Seriál mohl dopadnout zcela jinak: Ve hře byl pochmurný seriál s temnou atmosférou
Hawkeye byl v MCU filmech vždy okrajovou postavou a na jeho sólový film nikdy nedošlo. Tvůrci tak nebyli svázáni onou šablonovitostí pojetí celého seriálu. Místo vánoční a odlehčené atmosféry jsme se mohli dočkat i pochmurnějšího a temnějšího příběhu.
Seriál Hawkeye se bezesporu povedl. Zatímco my se chytáme každé nové naděje a doufáme v druhou řadu, nyní jsme se dozvěděli, že seriál mohl dopadnout zcela jinak. Hawkeye, Wilson Fisk, Maya Lopez. Už když se řeknou tyto tři postavy, můžete si automaticky vybavit pochmurnou a temnou atmosféru, která je obecně spojována s těmito hrdiny z komiksů. A v rané fázi projektu se dokonce o temném pojetí celého seriálu spekulovalo.
Není se čemu divit, seriálový Kingpin z Daredevila rozhodně nebyl žádnou sluníčkovou postavou. V našem seriálu se sice předvedl ve velkém, ale v havajské košili ho čekal asi málokdo. Při tvorbě seriálu je ale poměrně běžné, že se během projektu několikrát změní i zadání, což ostatně potvrzují i skladatelé hudby Christophe Beck a Michael Paraskevas, kteří se na Hawkeyeovi podíleli:
V průběhu vytváření soundtracku došlo k určitému vývoji, jak by skladby měly znít. Zpočátku se mluvilo o temnějším tónu, kdy se vše zaměřovalo na zoufalého Hawkeye, který si prošel hroznými událostmi v Avengers filmech, a zejména byl kladen důraz na jeho temnou minulostí. Ale celý seriál, příběh a i soundtrack se nakonec vyvinul ve zcela něco jiného, více hratelného. A pak přišel nápad s vánočním New Yorkem, což přineslo spoustu příležitostí jak do hudby začlenit vánoční prvky a možná i více tradičních skladeb, jak jsme ostatně u hrdinů od Marvelu zvyklí.
Když se seriál nakonec povedl, těžko se nyní budeme vracet, jak by seriál mohl být lepší či horší v jiném pojetí. Temnější pojetí by rozhodně bylo zajímavé a možná by bylo i věrnější co se týče ztvárnění postav Kingpina a Echo. Na druhou stranu vánoční atmosféra byla zcela jedinečná a dost přispěla k pozitivnímu dojmu z celého seriálu. Temný nutně neznamená lepší.
Pořád ale o oné temnotě pouze slýcháme, doposud jsme se ale ještě od Marvel Studios nedočkali něčeho skutečně temného. Ani hororový Doctor Strange tuto pomyslnou bariéru neprolomil. Marvel Studios vždy nakonec vsadí na své vlastní šablonovité pojetí, kdy se krouží okolo rodinné atmosféry. A těžko říci, zda se vůbec někdy dočkáme něčeho vážného, depresivního a tudíž i temného.
Zdroj: ComicBook.com
Diskuze /1
Tak temné pojetí je u Marvelu blbost, ti potřebují mít family rating a bez toho se ani nepohnou. The Punisher, Daredevil apod měli +18, samozřejmě na Disney + to stáhli na 16+.
A prostě dělat temný, surový, vážný snímek s low ratingem je podle mě problém.