Netflix přichází s předělávkou seriálu One Day at a Time
Seriál One Day at a Time se v sedmdesátých letech dočkal devíti řad a 209 epizod, teď se Netflix pokouší oprášit úspěšnou značku. Podaří se mu to?
One Day at a Time je novinka od Netflixu, který pro první řadu objednal 13 epizod. V seriálu se nám představí Justina Machado (Queen of the South) a Rita Moreno (Jane the Virgin). Justina Machado hraje v seriálu Penelope, která se vrací z Afghánistánu, aby se starala o své dvě dospívající děti. Společně pod jednou střechou žijí s babičkou Lydií, která by měla pomáhat s výchovou dětí – Elenou a Alaxem.
@1Bobesh1
Rodinná komedie od Netflixu si bere na paškál americko-kamadskou rodinu. Penelope byla členkou armády, ale vrátila se zpět ke svým dětem, o které pečuje sama, protože jejich otec zůstal v Afghánistánu. Vlastně není na všechno úplně tak sama, s péčí o rodinu by jí měla pomoci matka Lydia. Základy komedie máme položené, takže je to vůbec vtipné? Pokud jako měřítko budeme brát umělý smích, který běží v pozadí 90 % pilotní epizody, tak ano, je to vtipné. Podle umělého smíchu se budete smát celou dobu.
Ve skutečnosti se nedočkáte ani náznaku úsměvu, protože tohle je další obyčejná nevtipná komedie bez špetky inovace, zajímavosti a vtipu. Jde o průměrný výkvět, který napovídá, že zlatá éra Netflixu, kdy všechno na co sáhnul, bylo skvělé, je již pryč. Pokud tedy máte chuť se pořádně pobavit, One Day at a Time si nechte uniknout.
15 %
@EvelinaCZ
One Day at a Time je rodinný sitcom, který se ani nesnaží hrát si na něco víc. Svobodná matka s kubánskými kořeny v něm vychovává dvě děti. Do počtu s nimi žije babička a v podstatě i podivínský soused, který se rád vnucuje. Děti jsou docela bezproblémové, ale v rodinných seriálech se vždy dá vykonstruovat nějaký ten konflikt k řešení, aby na jeho konci mohli aktéři skončit v dojemném obětí.
Při sledování jsem si připadala, jako bych se vrátila o dvacet let zpátky v čase. Jenže ty sitcomy v devadesátkách byly mnohem lepší než tohle. První čeho si všimnete, je umělý smích, který nám má říct, kdy se smát. Tenhle zněl ale tak moc uměle, až mě při sledování vyloženě rušil.
Vtipy jsou opravdu hodně jednoduché, vlastně to nejsou ani vtipy, spíše takové pokusy o ně. Lámu si hlavu nad tím, proč tento seriál vznikl. Možná se s ním identifikují svobodné matky a dokážou ho ocenit na úrovni, která mě míjí. Já ale říkám, pokud máte chuť na sitcom, pusťte si cokoli jiného, tohle je ztráta času.
25%
@Zlatodeni
Na podobné seriály už mi docházejí slova. Pro změnu tu máme opět komedii, kde svobodný rodič vychovává dospívající děti. Ty děti dělají potíže, pak se usmíří, pak zase dělají problémy, nakonec to rozsekne rodinné štěstí a všichni se mají rádi.
Hádáte správně, že vás nečeká žádná větší podívaná. Tvůrcům se povedla další sitcomová oddechovka na nudné zimní večery. Vtipům se moc nezasmějete, ty jsem snad ani nezaznamenala a příběh si nemusíte domýšlet, abyste věděli, že pokud se seriál chytí, bude to taková nekonečná Ulice. A řekněte, kdo se kouká na Ulici. Hodnotím to jako ztrátu třiceti minut svého času, ale dalo se to vydržet.
30 %
@Remi91
Netflix se tentokrát na poli komedií nepouštěl do stejné šílenosti jako v případě Haters Back Off, ale připravil tradiční rodinný sitcom, kde se rodič snaží ze všech sil udržet pohromadě svou domácí zvěř, pardon dětičky, a přitom neskončit v krásně polstrované místnosti v cvokhausu. Tato směs je navíc podávaná s příměsí horkokrevné kubánské domácnosti, a tak máte jistotu velkého počtu scén, kde se bude křičet, divoce gestikulovat a porovnávat život dvou odlišných kultur. Občas to pobaví, jindy nudí, a někdy je vám totálně buřt, co se zrovna odehrálo.
Seriál nám představí Penelope Alvarez, matku samoživitelku starající se o dceru, která se snaží ze všech sil bojovat za záchranu životního prostředí a práva žen a syna, jenž se nejvíce stará o svou image a společenský status. Připojte do toho vždy načančanou babičku komentující všechno a všechny okolo sebe, i když to od ní nikdo nežádá a máte garantovanou jednu z nejobyčejnějších komedií posledních měsíců.
One Day at a Time pravděpodobně nemá za cíl přicházet s nějakými novotami, ale chce se jasně vymezit v tom, co reprezentuje. Tím je obraz moderní rodiny přistěhovalců, kde mladší generace tíhne více ke kultuře jejich okolí než ke kultuře jejich rodičů, což je docela logické. Naštěstí se zde nezachází do extrému. Děcka nejsou vyobrazená jako karikatury, ale jako uvěřitelné postavy se všemi klady i zápory. Jsou někdy tvrdohlavá, neposlušná a umíněná, přesto ukážou i lidskou tvář. Rozhodně takovému přístupu kvituji. Seriál pak nepůsobí jako groteska.
Jednotlivé charaktery si dokážete oblíbit. Někdy se s nimi možná i ztotožníte, a to je v sitcomu velmi důležitý komponent. Vtipy fungují tak v polovině případě, nějakých výbuchů smíchu se neobávejte, tón samotné atmosféry je nastavený na milé zachichotání. Občas mi přišlo, že tvůrci tlačí až příliš na pilu, ale takových momentů bylo poskrovnu.
One Day at a Time je obyčejnou rodinnou komedií, kterou si pustíte ve chvíli, kdy chcete jednoduše vypnout a sledovat něco odpočinkového. Nedostanete novátorské nápady či nevšední přístup ve vyprávění. To ne. Představí se vám pouze jedna rodinka, jejich každodenní trable a to, jak se s nimi dokážou vypořádat.
50 %
Celkové hodnocení: 30 %
Jak se vám libí novinka od Netflixu?
Foto: Netflix
Diskuze /0