Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Recenze epizody The Killer of Killers
Epizoda The Killer of Killers nám dala celkem jasně najevo, že hlavní hrdinové seriálu Ash vs Evil Dead už se ani nemůžou v klidu nasnídat, aniž by je nesužovaly neúnavné síly Zla. Ash a jeho parta si tedy moc pohody neužili, zato my jsme se však dočkali zatím jednoho z nejlepších dílů.
Po několika v rámci tematiky Evil Dead spíše experimentálnějších epizodách, které cestovaly do hlubin mysli hlavního hrdiny a vyvolávaly děsivé démony ovládající lidské hostitele, jsme se v šestém dílu seriálu Ash vs Evil Dead s názvem The Killer of Killers konečně dočkali návratu k tomu, čím je tento hororový fenomén dodnes tak proslulý.
Pravda. Epizoda The Killer of Killers začíná poměrně nenápadně a během svých prvních dvou třetin je celkově spíše konverzační. To ale zároveň není nijak na škodu, neboť právě tím seriál získává další příležitost vypilovat vzájemné vztahy svých hlavních hrdinů. Zatímco například v epizodě předešlé totiž dialogy zejména Kelly a Pabla ještě docela skřípaly, v nejnovějším dílu se jejich interakce po stránce herecké i příběhové konečně usadí a jeví se tak o dost přirozeněji a plynuleji.
Dialogové scény ale přitom rozhodně nejsou tím, čím tato epizoda skutečně vyniká. Hlavní řeč se tak pochopitelně stočí okolo závěrečné třetiny epizody The Killer of Killers, která nám představila zatím největší, nejšílenější a nejkrvavější akční scénu, která je zároveň i jakousi čistou esencí všeho, co si fanoušci od tohoto seriálu kdy přáli a co jim on také postupně plní.
I v této epizodě opět vynikají skvělé masky, profesionální choreografie a navíc i dosud nevídané úžasné kaskadérské kousky. A přestože už jsme se po prvních pěti dílech tak nějak smířili s tím, že digitální efekty nebudou silnou stránkou seriálu Ash vs Evil Dead, epizoda The Killer of Killers nám ve svém úvodu nečekaně vyráží dech s výborným digitálním kostlivcem, který nejen že je předchozím CGI efektům tohoto seriálu kvalitativně na hony vzdálen, ale navíc funguje i jako výborný odkaz na filmovou Armádu temnot z původní trilogie.
Tím největším plusem šesté epizody je však jednoznačně Michael Hurst, kterému se brilantně podařilo přeformulovat ikonickou hororově-komediální vizi Sama Raimiho pro televizní obrazovky a navíc ji i oživit o modernější avšak žánru stále věrné prvky. Hurst v této epizodě skvěle pracuje s napětím a nebojí se ani okázalejších triků s kamerou, kdy některé jeho akční záběry svou svižností a bizarností místy připomínají práci britského režiséra Edgara Wrighta (Cornetto trilogie) a v samotném závěru své epizody jakoby dokonce záměrně citoval podmanivý vizuál Lesního ducha Fede Alvareze. A to jen v tom nejlepším slova smyslu.
Seriál Ash vs Evil Dead samozřejmě pořád má své mouchy, které se tak či onak manifestují i v této epizodě (kdy například postava Ruby zmizí ze scény tak rezolutně ale zároveň bez jakéhokoliv napětí, že o jejím návratu opravdu nelze pochybovat ani na okamžik). Jádro těchto drobných problému pak zpravidla spočívá v tom, že jednotliví tvůrci včele se showrunnerem Craigem DiGregoriem se stále snaží seriál uchopit a přijít na to, jak s ním pracovat a jak ho vlastně předložit divákům. Důležité přitom ale není ani tak to, že seriál tyto nedostatky občas stále má, jako spíše, že se z nich dokáže poučit a každým dílem (s menší slepou odbočkou v páté epizodě) se stále vyvíjí a uceluje.
Není proto pochyb o tom, že to nejlepší z první řady seriálu Ash vs Evil Dead máme ještě před sebou. A to jistě také nejen proto, že režisér Michael Hurst měl na starosti rovnou i epizodu následující.
Naše hodnocení: 90 %
FOTO: Starz
Zdroj: Starz
Diskuze /0