Hudba z epizody 1x03 - Never Say Never to Always
Náš hudební seriál pokračuje další dílem. Dnes si projdeme písně ze třetí epizody, kde nás čeká všehochuť – pop, rock'n'roll, punk, garage rock, acid rock, soul a dokonce i jazz. Tak vzhůru do toho, užijte si svou dávku a vychutnejte si poklady let dávno minulých.
The Who – The Seeker (1970)
S britskými legendami jsme se setkali už v prvním díle našeho přehledu. Tuhle píseň o beznaději napsal Peter Townshend, a i když nedosáhla přímo na vrchol britské ani americké hitparády, je poměrně známá a to například z filmu Americká krása (1999) nebo jako předělávka od Guns N' Roses.
Booker T. & The M.G.'s – Green Onions (1962)
Původně B-strana singlu Behave Yourself byla tak úspěšná, že byla převydána jako regulérní singl. Název neodkazuje na marihuanu, ale podle jedné verze získal název podle jména kočky, jejíž chůze inspirovala kytarový riff, který celým songem prostupuje.
Brenton Wood – Gimme Little Sign (1967)
Tahle soulová klasika dosáhla v americké hitparádě na 9. příčku a v Anglii se dostala do TOP10. Možná budete znát její cover verze od Petera Andreho nebo Danielle Brisebois.
Donovan – Sunshine Superman (1966)
Píseň skotského folk-rockového zpěváka Donovana vyšla na jeho třetím stejnojmenném albu a dočkala se i několika nepříliš známých předělávek. Donovan vydával hudbu od roku 1964 a v podstatě ještě donedávna. Z jeho tvorby vám pravděpodobně bude povědomější Hurdy Gurdy Man, která v sobě snoubí psychedelii s acid rockem.
Ella Fitzgerald – The Shadow Of Your Smile (1967)
Mansonova děvčata si prozpěvovala píseň Elly Fitzgerald, známé pod přezdívkami First Lady of Song, Queen of Jazz nebo Lady Ella. Její hudební kariéra trvala přes 50 let a za tu dobu Ella vydala více než 40 alb a mimo jazzu na nich najdeme i swing či pop.
Carrols Mood – What You're Doing To Me (1966)
Americká punková skupina 60. let vydala v podstatě jen pár songů. Mimo v seriálu hraný navíc ještě Out She Goes a také I Walk Alone.
Charles Manson – True Love You Will Find (1970)
Nakonec si dáme dvě Charlieho písně. Tu druhou nazpívala děvčata z Mansonovy Rodiny.
Manson Family – Always is Always Forever
DODATEK
Django Reinhardt – Minor Swing (1937)
Tato jazzová klasika byla mnohokrát předělána jinými umělci a objevila se např. na soundtracku filmu Čokoláda (2000).
The Deepest Blue – Somebody's Girl
Tuhle kalifornskou partu hrající garage rock jsme měli už v prvním díle našeho hudebního seriálu. Tato píseň je B-stranou singlu, který se objevil v prvním dílu Aquaria.
Human Expression – Every Night (1966)
Losangeleská pětice hrající psychedelický a garage rock vydala v letech 1966–1967 tři singly a natočila několik demo nahrávek. Jejich nejznámnější písní je ovšem B-strana singlu, a to Love At Psychedelic Velocity. Mix jejich druhého singlu měl na starosti Wally Heider, který spolupracoval s Grateful Dead.
Mark Cook – Blue Voodoo (2000)
Mark se narodil do hudební rodiny a vyrostl na cestách po Severní Americe, kde cestoval se svými rodiči, duem Dale & Vicki. Skvěle ovládá elektrickou kytaru a zřídil si doma nahrávací studio.
Extreme – Inspyral Vinyl
Song si poslechněte na tomto odkaze, po kliknutí na ikonu zvuku vedle fotky alba.
Zdroj:
NBC
Diskuze /5
Pěkný zavzpomínání na květinouvou dobu a její atmosféru. Jenom kdyby ta doba nebyla tak spojena s masovými experimenty s drogamy, tak by to bylo taky jiný.
#2 KevSpa#1 otikk: No jo, ale nebýt těch drog, většina těch nejlepších písniček by nikdy nevznikla. :D
No jako je to otázka jeslti musí být člověk ovlivněn drogou, aby složil nějkou dobrou musiku. Nemyslím, že všechny květinový děti museli být, ale tento případ toho seriálu to je, že to tak asi bylo. Řikám jenom bylo to masové, ale jako takový to masový zaniklo a zbyli jenom pouze ty písně, které jsou ale opravdu nezapomenutelný. Lidi po nečem toužili a chtěli změnu, ale museli poznat, že droga je další s desiluzí toho světa.
Always is always forever mi nahání husí kůži :D
#5 KevSpa#4 Spectacular: Mně taky, ale nemůžu to přestat poslouchat. :D