Redaktoři Edny hodnotí velkofilm Avengers: Infinity War
Každý správný fanoušek si již určitě našel čas zajít do kina a podívat se na setkání několika desítek postav ve filmu Avengers: Infinity War. Jinak tomu není ani u nás v redakci, a tak vám přinášíme názor několika z nás, kteří měli chuť a potřebu k filmu něco říci.
Monumentální snímek, který spojuje desetiroční práci a několik filmů dohromady. Původně jsem měl z takového množství postav strach, ale nakonec jsem zjistil, že jsem se nemusel vůbec bát. Bratři Russovi dokázali svou zručnost ve filmu Winter Soldier a zvládnutí více postav jim šlo již v Civil War, takže moc dobře věděli, co dělají. A to platí i pro Infinity War. Každá postava i v tak „krátkém“ čase dostala svůj prostor a neměl jsem pocit, že by byl někdo zbytečně upozaďován či upřednostňován.
Každá postava má svůj příběh, své místo, své opodstatnění v celkovém ději, žádná zápletka či podzápletka nepůsobí navíc a doplňuje skvělou mozaiku celého multi-příběhu. To, co nedokázala Justice League za dvě hodiny se šesti postavami, Marvel zvládl na jedničku za stejný čas asi s padesátkou postav. Filmu dost pomáhá záporák Thanos, který sice chce zničit půlku vesmíru, což může znít dost ohraně, ale světe, div se, on k tomu má své opodstatnění, které dává smysl.
Konečně tady máme padoucha s touhou ničení, ale jeho pohnutky, motivace, zkrátka vše do sebe do poslední kostičky zapadá. S Thanosem lze soucítit, lze ho litovat, člověk ho může milovat i zároveň nenávidět. Je to černobílá postava, která sice ničí, ale má své důvody a chce to dělat nejméně násilným způsobem. Už jen kvůli němu je film tak skvělý. První scéna skvěle nažene tempo a po smrti pár postav jsem se opravdu začal bát o každou, která se jen letmo vydala do boje. Avengers: Infinity War je opravdu událostí roku a nejlepším komiksovým filmem, který přináší to, co nám tvůrci slíbili. Z kina jsem odcházel maximálně spokojený. Takto má vypadat vyvrcholení jedné komiksové éry.
Hodnocení: 100%
Třetí Avengers se poměrně těžko kritizují, protože zatímco o jejich pozitivech jde psát bez zábran, podle mě největší problém celého filmu bez spoilerů rozebrat prostě nejde (pokud vám ale spoilery nevadí, tak více o nich zde). Řekněme tedy jen to, že i když se Infinity War tváří jako nekompromisní zlom ve světě MCU (a konec konců i celém superhrdinském žánru), člověk nemusí být nutně génius, aby si domyslel, že zas až taková revoluce to přece jen nebude…
Hodnocení: 60%
Marvel v čele s Kevinem Feigem před deseti lety odstartoval tehdy jen těžko uvěřitelný a velice ambiciózní projekt – rozjet první superhrdinské filmové univerzum. O dvacet filmů později nezbývá, něž konstatovat, že se jim to podařilo (a konkurence jim nesahá ani po kotníky). Infinity War je neuvěřitelně povedené vyvrcholení toho všeho. Troufám si říct, že (nejen) každý komiksový fanoušek bude ze sálu kina odcházet se smíšenými pocity naprostého nadšení a smutku. Thanos je skvělý záporák od začátku do konce (na většinu filmu zastraší dokonce i Hulka). Josh Brolin odvádí s jedním z nejlepších záporáků celého MCU skvělou práci, dokonce až tak skvělou, že vám tenhle šílená Titán začne být i trochu sympatický. Dalším skvělým prvkem filmu je akce, společné akce všech hrdinů dohromady se sice nedočkáme, neboť jsou rozděleni do skupinek, i tak se vám před očima odehrávají neuvěřitelné věci a například krátký souboj Doctora Strange s Thanosem osobně považuji za jeden z nejlepších momentů filmu.
Jestli má film nějaké menší mouchy, tak hlavně možná až příliš protahovanou výpravu Thora za jeho novou zbraní, a hlavně ze začátku občas trochu přestřelený humor. Na celkovém dojmu to ale ani v nejmenším neubírá a Drax vás rozseká v každé scéně. A co říci závěrem? Infinity War by měl vidět nejen každý fanda komiksů, ale minimálně každý fanda sci-fi obecně. Jedná se totiž o naprosto revoluční projekt, který někteří oprávněně označují jako Star Wars 21. století.
Hodnocení: 100%
Třetí Avengers jsou vyvrcholením desetiletého snažení a na rozdíl od dřívějších marvelovek striktně počítají se znalostí celého vesmíru MCU. Volně adaptují můj oblíbený komiks o Thanosovi, ke kterému jsem si během několika let udělal citový vztah, což bohužel vede k tomu, že filmu nemohu dát plnou palbu.
Snímek je trefně rozdělen do tří hlavních příběhů, jež sledují nejmocnější hrdiny světa v různých situacích a striktně se jim snaží připsat nějaké role. Máme tu tedy hláškujícího Draxe a Spideyho a vedle nich vážného Captaina, případně honosného Panthera s Ayo a dalšími Dora Milaje. Nemůžu si pomoct, ale i když jsem během celé stopáže seděl pevně přikován v sedačce, vždycky jsem chtěl, aby se na plátně znovu objevil Thor. Chris Hemsworth totiž už v Ragnaroku ukázal, že má obrovský komediální talent, který znovu potvrdil i v týmovce. Jeho triumfální přistání ve Wakandě, které doplnil o pár hlášek on, i jeho mimozemští spolubojovníci („I am Groot.“ – „I am Steve Rogers.“) bylo rozhodně famózním vrcholem celého filmu.
Hodně se mluví též o Thanosovi, největší hrozbě celého MCU. Jakožto jeho dlouholetý fanoušek jsem byl poněkud zklamán jeho pohnutkami i absencí jeho milované Lady Death (na kterou je ale ve filmu zaměřen jeden drobný easter egg), postupem filmu si však získával mé sympatie a dá se říct, že nebýt Thora, snad bych mu i fandil. Thanos rozhodně povýšil na nejlepšího padoucha marvelovského filmového univerza, přičemž v mých očích sesadil z piedestalu samotnou bohyni smrti.
Výtku bych měl k uspěchanému úvodu, se kterým si mohli scenáristé trochu více vyhrát. Jakožto velký fanoušek Ragnaroku, který i po IW považuji za nejlepší film v MCU, jsem trochu zklamán z absence Valkyrie i Korga s Miekem, kteří se přeci jen mohli mihnout i v tomto filmu, který byl jinak přesycen postavami. Když jsme u těch chybějících charakterů, zamrzela i nepřítomnost W'Kabiho ve Wakandě, který byl pro mě vedle Rosse a Klawa tou nejlepší postavou v jinak nezáživném Black Pantherovi.
Na rozdíl od ostatních fandů však po konci filmu netoužím bezmezně po pokračování, spíše se těším na origin Captain Marvel, na který mne nalákala potitulková scéna. Infinity War je prozatímní marvelovský vrchol a rozhodně ten nejvelkolepěji pojatý komiksový film. Byť patřím mezi zastánce DCEU, na rovinu přiznávám, že tady by se kluci z Warneru měli učit.
Hodnocení: 90%
Už krásných deset let Marvel buduje něco unikátního a letošní rok potvrdil, že to stálo opravdu za to. Bratři Russoové si s filmem poradili na jedničku. Přimíchali nové pochoutky a dokázali komiksovému světu na stříbrném plátně přidat úplně nový rozměr. A v každém koutě číhá překvapení, anebo nebezpečí, chcete-li.
Z vizuální stránky si nemám na co stěžovat. Vše je správně učesané a já jsem se pořádně zažral do kouzel a triků pana Strange. Příběh na dvou rozjetých frontách, kde každá skupina nabídne svůj ikonický postoj, lehce kazí vtipné scény, které následují ihned po emocionální chvilce. Je pravda, že deset let je dlouhá doba, a ta vás donutí si k postavám vytvořit nějaké pouto.
Pochválit musím Thanose, kterého považuji za nejlepšího záporáka letošního roku (holt co si budeme nalhávat, toho nikdo nepřekoná), a jeho pohůnky z Black Order. Na Thanose rozhodně neplatí žádné banální rvačky na školním dvorku, ten nám nastrojil válku kosmických rozměrů, o které bude dětem vyprávět i učitelka v jeslích.
Hodnocení: 100%
Na film jsem se strašně těšil už od vydání prvního traileru, přeci jenom mělo jít o velké vyvrcholení velké éry, která pro mě začala Lokiho útokem na zemi v jedničce Avengers, kdy nám byl představen titán Thanos. Po přečtení několika recenzí jsem však šel do kina i s jistými obavami. Vyplnily se? Kdepak. Jednalo se přesně o tak velký blockbuster, jaký bratři Russovi slibovali.
Že se jednalo o nejdelší marvelovku jste přes veškerou akci ani nepostřehli, ba naopak, měli jste pocit, že film je až příliš krátký. To ostatně souvisí s výskytem abnormálního počtu postav. I přesto však musím podotknout, že téměř každá postava dostala svůj zasloužený prostor, a bylo dobré, že boj proti Thanosovi se vedl na více frontách, resp. všichni hrdinové se nepletli v jedné slátanině.
Velké plus si zaslouží fakt, že se tvůrci nebáli hned od začátku zabíjet dlouholeté postavy, kvůli čemuž se film nesl v mnohem pochmurnějším duchu, než jakákoliv předchozí marvelovka, a vy jste stále napjatí, jestli to neschytá i váš oblíbenec. Na závěr bych chtěl ještě vyzvednout Thanose v podání Joshe Brolina, který filmu dodal ten správný říz a skvělého padoucha, na jakého jen tak nezapomenete. Avengers: Infinity War je bezpochyby nejlepší filmem marvelovského univerza.
Hodnocení: 100 %
Koukat na Avengers: Infinity War je jako sledovat NHL all-star game. Spousta hvězd, padá hodně gólů, velká show okolo, ale napětí nula a žádná super scéna, která by byla opravdu nečekaná, ohromující či emocionálně dojemná. Ne, ten otevřený závěr to nespraví a zdrcení fanoušků nechápu – vzhledem k tomu, kolik pokračování jednotlivých postav už je ohlášeno, je to celé vlastně jen trik, kde jsme viděli první polovinu.
Zatím nejlepší marvelovku – Captain America: Civil War – to nepřekoná. Je tam až příliš mnoho fórků a příliš mnoho postav, aby se vytvořil opravdu nějaký zajímavý konflikt. Prostě víceméně stejné jako poslední tři ryzí marvelovky (Thor 2, Black Panther, Strážci Galaxie 2) – obrovská koláž efektů a k tomu hodně hlášek. Nejsem zklamán, něco podobného jsem očekával, ale čím dál tím více se potvrzuje, že s novými díly a novými “rekordy” se stává z těch filmů obdoba McDonaldu – je to pro jednou fajn zábava, ale hlubší dojem či touhu si to zopakovat pravidelně to nevyvolá. A vzhledem k tomu, kolik podobných filmů náš každý rok čeká, už to začíná hraničit s přesycením.
Hodnocení: 70%
Diskuze /29
bylo to super, hodně postav= hodně scén a trosičku se mi protivilo že tam nebyli i ty Vedlejší postavy, ale dalo se to čekat , Kočička bude mít dvojku, a vůbec by mi nevadil další solo film s thorem a sekundanty :)
Hurley a Thomas by už do budúcna nemali k Marvelu už radšej nič písať, rozhodne nie recenzie. Dať tomu 60% a dokopy hovno napísať je na čo dobré ? Nevravím, že si to zaslúži 100% ( oproti Justice Laage pomaly by malo dostať 150% ), nejaké drobné nedostatky tam sú, ale tie hodnotenia sú na hovno.
#3 Stardos #11 Thomas#2 LALI1987: Ba naopak, více takových, kteří se nekoukají na značku a hodnotí normálně. Myslím si, že zrovna Hurley to svým krátkým hodnocením dobře shrnul.
#9 Azog2182Psát po dvou týdnech recenzi a vymlouvat se na spoilery je podivné. Kdo neviděl a neví jak film dopadne se určitě stranil internetu a společnosti celkově, protože v pátek v MHD jsem slyšel partu lidí jak se o infinity war baví. Proto budu psát a spoilerovat tak kdo neviděl a je tady má smůlu a říkal si o to.
Hurley pokud myslíš, že film nepřinesl pro MCU a komiksárny obecně nic nového tak co třeba už jen hlavní postavy. Už jen to, že se celý film točí kolem Thanose spíš než kolem hrdínů je pro MCU novinka. Už jen to, že záporák tentokrát nechce ničit jen protože může a příčina jeho jednání je uvěřitelná a i trochu pochopitelná je pro MCU revoluční. Navíc je to něco co se týká i nás a našeho světa což je pro marvel netradiční. Ano konec už trošku podkopává to, že víme o vzkříšení některých postav s již oznámenýmí filmy ( podle mně jediná věc kterou marvel nezvládl. kdyby počkali a nic neohlásili byl bych daleko víc nejistý ohledně osudu někteých postav ). 60% je podle mně moc přísné hodnocení. Přemýšlel bych o takových 80%. Naštvala mně scéna na Kdovíkde s bublinkama.
Thomas nejspíš jsme koukali na jiný film. Napětí nula? Vážně? Já při někteých scénách zatajil dech a pak si oddechnul. Žádná super scéna? Vážně? Co příjezd Thora do bitvy nebo samotná bitva. Nic nečekaného? Co například smrt dvou důležitých postav v prvních 20 minutách filmu? Spíše bych rád věděl čím byl Civil War tak ohromující, že je to pro vás nejlepší marvelovka. Já jsem ohromen nebyl. Spíše mně zaujal druhý kapův film Jo a většina fórků je dobrá a nejsou nevhodně umístěné jako v Ragnaroku až na scénu kterou jsem popsal výše.
#13 ThomasJá se musím přiznat, že nejvíce mi tam vadilo, že jsem se vždy zažral do nějaké linky a pak tam byl střih na jinou a já uvnitř sebe řval: „nééé, já chci víc“ hlavně u tria Thor, Rocket a Groot :D :D :D. Dokonce jsem si i říkal, že je škoda, že Infinity War nevyšlo ve formě experimentu a že by se z každé linky (Thor, Cap, Iron Man) udělal celovečerní film a vysílalo by se tak více filmů v jednom týdnu za sebou. Takovej kinoseriál, vím že to teď zní dost šíleně, ale třeba to někdo za Xlet udělá :D. Docela mě zklamala i ta bitva proti příšerkám ve Wakandě, čekal jsem, že z ní uvidíme mnohem více, když to někdo před premiérou přirovnával k bitvám z Pána Prstenů.
Thanos je pro mě zatím nejlepším filmovým záporákem v roce 2018. Nemyslím si, že ho nikdo překoná. Třeba takový Kylo Ren mu nesahá ani po kotníky. Thanos a jeho Black Order by rozdrtili First Order z nových Star Wars a ani by se u toho nezapotili. Pár mínusů to má, ale ty rád přehlédnu. Mrzí mě, že se všechny kladné postavy v Avengers nesetkali na jednom místě, ale toho se snad dočkáme v Avengers 4. Infinity War je dobrým vyvrcholením 10letého působení MCU a film by se měl uchovat pro další generace. Koupím si originál hned, jak to vyjde na DVD. Filmu dám 95%
Teď, když tu čtu koment od doliik, tak jsem si vzopmněl, že mi připadlo, že Collectora hraje někdo jiný. Zdálo se mi to nebo to byl opravdu někdo jiný? Jako dalo by se to omluvit tím, že to byla jen Thanosova iluze, ale stejně…
#8 filipas #10 DarthRevan#7 Golradir: Ne, byl to Benicio del Toro, jako v Guardianech.
#12 Golradir#3 Stardos: uz vim proc to pises si fanousek DCEU co ? :D mam pro tebe spatnou zpravu Infinity War vydelalo za 8 dni vic penez nez Justice League za 3 mesice v kinech :D
#22 Stardos#7 Golradir: Jenom Red Skull měl jinýho představitele, Benicio byl přeci stejnej jako ve Strážcích a Thorovi ;).
#12 Golradir#2 LALI1987: Mno jo, představ si to. Existují lidí, kteří mají jiný názor než ty. Nicméně tahle zaslepenost fanoušků Marvelu slyšet cokoliv jiného než chválu je přesně ten důvod, proč si za takovým názorem budu stát dvojnásob.
#17 Hurley#8 filipas:
#10 DarthRevan: Aha, tak mě přišlo, že vypadal trochu jinak odlišně od Thora a Strážců. Možná účes a obočí :D Tak jsem si říkal jestli to je opravdu Benicio nebo ne.
#4 doliik: Civil War je zajímavější v tom, že v něm vidíš konflikt dvou postav, kterým si v minulosti oběma fandil a v jejich sporu vidíš, že každý z nich má kus vlastní pravdy. S tím, že souboj na letišti mi v Civil War přišel sympatičtější tím, jak se odehrává v reálném prostředí, vlastně jen kousek od nás, a ne někde na mimozemské planetě, která mi může být ukradená. Zemo je jako padouch mnohem zajímavější než Thanos, má vlastně skvělý osobní motiv, který až do konce neznáme. Thanos se prostě jen rozhodl udělat něco šíleného, ale jen proto, že má tak jednoduché uvažování. Určitě nemohl se svojí logikou vymyslet, jak by s takovou mocí mohl naložit tak, že vesmíru naopak pomůže? Více zdrojů? Co se týče scén, ať už finální či jen dočasná smrt jakýchkoliv postav je v tom filmu cirkusová záležitost, když se jen pár minut před tím nebo potom máš bavit vtipy o „neviditelném“ Draxovi nebo že Star Lord imituje Thora. Podobné debilní vtípky naštěstí v Civil War nebyly, ale bohužel je Marvel aktuálně hází kamkoliv a osobně mi sednou maximálně do puberťáckého Spider-Mana.
#19 KollbY #27 doliikCivil War je vážnější film, je jiný a skoro jediný vtipy měl Spider Man. Tak jasně, Thanos mohl zkusit zdvojnásobit zdroje, ale třeba to ani nejde udělat, to nevíme. Ale Thanos měl teda lepší důvod a i k aktuálnímu problému. Zemo se chtěl pomstít Avengers tím, že je rozdělí ( možná že sebe zabijí ) a to jen kvůli tomu, že mu umřela rodina při boji. Kdyby tam Avengers nebyli a nezachraňovali spoustu jiných lidí, tak by ta jeho rodina stejně umřela. ( jo, Ultrona stvořili Avengers, ale co ) Takže Zemo měl debilní motiv, ale i tak patří mezi nejlepší záporáky MCU.
Po průměrném posledním Thorovi, téměř nekoukatelné agitce Black Panter přišel konečně pořádný film, který je rozhodně důstojnou oslavou 10ti letého snažení Marvelu. Do té doby nijaký Thanos se stává opravdu solidním záporákem (nicméně ani na Dearth Vadera či Palpatina mi to ještě nestačí :D ). Postav jak na Orloji, ale každý dostane svých 5 či více minut slávy, překvapivě se to daří. Co se Marvelu nedá upřít, že mu to puzzle prostě funguje a krásně zapadá, což se bohužel o DC filmech říct nedá. Ačkoliv se mi Justice League i Wonder Woman líbily, Marvelu může konkurovat asi jen Temný rytíř, což je stále málo… Osobně se těším jak na Captain Marvel (první film s ženskou hrdinkou od Marvelu) a samozřejmě Avengers 4, kteří by měli začít novou epochu superhrdinů, teda podle toho, co se říká…Jako fanoušek komiksů a proto doufám, že se DC pochlapí, najde konečně svůj směr, pořádného režiséra a trochu upraví skóre :)
jeden z nejlepších MCU filmů a jasných 10/10… Komu se toto nelibí pak takový člověk zřejmě není fanda MCU a měl by superhrdinské filmy pro vlastní dobro radši přestat sledovat.
#21 Bastinor #24 Velkej Magor#11 Thomas: No nevim, mě to teda přesvědčilo. Ode dneška přestávám psát recenze a prodávám doménu!
#23 rockysiburgerlidi, nežer to tak moc. Tim, že jste fandové MCU neznamená, že můžete nadávat na záporné kritiky :D každej má jiný názor. Já zarytý fanda MCU (na mně až moc přebarvičkovaný, já radši temný filmy/hrdiny) nejsem, film bych ohodnotil na 100%, ale uznávám, že každému se ten film nemusí líbit. PS: co se musí uznat je, že na to, s kolika hrdinama pracovali, ty puzzle poskládali nad očekávání dobře.
#13 Thomas: Zemo lepší padouch jak Thanos ??? Dobře :D
Trochu z toho mam strach, líbil se mi Ant-Man, první Iron Man i poslední Thor a Spiderman, ale filmy přímo o Avangers mi vždycky přišly jako hrozná hovadina. ;-)
#16 Kalam: Volovina, s prominutím. Dlouho jsem neslyšel tak plytké odsuzování. Samozřejmě, čistě můj osobní názor. Avengers IW nebylo kdovíjak zajímavý film, v MCU se válčilo s chytřejšimi a složitějšími záporáky (Vulture, Zola). Charaktery tu bohužel moc prostoru nedostaly. To, že jsme mohli vidět většinu charakterů pospolu, bylo skutečně pěkné, né však něčím překypující. Ničilo se, zabíjelo se, CGI v plném proudu, kam se ale poděla ta nádhera Marvelu jako tomu bylo u Ironman filmů či Homecomming? Stále věřím, že dlouho nejhorším filmem zůstane Avengers AoU, ale takto stejně stojím za názory jako je výstižné hodnocení Thomase, že se jedná vcelku o nesilný příběh. Do průměru to má daleko, ale ke hvězdám se to také nežene. Dobré bitvy zatím vznikají spíše u FOXu, jsem zvědav až X-men spojí síly s Avengers či F4. Do té doby…doba dlouhá.
#9 Azog2182: Jsem fanoušek DC, nikoliv toho filmového univerza :) Takže jsem hodně na komiksy, pokud se nemýlím, tržby komiksů od DC jsou nad Marvelem. Ale nevím proč to vůbec zmiňuješ. Je jedno jestli Marvel nebo DC, hodnocení by se nemělo soustředit ma značku, ale na film. A už jen z logiky vychází, že nic si 100% nezaslouží. Což byla pointa :)
#17 Hurley: Zabrouzdal jsem na tvoje stránky, abych si udělal představu. Styl jakým píšeš chápu. Dnešní děcka tohle prostě mají rádi. Vím, že 100 lidí 100 chutí, ale s čím nesouhlasím. To je odstavec poukazující na zabíjení vs oživování, film vs komix, status quo si komix dovolit může, pravdou je, že hrdina v kreslené formě nezestárne, ale co s hercem ? Vyměnit a tak to i bude, oddělávat do nekonečna vrásky nejde, ale další a další generace… Ty budou chtít jistou dávku změny. Jak jsi poukázal film se posouvá a s tím i náročnější divák. Svět se mění hrozně rychle a z mého pohledu má Marvel kvalitně propracovanou základnu.
Proto bych poupravil i to krátké a pro mě dost nic neříkající hodnocená na edně a abych použil tvůj styl… Tvé hodnocení na mě zapůsobilo jako krátký menstruační cyklus, který se každý měsíc ozve, ale každá žena ho bere jako nutnou oběť. Proto nemusíme být géniové. Marvel jasně definoval, že tento film pouze uzavírá kapitolu (3 fázi)
#16 Kalam: Jsem taky jejich fanoušek ale nevím, jestli se už budu dívat na Thora desítku nebo Avengers osmičku. Nebude to už fakt trapný a o ničem? :D Ty Marvelovky už se hodně dokola opakují. Podle toho co jsem viděl. Možná by to chtělo už konečně přijít s něčím novým. Nemyslíš?
Film se mi líbil, poskládaný byl úžasně, vtipné scény, emocionální scény, každá ukázaná postava (přece jen si pár postav nechali do zásoby) měla svůj prostor, vadila mi ale Thanosova motivace. Místo dvoření se personifikaci smrti zabíjením je to obyčejný ekoterorismus, jako ospravedlnění toho, že musel obětovat Gamoru, mi to tedy nestačí. Ale současné celospolečenské téma je holt současné celospolečenské téma.
Pěkný film. Fandil jsem Tanosovi. (Protože měl pravdu. ) Že ale na konci vyvraždili hlavní postavy.
#13 Thomas: Ja to tak neprožíval protože jsem nikdy nebyl capův fanda. Winter solider je sice moje nejoblíbenější marvelovka ale jen protože je to spíš stylem než kapitánem. Vypadá to, že to sérum z něj udělalo úplne stejného šílence jako je Red skull ale jen na druhou stranu.
Ano Zemo má osobní důvody proč se mstí a je to jeden z těch lepších padouchů. ale jeho cíl je pouhá pomsta a má k ní dobré důvody. Thanos má taky dobrý důvod. Svým zvráceným způsobem si myslí, že všechny zachrání a je v tom o dost přímočařejší.
Pokud hledáš reálné prostředí a vážnost ve filmech o marvelu tak asi budeš zklamán. MCU je hlavně o dvou věcech a to je vtip a superhrdinové a ti jsou od reality vzdálení světelné roky. Pokud hledáš vážnost a reálnost skus Nolanova Batmana ale to je tak vše.
#28 Hunter12#27 doliik: Sérum supervojáka prohlubuje zlo a zušlechťuje dobro, takže proto je Schmidt tak zlý a Rogers přehnaně hodný a poctivý. I když… prohnilý moderní svět, do kterého se po rozmrazení z ledu probudil, z něho udělal rebela, který se postavil vládě USA. Už není takový, jaký býval za 2. světové války. Určitě bude mezi těmi, co v Avengers 4 zemřou. Když se potvrdilo, že Schmidt žije, bylo by dobré, kdyby se Rogers a Red Skull zabili navzájem. Captain je sice mou nejoblíbenější postavou MCU, ale rozhodně se nebudu věšet, pokud mi ho zabijí.
Dát tomu 60% a nazývat se recenzentem chce dost velký koule. Opravdu hodnotný informace jsem se dozvěděl.