Kevin Feige přiznává, jak moc filmy s Harrym Potterem ovlivnily všechny filmy MCU
Na první pohled nemají filmy s Harrym Potterem nic společného s Marvel Cinematic Universe, přesto si Kevin Feige ze ságy o nejslavnějším čaroději vzal něco, co dodnes používá snad do všech MCU filmů. Co to je a jak přesně tyto filmy ovlivnily naše komiksové?
Kevin Feige už spolupracoval na celé řadě komiksových filmů. Dnes je považován za jednoho z nejlepších tvůrců současnosti, který přesně ví, co chce udělat a čeho chce dosáhnout. Následně si najme talentované režiséry a scenáristy, kteří jsou schopni naplnit jeho vizi. Feige nemá za sebou příliš přešlapů, ale i on sám se učil odjinud.
Co mají filmy z MCU společného se sérií o Harrym Potterovi? Zdánlivě nic, přesto si Kevin Feige vzal malou inspiraci, jak filmy točit a dělat:
Vždycky jsem se při tvorbě nových filmů vracel ke zkušenostem, které mám z filmů s Harrym Potterem. Nikdy jsem nečetl knihy, moje děti nejsou ještě tak staré, takže se k tomu nedostaly a stejně tak já. Nikdy jsem nečetl ani řádek, ale vždy při premiéře jsem šel na nový film s Harrym. A vždycky jsem si ho užil a následně jsem zapomněl, co se tam stalo, dokud nevyšel další film. A vždycky jsem chytil nit, věděl jsem, co se děje, nikdy jsem se úplně neztratil, abych si řekl, že nevím, co se nyní na plátně odehrává. A to je hrozně důležité – neustále vědět, co se děje. Kdybych viděl každý film desetkrát a do toho četl knihy, věřím, že bych ocenil spoustu jiných věcí a easter eggů, ale pro mě je důležitý příběh a ten jsem si vždy užil. Když tedy dáváme easter eggy do našich filmů, je hrozně důležité, abychom potěšili fanoušky, ale zároveň nesmíme odradit běžného diváka, aby si neustále neříkal, co to sakra bylo a co se teď děje. To je totiž špatně.
Filmy mají bavit a mají divákovi podat celistvý příběh, který má na první dobrou pochopit. A je jedno, jestli je to fanoušek či obyčejný divák, má načteno nebo se k filmu dostal čistě náhodou. Alespoň takové pravidlo tlačí do svých filmů Kevin Feige a zdá se, že mu to vychází. Nicméně v budoucnu nastane změna, protože Feige několikrát zmínil, že bez sledování seriálů to již nepůjde.
Je podle vás toto správný přístup, jak natáčet úspěšné filmy?
Zdroj: ComicBook.com
Diskuze /6
to som uz cital inde
Jde to vidět Endgame byl jak HP
You are a wizzard Harry. I´m a what ? coz reality could be whatever i want :D :D
Tak s tímhle vůbec nesouhlasím a Kevin Feige si sám protiřečí. Čím více filmů v MCU máme, tím více na sebe navazují a některé dialogy nebo scény odkazují na něco, co se stalo v jiném filmu. Takže obyčejný divák, který není MCU fanatik a dívá se náhodně na nějaký MCU film vůbec netuší, která bije. Já osobně jsem viděla Infinity War jednou jedinkrát a pak za rok jsem se dívala na Endgame a byla jsem dost zmatená, protože jsem si už nepamatovala, co se všechno stalo v Infinity War a jak která postava skončila a najednou jsem do toho vlaku jménem Endgame skočila a nechápala cca prvních 15 minut filmu. V MCU si nedá „chytit nit“ a „neztratit se“, jak se píše výše.
#5 PecaCZE#4 terryuiu: Tak nejsi fanoušek jen divák co si zašel na film.
#6 terryuiu#5 PecaCZE: No a právě o tom mluví Kevin Feige v tom článku – aby i normální divák chytil nit a neztrácel se v příběhu, ale takové filmy jaksi netočí.