For All Mankind
92/100 - 58×

For All Mankind

Seriál For All Mankind sleduje alternativní historii, ve které to byli Sověti, kdo jako první přistáli na Měsíci a vesmírný závod mezi Spojenými státy a Sovětským svazem tak nikdy neskončil. Jak by to ovlivnilo technologický pokrok? A kam by to lidstvo zavedlo?

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Apple TV+ | 60 minut
VOD
Canal+ | Apple TV Plus
žánr
Drama, Historický, Sci-fi
hrají
Joel Kinnaman (Edward Baldwin), Shantel VanSanten (Karen Baldwin), Michael Dorman (Gordo Stevens), Sarah Jones (Tracy Stevens), Wrenn Schmidt (Margo Madison), Jodi Balfour (Ellen Waverly), Sonya Walger (Molly Cobb), Krys Marshall (Danielle Poole), Coral Peña, Olivia Trujillo (Aleida Rosales), Cynthy Wu (Kelly Baldwin), Casey W. Johnson (Danny Stevens), Edi Gathegi (Dev Ayesa), Chris Bauer (Deke Slayton), Daniel David Stewart (Nick Corrado), Robert Bailey Jr. (William Tyler)

Největší zvrat třetí série byl naznačen už v té druhé

Největší zvrat třetí série byl naznačen už v té druhé

Už od závěru druhé řady jsme věděli, že v té třetí upnou vesmírné agentury svůj zrak k planetě Mars, jelikož nám flashforward do roku 1995 ukázal, že se na rudé planetě prochází nějaký astronaut. A tato scéna nakonec obsahovala ten největší zvrat, jaký nám třetí řada nabídla.

6 0
13.8.2022

Třetí série se nesla v duchu závodu na planetu Mars, které se účastnili americká vládní agentura NASA, sovětský Roskosmos a soukromá americká společnost Helios. Jejich snaha o prvenství vyvrcholila v páté epizodě Seven Minutes of Terror a nakonec to byla sloučená rusko-americká posádka pod velením Danielle Pooleové a Grigorije Kuzněcova, která dosedla na povrch rudé planety jako první. Všichni lidé slavili tento milník, díky kterému se lidstvo dostalo na novou planetu, a někteří lidé považovali za vítěze obě země, jiní jen Američany, neboť to byla jejich loď Sojourner-1, která tam posádku dostala.

(Komu patří tyto boty?)

Jestli si dobře pamatujete závěrečnou scénu druhé série, která nás ve flashforwardu zavedla právě do roku 1995 na Mars, tak víte, že jsme v ní mohli vidět nohu nějakého astronauta. Avšak tato scéna se pořád neobjevovala a vy jste tak mohli díl co díl čekat, kdy ji spatříme. Díky tomu ve vás mohla hlodat myšlenka, že něco bude jinak, než jak se jeví. To nakonec potvrdil závěr deváté epizody, jenž nám odhalil, že se na Marsu nachází severokorejský kosmonaut Lee Jung-Gil. A právě v posledním díle Stranger in a Strange Land jsme zjistili, že tato noha na Marsu patřila jemu.

Lee Jung-Gil společně s dalším kosmonautem jménem Park Chol byli vysláni na Mars v severokorejské sondě, kterou celý svět považoval za sondu bez posádky. V roce 1994 totiž takové sondy vyslaly na Mars i země jako Indie a Turecko. Ty ale oproti té severokorejské byly opravdu bez posádky. Lee a Park přistáli na Marsu 8. února a byli tak na povrchu planety dřív než americko-ruská posádka a Helios. Park bohužel přišel při drsném přistání o život a Lee tak zůstal na planetě sám a jelikož došlo k poškození komunikačních systémů, nikdo o jeho přežití a úspěšném přistání nevěděl. Teprve až když k severokorejské sondě přijedou Danielle a Kuzněcov, celá pravda vyjde najevo a Lee s nimi odjede na základnu Šťastné údolí, kde všichni zbývající astronauté na Marsu pobývají.

(Prvním člověkem na Marsu není ani Danielle ani Kuzněcov, ale Lee Jung-Gil.)

Foto: Apple

Postřehli jste, že se scéna s botami až do finálního dílu třetí řady nikde neukázala?

Diskuze /3

m0rdred

Ještě jsem poslední díl neviděl, chystám se ho zkouknout dnes večer. Stále ale nechápu, jak by tam severokorejský astronaut mohl minimálně půl roku přežít, kor když dorazil v sondě. A k scéně s botami. Nalákala na další řadu. Jsem zvědavý jak tu dlouhou dobu na Marsu z pohledu Severní Koreje vysvětlí. Mohl doletět, ale těžko mohl přežít takovou dobu. Navíc to byla od začátku cesta jen tam a ne zpět. Měsíce tam letíš, přistaneš a umřeš… protože ti dojdou zásoby a nemáš ani možnost se dostat zpět. Hoodně divné…

#2 tominotomino
14.8.2022 | 11:36:29
tominotomino

#1 m0rdred: Tak my nevíme, jaký přesně měla Severní Korea plán. Třeba tam prostě jen chtěli být první, tak tam v rychlosti poslali pilotovanou sondu s tím, že za ní pošlou později pořádný letoun. Sám Lee říkal, že cíl mise splnil. Tudíž tím cílem nebylo nic jiného, než dosednou na povrch Marsu jako první. O žádný výzkum na povrchu nešlo. Tím pádem museli ty své astronauty dobře zásobit a jelikož byly zásoby pro dva a zůstal tam jen jeden, měl toho Lee pro sebe dost.

#3 Zargos
webmaster
14.8.2022 | 14:16:51
Zargos

#2 tominotomino: Pokud tam někde neleží další kus lodi a byl po celou dobu jen v kapsli o velikosti přistávacího modulu sojuzu s nafukovací přechodovou komorou, tak kde půl roku bral vodu, kyslík adt., ale třeba to v příští řadě nějak vysvětlí.

Stejně jsem kroutil hlavou na tím raketoplánem 2 Pathfinderem s winglety, ale vypadalo to cool.

Pokud to ale beru z pohledu kosmonautiky a alternativní historie, tak super. Že jsou tam naroubovány v dnešní době jaksi povinné prvky se dá přežít, příp. přeskakovat. Doufám, že to ale nepřeženou, nechtěl bych pak vidět, jak by vypadalo složení takové posádky třeba k letu za Mars :)

18.8.2022 | 13:26:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Vrhněte se do nového milénia: 1996-2001

Vrhněte se do nového milénia: 1996-2001

Hned na začátku prvního dílu čtvrté řady můžeme opět očekávat zkratkovité shrnutí událostí, které se odehrály během časového skoku do nového milénia. Avšak už nyní si můžete s námi podrobně projít důležité události, které se odehrály v letech 1996 až 2001.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka

Seriál má i jedinečnou úvodní znělku, na kterou se zde můžete podívat.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů a filmů









Reklama