Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.
Tvůrce Homelandu o Trumpovi, Carrie a rozdělené společnosti
Alex Gansa se v rozhovoru pro The Hollywood Reporter rozpovídal mimo jiné o aktuální sérii, jak ji ovlivnila současná politická situace ve Spojených státech, a zda bude osmá řada skutečně poslední.
Co se právě odehrávalo ve světě, když jste připravovali sedmou sérii?
Naši pravidelnou cestu do Washingtonu jsme podnikli na přelomu dubna a května 2017. Prezident Trump byl tehdy v úřadu nějaké tři měsíce. V té době panovaly obavy z případného válečného konfliktu se Severní Koreou. Během našeho pobytu v D.C. se hodně mluvilo o tom, zda bezprostředně hrozí útok na Pchjongjang.
Všechny předchozí cesty za účelem průzkumu se odehrály, když byl prezidentem Obama.
Všichni se teď snažili přeorientovat na zcela odlišný typ prezidenta. Hodně se řešilo, kolika lidmi z armády se obklopí a zda hrozí, že neuposlechnou přímý rozkaz. Posloupnost velení je v armádě velice důležitá. Ale nejpozoruhodnější byly ty rozdíly oproti minulým rokům. Když jsme tehdy přijeli do D.C., setkali jsme se dvěma různými typy lidí. S těmi ze zpravodajských služeb a novináři. Asi si dovedete představit, že se nám díky tomu dostalo dvou naprosto odlišných interpretací aktuálního dění od těchto dvou odlišných skupin. Občas jsme museli zařídit, aby se dva lidé z těchto dvou táborů nesetkali. Měli jsme tu bývalé ředitele CIA a investigativního reportéra z The Washington Post, kteří se odmítali setkat.
Tvůrce Alex Gansa, Claire Danes a režisérka Lesli Linka Glatter.
A teď už to pro ně není problém?
Minulý rok to bylo úplně jiné. Současná administrativa v Bílém domě rozhodně není organizace založená na faktech. Zpravodajské služby a tisk na nich založené jsou a nyní stojí na opačné straně. Bylo zajímavé sledovat, jak mezi novináři a zpravodajci probíhá určitá spolupráce.
Nakolik jste byli schopni během natáčení udržovat krok s aktuálním děním? Jen samotná FBI přijímá mnoho nových informací v rychlém sledu.
V této sezóně jsme děj v průběhu natáčení nepřizpůsobovali tomu, co se zrovna odehrává ve světě, protože se to dělo opravdu rychle a nebylo to možné. Stejně tak není možné předpovědět, co se stane zítra. Pouze vyprávíme náš příběh a nevyjadřujeme se k těm nejaktuálnějším událostem.
Je to úleva, když nezpracováváte tolik skutečných podnětů vzhledem k tomu, jak únavný ten koloběh zpráv je?
Nechci předjímat, co chtějí diváci sledovat, ale myslím, že právě teď nechtějí koukat na něco, co plně odráží současné události. Držíme se příběhu o tom, v jaké je teď Carrie Mathison životní situaci a ctíme to, co jsme vytvořili v minulé řadě. Je to samozřejmě trochu úleva. Homeland se ale zároveň vždy snažil být aktuální. Takže k některým věcem se vyjadřujeme. Například k FBI nebo otázkám typu „Jak zbavit prezidenta úřadu“. Tyhle věci se probírají den co den ve skutečném světě, takže jsme je přenesli i do našeho seriálu.
Prezidentka Keaneová v podání Elizabeth Marvel je hlavním záporákem této řady.
Původně jste plánoval, že se Carrie v sedmé a osmé sérii vrátí do CIA a bude působit v zahraničí. Co se změnilo?
K tomu řeknu jen to, že kdyby Hillary Clinton vyhrála volby, nejspíš by se příběh v této řadě neodehrával ve Washingtonu. Zřejmě bychom se opět přesunuli do zahraničí. A v poslední sérii tomu tak určitě bude.
Nevadí vám označovat osmou sérii za poslední?
Pro mě rozhodně poslední bude. Nemohu mluvit za Claire Danes nebo Mandyho Patinkina, ale já po osmé sérii skončím a budu ji psát tak, aby ukončila celý příběh. Pokud budou chtít Showtime, Fox, Claire a Mandy pokračovat, je to jejich rozhodnutí a určitě jim necháme prostor, aby mohli na příběh navázat, když budou mít chuť.
Když pomineme tu proměnnou v podobě Hillary, jak se postava prezidentky v podání Elizabeth Marvel od svého počátku vyvinula, a kdy jste měl jasno, že se stane hlavním záporákem této série?
Takový byl náš cíl od začátku. Jen se během sezóny trochu změnil způsob, jak k tomu došlo. Ale na samotném začátku, a to ještě před tím, než byl zvolen Trump, jsme vytvořili postavu prezidentky, která má spory s bezpečnostními složkami. Z toho šestá řada vycházela. Sledovali jsme, jak se tyto vztahy zhoršují a nakonec se stala obětí pokusu o atentát. A to ji vrhlo do aktuálního stavu, ať už jde o posttraumatickou stresovou poruchu nebo paranoiu. Touží se pomstít.
Co v této sezóně čeká Carrie Mathison?
Která témata chcete v této sérii prozkoumat?
Rozhodně se chceme více zaměřit na bipolární poruchu, kterou trpí Carrie. Jedním z velkých témat této sezóny je, že rozdělenost její mysli odráží rozdělenost naší společnosti. Stejně jako se rozpadá ona, rozpadá se i země. Snažíme se to jasně vyjádřit v každé epizodě této řady.
Bylo jasné, že někteří diváci budou naštvaní odchodem Ruperta Frienda ze seriálu, ale čekal jste dokonce kampaň za jeho návrat?
Všichni jsme věděli, že část fanouškovské základny nebude nadšená, ale hraje tu roli spousta faktorů. Je to složité. Měli jsme pocit, že čas Petera Quinna dospěl do svého konce a v příběhu Carrie už sehrál svou roli. Čekali jsme ostrou reakci ze strany diváků. Lidé jsou vždy naštvaní, když zemře jejich oblíbená postava.
Foto: Showtime
Zdroj: The Hollywood Reporter
Podpořte překladatele
Reklama
Nejlepší epizody
Momentka
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny herců
-
David Harewood
8.12.1965 | 8.12.2024 -
David Marciano
7.1.1960 | 7.1.2025 -
Amy Hargreaves
27.1.1970 | 27.1.2025 -
Linus Roache
1.2.1964 | 1.2.2025 -
Costa Ronin
3.2.1979 | 3.2.2025
Hlídejte si nás
Napište nám
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Diskuze /2
Posledne 3 serie som nevidel, dost sa obavam o uroven serialu kvoli vsadepritomnej Trump paranoji. Snad tym ten serial Gansa neznicil.
#2 Ondrasha co se na poslední 3 sezóny nejdřív podívat, než se začneš obávat?:)))#1 TOMASH: