David Yates po třetích Fantastických zvířatech o dalších dílech se studiem nemluvil, nevylučuje ale svou případnou účast
Nikdy neříkej nikdy. Takto David Yates přistupuje ke kouzelnickému světu J. K. Rowlingové. Sám ale přiznal, že studio si dalo od Fantastických zvířat pauzu, kdy se čekalo, jak dopadne třetí díl. Bohužel se zdá, že nejnovější počin byl takovým zklamáním, že o dalších dílech neproběhly ani debaty.
Režisér David Yates je skutečným matadorem kouzelnického světa. Od Fénixova řádu nepustil žádného jiného režiséra do světa J. K. Rowlingové. Teď si Yates dává zaslouženou pauzu, neboť série se dostala na slepé místo. Další dvě pokračování sice byla v plánu, ale poslední film Brumbálova tajemství v kinech utržil jen 407 milionů dolarů, což je zkrátka na 200 milionový blockbuster sakra málo. Jen propagace vyšla na dalších 100 milionů dolarů. No a celková tržba se pochopitelně nevrací jen studiu, ale obří podíl mají provozovatelé kin atd.
David Yates se v posledních dnech zúčastnil mezinárodního filmového festivalu v Torontu, kde mimo jiné došla řeč i na Fantastická zvířata. Yates přiznal, že od konce třetího dílu se se studiem o dalších pokračováních vůbec nebavil. Spíše asi všichni čekali, jak film v kinech dopadne a následně se rozhodne, co se se sérií bude dít. Přeci jenom už tržby dvojky byly na domácí půdě velikým zklamáním (utržených slaboučkých 125 milionů dolarů).
Třetí film Fantastických zvířat šel do kin s pošramocenou pověstí, kdy studio pustilo k vodě zachráněného Johnnyho Deppa a naopak si ponechalo zlobivého Ezru Millera. Kéž by ale oba pánové byli jediným problémem celé série. Fantastická zvířata se od počátku setkávaly s celou řadou problémů, fanoušci navíc sérii neopětovali tolik lásky jako v případě Harryho Pottera.
David Yates dále sdělil, že nikdy se nemá říkat nikdy, a tudíž svou případnou další účast nevylučuje. Ať už u Fantastických zvířat nebo u jiného kouzelnického filmu. David Yates sérii obětoval mnoho, ale určitou změnu by jistě nejeden fanoušek uvítal. Jen si vzpomeňme, jak sérii oživil Alfonso Cuarón, když převzal štafetu po rodinném Crisi Columbusovi. A svět Harryho Pottera potřebuje opravdu velké oživení.
Zdroj: ComicBook.com
Diskuze /5
Tak dlouho to ždímali, až to nikoho nebavilo. Do nekonečna nastavovaná kaše. Možná i představy studia, že to vydělá.
Vyhořelý režisér.
Medializace ze špatného důvodu a s tím spojená neustálá obměna herců.
Ještě bych přidal špatnou cílovku. HP byl od jedenáctiletých (první díl) až po osmnáctileté (poslední) a měl tak svoje publikum, ale Fantastická zvířata jsou pro koho?
#3 Ann TaylorJo a obecně, lidi nemaj prachy…
#1 percival2: A taky to samo nevědělo, kam to směřuje. Fantastická zvířata s velkou pompou, a to jen aby z toho už v prvním filmu fantastická zvířata vypadávala (už po prvním díle bylo jasné, že vlastně nejde o žádná zvířata) a přešlo to od příběhu Mloka Scamandera po naprosto nesouvisející příběh Brumbálových se zcela nerelevantními zvířaty, nicméně stále se zvířaty v názvu, s mezičasem ve druhém filmu, který nebyl vůbec o ničem. Nerozhodně se plácali mezi žánry a mezi tím, o čem a kom to vlastně je.
Ta série vlastně o těch Fantastických zvířatech ani nebyla. První díl ještě tak nějak, druhý a třetí byl úplně mimo. Rowlingová z toho najednou chtěla udělat další pompézní kouzelnickou sérii, což byla chyba. Ten druhý díl plný easter-eggů byl fakt děsný…
Mně se líbily první dva díly. Třetí už byl smutný (neříkám špatný, říkám smutný). Potenciál tam byl velký, ale pohřbili se to sami. Jsem doteď přesvědčena, že kdyby to necílili nafoukaně na kina, ale šli s tím rovnou na HBO či třeba Netflix, uspělo by to více. A měli by volnější ruce pro případné rozdělení na minisérii. Takhle byli omezeni nejen špatným mediálním obrazem vlivem přeobsazení Johnnyho a ostrakizování JK, ale i stopáží. Příliš mnoho informací a příliš málo času. Však i knihy o Harrym dostaly poměrně na zadek (viz díl čtyři), ale tenkrát se to tak nebralo. Navíc k tomu existoval ten největší průvodce, a sice předloha. A tím se dostávám k další – a dost možná největší chybě: Zvířata zůstala nenapsaná. Kdyby byly knihy, byl by zájem určitě mnohonásobně větší.