10 seriálů vážně i nevážně o politice

10 seriálů vážně i nevážně o politice

Deset u nás (alespoň trochu) známých dramatických i komediálních seriálů o politice, politicích a jejich rodinách. Dvacátá desítka seriálů v seriálu o seriálech, ve kterém vám je ve stručnosti představíme a umožníme vám, abyste si je mohli v naší nové seriálové databázi přidat mezi oblíbené nebo je ohodnotit. Stačí kliknout na název seriálu…

1 0
2.8.2013

The West Wing (Západní křídlo)
Jen další den v pracovně. Jenže v Oválné pracovně. Tým kolem prezidenta Spojených států amerických musí denně řešit bezpočet politických i osobních problémů, krize světové politiky i vzájemnou soutěživost v boji o moc. A přesně o takovém týmu je seriál Západní křídlo.


Yes, Minister (Jistě, pane ministře)
Zákulisní intriky a maléry (jen tak-tak) ministra pro administrativní záležitosti a jeho kolegů, politiků Spojeného království. Slavný nadčasový britský komediální seriál, chválený britskými i českými diváky, kritiky i samotnými politiky.


Veep (Vicepreziden­t(ka))
Ze senátorky Seliny Meyer se stala viceprezidentka. Rychle zjišťuje, že to zdaleka není práce, jakou si představovala, spíše vše, před čím ji všichni varovali. Je na ní a jejím týmu, aby ukočírovala všechny politické hry, schůzky i drobnosti jako dárky ostatním politikům bez větší katastrofy a mediálního skandálu a zvládala přitom i rodinu, pozitivní veřejné mínění a snahu svou pozici i využít na něco užitečného.

Boss (Boss)
Tvrdý ambiciózní chicagský starosta Tom Kane zjišťuje, že trpí nevyléčitelnou nemocí, demencí s Lewyho tělísky. Své funkce se kvůli takové maličkosti pochopitelně vzdát nechce a tak dále zpestřuje život všem kolem a zároveň se snaží maskovat projevy svého onemocnění.


Yes, Prime Minister (Jistě, pane premiére)
Na premiérském křesle podle bývalého ministra Jima Hackera, kterého diváci mohli poznat v seriálu Yes, Minister, konečně sedí ten jediný správný člověk – Jim Hacker. A má plán. Velký plán, který vyřeší všechny problémy Británie naráz.
Oblíbená satirická britcom z let 1986–1988, politické motivy které jsou aktuální i dnes.

Spin City (Všichni starostovi muži)
Být starostem velkoměsta jako je New York není žádná malina. Zvláště pro někoho, ehm, méně schopného. Média a voliči se to ale nikdy nedozví, od toho mají starostové všechny své muže v čele se zástupcem starostu, v tomto případě šikovným a ambiciózním Mikem Flaghertym s obličejem Michael J. Foxe.

Political Animals
Elaine Barrish (Sigourney Weaver) je bývalá manželka exprezidenta a dnes sama ambiciózní politička. Se současným prezidentem, kterého by tajně ráda po volbách nahradila, řeší mezinárodní krize, mnohem častěji ale řeší krize záletného exmanžela a ženícího se staršího a drogujícího mladšího syna. Napodiv by mohla být nápomocná žurnalistka (Carla Gugino), která si kdysi postavila kariéru na psaní o excesech exmanžela…

Commander in Chief (První prezidentka)
Mackenzie Allen (Geena Davis) byla první ženou viceprezidentkou USA a to také jen jako reprezentantka té správné demografie pro voliče při posledních prezidentských volbách. Jako taková byla ve funkci využívána spíše na reprezentativní účely a v rozhodování o čemkoli prakticky neměla slovo. Jenže prezident se náhle ocitá na smrtelné posteli a z Mackenzie se přes nátlak na abdikaci, sexistické řeči a nevůli rodiny stává první americká prezidentka.

The Thick of It (Je to soda)
Britům jde politická satira dobře a dokazuje to i tento úspěšný seriál z roku 2005. Způsobem zpracování není nepodobný seriálů Kancl, tématicky zase Jistě, pane ministře. V Je to soda však odložili i poslední ubrousky, zdaleka se nevyhýbají „politické nekorektnosti“ ani vulgarismům a práce těchto politiků a úředníků tak možná působí ještě realističtěji.

1600 Penn
Problémy amerického prezidenta se netýkají jen potíží s ekonomikou, zdravotnictvím, lobisty a teroristy. Stejně jako pro každého jiného člověka, mohou mít jednoduše podobu nevycválaného syna, nechtěného potížisty, v podobě komika jménem Josh Gad, který k seriálu zároveň píše scénář. A zbytek prezidentovy (Bill Pullman) rodinky to také nevyvažuje.

V desítce chybí hlavně seriál House of Cards, který již byl součástí 10 běžících seriálů s filmovou hvězdou.



Diskuze /2

phoebess

Veep jen a jen doporučuju! :)

čestný člen redakce
2.8.2013 | 21:24:23
1Bobesh1

První řada Bosse byla fajn, občas je tam sice moc zbytečného povídání, ale ve výsledku jde i mráz po zádech, co je taťka schopen udělat. Na druhou řadu ještě nezbyl čas, ale seriál je na programu – vřele doporučuji.

admin
2.8.2013 | 23:23:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů a filmů