Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry
Vznik herní trilogie zapříčinil i založení nové značky, kterou představuje karetní hra Gwent. Ta je sice mnohem menší než značka Zaklínače, ale je svým způsobem také poutavá.
Základní informace
Původní název: The Art of the Witcher: Gwent Gallery Collection
Český název: Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry
Autoři: Marcin Batylda, Travis Currit, Borys Pugacz-Muraszkiewicz
Rok vydání: 2017
Rok vydání v Česku: 2017
Země vydání: Polsko
Počet stran: 248
Český vydavatel: Crew, Fantom Print
Překladatel: Filip Ženíšek
O Gwentu – Výtvarném umění zaklínačské karetní hry
Karetní hra Gwent sehrála velkou roli ve třetím díle herní trilogie Zaklínač, přičemž CD Projekt RED se jí rozhodl věnovat samostatnou hru. Na základě této hry následně vznikl tento atlas, ve kterém jsou k nalezení obrázky a popisky většiny karet, které jsou také doplněny o různé názory kreslířů a tvůrců.
Kapitola první: Příšery
Zaklínači se živí bojem s příšerami, a proto si nestvůry získali svůj samostatný balíček. V jeho čele stojí samotný Divoký hon a jeho přisluhovači, kteří zároveň představují hlavní padouchy třetího herního dílu. Jednotky jsou tu soustředěny především do první linie.
Kapitola druhá: Severní říše
Sever tvoří hned několik království, ale mezi nimi si ústřední pozornost vysloužila Temierie, ve které panoval král Foltest, jenž je zároveň velitelem tohoto balíčku. Kromě něj jsou tu k nalezení i vojáci Kaedwenu či Redanie, přičemž jejich hlavní síla spočívá především v zadní linii.
Kapitola třetí: Scoia'tael
Nelidé jsou utlačované bytosti, které však mají i nadále silné zastoupení na severu. Jejich velitelkou je Francesca Findabair, přičemž ta má po svém boku především elfy, trpaslíky a dryády. Hlavní síla tohoto balíčku spočívá ve střední linii.
Kapitola čtvrtá: Skellige
Neohrožený lid z ostrovů Skellige původně neměl svůj balíček, ale nakonec se ho dočkal. V jeho čele stojí již zesnulý král Bran, kterého mnozí ostrované považují za nejlepšího vládce, který kdy žil. Skellige má na své straně neohrožené bojovníky, kteří se hrnou do bitvy i přes ztrátu vlastního zdraví.
Kapitola pátá: Nilfgaardská říše
Oponentem severu je jih, který zastupuje Nilfgaard. Podobně jako sever, tak i Nilfgaard je zastoupen pouze lidskou rasou, kterou však tentokrát vede císař Emhyr var Emreis. Nilfgaard těží především ze schopných špehů a tajných agentů.
Kapitola šestá: Neutrální jednotky
Každý balíček může spolupracovat s tzv. neutrálními jednotkami, které často rozhodují o průběhu celé bitvy. Mohou totiž jak podržet spřátelené karty, tak jim i uškodit. Neutrálních karet již není tak moc a jejich využití je skutečně různorodé.
Kapitola sedmá: Zvláštní karty
Každý balíček potřebuje trochu pomoci, a právě k tomuto účelu slouží zvláštní karty, které představují různé bonusy. Ty dokáží vylepšit hodnoty spřátelených karet či oslabit karty nepřítele. Vždy se jich hodí mít pár po ruce.
Nezapomeňte atlas Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry ohodnotit, pokud jste jej četli.
Foto: Crew, Fantom Print
Zajímavosti třetí řady
Zajímavosti druhé řady
Reklama
Zajímavosti první řady
Nejlepší epizody třetí série
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Plakáty
Narozeniny
-
Mecia Simson
29.12.1989 | 29.12.2024 -
Joey Batey
1.1.1993 | 1.1.2025 -
Graham McTavish
4.1.1961 | 4.1.2025 -
Basil Eidenbenz
9.1.1993 | 9.1.2025 -
Ann Firbank
9.1.1933 | 9.1.2025
Diskuze /4
Za mě velká škoda, že se Gwint, z provedení z třetího Zaklínače, nedá hrát i někde online :(
#2 Thunderbird#1 fabec: s na chlup stejnými pravidly, jaké jsou v Z3, by ta hra jako multiplayer neměla šanci obstát/přežít, na to je až moc rozbitá.
Online Gwent, který máme, přežil tucet jiných podobných her, a stále má budoucnost. Z části protože těch pár lidí, kteří na něm dělají, si ho váží, z části díky štědrému systému měn a získávání karet, a z části protože se stále jedná o unikátní koncept. Navíc existuje mobilní verze.
Alespoň za zkoušku to stojí ;)
K článku samotnému mám jen jeden dodatečný komentář; tahle knížka vyšla v době největší slávy beta verze, dnešní Gwent má trochu jinačí logo, třikrát až čtyřikrát víc karet, a jen dvě linie. Což reálně pro článek o obrázkový knížce není důležité, ale jestli je tu někdo, kdo Gwent chce zkusit, od roku 2017 se změnilo mnohé :>
#3 AzurovyAzure77#2 Thunderbird: To je pravda pravdoucí. Ke komunitě Gwentu jsem se přidal loni v květnu, takže jsem nezažil tři linie, leadery-postavy ani slavný rozbitý Hidden Cache :D ale pořád jde za mě o jednu z nejlepších karetních her současnosti. Současná meta je sice lehce rigidní, zejména na Pro ranku, ale pořád jde o nesrovnatelně lepší a propracovanější hru než přebíjenou ze Z3
#4 Thunderbird#3 AzurovyAzure77: možná jsme se potkali už dřív, jestli se pohybuješ na twitchi :D