Začala poslední série seriálu
Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?
Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.
Jak je dobře známo, seriál je postaven na skutečné události, čerpá z memoárů skutečné Piper – Piper Kerman. Skutečná Alex se jmenuje Catherine Cleary Wolters a vidí příběh ze svého pohledu trochu jinak. Zesilující vzrušení ohledně druhé sezóny jí lidově řečeno postrčilo, aby tento pohled také sdělila novinářům. Čtěte uvnitř článku.
Představte si nějakého svého ex z dlouhodobého vztahu. Hádám, že věci vidíte každý trochu jinak. Teď si navíc představte, že partner napíše knihu, která tento vztah zahrnuje, na jejímž základě je vytvořena taktéž televizní show, která se stává hitem číslo jedna. Asi budete mít potřebu sdělit svoji stránku věci, že? Obzvlášť pokud se nejedná o úplné drobnosti. Catherine Cleary Wolters tak učinila, když poskytla rozhovor magazínu Vanity Fair.
Podle Wolters byly spolu s Piper ve stejném vězeňském zařízení pouze 5 týdnů, většinou během krátkého úseku v Chicagu v roce 2005. Obě byly ve městě, aby svědčily proti spolupachateli v jejich případu. Prostředí okolo nich a i jejich psychické rozpoložení určitě nebylo ve stavu pro znovuobnovení ztracené lásky. Wolters vyprávěla, jak tam spolu spoutány letěly, Kerman s ní údajně odmítla promluvit jediné slovo.
„Byly jsme pouze duchové žen, kterými jsme kdysi bývaly, vhozené mezi další takové duchy, spoutány v řetězech, strčeny do ostře sledovaných dopravních center, přemisťovány do různých zařízení k zadržení,“ říká Wolters z domu své matky v Ohiu. Dnes je Wolters plachou ženou držící PhD v oblasti informačních technologií, zajištění a bezpečnosti, ale také ženou se smyslem pro filosofii.
Co se týče například erotických scén v kapli, to se opravdu nikdy nestalo. Wolters říká, že modlení se je jedna z nejintimnějších věcí, co spolu dva lidé mohou dělat, určitě kaple nebyla „zašívárnou“ na sex. Občas si udělaly společnou večeři, i když jen ze sýrových konzerv, kukuřičných lupínků a chilli. A taktéž se spolu naučily jak efektivně komunikovat pomocí toalet. Jinými slovy, dvě bývalé partnerky, nebo spíše přítelkyně s benefity, jak Wolters říká, určitě neprožily ve vězení vyprávěníhodný příběh plný vášně v kapli a napětí plynoucí z otázky „budou spolu/nebudou spolu“. Jejich příběh je ve skutečnosti údajně úplně nudný a vlastně celkem ubohý. Pak možná můžeme být rádi, že Piper a Jenji si pomohly zábavnými kousky.
Když to vezmeme od začátku, příběh těchto dvou žen začal v roce 1991 v Massachusetts. Staly se kamarádkami v době, kdy Piper maturovala. Wolters tvrdí, že obě se jednoduše dostaly a zapletly do místní gay komunity.
„Nebyla jsem Pipeřina první a určitě jsem ji nesvedla“ říká Wolters, jelikož v seriálu je silně cítit, že Alex přišla a jednoduše Piper sbalila a svedla. Ve skutečnosti se Wolters s Kerman opily a šly spolu do klubu. Staly se kamarádkami, Kerman jí hlídávala kočky, když Wolters cestovala, Wolters s ní poté sdílela její příběhy, někdy i například potřebovala rameno, na kterém by se vyplakala. V její verzi se ani nezapletly v nějakém romantickém slova smyslu. Začaly spolu cestovat, ale vlastně se mezi nimi nic nedělo až do té doby, než začaly obchodovat v Nigérii s vůdcem místní drogové sítě.
„Když jsme spolu cestovaly, postupně jsem si vybudovala velmi silné city a vnímala jsem, že se zamilovávám. Nakonec jsem do toho zapadla až po uši a bláznivě se zamilovala. Ale určitě to bylo až po tom činu, který z ní udělal v našem případě komplice.“
„Nebyly jsme ani tak přítelkyně, spíše kamarádky s benefity. Já nebyla tou starší zkušenou a okouzlující lesbičkou, která by jí vytrhla z kolébky gymnázia.“ dodává Wolters.
Poté co se životy těchto dvou žen rozešly, Piper potkala Larryho a zasnoubila se. Pak jí přišla federální policie zaklepat na dveře a Piper strávila 13 měsíců ve věznici v Danbury. Wolters si odseděla 6 let v Dublinu v Californii a poté byla přemístěna. Ve skutečnosti její tresty dávají dohromady téměř dvacet let (včetně podmíněných). 10. dubna jí vyprchal poslední trest. Na otázku, zda je fanouškem tohoto seriálu, odpověděla poněkud rozpačitě. Ve zkratce, je jednoduše zvláštní koukat na váš vlastní příběh, vědět, že na něj koukají milióny dalších lidí, a zároveň ho vidět trochu jinak.
„Ten příběh není nějaká legrační historka, panebože, je to moje noční můra!“. Pak ale dodává: „Ale jasně, že jsem sledovala první sérii a stejně tak budu i druhou, je to skvělá show (ačkoliv nevypovídající o tom, co jsme zažily), dějová linie je zajímavá a navíc, kdo by nechtěl vidět Donnu ze Zlatých sedmdesátých mít lesbický sex?!“
Zdroj: Netflix
Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?
Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.
Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Nejste uživatel Edny? Registrujte se během pár vteřin.
Registrace Zapomenuté heslo
Diskuze /0