Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.
To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond
Novinka ze světa The Walking Dead nám nepředstavila nijak vydařenou podívanou, a proto budou v následujícím přehledu toho nejlepšího a nejhoršího určitě převládat horší kategorie.
1. Nejlepší epizoda: Truth or Dare
Začněme něčím pozitivním. První řada neměla moc vydařených epizod, nicméně pár bychom jich tu našli. Mezi nimi se jednoznačně tyčí sedmá epizoda, která měla jak překvapiví konec (Tonyho smrt), tak i smysluplnou zápletku a konečně zajímavé flashbacky. Avšak i přesto, že se tento díl vydařil, stále nejde o nijak výbornou epizodu.
Další kandidáti: Shadow Puppets, Brave, In This Life
2. Nejhorší epizoda: The Blaze of Gory
Seriál odstartoval poměrně nadějně, nicméně rozpaky z prvního dílu měly být napraveny v tom nadcházejícím. To se bohužel nestalo, tvůrci nám naservírovali nudný druhý díl, ve kterém jsme převážně sledovali pouze kratičkou část cesty hlavních hrdinů. Kromě toho byla zápletka doplněna o Felixovu minulost, která nám měla jen ukázat, jak to míval doma těžké kvůli své sexuální orientaci. Naprosto zbytečný díl.
Další kandidáti: The Wrong End of a Telescope, The Tyger and the Lamb, Madman Across the Water
3. Nejlepší vývoj postavy: Huck
V této kategorii bylo těžké vybrat jasného výherce, a to ne kvůli tomu, že by tu bylo hodně kandidátů, ale kvůli tomu, že tu nebyl takřka žádný. Seriál nám představil nezajímavé a ploché postavy – je tu jen málo postav, které si člověk oblíbí. Nejzajímavějším vývojem si nakonec prošla Huck, která byla celou dobu na straně Občanské republiky. I u ní však máme jeden velký problém – postava to je dobrá, ale poměrně špatně zahraná. Herečce Annet Mahendru tato role moc nesedí.
Další kandidáti: Hope Bennett, Felix Carlucci, Elton Ortiz
4. Nejhorší vývoj postavy: Iris Bennett
Pokud bychom měli vybrat hlavní postavu celého seriálu, tak by to byla Iris, která vlastně odstartovala celou výpravu do New Yorku. Hned po prvním díle však bylo jasné, jak špatná tato postava bude – Iris je strašně otevřená dívka, která je neschopná, protivná a prostě nezajímavá. Jako vůdkyně skupiny selhala a selhala i v očích většiny diváků.
Další kandidáti: Silas Plaskett, Elizabeth Kublek, Will Campbell
5. Největší zvrat: Huck patří k Občanské republice
Huck byla po téměř celou dobu první série tajemnou postavou, a tak se očekávalo, že v jejím případě dojde k nějakému odhalení. K tomu došlo prakticky na konci osmé epizody, kdy se tajně setkala s podplukovnicí Kublek. Tento zvrat byl dobrý, bylo zajímavé sledovat práci špeha Občanské republiky. Škoda, že vykonávala tak překombinovanou a složitou práci kvůli jedné jediné postavě.
Další kandidáti: Tonyho smrt, vyvraždění Univerzitní kolonie, výzkum Občanské republiky
6. Nejvíce promarněná příležitost: Příběh a jeho postavy
Celá zápletka působí směšně, schválně si ji v jedné větě shrneme: „Skupinka mladých lidí cestuje přes půlku země, aby našla muže, jehož přesnou polohu ani nezná, ale ve skutečnosti je tato výprava způsob Občanské republiky k tomu, jak přimět geniální Hope, že Země stojí za záchranu.“ K tomu snad netřeba nic dodávat, snad jen to, že když selhal příběh, tak se alespoň očekávala přítomnost nějaký zajímavých postav – těch jsme se ale nedočkali.
Další kandidáti: zastoupení Občanské republiky, vyvrcholení celé výpravy, zpracování a tempo
7. To nejlepší na první řadě: Přítomnost Občanské republiky
Je až paradoxní, že to nejlepší na seriálu bylo to, na co se příběh vlastně zaměřoval jen minimálně. Vše, co souviselo s Občanskou republikou, bylo v první sérii to nejlepší. Putování hlavních postav se scénám z Občanské republiky nemohlo rovnat – vše tu bylo tajemné a zajímavé, zatímco putování zdlouhavé a nudné. Snad tento faktor bude napraven ve druhé řadě.
Další kandidáti: spojitost s nadcházejícími filmy, minulost některých postav, polovina dílů je za námi
8. To nejhorší na první řadě: Zbytečný seriál
Ve výsledku lze prohlásit, že World Beyond vůbec nemusel vzniknout. Místo toho, aby nám nabídl něco nového a nevšedního, co jsme doposud neviděli v The Walking Dead ani Fear the Walking Dead, jsme se dočkali jen dalšího putování, které se navíc zaměřovalo na děti. Proč tento seriál vlastně vznikl? Kvůli přípravě na filmy s Rickem Grimesem? Zvládnout se to mohlo mnohonásobně lépe.
Další kandidáti: nesympatické hlavní postavy, cestování hlavní skupiny, zbytečné natahování
Foto: AMC
Konec World Beyondu
Další seriály
Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto další seriály samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je.
Reklama
Nejlepší epizody
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny
-
Scott Adsit
26.11.1965 | 26.11.2024 -
Will Meyers
25.12.1999 | 25.12.2024 -
Julia Ormond
4.1.1965 | 4.1.2025 -
Maximilian Osinski
5.1.1986 | 5.1.2025 -
Christina Brucato
14.1.1981 | 14.1.2025
Diskuze /4
Nejhorší – člověk by čekal, že ve franšíze TWD to bude mnohem méně naivní a drsnější a realističtější, než že se teen mládež panicky bojí zabít zombie a raději se nechají sežrat…
Nejlepší – Felix, možné obohacení universa, které se zatím tedy vůbec nepotvrdilo…
Tam nebylo nic nejlepsi.Serial,ktery nemel ani radsi vzniknout. Kdyz teda chteli serial pro male deti ze sveta Walking dead,tak to meli uplne odstrihnout od bezicich serialu…
Já mám problém hlavně s další gay postavou. Kolik těch homosexuálních párů v tom universu už je? Proč to do těch lídí furt cpou tuhle propagandu?
Víceméně souhlasím s článkem. Jedině snad – herečka hrající Huck mi přišla dobrá, tedy proti všem ostatním, a role jí podle mě sedla (oproti všem ostatním). Všichni teen herci byli děsní, navíc scénář a dialogy jim to moc neusnadnily. Jak píšete, zbytečný seriál. Postavy a příběh pro malé děti, které samozřejmě zase člověk nenechá dívat na zombíky (pokud nejsou kreslení – ala Poslední děti na Zemi). Takže jako ostatní jsem seriál sledovala kvůli infu o Občanské republice a zbytek mě neskutečně štval. A závěrečná pointa odpovídá přísloví „Konec korunuje dílo“. Dokonale ho dorazila.