Princip slasti
58/100 - 12×

Princip slasti(Zasada przyjemności)

V Oděse je nalezena mrtvola ženy s uťatou paží. Varšavští policisté objeví téhož dne useknutou ženskou paži. Praha, divadelní představení, herci nachází přímo na jevišti další paži mladé ženy. Trojice detektivů z Česka, Polska a Ukrajiny se i přes národnostní rozdíly musí spojit a rozjet pátrání po vrahovi. Nebo se na této sérii vražd podílelo více lidí?

Česko | 2019 | Pauza
vysílání
1 sezóna | ČT1 | 55 minut
žánr
Krimi, Thriller

Pár zajímavostí aneb jak se natáčelo

Pár zajímavostí aneb jak se natáčelo

V tomto článku se dozvíte pár zajímavých informací z natáčení. Od štábu, přes techniku, rekvizity až po některé lokace.

3 2
18.11.2019

Tento unikátní projekt České televize v režii Dariusza Jabłońského vznikl ve spolupráci s Polskem a Ukrajinou. Na jeho vytvoření se podílely tři mezinárodní filmové štáby, tedy asi pět set osob, z nichž šedesát byli jen kaskadéři. Ti, i přes poměrně velký počet, nakonec nebyli jako double protagonistů vůbec potřeba, neboť herci prošli několikahodinovým tréninkem a byli tak připraveni i na nejobtížnější scé­ny.

Na place se mluvilo čtyřmi jazyky. Česky, polsky, ukrajinsky a anglicky. Protože se seriál pro Českou televizi daboval do českého jazyka, herci si zkusili, jaké to je nadabovat sami sebe. Pro představitele Oty Valenty, Kryštofa Hádka, to podle jeho vlastních slov nebylo nijak zvlášť složité, protože se to nelišilo od nahrávání postsynchronů. To Marek Taclík, představitel Miroslava Rösnera, se potýkal s menším problémem. Musel při dabování zpomalit rychlost mluvy oproti své běžné, neboť angličtinu neovládá, a proto mluví pomaleji.

(Foto: ČT1)

Ačkoli se reálný děj příběhu odehrává během deseti dnů, natáčení trvalo celých devět měsíců, z čehož bylo sto dvacet dnů a nocí natáčecích. Použity byly dvě hlavní kamery, které pracovaly v rozlišení 8K a natočily většinu záběrů. Další tři kamery, z nichž jedna byla podvodní, a také jeden dron pomáhaly při natáčení náročnějších scén.

Filmaři pro natáčení využili velké množství dopravních prostředků. Celkem jich bylo dvě stě. Kromě aut, motorek, kamionů, člunů a jachet se v seriálu objeví také vrtulníky, letadla, a dokonce i kočár tažený koňmi.

(Foto: ČT1)

Kromě dopravních prostředků byly zapotřebí i zbraně. Přáním režiséra bylo, aby herci používali vždy skutečné zbraně, a tak Karlu Rodenovi na každé natáčení přivážel hlavní zbrojmistr z továrny České zbrojovky legendární pistoli CZ.

Natáčení probíhalo ve třech městech s mnoha historickými památkami, a tak se není čemu divit, že pár z nich je v některých scénách k vidění. V Praze jde například o Karlův most a Petřínskou lanovku a ve Varšavě Plac Defilad, což je jedno z největších náměstí na světě a druhé největší náměstí v Evropské unii. Tím prvním je Alexanderplatz v Berlíně. Co se týče Oděsy, objevily se zde Potěmkinovy schody, pojmenované po sovětském filmu Křižník Potěmkin, který natočil Sergej Ejzenštejn v roce 1925.

Zdroj: ČT1 a Wikipedie

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů