Underwoodovi bojují s Ruskem. Přizvali si také Pussy Riot
O tom, že kontroverzní kapela Pussy Riot, která v Rusku bojuje za práva menšin, vystoupí v třetí sérii House of Cards, se vědělo již dopředu. Mnohé přesto mohla jejich účast ve třetí epizodě překvapit. Je to však pravda. V seriálu si zahrály skutečné zpěvačky.
Kapela Pussy Riot se objevila ve třetí epizodě třetí řady. Frank Underwood je nechal pozvat na oficiální večeři s ruským prezidentem Viktorem Petrovem. Nedopadne to ale dobře. Hrdé umělkyně Naděžda Tolokonnikovová, Marija Aljochinová a jejich mluvčí Pjotr Verzilov se Petrovovi při přípitku postaví. Není totiž pochyb, že Viktor Petrov má zosobňovat současného ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého umělkyně pravidelně kritizují.
Na Viktora Petrova, jehož vlastenectví je tak velké, že půlku své vlasti rozdal svým přátelíčkům. Na jeho otevřenost kritice, za kterou posílá za mříže. Na velitele, který se nebojí nikoho, kromě homosexuálů.
Poslední větu pronesou umělkyně v angličtině a nejsou v seriálu žádnou postavou přeloženy, Tolokonnikovová to však prozradila v rozhovoru, ve kterém také řekla, že scenárista seriálu Beau Willimon je požádal, aby pro seriál natočily píseň s názvem Don't Cry Genocide proti „fiktivnímu Putinovi“ a proti militarizaci obyvatelstva a americkým dronům. Tuto píseň, na níž se podílela i americká punková dívčí kapela Le Tigre jsme viděli také v závěrečných titulcích.
Ruského prezidenta Viktora Petrova v seriálu hraje Dán Lars Mikkelsen, známý například z třetí série Sherlocka, kde si zahrál nemesis geniálního detektiva Charlese Augusta Magnussena. Podle Tolokonnikovové chtěl Willimon, aby byl Petrov vyobrazen přesně podle Putina a měl také stejné iniciály. Od Putina se však liší a nezosobňuje Putinův charakter. „Je vysoký a má příliš svraštělý obličej, vypadá jak Putin bez botoxu. Myslím si, že [tvůrci seriálu] nepochopili, co znamená být agent KGB. V seriálu je Petrov spíš jako malý car. Navíc je příliš veselý, takový hybrid mezi Putinem a Borisem Jelzinem,“ řekla umělkyně a dodala, že Putin by ani nezpíval, nepil alkohol a nepolíbil Claire Underwoodovou.
Jak se zatím líbí vám děj točící se kolem vztahů USA s Ruskem? A co říkáte na účast Pussy Riot v seriálu?
Zdroj: Netflix
Nejlepší epizody
Podpořte překladatele
Chcete-li podpořit překladatele House of Cards a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.
Reklama
Trailer k šesté sérii
Nejoblíbenější postavy
Recenze
Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny
I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.
Narozeniny herců
-
Derek Cecil
5.1.1973 | 5.1.2025 -
Boris McGiver
23.1.1962 | 23.1.2025 -
Sakina Jaffrey
14.2.1962 | 14.2.2025 -
Mahershala Ali
16.2.1974 | 16.2.2025 -
Jayne Atkinson
18.2.1959 | 18.2.2025
Hlídejte si nás
Napište nám
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Diskuze /21
při vší úctě, nazývat tyto ženy hrdými umělkyněmi může jen naprostý ignorant. Neumí hrát, zpívat a pokud někdo nazývá uměním strkání kuřete mezi nohy a šukání na veřejnosti, tak potom ano…
#11 bonham #19 HreeJá třeba nesouhlasím s tím, že je tam vůbec zvali, House of Cards jsem vždy bral jako v určitém smyslu hořkosladkou satiru, fikci a myslím, že přizváním skutečných osob takto politicky angažovaných (vynechávám moderátory televizních pořadů. za ty jsem naopak rád) se ze seriálu stává něco víc, co by ovšem nemělo. Zároveň, ačkoliv to s tématem článku ale vůbec nesouvisí, ne zcela souhlasím s názorem kolegy nade mnou a velmi mě u podobně smýšlejících lidí udivuje fascinace nad dvěma zmíněnými „akty“ při současném vynechávání, nedej bože záměrném, všeho ostatního, co členky této kapely udělaly, jako argument, nebo snad dokonce záminka k jejich stigmatizaci.
Pro objasnění: hrdými umělkyněmi nijak nevyjadřuji, zda souhlasím nebo nesouhlasím s tím, co dělají. Ony samy jsou však dostatečně hrdé a chovají se suverénně. To, že strkání kuřat do všech možných míst není uměním je už otázkou jinou. V dnešním světě považuji hranice umění velice rozmazané.
Som mierne sklamaný takýmto vývojom seriálu. Toto vybočenie od skvelého fiktívneho príbehu k reáliám (Putin, Pussy Riot, LGBTI) seriál poznačilo akousi horko trpkou príchuťou. Škoda
Byl jsem tim dost prekvapenej a zaroven zklamanej
nemám je rád, nehodí se tam, autor článku nechť zpytuje svědomí
#7 iHyi #8 KevSpa#6 InReverse: Proč bych měl zpytovat svědomí? Tomu nerozumím.
#6 InReverse: Autor článku je tam snad obsadil?
Byl jsem docela překvapený, nebyl bych proti, dokud nevstoupili na půdu Bílého domu.. což se vymyká realitě :D V životě by je ochranka nevpustila na půdu Bílého domu :D A už vůbec ne na večeři s prezidenty USA a RF :D :D :D To mi přišlo jako provokace odplata tvůrců za to, že jim rusové zamítli natáčení v OSN …
… K té odplatě rusům.. možná ještě bych přidal vystoupení Underwoodové v tom prohlášení, v Rusku.
#12 iHyi#1 Pavel5: tak tak
#10 steew: Nechtěl jsem spoilerovat díl, který jsme zrovna přeložili. I proto jsem o Pussy Riot psal raději s několikadenním zpožděním.
#13 steew#12 iHyi: ttj … No každopádně, když to beru s nadhledem, tak, že do toho zatáhly vztahy s Ruskem se mi líbí… a že dokázali správně nazvat Českou republiku Českou republikou, za to si amíci zaslouží potlesk!
#14 téčko171 #15 garvon#13 steew: Hm, teď si ale budou všude na světě myslet, že tu máme nějaké rakety a přitom tu nemáme ani ten pitomý radar. :D
#13 steew: To sem byl dost prekvapenej, ze nas nenazvali Ceskoslovenskem :D
V seriálu, který si tak zakládá na reáliích by to byl velký fail :-) S raketami a radarem to sice netrefili, na druhou stranu ani Frank Underwood a ani Viktor Petrov nejsou prezidenti, takže další trochu fikce jim člověk může lehce odpustit :-)
Teda ale jednu poznámku si neodpustím, hned jak se Petrov ukázal jsem toho herce poznal, takže když byli s Frankem sami v oválné pracovně, furt jsem čekal, kdy půjde na věc a vymočí se mu do rohu. :D
Nejsem žádný rusofil, ba naopak, ale pussy riot se tam vážně nehodí, už jen to, že kdyby dělaly to samé u nás, zavřely by je též…
No ale k nové řadě, seriál jsem objevil teprve před asi třemi týdny, první dvě řady jsem hltal a tato série mě zatím velmi zklamala..pokud by seriál takto začal, tak s tím brzo seknu..doufám, že se to velmi brzy vrátí do starých kolejí..
#20 JohnLuther#1 Pavel5: Na umění je dobrý právě to, že ho nemůžeš nijak definovat, takže nemůžeš zpochybňovat, jestli to co někdo dělá je umění, nebo naopak není. Pro někoho je pár patlanin na obraze umění a má pro něj nevyčíslitelnou hodnotu, pro někho je to prostě jen pár bezcenných patlanin.
#18 Hawkey1234: Tretia séria je perfektná… Seriál sledujem už od začiatku, azda iba prvá časť bola slabšia… Ostatok bol perfektný, Pussy Riot je iba vyložená provokácia… Ale pobavilo ma to, takže mi to vôbec nevadí.
Dnes jsem si (po shlédnutí S03E06) uvědomil, jak moc tomu seráilu prospěla inspirace realitou. Po skončení předchozí série jsem si říkal že to bude nuda, když nebude mít Underwood jako prezident skutečný soupeře. „Realita“ tam ale přinesla novej prvek, kterej tomu dodal šťávu.