Sherlockovo bádání pokračuje
V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.
Velmi chytrý a ne úplně nejpříjemnější chlápek se ze současného Londýna přestěhuje do New Yorku a pomáhá místní policii řešit zapeklitější případy. Na každém kroku ho doprovází Dr. Joan Watson (Lucy Liu), kterou jeho otec platí, aby zajistila, že syn už zůstane střízlivý, a které se pomáhání s případy díky své medicínské minulosti zalíbí. Vzhledem k tomu, že chlápkovo jméno je Sherlock Holmes, můžeme očekávat, že úspěšnost newyorské policie prudce poroste…
Přinášíme vám postřehy z jedenácté epizody. Tentokrát jsme se dočkali neobvyklého vyšetřování únosů žen a pokračování Shinwellova výcviku jakožto dvojitého informátora. Pokud si už nejste jistí, o čem to mluvíme, náš článek je přesně pro vás.
Během výslechu v aukční síni, kde právě Sherlock s kapitánem Gregsonem uzavírají rozběhnutý případ, si Sherlock všimne zvláštního chování jednoho ze zaměstnanců. Díky tomu, že umí odezírat ze rtů, zjistí, že říká někomu po telefonu, aby se o ni postaral. Poté, co onomu zaměstnanci nenápadně ukradne mobil, zjistí, že pan Decker drží dívku asijského původu jako zajatce. Tímhle by ovšem nikoho na policii nedostal, a tak se rozhodne pro malou lest. Navštíví Deckerův dům spolu s Watsonovou a snaží se zjistit, kde dívku drží. Bohužel se jim to nedaří. Proto si Sherlock vymyslí záminku, díky níž je možné Deckera obvinit. Onou záminkou jsou nelegální kopie filmů. Tím dostávají Deckera do zadržovací cely a získávají čas na nalezení neznámé uvězněné dívky.
Watsonová během Deckerova výslechu na stanici prochází aktuálně hledané dívky, ale bohužel bezvýsledně. Vyrazí proto za Deckerovou bývalou manželkou, i to se ovšem ukáže jako slepá ulička. Nicméně díky jeho známému, který kontroloval databázi imigrantů na úřadě, kde Decker dřív pracoval a jeho žena stále pracuje, získá Sherlock přístup ke složkám imigrantek a mezi nimi nalezne i hledanou dívku, Preedu Boonarkovou. Zároveň zjistí, že zmizela před pěti lety. Od její kamarádky se dozví možného komplice, Darnella Langstona. Jak se ukáže, on ale není komplicem, pouze hledaným bývalým trestancem.
Mezitím musí Deckera pustit, ale nechají ho sledovat. Podaří se mu ovšem zmizet. Policie tedy nemá ponětí o tom, kam zmizel, ani kde je Boonarková. Sherlock ale poukáže na spojitost mezi obrazy a pobřežím, nacházejícím se v oblasti, kde Decker zmizel. Na pláži narazí na velké množství krve. Na místě jsou tedy obavy, že slečna Boonarková už není mezi živými. Naleznou ovšem klíče od bytu. Ty je zavedou na adresu, kde najdou jinou dívku, která je taktéž držena v zajetí. Ta potvrdí, že ji držel Decker, ale komplic zůstává pořád zahalen rouškou tajemství. V bytě ovšem naleznou krabici mléka, které je nasměruje na Deckerovu bývalou ženu, která je právě uprostřed zbavování se důkazů, když dorazí policie. V kufru jejího auta naleznou i slečnu Boonarkovou. Dále pak zjistí, že krev na pláži nepatřila žádné ženě, ale jejímu bývalému manželovi, kterého zabila.
Shinwell je opět vedlejší postavou a uprostřed výcviku. Bere ho ovšem velmi laxně. Mnohem více se soustředí na postup po žebříčku SBK. K tomu mu má pomoci jeho známý, který má údajně kontakty. Zajistí heroin prvotřídní kvality a k tomu ještě extázi. Ač Shinwell bere výcvik laxně, přeci jen je mu užitečný. Nebýt výcviku, nejspíše by si nevšiml, že ho známý chce podrazit. Vytáhl by z něj zálohu a s penězi by se ztratil jako sníh v létě. Shinwell si naštěstí všiml jeho řeči těla a obchod zrušil, což mu zřejmě zachránilo život. Navíc ho to i motivovalo více se soustředit na výcvik, jelikož pochopil, že v životě nejsou žádné zkratky…
Musím říct, že případ únosu, nebo spíše únosů, byl super. Opravdu jsem si ho užil a zároveň byl i velmi zajímavý jeho konec. I vedlejší zápletka se mi líbila. Celkově tedy nemám dílu co vytknout. Shinwellův výcvik je taktéž zajímavý a doufám, že bude rozebrán více a vytáhnou nějaké „špeky“. Psychologii a mikrovýrazy mám rád, i proto se mi líbilo to, jak Shinwell uvedl důvod, proč se rozhodl ohledně onoho obchodu s drogami, jak se rozhodl.
Ano, konečně jsme se zase jednou dočkali případu, kde nebyla oběť mrtvá. Rozhodně se mi líbilo, že se ze zaběhnutého „najdeme oběť-vystopujeme pachatele“ přistoupilo ke vzorci „objevíme pachatele-musíme mu to prokázat a zároveň najít oběť, než bude pozdě“. Shinwellova linka se mi přestává líbit. Jak jsem už říkala xkrát, gangy nejsou nic pro mě, a jeho linka se zatím točí jen kolem toho. Snad se to brzy zlepší.
Co jste říkali na případ sériových únosců vy? A co říkáte na Shinwella? Podělte se s námi o váš názor do komentářů.
Zdroj: CBS
V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Nejste uživatel Edny? Registrujte se během pár vteřin.
Registrace Zapomenuté heslo
Diskuze /0