.3.2025 -
JJ Feild
1.4.1978 | 1.4.2025
Diskuze /0